|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Islandski vulkan Ejafjalajokul
17.4.2010 13:48:05   
Anoniman
Šta kažete na događanja koje je izazvao rad ovog vulkana?
Koliko verujete predviđanjima da će za par dana sve biti ok? Hoće li se uspostaviti avio saobraćaj u narednih par dana?
Koliko je štetan taj pepeo koji je u vazduhu?
Ma pišite sve što je vezano za vulkan i posledice...

Moji tata i brat su juče ostali "zarobljeni" na Frankfurtskom aerodromu. Dok su se okrenuli oko sebe, voznih karata više nije bilo, jedva su našli rent-a-car i dovezli se u NS. Opcija ostajanja u Frankfurtu je bila nemoguća, jer obaveze zovu, prtljag zagubljen negde, pošto su u Frankfurtu samo presedali... poslaće im prtljag u Peštu... jednom...
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Islandski vulkan Ejafjalajokul
17.4.2010 13:54:19   
Anoniman
Evo da kopiram iz Trudnice drugo tromesečje:

IZVORNA PORUKA: minna



kako je lepo vreme, super je za setnju... u kom ste fazonu sto se tice ovog oblaka (zbog vulkana sa islanda), posto savetuju da se ne izlazi ova 2 dana...mada uglavnom pominju one koji imaju problema sa disajnim organima, niko nista nije rekao za ...



IZVORNA PORUKA: Tasha RR



Ja sam slušala da u oblaku dima nema ništa štetno, čak ni za plućne bolesnike, ja sam astmatičar, i šetam najnormalnije. Živim u nadi da će se sve stišati do 22og, jer bih tada trebala leteti za Pariz. Zato je bre i proradio vulkan - posle 4godine odlučim da odem sa drugaricom negde, učinim nešto za svoju dušu... I ETO TI SAD!



IZVORNA PORUKA: minna

ma verovatno ce se smiriti do tad... pa i ja sam mislila da setam, steta da sedim u kuci kad je lepo vreme, a i te price se uvek napumpaju vise nego sto ustvari postoji potreba za panikom


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Napumpaju se jer ustvari "stručnjaci" nemaju pojma TAČNO o tome, pa bolje da kažu da je opasno, nego posle da bude problema.

Ne znam baš dal će se smiriti, drugaricine kolege su zarobljene negde u Kini (valjda), trebali su juče kući, ali će leteti tek 6.maja. Iskreno, ako postoji rizik, makar i minimalan, neka mi bolje otkažu.



IZVORNA PORUKA: gagi


Ja sam slusala jutros da ce se odvijati normalni letovi od ponedeljka


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Islandski vulkan Ejafjalajokul
17.4.2010 13:57:53   
Ana RR
Užas, ljudi su potpuno zatečeni. Da li će moj dever doći, da li će se taj dim rasčistiti do 25.aprila, ko zna..

Čitan u novinama da će noćas doći i do nas, i da se očekuje kiša koja će tu prašinu spustiti na tlo.. blago nama user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Islandski vulkan Ejafjalajokul
17.4.2010 15:26:16   
jance
da i ja sam cula da nam stize prasina... mada sam bas pricala sa puno ljudi i osnovni zakljucak jeste da ako smo preziveli ono posle Cernobilja i bombardovanje da je pitanje dali cemo ovo uopste i primetiti...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Islandski vulkan Ejafjalajokul
17.4.2010 18:07:57   
*Alexx*
Ja već danima pokušavam da pročitam nešto o tom vulkanu i ne stižem. Koliko sam ja shvatila, taj oblak nije nešto preterano opasan, kao videće se samo na kolima žuti pesak.

Jel se taj vulkan stvarno zovr Eja... kako već? user posted image Ne umem ni da pročitam user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Islandski vulkan Ejafjalajokul
17.4.2010 21:02:37   
eni26
Ovde u FR su javljali da ce veceras taj pepeo da pokrije zemlju,ali nista... Narod seta normalno,ne osecam nikakvu razliku u vazduhu!user posted image
Kao bice maglovito..pf ..ja vidim cisto i kristalno!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Islandski vulkan Ejafjalajokul
17.4.2010 21:06:26   
cipiripi
Meni je sve to malo..ili malo vise...MORBIDNO....
Sta li ce biti kad grene da se topi glecer? Stavljace odmah barikade i vrece sa peskom na obale Save i Dunava i ostalih reka...
Ljudi to je 3000km od nas .. lupila sam ovo...
Koja koncentracija je pala na primarnom odredistu..a koja ce kod nas...
Obustavili su letovove, batut savetuje da deca i starije osobe ne izlaze napolje...sad je bilo na vestima...
Prolece je..normalno da ima oblaka...a u BG se zbog toga objavljuje vanredno stanje...
Nemam reci iskreno....
Otkad postoje ozonske i crne rupe, pa nikom nista...
Bez veze mi je ovo skroz...
Mislim na preuvelicavanja koja se odnose na teritoriju Srbije...


