|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Igra gusenja
26.1.2012 22:45:15   
vukosava
U tragičnoj igri gušenja u Francuskoj umrlo 60 školaraca za dve godine

Tanjug | 26. 01. 2012. klikni

Više od šezdesetoro dece umrlo je u Francuskoj od posledica "igre gušanja" u poslednje dve godine, prenela je francuska novinska agencija AFP.

user posted image

Potencijalno smrtonosna igra koja se bazira na davljenju tj. prekidu krvotoka ka mozgu, koja je potresla javnost zbog tragičnih posledica koje je ostavila širom Evrope i Sjedinjenim Američkim Državama, popularna je i među francuskim školarcima razlitičitih uzrasta.

Istraživanje agencije "Ipsos" sprovedeno nad 1.012 deca uzrasta od šest do 15 godina na zahtev Udruženja roditelja, pokazuje da se ova opasna igra praktikuje najčešće za vreme školskog odmora.

Studija je takodje pokazala da je svako deseto dete već probalo neki oblik ove igre: 63 odsto je probalo igru zaustavljanja daha, a 52 odsto igru gušenja.

Udruženje roditelja izdalo je saopštenje da su rezultati studije šokanti i da je 82 odsto dece još u nižim razredima osnovne škole čulo za tu vrstu igre i to uglavnom (njih 72 odsto) od svojih drugova, koji tu igru smatraju zabavnom.

Svaki četvrti učenik (njih 26 odsto) je bio očevidac te igre.

Deca postaju svesna prave opasnosti tek kad prisustvuju nekoj od takvih scena.

- Jedan od naših drugova tom prilikom je pao niz stepenice, i doživeo epileptičan napad, grčeći se i drhteći čitavim telom. Bilo je strašno, ličio je na mobilni telefon koji vibrira - seća se jedan srednjoškolac.

Kroz ovu igru žele da se dokažu posebno deca koja nisu prihvaćena među svojim vršnjacima.

- Takvima se postavlja ultimatut tipa: "Ukoliko želiš da te prihvatimo izdrži bez daha dva, tri ili pet minuta", što je nedopustivo - podvlači se u studiji.

Dosadašnja tragična brojka nije i konačna, jer posledice ostanka mozga bez kiseonika mogu biti kobne i dovesti do raznih vrsti poremećaja, kao što je gubitak koncentracije, poremećaj u pamćenju, bolivi u glavi i mnogi drugi, navedeno je, takodje, u studiji.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Igra gusenja
26.1.2012 23:15:33   
jovicaa
grozno!

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Igra gusenja
27.1.2012 9:21:40   
Anoniman
Jezivo!

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Igra gusenja
27.1.2012 9:25:03   
lesica
Zasto moram da procitam ovakve stvariuser posted image Samo se najezim i iznerviram od silnih gluposti.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Igra gusenja
27.1.2012 9:46:29   
jance
a? ma ovo je stvarno grozno, prosto pozelim da dok mi dodje dete do skole, jednostavno ga ne pustim!

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Igra gusenja
27.1.2012 10:29:33   
branki*
ovo je totalno glupo,ali posto radim u skoli,znam kakve sve gluposti deci padaju na pamet,da ne poverujesuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Igra gusenja
27.1.2012 10:32:43   
Anoniman
Ja ne znam zašto ste u šoku. Kada ste bile u školi, niste se takmičile ko može duže da zadrži dah? Mi smo merili štopericom. Ovo nije ništa novo. 

(odgovor članu branki*)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Igra gusenja
27.1.2012 10:47:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tash

Ja ne znam zašto ste u šoku. Kada ste bile u školi, niste se takmičile ko može duže da zadrži dah? Mi smo merili štopericom. Ovo nije ništa novo. 


Ma drugo je zadržavanje daha a drugo gušenje sa ovom stopom smrtnosti...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Igra gusenja
27.1.2012 10:53:24   
jance
ja sam prvo po nazivu mislila da se guse medjusobno.. nekako mi je bas cudno da se desava bas toliko dece da umire, ako ja dobro znam (ne razumem se previse) da je disanje primarna funkcija i telo ce se boriti do zadnjeg da dobije kiseonik, kao kod davljenika u vodi npr. nije mi jasno kako npr neki 12-godisnjak moze da ugusi sebe jednostavno zadrzavanjem daha user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Igra gusenja
27.1.2012 11:02:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gae_gr

IZVORNA PORUKA: Tash

Ja ne znam zašto ste u šoku. Kada ste bile u školi, niste se takmičile ko može duže da zadrži dah? Mi smo merili štopericom. Ovo nije ništa novo. 


Ma drugo je zadržavanje daha a drugo gušenje sa ovom stopom smrtnosti...



Pa nije drugo, gušenje se u ovom slučaju dešava zbog zadržavanja daha. Realno, da sam želela da budem faca i zadržim dah naduže u razredu, možda bih se udavila. Ja bih razloge za ovoliku smrtnost tražila u porodici: Zašto je dete neprihvaćeno u školi i zašto mora na ovakav način da se dokazuje i na ovaj način da postaje faca?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Igra gusenja
27.1.2012 11:23:17   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: jance
..., ako ja dobro znam (ne razumem se previse) da je disanje primarna funkcija i telo ce se boriti do zadnjeg da dobije kiseonik, kao kod davljenika u vodi npr. nije mi jasno kako npr neki 12-godisnjak moze da ugusi sebe jednostavno zadrzavanjem daha user posted image

Ni meni to nije jasno. Ako ništa drugo, zar ne mora prvo svest da se izgubi? A onda valjda dok je u nesvesti ne može sam sebe da guši. I ja sam mislila da dete davi dete.

