|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Holesterol i trigliceridi
4.2.2011 11:21:06   
*Alexx*
Izgleda da nemamo temu user posted image
IZVORNA PORUKA: verolino

Moze li neko, ko je upucen, da mi kaze je l' istina da kafa sa mlekom nabija holesterol? I posle koliko sati uvece ne bi trebalo jesti?

IZVORNA PORUKA: verolino
Za holesterol sam pitala zato sto su ga nasli mojoj drugarici koja je bas u formi-redovno vezba i zdravo se hrani, ali pije stalno kafu 3u1...Dr joj je rekao da joj je holesterol skocio od toga i to ne malo-oko 8 je...Ja sam to prvi put cula, a posto i ja volim da pijem kafu s mlekom resila sam da vise to ne radim...

IZVORNA PORUKA: minavb

Na nivo holesterola uticu mnoge stvari, posto se on i stvara u organizmu, nije samo hrana njegov izvor. Pored namirnica bogatih mastima, na njegov nivo uticu i one bogate brzovezujucim ugljenim hidratima, a najlakse se spusta fitosterolima, tj gomilom svezeg povrca.



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Holesterol i trigliceridi
20.9.2013 8:22:28   
Trcosava
Juče mm dobio rezutate krvi, doktorka digla paniku, kaže ima predinfarktni holesterol.

Holesterol 8,0
Trigliceridi 2,1
HDL 0,9
LDL 6,4

Nisam pametna šta da mu dajem da jede. Pored ribe i piletine, guram mu sveže povrće (paradajz, paprika). Dobio je Sorvastu da pije (rosuvastatin) od 40 mg

Za vikend idemo u nabavku, pa da se naoružam brokolijem i karfiolom.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Holesterol i trigliceridi
11.11.2013 17:51:55   
Figaro88
Na poslednjoj kontroli holesterol mi je bio ispod granice,dr kaze da ni to nije dobrouser posted image I dok svi skidaju holesterol ja moj moram da povecamuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Holesterol i trigliceridi
11.11.2013 18:01:01   
vikiveki
Ja sam imala holesterol na gornjoj granici a trigliceridi su bili u normaliuser posted image

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Holesterol i trigliceridi
11.11.2013 18:12:25   
hanka
Figaro ja sam imala taj problem ranije,a onda je sam organizam poceo da trazi masniju hranu i resila sam problem,mada sam sad otisla u drugu krajnost user posted image
Trco postoji neki napitak sa kukuruznim brasnom,pije se na taste.Mogu da pogledam za recepat

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Holesterol i trigliceridi
11.11.2013 18:15:52   
Figaro88

IZVORNA PORUKA: hanka

Figaro ja sam imala taj problem ranije,a onda je sam organizam poceo da trazi masniju hranu i resila sam problem,mada sam sad otisla u drugu krajnost user posted image

Ja sam se ugojila 10g,nema sanse da jedem masnije,mada se nisam ugojila zbog toga nego zbog slatkisauser posted image Jos malo cu opet na kontrolu,mozda ce se sam povecati sad kad sam dobila koji kg...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Holesterol i trigliceridi
14.3.2017 19:18:48   
nata11
Da li ima neka odredjena dijeta za skidanje holesterola? Listam net ali su to vecinom opisi sta smes, sta ne. MM je napucao 9,5 sto hitno mora smanjiti jer ne moze poceti terapije dok je pod ovoliko visokim holesterolom.

_____________________________





(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Holesterol i trigliceridi
14.3.2017 20:42:50   
vocicana
Nato, bareno povrce, strogi post na vodi bar dve nedelje, posle sa vrlo malo maslinovog ulja. Postoji tacan program ishrane, pokusacu da ti nabavim u petak kada pocnem da radim, ako hoces daj u pp broj mob pa da ti slikam meni, da ti osaljem. Nadam se da mu nisu trigliceridi povecani...

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Holesterol i trigliceridi
14.3.2017 22:02:04   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: nata11

Da li ima neka odredjena dijeta za skidanje holesterola? Listam net ali su to vecinom opisi sta smes, sta ne. MM je napucao 9,5 sto hitno mora smanjiti jer ne moze poceti terapije dok je pod ovoliko visokim holesterolom.


