|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ja sam sokirana a vi?
2.12.2009 23:29:38   
Anoniman
Pogledajte ovo...Ja sam ostala bez daha od ovih informacija?
Sta nam to govori o znanju, obrazovanju, potrebama za edukacijom?
Tehnologiji?

KLIK
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ja sam sokirana a vi?
2.12.2009 23:31:28   
Jeca*
draga, ne valja ti link user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ja sam sokirana a vi?
2.12.2009 23:33:48   
buhla
hocemo link, hocemo link .... user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ja sam sokirana a vi?
2.12.2009 23:38:02   
Anoniman
ups, cekajte..

http://www.youtube.com/watch?v=jpEnFwiqdx8

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ja sam sokirana a vi?
2.12.2009 23:51:53   
Maya21
strasno!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ja sam sokirana a vi?
2.12.2009 23:53:08   
buhla
 user posted image  

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ja sam sokirana a vi?
2.12.2009 23:54:11   
Anoniman
mislim da ponekad zaboravljamo koliko Indija i Kina imaju znacajnu ulogu u celom svetu...po svemu A onda...sta ce biti za 10 godina sa tehnologijom?
Kako ce ljudi komunicirati?
A zastarelost obrazovanja?
Auh...user posted image

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Ja sam sokirana a vi?
2.12.2009 23:58:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

mislim da ponekad zaboravljamo koliko Indija i Kina imaju znacajnu ulogu u celom svetu...po svemu A onda...sta ce biti za 10 godina sa tehnologijom?
Kako ce ljudi komunicirati?
A zastarelost obrazovanja?
Auh...user posted image




Pa neki ucche unazad....a neki vetj sad reshavaju probleme koji josh  ni ne postoje....user posted image

Stvarno je da se zamislish...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Ja sam sokirana a vi?
3.12.2009 0:01:26   
Anoniman
ima onaj deo o tome kako sad vec u nekim zemljama pripremaju studente za zanimanja koja JOS UVEK ne postoje...
a kod nas...pripremaju ljude za zanimanja koja izumiru...to znam posto sam po zanimanju andragog

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Ja sam sokirana a vi?
3.12.2009 0:02:08   
Maya21
Smeski tebi se ne spava draga? Ja sam spavala kao top u trudnoci vec u 9 user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Ja sam sokirana a vi?
3.12.2009 3:12:31   
Verus
Ja ni ne znam sta je andragoguser posted image user posted image sto se tice Kine i Indije, mene hvata uzas da oni budu vodece sile sveta....a za ovo sve ostalo? Mislim da smo nadrljali!

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Ja sam sokirana a vi?
3.12.2009 11:53:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja ni ne znam sta je andragoguser posted image user posted image sto se tice Kine i Indije, mene hvata uzas da oni budu vodece sile sveta....a za ovo sve ostalo? Mislim da smo nadrljali!


Zanimljivo...Verus , a zasto te hvata uzas od toga da Kina i Indija budu vodece sile?Zasto je to veci uzas od USA i Engleske?
Ne znam,..

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Ja sam sokirana a vi?
3.12.2009 12:03:49   
LillyT
Bas sam sada odgledala filmcic, nisam bas nesto spec sokirana, jbg, tezimo svi ka boljitku, a tehnoloski napredak to omogucuje. E sada, ko ce to biti vodeca sila? Nekako, mislim da nece biti jedna, nego da ce se uspostaviti ravnoteza izmedju Istoka i Zapada (ne znam cemu ta vekovna podela). Bahatost je nesto sto mene najvise plasi, secam se da kada su zatvorili cuvenu Nokiinu fabriku u Nemackoj jer su je prebacili u Rumuniju, da su odmah pocele da jacaju sile desnice, i na prvim sledecim izborima je pobedila neka ultra desnicarska stranka. Vise me plasi ta nasa nemoc (kada kazem nasa, mislim na ljude uopste), da se okrecemo zlu kada smo ugrozeni...a toga ce biti sve vise i vise....




