|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
2.3.2012 13:17:23   
Lilla
Procitah ovaj clanak i prvo sam se sokirala. Da jednoj zeni padne na pamet da ovakvo sto napise... A onda se sjetim da zivimo u vremenu kada se do vrha probija uglavnom glupostima, kontraverznim stvarima i skandalima. Na sta sve ljudi nisu spremni da bi se nasli u zizi javnosti, u novinama a ako je stvarno velika glupost e onda i na TV-u. Uzasavam se ovakvih istrazivanja.

Zeno, majko! U redu je ubiti novorodjence ako su se uslovi za zivot majke promijenili i ako roditelji nisu u mogucnosti da izdrzavaju to dijete? Kuda ovaj svijet ide.

Mislite li da ona stvarno stoji iza ovih svojih izjava ili je vodjena jakom zeljom da bude zapazena, po svaku cijenu?

Klik

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
2.3.2012 13:29:18   
Anoniman
ovo je izvuceno iz konteksta. oni se ne zalazu za ubistvo dece, mislim da su upravo protiv abortusa.
procitajte do kraja BLIC

(odgovor članu Lilla)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
2.3.2012 13:49:31   
Lilla
Vidis, nisam procitala taj drugi clanak a on je ipak dosta drugaciji u odnosu na prvi. Mada, kako god ipak se ne slazem sa njihovom tezom koju provlace u "medjuredovima", da je isto ubiti fetus i novorodjenu bebu. Da se razumijemo, nisam pristalica abortusa ali smatram da nikako ne moze biti isto kada se ubije( da!) nesto sto jos nije ugledalo svjetlost dana i udahnulo zrak, nesto sto majka nije vidjela, nego rodjenu bebu koja je pocela da zivi u pravom smislu te rijeci. Ako se vec mora od dva zla izabrati manje, onda je ono prvo zlo za nijansu lakse prihvatiti.

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
2.3.2012 13:56:45   
Anoniman
slazem se. najbolja varijanta bi bila kontracepcija. ne osudjujem nikoga, ali za mene bi abortus bio opcija samo kad nesto sigurno ne bi bilo u redu sa fetusom.
a i tu pise da oni ne izrazavaju svoje misljenje, nego se malo igraju argumentima.

(odgovor članu Lilla)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
2.3.2012 14:09:14   
Ivanka 75
Ne volim ovakve teme.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
2.3.2012 14:09:52   
lesica
Ni ja user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
2.3.2012 14:17:02   
soni
Mislim da to nije isto... i postoje razne vrste kontracepcije, ali ipak ponekad priroda ucini malo vise iako mi to ne zelimo.. Na srecu nikada nisam bila u situaciji da biram, ali ako ne bih imala uslove, ili ako nesto ne bi bilo u redu sa plodom, ne bih razmisljala

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
2.3.2012 14:28:42   
vukosava
Ovakve teme ce u Srbiji uvek da se zaobilaze jer je mnogo zena u toku svog zivota uradilo jedan i vise abortusa. Ja kao naucni radnik apsolutno razumem sta su oni hteli da postignu ovim clankom. To se zove naucni princip dedukcije. Ako jedno pravilo vazi za taj i taj slucaj, onda bi trebalo da vazi i za slicni takav slucaj. Jeste tema apsolutno kontraverzno obradjena ali ja se slazem sa poentom.

Ubiti dete u majicnoj utrobi (abortus) je aspolutno moralno pogresno kao i ubiti ga nakon rodjenja (ovo sto oni razmatraju kao potencijalnu mogucnost. Naravno da to preuvelicavaju da bi se poenta istakla.

Jedini apsolutno eticki ispravan nacin da zene koje ne zele decu ili vise dece a stupaju u seksualne odnose NEMAJU VISE DECE je KONTRACEPCIJA. Jedini.

Svaki emrion je zivot. Svaka beba u stomaku, makar imala sekund, minut, nedelju, 11 nedelja ili 13 nedelja je zivo bice koje ima pravo na svoj maleni zivot.