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Islandski vulkan Ejafjalajokul
17.4.2010 21:10:55   
eni26
Kad to pomenu,ovde uopste nije vanredno stanje niti se to toliko napumpava!
Kako je onima sto su bas blizu tog vulkana?? Ne treba niko da brine o tome.
Tako su i onaj svinj.grip preuvelicali,a na kraju ispade da je to samo farsauser posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Islandski vulkan Ejafjalajokul
17.4.2010 21:14:08   
cipiripi
Sto moja baba kaze "sto vise kojekakvih farsi i laznih uzbuna, to manje uvida u haos koji se desava u skupstini" user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Islandski vulkan Ejafjalajokul
17.4.2010 21:16:44   
eni26
Pa naravno! Baba je uvek u pravu!user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Islandski vulkan Ejafjalajokul
17.4.2010 23:14:56   
Anoniman
Ne znam šta da vam kažem... ni ja nisam zabrinuta za zdravlje, ali ne bih čačkala mečku, tako da ću sutra kupiti svoju redovnu terapiju, i početi da je uzimam, svakako sam planirala samo nikako da kupim. Takođe, neću baš dete šetati, sem ono nužno: zgrada - auto - zgrada.

Sad čujem da: "Ni jedan avion DO DALJNJEG neće moći da poleće, sleće ili preleće naš vazdušni prostor" user posted image

(odgovor članu eni26)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Islandski vulkan Ejafjalajokul
17.4.2010 23:21:11   
marince1
Moja jedina impresija je da mi je zao tih ljudi koji su zarobljeni kojekuda i ko zna kad ce kuci

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Islandski vulkan Ejafjalajokul
17.4.2010 23:21:36   
Anoniman
Tasho,takodje je moj brat dobio takvu info kada je jutros zvao aerodrom da se raspita jer je imao reserve let,da se vrati kuci u Svajcarsku sa sve zenom i decom...i odose veceras busom jer nemaju pojma kada ce se ponovo pokrenuti avio saobracaj!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Islandski vulkan Ejafjalajokul
17.4.2010 23:30:32   
viking
Možda sve jeste malo prenaduvano, ali opreza nikad dosta. Pri tom, nije to baš sve izmišljeno samo da bi se stvarala panika već ima i neke osnove u ovim merama predostrožnosti...
Ne znam da li se sećate, bilo je pre 100 godina, ali desilo se da su Quantaosvom avionu otkazala sva četiri motora, ali je srećom pilot uspeo prinudno da sleti. Kad su "otvorili" motore videli su da su stali zato što su se skroz "zalepili" jer su bili puni pepela, dima i čađi koju su pokupili u vazduhu od nekog tada aktivnog vulkana u Pacifiku. Eto, odatle cela ova ujdurma.
Dakle, ne moramo svi da budemo garavi u licu od dima da bismo "znali" da se nešto dešava... Mislim da ovakva situacija nikome ne ide u prilog, ne vidim zašto bi neko namereno prizemljavao avione i pravio haos iz zezanja, terao ljude da ostanu kod kuće (mada ja to nisam uradila, bila sam napolju veći deo dana), ovo nikome ne ide u prilog...

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Islandski vulkan Ejafjalajokul
17.4.2010 23:35:19   
Anoniman
Viking, mislim da su devojke mislile na neizlaženje napolje, a ne na prizemljavanje aviona, jer, avioni su prizemljeni svuda (skoro svuda) a ne samo kod nas.

A to za taj avion pre 100god... čitala sam o tome pre koji dan.
Takođe sam čula da rad ovog vulkana povlači za sobom još jedan vulkan. Ako sam dobro shvatila, do sada, kroz istoriju, taj drugi vulkan je uvek proradio par dana nakon ovog, što baš i ne znam šta znači, jer ovaj vulkan radi već 4 meseca, i ustvari, trenutne info su oprečne: neki kažu da se sada stištava, a neki da i dalje izbacuje.