I slažem se da je porodica za sve kriva.
To mi je bilo jasno pre 20-25godina kada sam u svom odeljenju gledala kako deca sve žele da urade da bi se dopala nekim kretenima. Tada mi nije padalo na pamet da budem potrčko ikome. Ozbiljne probleme imaju i deca koja imaju potrebu da ih tamo neki "popularni" primete, koliko i ti "popularni" koji maltretiraju drugu decu. A svemu je koren u porodici.
Ali, ne mogu da zamislim kako je njihovim roditeljima. Katastrofa.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Igra gusenja
27.1.2012 11:26:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Leki 77



Ali, ne mogu da zamislim kako je njihovim roditeljima. Katastrofa.



Naravno, i ja bih bila zabrinuta da svaki dan strahujem dal će bi dete preživeti veliki odmor.

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Igra gusenja
27.1.2012 11:33:26   
Gejsha
joj strašno! samo ne kapiram, radi se o zadržavanju daha ili gušenju?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Igra gusenja
27.1.2012 12:36:39   
Anoniman
Tash nemoguće je ugušiti se zadržavanjem daha a evo i kako se zapravo igra: konopcem ili nečim sličnim oko vrata: KLIK

(odgovor članu Gejsha)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Igra gusenja
27.1.2012 12:50:33   
Anoniman
Evo otvara stranicu, jako mi je spor net na poslu.
Ako je konopcem, to strašno. Ali ja nisam tako shvatila onaj text gore. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Igra gusenja
27.1.2012 13:34:07   
Anoniman
Sam says he and his brother had played it several times: "It's hard to describe how it feels. It's kinda like, just, like, somewhere not on earth, but you're just dreaming, kind of. But then it only lasts for a few seconds and when you wake up … you don't know where you are or what's going on."
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Igra gusenja
27.1.2012 13:39:43   
Anoniman
Nekako ti dođe da detetu ponudiš narkotike, bezbedniji su user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Igra gusenja
27.1.2012 13:43:43   
vukosava

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Tash nemoguće je ugušiti se zadržavanjem daha a evo i kako se zapravo igra: konopcem ili nečim sličnim oko vrata: KLIK


U, sunce ti zarko user posted image Strasno

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Igra gusenja
27.1.2012 13:47:09   
Anoniman
Pa to htedoh reći, imam utisak da ova igra daje osećaj kakav stvara joint. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Igra gusenja
27.1.2012 13:59:03   
jance

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Tash nemoguće je ugušiti se zadržavanjem daha a evo i kako se zapravo igra: konopcem ili nečim sličnim oko vrata: KLIK


da, tako je vec moguce.. opet je bas strasno, mislim u pitanju je samoubistvo! ko da je u pitanju neka sekta...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Igra gusenja
27.1.2012 14:01:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: vukosava
"Ukoliko želiš da te prihvatimo izdrži bez daha dva, tri ili pet minuta"


Razmišljam zašto sam ja iz texta zaključila da je u pitanju zadržavanje daha, a ne baš gušenje, pa zbog ovog što sam iznad citirala, nekako mi je ostala ta rečenica u glavi, a nisam obratila pažnju na ovo što citiram ispod.

IZVORNA PORUKA: vukosava



Studija je takodje pokazala da je svako deseto dete već probalo neki oblik ove igre: 63 odsto je probalo igru zaustavljanja daha, a 52 odsto igru gušenja.




(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Igra gusenja
27.1.2012 14:25:32   
Shishica
Gledala sam Dr.G koja je pregledala mrtvog decaka i otkrila da vise nije ziv jer je sam igrao kuci ovu igru. Ne znam tacno kako je sve objasnila, ali dobro sam zapamtila da tamo ima svega na zapadu brate mili.. kod njih ima i igre davljenja i izmisljenih prijatelja i ukletih kuca i kojekakvih stvari. Kao da nisu normalni. Decakovi roditelji sada voze auto sa znakom o toj igri kako je opasna i svugde su lepili njegovu sliku gde pise kako je zavrsio igrajuci tu igru... user posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Igra gusenja
27.1.2012 15:22:39   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Shishica

Gledala sam Dr.G koja je pregledala mrtvog decaka i otkrila da vise nije ziv jer je sam igrao kuci ovu igru. Ne znam tacno kako je sve objasnila, ali dobro sam zapamtila da tamo ima svega na zapadu brate mili.. kod njih ima i igre davljenja i izmisljenih prijatelja i ukletih kuca i kojekakvih stvari. Kao da nisu normalni. Decakovi roditelji sada voze auto sa znakom o toj igri kako je opasna i svugde su lepili njegovu sliku gde pise kako je zavrsio igrajuci tu igru... user posted image


Sto se ukletih kuca tice: Ovde najcesce prave kuce od drveta. Ja kad sam se uselila u ovu jednu takvu, nisam mogla da verujem koliko to skripi, kad hodas, kad vetar duva, kad ne hodas samo od sebe od temperaturnih promena. Sad kontam odkud im to "hunted houses" ili proklete kuce.

A da vidis samo frku oko Novi vestica (Halloween), te kostime, i tek nesto vezano za to. Uzas. Mala deca se presvlace u neka cudesa i zombije i idu od kuce do kuce (alo? a pedofili?) i traze slatkise - "trick or treat". I ako se malo dete plasi tih kojekavih spodoba ono nije doboljno hrabro i u kukavica je. O svasta...

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Igra gusenja
27.1.2012 15:50:59   
Gejsha
sada sam sve pročitala, to je stvarno strašno! deca nam rastu i već me jeza hvata kako je teško vaspitati ih...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here