Ljutite se koliko god hocete i zgrazavajte. Ali stope abortusa su najvece u bivsim socijalistickim drzavama. Zasto? Ima li stepen poboznosti veze sa tim? Verovanja u to sta je "Bog stvorio"? Sta god bilo, kod nas je zivot jeftin. I mnogi od nas mogu da budu sretni sto nismo jedan u nizu 150,000 abortusa godisnje i sto je neko nekako odabrao da smo dovoljno savrseni i bitni da se rodimo (ja kad sam se rodila nije bilo UZ a ne znam za double i triple testove).

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
2.3.2012 14:41:53   
Sanchy
Dok sam cekala rezultate amniocenteze samo sam molila Boga da bude sve u redu jer ne znam kako bih ocistila i bolestan plod jer on je po meni vec ljudsko bice a pri tom sam bas tih dana bila u Meku na Banovom Brdu gde su zaposleni ljudi sa Daunovim sindromom na poslovima odrzavanja objekta i videla da su to u sustini velika deca sa svim odlikama ljudskog bica i ujedno se zapitala kakav sam ja to covek ako su njih njihovi roditelji rodili,odgajili i osposobili za zivot a ja tolika kukavica koja bi pobacila da su mi rekli da je dete obolelo?To je vrlo teska tema u sustini..kada se procita tekst u celini tacno je dobija se utisak da oni u stvari agituju protiv abortusa u bilo kom periodu fetalnog zivota i da to izjednacavaju sa ubistvom tek rodjene bebe ,i tu se slazem ,zivot pocinje od momenta zaceca sta god ko rekao ,po mom misljenju.Ali ne bi me iznenadilo da se u nekim od najmnogoljudnijih zemalja sveta u najskorijoj buducnosti pocne sa razmatranjem eutanazije dece koja su rodjena bolesna vec sam citala nesto na tu temu...vrhovi svih vlada sveta zabrinuti su sa smanjenjem resursa,pre svega vode i hrane a trendom stalnog rasta stanovnistva sto jedno s drugim ne ide,tako da ja bar necu biti iznenadjena kada se nesto ovako i obelodani i postane stvarnost...

< Poruku je uredio Sanchy -- 2.3.2012 14:46:43 >

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
2.3.2012 14:45:29   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: vukosava

Ovakve teme ce u Srbiji uvek da se zaobilaze jer je mnogo zena u toku svog zivota uradilo jedan i vise abortusa. Ja kao naucni radnik apsolutno razumem sta su oni hteli da postignu ovim clankom. To se zove naucni princip dedukcije. Ako jedno pravilo vazi za taj i taj slucaj, onda bi trebalo da vazi i za slicni takav slucaj. Jeste tema apsolutno kontraverzno obradjena ali ja se slazem sa poentom.

Ubiti dete u majicnoj utrobi (abortus) je aspolutno moralno pogresno kao i ubiti ga nakon rodjenja (ovo sto oni razmatraju kao potencijalnu mogucnost. Naravno da to preuvelicavaju da bi se poenta istakla.

Jedini apsolutno eticki ispravan nacin da zene koje ne zele decu ili vise dece a stupaju u seksualne odnose NEMAJU VISE DECE je KONTRACEPCIJA. Jedini.

Svaki emrion je zivot. Svaka beba u stomaku, makar imala sekund, minut, nedelju, 11 nedelja ili 13 nedelja je zivo bice koje ima pravo na svoj maleni zivot.

Ljutite se koliko god hocete i zgrazavajte. Ali stope abortusa su najvece u bivsim socijalistickim drzavama. Zasto? Ima li stepen poboznosti veze sa tim? Verovanja u to sta je "Bog stvorio"? Sta god bilo, kod nas je zivot jeftin. I mnogi od nas mogu da budu sretni sto nismo jedan u nizu 150,000 abortusa godisnje i sto je neko nekako odabrao da smo dovoljno savrseni i bitni da se rodimo (ja kad sam se rodila nije bilo UZ a ne znam za double i triple testove).