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Islandski vulkan Ejafjalajokul
17.4.2010 23:35:57   
marince1
IZVORNA PORUKA: viking

Možda sve jeste malo prenaduvano, ali opreza nikad dosta. Pri tom, nije to baš sve izmišljeno samo da bi se stvarala panika već ima i neke osnove u ovim merama predostrožnosti...
Ne znam da li se sećate, bilo je pre 100 godina, ali desilo se da su Quantaosvom avionu otkazala sva četiri motora, ali je srećom pilot uspeo prinudno da sleti. Kad su "otvorili" motore videli su da su stali zato što su se skroz "zalepili" jer su bili puni pepela, dima i čađi koju su pokupili u vazduhu od nekog tada aktivnog vulkana u Pacifiku. Eto, odatle cela ova ujdurma.
Dakle, ne moramo svi da budemo garavi u licu od dima da bismo "znali" da se nešto dešava... Mislim da ovakva situacija nikome ne ide u prilog, ne vidim zašto bi neko namereno prizemljavao avione i pravio haos iz zezanja, terao ljude da ostanu kod kuće (mada ja to nisam uradila, bila sam napolju veći deo dana), ovo nikome ne ide u prilog...


ja se ne secam user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Islandski vulkan Ejafjalajokul
17.4.2010 23:37:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: marince

IZVORNA PORUKA: viking

Možda sve jeste malo prenaduvano, ali opreza nikad dosta. Pri tom, nije to baš sve izmišljeno samo da bi se stvarala panika već ima i neke osnove u ovim merama predostrožnosti...
Ne znam da li se sećate, bilo je pre 100 godina, ali desilo se da su Quantaosvom avionu otkazala sva četiri motora, ali je srećom pilot uspeo prinudno da sleti. Kad su "otvorili" motore videli su da su stali zato što su se skroz "zalepili" jer su bili puni pepela, dima i čađi koju su pokupili u vazduhu od nekog tada aktivnog vulkana u Pacifiku. Eto, odatle cela ova ujdurma.
Dakle, ne moramo svi da budemo garavi u licu od dima da bismo "znali" da se nešto dešava... Mislim da ovakva situacija nikome ne ide u prilog, ne vidim zašto bi neko namereno prizemljavao avione i pravio haos iz zezanja, terao ljude da ostanu kod kuće (mada ja to nisam uradila, bila sam napolju veći deo dana), ovo nikome ne ide u prilog...


ja se ne secam user posted image
user posted image
Nemo' se ljutis ali i meni mi smesno user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Islandski vulkan Ejafjalajokul
17.4.2010 23:41:09   
marince1
Tebi je veceras sve smesno user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Islandski vulkan Ejafjalajokul
17.4.2010 23:41:42   
viking
Hehe, jasno mi je to, nego samo hoću da kažem da ako su te čestice u tolikoj količini u vazduhu gore, sigurno je određen procenat i u vazduhu i na zemlji, pa otuda to upozorenje. What comes up, must come down, zar ne? Ako mogu da zaustave avion, šta tek rade našim plućima? Kao što sam rekla, sigurno se malo i preteruje, računaju da je bolje da upozore pa neka svako odluči za sebe, ali ako je taj dim u vazduhu, zašto bismo ga udisali ako ne moramo user posted image

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Viking, mislim da su devojke mislile na neizlaženje napolje, a ne na prizemljavanje aviona, jer, avioni su prizemljeni svuda (skoro svuda) a ne samo kod nas.




_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Islandski vulkan Ejafjalajokul
17.4.2010 23:42:56   
viking
Marinče i JMPM, samo se vi smejte, smeh produžava život user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Islandski vulkan Ejafjalajokul
17.4.2010 23:43:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: viking

Hehe, jasno mi je to, nego samo hoću da kažem da ako su te čestice u tolikoj količini u vazduhu gore, sigurno je određen procenat i u vazduhu i na zemlji, pa otuda to upozorenje. What comes up, must come down, zar ne? Ako mogu da zaustave avion, šta tek rade našim plućima? Kao što sam rekla, sigurno se malo i preteruje, računaju da je bolje da upozore pa neka svako odluči za sebe, ali ako je taj dim u vazduhu, zašto bismo ga udisali ako ne moramo user posted image

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Viking, mislim da su devojke mislile na neizlaženje napolje, a ne na prizemljavanje aviona, jer, avioni su prizemljeni svuda (skoro svuda) a ne samo kod nas.



Slazem se sa tobom u potpunosti,sto se ne mora,ne mora se!

