|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Hrana u porodilištu
27.2.2017 6:53:55   
Mariya
Čitala sam neki članak gde su se porodilje žalila na lošu hranu u porodilištima. Žalile su se na kvalitet i količinu hrane,koja je naravno premala.
Mogu da kažem da je u topolskom porodilištu hrana sasvim dobra a bogami i dovoljna.
Evo menija:
Petak :
večera -2 kriške hleba, 2 trougla vojvođanka sira, čaša kiselog mleka.
Subota:
Doručak - kocka maslaca, 6 kriški salame, šolja mleka.
Ručak- supa, pil.batak, tarana, kis.krastavci, sok od jabuke, jabuka.
Večera - konzerva tunjevine,kocka fete,hleb,čaj
Nedelja:
Doručak - 2 viršle,kašika krem sira,hleb, mleko.
Ručak - supa, parče kuvanog mesa,krompir pire,paradajz sos,sok od jabuke,jabuka.
Večera - maslac, marmelada, hleb, čaj.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Hrana u porodilištu
27.2.2017 6:57:26   
Mariya
A evo i kako izgleda:
user posted image
Nije baš kao u restoranu ali nije ni toliko lošeuser posted image
A što je najbitnije,skroz je ukusno, domaćinski! Ova tarana što je na slici je npr bila preukusna!

< Poruku je uredio Mariya -- 27.2.2017 6:59:12 >

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Hrana u porodilištu
27.2.2017 6:59:31   
IvanaSK RR
Ovo je ok jelovnik. Nije kod nas bilo ovoliko hrane svaki dan, ponekada samo.
Meni su najgore bile one njihove makarone sa sirom ili jogurtom, pola zivo, pola zagorelo.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Hrana u porodilištu
27.2.2017 7:04:57   
Mariya
Topolsko porodilište je malo, trenutno nas je 3 porodilje ukupno pa se ne kuva u velikim količinama, verovatno zato ima i dovoljno hrane i lako je napraviti je ukusnom.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Hrana u porodilištu
27.2.2017 7:23:40   
IvanaSK RR
Pa da, i to što kazes. Manje kolicine hrane je lakse napraviti da budu ukusne. I da, u Frontu pre devet godina supa im je bila grozna, malo je falilo da se ispovracam, sada u Gradskoj nisam htela ni da probam user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Hrana u porodilištu
27.2.2017 8:35:08   
Mariya
Evo da dodam još i današnji doručak -sendvič. Pavlaka, salama, krastavci. Na svežem hlebu i topao čaj!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Hrana u porodilištu
27.2.2017 9:53:40   
mati
Ja nikada necu da zaboravim rucak na patoligiji, dok sam cekala da krene. Supa i pasulj. I hleb...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Hrana u porodilištu
27.2.2017 9:59:23   
Ana RR
Supa i pasulj? Wow....

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Hrana u porodilištu
27.2.2017 10:04:50   
Sanjica26 RR
Secam se kakav je bio rucak. Nije bio uopste los. Ali zato dorucak i veceru dobijes nesto slabo. I za pola sata si vec gladan.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Hrana u porodilištu
27.2.2017 10:11:30   
mati
Da, supa i pasulj. A od toga niti paulj lici na pasulj, niti supa na supu. Nego sreca je sto su nam donosili nasi, pa kad krenemo na rucak, to se nose jela, salate, so, papricice. I onda delimo medjusobno ko je sta doneo.
A posle porodjaja, imas dva puta mleko, ujutru toplo , posle hladno, griz, isto jednom topao posle hladan...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Hrana u porodilištu
28.2.2017 11:59:57   
mali_mis
6 kriski salame user posted image
Kod mene je bilo 2 uvrh glave. Mada sam ja posle porodjaja bila toliko gladna da sam i masnu krpu mogla da pojedem user posted image
Za dorucak je bilo jedan dan 2 parceta salame, hleb i onaj trouglic kao Zdenka sira, drugi dan mesni narezak.
Rucak, ne mogu da se setim svega, ali mi je ostao u secanju spanac, parce neke ribe koja je bila puna kostiju, ali sam je savladala, i cvekla.
I vecere se ne secam.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Hrana u porodilištu
28.2.2017 19:34:16   
Duškić
Nama je hrana bila Ok, imali i vockice i peciva za uzinu. Mene je nerviralo sto se brzo vrate po sudove..

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Hrana u porodilištu
28.2.2017 19:40:11   
Anck Su Nmaun
Bila sam u dva razlicita porodilista i ni ujednom nije bila dobra hrana, ali to sam nekako i ocekivala pa mi nije bio bauk!
Da je losa hrana losa je, ali daj boze da svi budemo samo dan dva i kuci i da se preziveti!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Hrana u porodilištu
28.2.2017 20:54:45   
Skockica
Ovde je hrana solidna. Sobzirom da nisam u hotelu nego u bolnici, prilicno zadovoljavajuce.

Za dorucak sam imala dve pogacice sa puterom i dzemom, caj, sok, vocni jogurt.
Za rucak i veceru bira se uzmedju dva menija tako da sam danas izabrala za rucak supu od povrca, losos sa povrcem i salatu, imala sam kivi za dezert , i za veceru bila neka corba, ravioli u sosu, salata i puding od kokosa.
Za svo ovo vreme mogu piti sta god pozelim.