Ne znam zasto bi se ko ljutio ,slazem se u potpunosti...u mom okruzenju imam zensku osobu koja ima dve devojcice i koja ce u osmoj nedelji raditi analizu horionskih cupica kako bi otkrili pol pa ako je treca devojcica abortirace...to je strasno..toliko strasno da da bih ja taj odabir na ovakav nacin zakonom zabranila i sankcionisala...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
2.3.2012 14:46:44   
soni
Zivim u Norveskoj i ovde imas samo jedan UZ u toku trudnoce u 18. nedelji, ne postoje double, triple i ostali testovi...upravo zbog toga da zene ne bi abortirale ako nesto sa plodom nije u redu.. KOd njoh je do skoro abortus bio zabranjen, a i sada neki lekari nece da kazu ako nesto nije u redu

Apsolutno se sa tim ne slazem!!!

< Poruku je uredio soni -- 2.3.2012 14:47:06 >


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
2.3.2012 14:52:54   
Sanchy
Slazem se da ti ta zemlja u stvari uskracuje pravo da saznas na vreme ako je beba bolesna i da sama odlucis hoces li da abortiras ili ne...i ja da sam dobila los rezultat amnio verovatno bih se odlucila na pobacaj jer sam kukavica i to bi me pratilo ceo zivot i koliko god dece bih imala posle, nijedno ne bi moglo da izbrise cinjenicu da sam jedno ubila doslovno...treba ziveti sa tim...i nikome ne bih pozelela da se ikada nadje u takvoj situaciji..eto..

< Poruku je uredio Sanchy -- 2.3.2012 14:53:36 >

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
2.3.2012 14:54:10   
MicinaMama
soni stvarno cudno....pa ako nedaj Boze nesto nije u redu sa detetom bolje je da se ocisti nego da dete pati kroz zivot...to je bezveze ajde abortusi iz cista mira pa i ok....ako neces dete onda se stiti od toga,bar danas ima kontracepcije na svakom cosku i ima se izbora.

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
2.3.2012 14:58:00   
Anoniman
"Davanje djeteta na posvajanje u takvim slučajevima bi "majci stvorilo psihološku uznemirenost", smatraju."

A ne bi majci stvorilo psihološku uznemirenost da joj ubiju dete???

ŠOKIRANA SAM! Ja nisam protiv abortusa u obliku u kom se sada primenjuje, ali ovaj postporođajni abortus, kako ga oni zovu, je jeziv!

(odgovor članu Lilla)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
2.3.2012 14:59:30   
soni
Pa upravo tako..to je pravo izbora... I za mene ne znaci isto izvrsiti abortus ako nesto ne valja i ubiti dete

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
2.3.2012 15:03:16   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Sanchy


IZVORNA PORUKA: vukosava

Ovakve teme ce u Srbiji uvek da se zaobilaze jer je mnogo zena u toku svog zivota uradilo jedan i vise abortusa. Ja kao naucni radnik apsolutno razumem sta su oni hteli da postignu ovim clankom. To se zove naucni princip dedukcije. Ako jedno pravilo vazi za taj i taj slucaj, onda bi trebalo da vazi i za slicni takav slucaj. Jeste tema apsolutno kontraverzno obradjena ali ja se slazem sa poentom.

Ubiti dete u majicnoj utrobi (abortus) je aspolutno moralno pogresno kao i ubiti ga nakon rodjenja (ovo sto oni razmatraju kao potencijalnu mogucnost. Naravno da to preuvelicavaju da bi se poenta istakla.

Jedini apsolutno eticki ispravan nacin da zene koje ne zele decu ili vise dece a stupaju u seksualne odnose NEMAJU VISE DECE je KONTRACEPCIJA. Jedini.