Nato ima onaj napitak od limuna i bijelog luka, trebalo bi da ima na netu, bas dobro skida holesterol. Znam jer su ga uzimali moji svekijevci, zet i td. Svima je skidao. Gadan jeste, ali kazu da je odlican. Neka proba i sa tim.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Holesterol i trigliceridi
14.3.2017 22:04:01   
branki*
sto vise belog luka,to sam ja cula.ne znam nista vise..

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Holesterol i trigliceridi
14.3.2017 22:06:36   
Sanjica26 RR
Sve ono sto je rekla Voci moja mama se pridrzava. Ni hleb ne jede. Samo one galete od pirinca.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Holesterol i trigliceridi
14.3.2017 22:06:44   
choopa choops
Evo ga ovdje recept KLIK

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Holesterol i trigliceridi
15.3.2017 18:37:56   
nata11
Ma gde nisu i trigliceridi i onaj AST, sve zivo user posted image . Saljem ti broj u pp.
Ovo sa lukom i limunom odmah sutra pravim, kakav god da je pice ga.

< Poruku je uredio nata11 -- 15.3.2017 18:39:22 >


_____________________________





(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Holesterol i trigliceridi
24.8.2017 20:23:16   
nata11
Jel ko pio Caps Save oil plus? Jesu dale rezultate?

_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Holesterol i trigliceridi
25.8.2017 7:25:56   
IvanaSK RR
Nato, kakvi su muzu sada nalazi?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Holesterol i trigliceridi
25.8.2017 8:12:01   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: nata11

Jel ko pio Caps Save oil plus? Jesu dale rezultate?



Nato ja sam pila pre neka 3 meseca. Dr Jelena mi je dala i kao pripremu za VTO a i inače da pijem do daljneg, rekla mi je da su jako korisne za kompletan organizam. Trenutno ih ne pijem, jer pijem mikroginon, siofor 500, siofor 1000, folnu, pa malo da odmorim od tableta, ali počeću uskoro mislim opet.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Holesterol i trigliceridi
26.8.2017 10:17:42   
nata11
Hvala Dunja.

Malo se spustio ali nije na normali. Dr mu rekla da produzi terapiju jos 2 meseca pa da vadi opet krv.

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Holesterol i trigliceridi
27.11.2019 12:58:31   
mama Jo
Povisen holesterol kod nekog ko nema problema sa tezinom, stavise vrlo mrsava osoba, i sa niskim krvnim pritiskom. Vidim da pisete beli luk, ali posto beli luk jos i snizava pritisak, njoj uopste ne prija... ne bi na dijetu, ali neki prirodni lek svakako bi. Jeste li probali jos nesto?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Holesterol i trigliceridi
27.11.2019 13:20:16   
smeško
Lanene semenke.


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Holesterol i trigliceridi
27.11.2019 16:51:06   
flamingos
Za lanene semenke sam i ja čula,a evo i mog saveta-ako ostavljaš mleveni paradajz za zimu,možeš ga piti,lepo uzmeš flašu i piješ,kad i koliko možeš-što više,to bolje.Garantovano pomaže,provereno.Nadam se da če se to uskoro srediti i dovesti na normalu❤


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Holesterol i trigliceridi
28.11.2019 0:57:16   
MamaNecaVo
Moj otac godinama koristi mix semena (kupuje se u zdravoj hrani) kao i kuvani domaci paradajz.Kaze da efekta ima.
Radio je takav posao gde KS kontrolisu na mesecnom nivou pa sale nije bilo,a on voli masno,pa..