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Hrana u porodilištu
28.2.2017 21:01:37   
Ana RR
Skockice, ovde ne znaju šta je losos i ravioli user posted image To bi kod nas moglo samo ako bi porodilje plaćale hranu, nikako drugačije.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Hrana u porodilištu
28.2.2017 21:39:22   
emicaa
Skockice kod nas je onda u bolnici ipak bolje.ovde za sva tri obroka imas tri menija i biras.JEdan je vegetarijanski i jos dva normalna.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Hrana u porodilištu
28.2.2017 22:27:41   
Skockica
Ana znam ali ipak je ovo Svajcarska za ovaj standard trebali bi malo da budu na nivou sto kaze emica barem veci izbor da ima. Ja jesam imala losos ali uz njega dinstani krastavac i ebli to ti je kao barena psenica, a toliko ukusnog povrca ima. Corba sto su doneli za veceru bila je toliko zacinjena da je nisam mogla jesti, kao neki paradajz sos... Za desert jos nisam imala nesto fino kaloricno, sto bi dojiljama trebalo. Ali dobro, barem mi ne moraju donositi od kuce, tj. kupovati kao u Srbiji.

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Hrana u porodilištu
28.2.2017 22:37:14   
emicaa
Skockice bas mi je cudno.Ni ovde za dezert nije nesto posebno,uglavnom neku puding ali ostala hrana je kao u restoranu.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Hrana u porodilištu
28.2.2017 22:42:58   
lesica
Hmmmm, moram da iskopam fotke hrane iz gradske od pre dve godine.. Pa tužno je bilo, toliko da su nam na odeljenju govorili da kažemo našima da nam donesu hranu.
I bilo je sve tipa - doručak integralna kifla sa 2-3 koluta neke salame i mrvom margarina uz jogurt, ili integralna kifla i bareno jaje i parče sira, ili integralna kifla i mrva maslaca i kašika džema. Ručak neka čorba/supa /nešto tečno uz neki neidentifikovani povrćniuzmalomesa obrok plus neko voće ili neki takođe neidentifikovani kolač, ili makarone. Večera uglavnom neko pecivo tipa pita, uštipak uz kiselo mleko/jogurt.

Pre bezmalo 7 godina, u mIšoviću, bilo je dovoljno i imala je formu, da je nisu dopremali sa Kliničkog možda bi bila koliko toliko topljikava, ali poootpuno bezukusna i bljutava u nedostatku ma i zamišljenog začinčića.

E sad, da se razumemo, ja sam u datim situacijama vrlo disciplinovana, i jedem sve, što miš reče i masnu krpu bi pojela, ali ono u gradskoj je bilo tužno... kad se setim da su nam se servirke i babice izvinjavale zbog loše, količinski minijaturne i nikakve hrane user posted image Mada je ovo ništa spram obroka koji sam imala prilike da vidim po dečjim bolnicama.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Hrana u porodilištu
28.2.2017 22:47:06   
degu
Nama je sad hrana bila ok, tj bolja nego kad sam se s T poradjala. Imali smi cak i dezert, sto prosli put ni u ludilu nije bilo. Za dezert miniplazma,puding ili jabuka, rucak je bio solidan i porcije dovoljno velike,dorucak i vecera jestivi user posted image mm mi je donosio samo veceru i to samo zato sto je rano vecera. Prosli put mi je donosio sve obroke.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Hrana u porodilištu
28.2.2017 22:49:21   
Mariya
Jao, kad čitam šta ste vi dobijale, naspram toga ispade da je hrana u topolskom porodilištu kao u restoranu user posted image
A Švajcarska je Švajcarska, nema šta user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Hrana u porodilištu
28.2.2017 22:51:04   
Ana RR
Meni je najgore bilo kada su nam jutro posle porođaja (porodila sam se uveče u 23h) doneli kačamak bez trunke soli i šolju mleka user posted image ja mleko ne volim, a neslani kačamak je bio šok. Što je najgore, imala sam so u torbi ali mi je nisu doneli tada. Posle su sve žene dolazile po mene po so user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Hrana u porodilištu
1.3.2017 21:40:03   
emicaa
ja sam ovde samo jedno jutro ostala gladna(sa Dorom) kad sam imala sir za dorucak.Ja njihov sireve nikako ne volim.Ali sama sam ih narucila,niko mi nije kriv

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Hrana u porodilištu
2.3.2017 17:16:18   
Mariya
Emice, kako bre ne voliš švajcarske sireveuser posted image
Mi kad smo bili, dobili jedan Grijer ( ne znam kako se tačno piše), jao, dušu bih prodala da mogu još jednom da ga probam, njaaam!!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Hrana u porodilištu
2.3.2017 17:23:27   
emicaa
Mariya pojma nemam ali oni su meni bas fuj.Nekad naletim na neki koji mi se svidja ali rijetko user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Zašto mnogo žena pobaci pre 12. nedelje?
U prvim nedeljama trudnoće većinu žena izbezumljuje statistika: od tri trudnoće jedna će se spontano okončati u prvom tr...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image
Click Here