Svaki emrion je zivot. Svaka beba u stomaku, makar imala sekund, minut, nedelju, 11 nedelja ili 13 nedelja je zivo bice koje ima pravo na svoj maleni zivot.

Ljutite se koliko god hocete i zgrazavajte. Ali stope abortusa su najvece u bivsim socijalistickim drzavama. Zasto? Ima li stepen poboznosti veze sa tim? Verovanja u to sta je "Bog stvorio"? Sta god bilo, kod nas je zivot jeftin. I mnogi od nas mogu da budu sretni sto nismo jedan u nizu 150,000 abortusa godisnje i sto je neko nekako odabrao da smo dovoljno savrseni i bitni da se rodimo (ja kad sam se rodila nije bilo UZ a ne znam za double i triple testove).

Ne znam zasto bi se ko ljutio ,slazem se u potpunosti...u mom okruzenju imam zensku osobu koja ima dve devojcice i koja ce u osmoj nedelji raditi analizu horionskih cupica kako bi otkrili pol pa ako je treca devojcica abortirace...to je strasno..toliko strasno da da bih ja taj odabir na ovakav nacin zakonom zabranila i sankcionisala...



Možda grešim, i možda će se neko uvrediti, ali ovo mi miriše na muževljev pritisak, jer ne mogu da zamislim ni jednu ženu kojoj je preči pol od deteta. Ne opravdavam je jer je pristala, jer po meni za tako nešto opravdanja nema. Samo kažem...

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
2.3.2012 15:03:34   
Anoniman
Fetus starosti par nedelja i rođena beba po meni nisu isto, i ne mogu biti isto kakvom god metodom da ih porediš / tretiraš!
Iznervirah se.

(odgovor članu soni)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
2.3.2012 15:04:17   
Sanchy
Cim na ekranu Uz aparata vidis otkucaje srca i kako loptica poskakuje i meskolji se ,pa kako nije ubistvo?ali dobro nisam ja protiv abortusa svaka zena ima pravo na izbor ,njeno telo,njena odluka,i vec sam rekla da bih ga i ja izvrsila da sam dobila los rezultat ali da je to ubistvo i da bih morala da zivim s tim, jeste...

< Poruku je uredio Sanchy -- 2.3.2012 15:05:12 >

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
2.3.2012 15:04:54   
magnetic
IZVORNA PORUKA: ksena

ovo je izvuceno iz konteksta. oni se ne zalazu za ubistvo dece, mislim da su upravo protiv abortusa.
procitajte do kraja BLIC
I ja sam tekst tako shvatila.


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
2.3.2012 15:54:05   
vukosava
IZVORNA PORUKA: MicinaMama

soni stvarno cudno....pa ako nedaj Boze nesto nije u redu sa detetom bolje je da se ocisti nego da dete pati kroz zivot...to je bezveze ajde abortusi iz cista mira pa i ok....ako neces dete onda se stiti od toga,bar danas ima kontracepcije na svakom cosku i ima se izbora.


Pa zar vam ne zvuci okrutno ovaj izraz "bolje da se ocisti"? user posted image Sta, taj mali zivot kakav je da je - on je nesto prljavo pa treba da se "ocistimo"?

Odkud mi znamo da se dete pati ako nije savrseno kroz zivot? Postoji li garancija da savrseno dete (po nalazima double, triple, amnio, horioskih cupicama savrseno) nece da se pati?

U Americi u religioznim sredinama one koje ne zele dete a zatrudne ga daju nakon rodjenja na usvajanje. Dete ostaje zivo, neko ko ne moze da ima dece se usreci. E sad - opet eticka dilema: "Kakva je to majka koja da svoje dete?". Verovatno bolja od one koja mu nije dala sansu da zivi...


IZVORNA PORUKA: Tash

Fetus starosti par nedelja i rođena beba po meni nisu isto, i ne mogu biti isto kakvom god metodom da ih porediš / tretiraš!
Iznervirah se.