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Holesterol i trigliceridi
28.11.2019 5:09:57   
mama Jo
Aha... Pretpostavljam neki mix semenki za snizavanje holesterola da se tako zove... Nisam ja u pitanju.mama moja je... Hvala vam devojke na savetima

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Holesterol i trigliceridi
1.11.2023 21:36:30   
flamingos
Meni su trigliceridi odlični,ali zato imam povećanu masnoću(a nemam prekomernu težinu).Malo iznad gornje granice.Dala mi je doktorka lek,pila sam i spala je.Ali,rekla mi je da i dalje pijem mesec dana svako veče po jednu tabletu,a zatim po pola i tamo posle Božića da dam krv i da vidimo kakva je situacija i šta i kako dalje.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Holesterol i trigliceridi
14.3.2024 8:10:18   
lekovitoizdravo
Kada je u pitanju smanjenje holesterola, određena hrana je posebno korisna. U nastavku su navedene 10 namirnice koje mogu pomoći u snižavanju nivoa holesterola:

Ovsena kaša: Ovsena kaša je bogata rastvorljivim vlaknima poznatim kao beta-glukani. Ova vlakna vezuju holesterol u crevima i sprečavaju njegovu apsorpciju u krvotok. Redovno konzumiranje ovsene kaše može smanjiti nivo lošeg holesterola (LDL) i ukupnog holesterola.

Maslinovo ulje: Maslinovo ulje je bogato mononezasićenim mastima koje mogu pomoći u smanjenju LDL holesterola. Takođe je izvor antioksidanata koji štite srce od oksidativnog stresa. Zamena zasićenih masti drugim izvorima masti, poput maslinovog ulja, može imati povoljan uticaj na nivo holesterola.

Avokado: Avokado je voće koje je bogato zdravim mononezasićenim mastima. Ove masti pomažu u povećanju nivoa HDL holesterola i smanjenju LDL holesterola. Dodavanje avokada u salate ili kao namaz na hleb može biti odličan način za uključivanje ovog hranljivog voća u ishranu.

Bademi i orašasti plodovi: Bademi, orašasti plodovi i semenke su izvor zdravih masti, vlakana i antioksidanasa. Redovno konzumiranje ovih namirnica može pomoći u snižavanju LDL holesterola. Međutim, treba ih konzumirati u umerenim količinama, jer su bogati kalorijama.

Pasulj i mahunarke: Pasulj, leća, grašak i ostale mahunarke su izvor biljnih proteina i vlakana. One su takođe niskog sadržaja masti i bogate su hranljivim materijama. Konzumiranje ovih namirnica može pomoći u smanjenju LDL holesterola i održavanju zdravlja srca.

Masne ribe: Masne ribe poput lososa, skuše, sardina i tuna su bogate omega-3 masnim kiselinama. Ove zdrave masnoće pomažu u smanjenju nivoa triglicerida i povećanju dobrog holesterola (HDL). Preporučuje se konzumiranje ribe najmanje dva puta nedeljno.

Soja i proizvodi od soje: Soja je bogata biljnim proteinima i vlaknima, a sadrži i fitosterole koji mogu smanjiti apsorpciju holesterola. Dodavanje soje ili proizvoda od soje, poput tofua ili sojinog mleka, u ishranu može biti korisno za snižavanje holesterola.

Voće bogato vlaknima: Voće poput jabuka, krušaka, jagoda, malina i citrusa bogato je vlaknima, antioksidansima i drugim hranljivim materijama. Vlakna iz voća mogu pomoći u smanjenju apsorpcije holesterola i održavanju zdravlja srca.
Crveno grožđe i crno vino: Crveno grožđe i crno vino su bogati antioksidansima, uključujući resveratrol, koji može pomoći u smanjenju lošeg holesterola i povećanju dobrog holesterola. Međutim, treba imati na umu da se ove namirnice trebaju konzumirati umereno.

Nar: Nar, poznat i kao šipak, je voće koje se često preporučuje kao deo ishrane za održavanje zdravlja srca i regulisanje nivoa holesterola. Nar je izuzetno bogat antioksidansima, posebno polifenolima i flavonoidima. Ovi antioksidansi pomažu u zaštiti srca od oksidativnog stresa i upala, što može doprineti smanjenju rizika od srčanih bolesti.






< Poruku je uredio lekovitoizdravo -- 14.3.2024 8:19:58 >

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here