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Islandski vulkan Ejafjalajokul
17.4.2010 23:43:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: viking

Marinče i JMPM, samo se vi smejte, smeh produžava život user posted image
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Islandski vulkan Ejafjalajokul
17.4.2010 23:44:12   
Anoniman
Apsolutno se slažem. To je ono što napisah gore: moraju da naduvaju, jer nisu skroz sigurni šta je sastav; bolje da opomenu, nego da posle bude "UPS!" user posted image

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Islandski vulkan Ejafjalajokul
17.4.2010 23:47:51   
marince1
IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

IZVORNA PORUKA: viking

Marinče i JMPM, samo se vi smejte, smeh produžava život user posted image
user posted image user posted image user posted image


I ja da se grlim,i ja da se grlim user posted image

ajd kad diskutujete,stariji ljudi i oni sa disajnim problemima...ako im smeta promena vremena smetace im i ovo.


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Islandski vulkan Ejafjalajokul
17.4.2010 23:50:37   
SUPER MAMA
Batut: Ostanite u kućama!

Institut za javno zdravlje Srbije "Dr. Milan Jovanović Batut" preporučio je danas posebno starijim građanima i deci da u slučaju povećane koncentracije vulkanske prašine u vazduhu organiče izlaske na otvoreni prostor.

Institut preporučuje i da se "smanji fizička aktivnost rekreativnog ili takmičarskog tipa u vreme trajanja epizode zagađenja" kao i da oni koji imaju posledice "pravovremeno prijave pogoršanja stanja respiratornog i kardiovaskularnog sistema".   U posebnu grupu osoba sa povećanim rizikom po zdravlje spadaju već oboleli od nekih hroničnih respiratornoh oboljenja, poput astme i hronične opstruktivne bolesti pluća. Svaka vrsta praškastog zagađenja, "bez obzira da li su čestice industrijskog ili prirodnog porekla, predstavlja značajno opterećenje za respiratorni sistem čoveka, bilo da se manifestuje kratkotrajno u visokim koncentracijama (vulkanska prašina) ili dugotrajno u niskim".
"Čestice čađi mehanički nadražuju sluznicu disajnih organa i pri produženoj ekspoziciji dovode do bujanja vezivnog tkiva i razvoja fibroze", objavljeno je u preporuci na internet stranici Instituta.
Osobe koje posebno oset_ljivo reaguju na povećanje koncentracije polutanata u vazduhu su stariji, deca i oni koji upražnjavaju fizičku aktivnost u spoljnoj sredini, precizira Institut.
Kod starijih osoba dolazi do opadanja fizioloških rezervi, dok je, s druge strane, za to starosno doba tipična povećana prevalenca kardiopulmonarnih poremećaja, što ih, samim tim, čini još oset_ljivijim.
Respiratorni sistem dece je u tom periodu još uvek u razvojnoj fazi, pa je i njegova oset_ljivost na polutante u ambijentalnom vazduhu veoma manifestna, naročito kada se zna da deca više vremena provode napolju.

Sukobljena mišljenja

  Svetska zdravstvena organizacija juče je stanovnicima Evrope savetovala da ne bi trebalo da izlaze napolje ukoliko počne da se širi oblak vulkanskog pepela sa Islanda.    Portparol SZO Danijel Epštajn izjavio je da je mikroskopski pepeo potencijalno opasan za organe za disanje.    Drugi stručnjaci, međutim, nisu uvereni da vulkanski pepeo može da ugrozi zdravlje ljudi i ocenjuju da su upozorenja iz SZO-a "histerična". Ti stručnjaci kažu da je vulkanski pepeo manje štetan od dima cigarete ili zagađenja vazduha uopšte.    Vulkanski pepeo se sastoji od oštrih, sitnih čestica usitnjenog vulkankog kamena. Svetlo sive je boje i ima finoću kao talk puder.   Taj pepeo može da izazove iritaciju i kod zdravih ljudi, a opasnost je veća u blizini vulkana jer tu pepela ima više, a na veliko udaljenosti ta opasnost je često minimalna, naveli su strucnjaci.
IZVOR


Stvarno je zabrinjavajuce.Mozda su malo i napumpali ali ipak cemo sutra biti vise u kuci.
Inace ja nisam znala da vec danas oko 16h stigla je Vulkanska prasina u Srbiji, a mi smo bili napolje.



< Poruku je uredio SUPER MAMA -- 17.4.2010 23:52:16 >

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Krstenje
jelenadunja

Kada krstiti bebu-dete?

u toku prve godine (58%)

nakon prve godina (13%)

............ (28%)


Ukupan broj glasova: 137

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here