Nisu isto. Ali oboje su ziva bica sa jednakim pravima na zivot. A samo trudnica ima moc da presudi hoce li to dete doziveti da se rodi.


IZVORNA PORUKA: Sanchy

Cim na ekranu Uz aparata vidis otkucaje srca i kako loptica poskakuje i meskolji se ,pa kako nije ubistvo?ali dobro nisam ja protiv abortusa svaka zena ima pravo na izbor ,njeno telo,njena odluka,i vec sam rekla da bih ga i ja izvrsila da sam dobila los rezultat ali da je to ubistvo i da bih morala da zivim s tim, jeste...


Ja sam videla moje dete prvi put u 11. nedelji trudnoce. Bila je kao mala ribica, samo je picila gore dole. Videla sam joj lepo i kicmu i nogice i rucice. I danas kad je pogledam set_im se cesto tog momenta kad sam je prvi put videla. Zivahnu i pokretljivu.

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
2.3.2012 16:21:43   
mombg

IZVORNA PORUKA: vukosava

IZVORNA PORUKA: MicinaMama

soni stvarno cudno....pa ako nedaj Boze nesto nije u redu sa detetom bolje je da se ocisti nego da dete pati kroz zivot...to je bezveze ajde abortusi iz cista mira pa i ok....ako neces dete onda se stiti od toga,bar danas ima kontracepcije na svakom cosku i ima se izbora.


Pa zar vam ne zvuci okrutno ovaj izraz "bolje da se ocisti"? user posted image Sta, taj mali zivot kakav je da je - on je nesto prljavo pa treba da se "ocistimo"?

Odkud mi znamo da se dete pati ako nije savrseno kroz zivot? Postoji li garancija da savrseno dete (po nalazima double, triple, amnio, horioskih cupicama savrseno) nece da se pati?

U Americi u religioznim sredinama one koje ne zele dete a zatrudne ga daju nakon rodjenja na usvajanje. Dete ostaje zivo, neko ko ne moze da ima dece se usreci. E sad - opet eticka dilema: "Kakva je to majka koja da svoje dete?". Verovatno bolja od one koja mu nije dala sansu da zivi...


IZVORNA PORUKA: Tash

Fetus starosti par nedelja i rođena beba po meni nisu isto, i ne mogu biti isto kakvom god metodom da ih porediš / tretiraš!
Iznervirah se.



Nisu isto. Ali oboje su ziva bica sa jednakim pravima na zivot. A samo trudnica ima moc da presudi hoce li to dete doziveti da se rodi.


IZVORNA PORUKA: Sanchy

Cim na ekranu Uz aparata vidis otkucaje srca i kako loptica poskakuje i meskolji se ,pa kako nije ubistvo?ali dobro nisam ja protiv abortusa svaka zena ima pravo na izbor ,njeno telo,njena odluka,i vec sam rekla da bih ga i ja izvrsila da sam dobila los rezultat ali da je to ubistvo i da bih morala da zivim s tim, jeste...


Ja sam videla moje dete prvi put u 11. nedelji trudnoce. Bila je kao mala ribica, samo je picila gore dole. Videla sam joj lepo i kicmu i nogice i rucice. I danas kad je pogledam set_im se cesto tog momenta kad sam je prvi put videla. Zivahnu i pokretljivu.

Jedno fizicki ili mentalno bolesno bice bice uvek zavisno od tudje nege i brige. Sta kad umru roditelji? Mislis li da ce rodbina ili drzava pristojno da se stara o njima? Surovo jeste, jeste prezivljavanje najjaceg, ali tako je kako je.
Da znam da dete nece biti zdravo, uvek bih spasila i sebe i njega muka koje donosi realni zivot.
ps. dete nasih prijatelja je mentalno zaostalo i nema dana kad njena majka ne kuka sta ce s njom biti kada roditelja ne bude vise. Prebogati su, ali ce uvek neko nekako moci da je iskorist, dzaba im novac.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
2.3.2012 16:49:40   
Olga75
mislim da je ta recenica totalno izvucena iz konteksta
oni su eticari i jednostavno su samo logikom po kojoj je moralno izvrsiti abortus dosli do zakljucka da je isto tako moralno ubiti i tek rodjeno dete
zvuci jezivo ali to je samo filozofska rasprava

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mombg)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
2.3.2012 17:00:22   
vukosava
IZVORNA PORUKA: mombg

Jedno fizicki ili mentalno bolesno bice bice uvek zavisno od tudje nege i brige. Sta kad umru roditelji? Mislis li da ce rodbina ili drzava pristojno da se stara o njima? Surovo jeste, jeste prezivljavanje najjaceg, ali tako je kako je.
Da znam da dete nece biti zdravo, uvek bih spasila i sebe i njega muka koje donosi realni zivot.
ps. dete nasih prijatelja je mentalno zaostalo i nema dana kad njena majka ne kuka sta ce s njom biti kada roditelja ne bude vise. Prebogati su, ali ce uvek neko nekako moci da je iskorist, dzaba im novac.



To je apsoultno princip humane selekcije. Ko je najsavrseniji, taj zasluzuje da zivi. Da li po ispravnim hromozomima, ili po ispravnom polu sto je trend kod nas vidim isto negde...

Ali double i triple testovi su samo verovatnoca koja kaze da li je beba moze mozda da ima neku genetsku deformaciju na hromozomu. To nije test koji kaze jeste nesto sto posto ili nije. Samo na osnovu podataka skupljenih od dosta zena, prosecne vrednosti.

Mom drugu i njegovoj zeni su savetovali abortus na osnovu genetske analize. Imala je dosta krvarenja na pocetku trudnoce pa su to radili. Srecom nisu ubili tu bebu i danas je to jedna sasvim zdrava devojcica koja ide u skolu, bez apsolutno ikakvih genetskih poremecaja. Podaci koje imate u tim GE, Siemens uredjajima su na osnovu neke populacije. I ako je zena npr. stranac (kao sto je bilo u slucaju mog druga), te biohemijske vrednosti koje je ona imala u krvi mozda nisu iste kao prosecne biohemijske vrednosti te populacije ciji su podaci u kompjuteru u masini za analizu podataka.

Cim imate verovatnocu - to je pretpostavka a ne apsolutno tacna cinjenica.

(odgovor članu mombg)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
2.3.2012 17:01:49   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Olga RR

mislim da je ta recenica totalno izvucena iz konteksta
oni su eticari i jednostavno su samo logikom po kojoj je moralno izvrsiti abortus dosli do zakljucka da je isto tako moralno ubiti i tek rodjeno dete
zvuci jezivo ali to je samo filozofska rasprava


I ja ovo shvatam kao filozofsku i eticku raspravu ne kao bukvalno napisan tekst.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Isto ubiti novorodjence i izvrsiti abort?
2.3.2012 17:25:07   
indy_25
Nedavno sam gledala jednu emisiju u kojoj se radi o majci koja hoce da uspava svoju 18 g kcer koja je hendikepirana i ima jos neke bolesti nisam bas upratila o kojim se sindromima radi. E sad drzava treba da joj dozvoli taj cin jer djevojcica nije u stanju da odluci dali zeli da njen zivot prestane. Doktori daju podrsku ovoj majci. Cijelu emisiju je pricala koliko je tesko zivjeti kad imas takvo dijete a i koliko je tom djetetu tesko jer ona nije svjesna nicega. Po meni je opet bolje abortirati samo u slucajevima gdje se moze otkriti da je fetus nezdrav ili nenormalan nego cijeli zivot unistiti i sebi a i tom djetetu koje niceg nije svjesno. Ovdje izuzimam djevu sa daunsindromom jer oni su za mene inteligentni slatki i mogu koliko toliko da funkcionusu kroz zivot.

< Poruku je uredio indy_25 -- 2.3.2012 17:26:12 >

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here