_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Ja sam sokirana a vi?
3.12.2009 17:57:35   
sephora
Mene pogađa to što većina te pametne dece u Indiji nikada neće biti u stanju da se školuje niti da živi pristojan život uprkos prirodnoj inteligenciji koju poseduju...tamo ima toliko siromašnih koji žive u potpunoj bedi-bolje bi bilo da se neko time pozabavi...Oh, daj Bože da neko drugi postane vodeća sila, ako treba neka su i Kinezi samo da nisu više ovi Amerikanci-nisu se dobro pokazali, daleko im lepa kuća...

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Ja sam sokirana a vi?
3.12.2009 17:59:34   
Verus
Pa, ako moram da biram radje bih da to bude neka malo civilizovanije zemlja...u Indiji jos uvek puno njih vrsi nuzdu po ulici, e pa stvarno ne bih htela da mi tako neka sila dodje na bilo kakvu vlas....a Kinezi, ne znam, od njih se jezim kako god da okrenes....
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja ni ne znam sta je andragoguser posted image user posted image sto se tice Kine i Indije, mene hvata uzas da oni budu vodece sile sveta....a za ovo sve ostalo? Mislim da smo nadrljali!


Zanimljivo...Verus , a zasto te hvata uzas od toga da Kina i Indija budu vodece sile?Zasto je to veci uzas od USA i Engleske?
Ne znam,..


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Ja sam sokirana a vi?
3.12.2009 18:08:45   
sephora
Ma i Amerikanci vrše nuždu gde god stignu ali po tuđim ulicama (Irak, Avganistan,...)
Joj, izvinjavam se ali mislim da su nam svima mnogo nepravde naneli, naučićemo mi Indijce šta je toalet user posted image samo da nam se američki kauboji koji zveckaju oružjem skinu sa vrata!!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Ja sam sokirana a vi?
3.12.2009 18:46:36   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja ni ne znam sta je andragoguser posted image user posted image


Andragogija je nauka koja proučava mogućnosti, probleme, metode i tehnike sistematskog obrazovanja i vaspitanja odraslih. Zasnovana je na filozofiji doživotnog učenja, koja ne podrazumijeva doživotno formalno obrazovanje u školi, već kontinuirano učenje i usavršavanje. Međutim, andragogija ne isključuje formalno (školsko) obrazovanje. Naprotiv, ona objedinjuje sva 3 obrazovna puta: formalni (školovanje), neformalni (kursevi, seminari, obuke i sl.) i informalni (čitanje knjiga, gledanje tv emisija, čitanje novina, surfanje po internetu i sl).

Izvor

Joj kako mi je simpa ovo "surfanje po internetu"user posted image user posted image user posted image
Mi smo imali na trećoj godini nastavni predmet andragogiju, nešto smo se posebno posvetili self-konceptu i razvoju, i mapama uma. OTI, jesi čula za Milku Oljaču, prof andragogije sa Novosadskog univerziteta? Ona mi je predavala.

Što se tiče snimka ovog i njemu sličnih, ja samo mogu reći, što kažem i uvek: "Para vrti gde burgija neće!", te "Ko pre devojci, sam u nju upadauser posted image user posted image "

Ovo što kaže OTI:"kod nas...pripremaju ljude za zanimanja koja izumiru...", ovo je užasno tačno, pre je bilo Obrazovanje po potrebi društva, a danas je Obrazovanje za sirotinju.
Da se nadovežem, nevezano za izumiruća zanimanja...Obrazujemo profile koji sutra nemaju šta da rade, te produktujemo hrpetinu diplomirane ove i one  t o t a l n o   b u d a l a s t e  i   n e p o t r e b n e   g o m i l e.. Ježim se na pojavu privatnih fakulteta bez smisla i sve popularnijeg MENADŽMENTAuser posted image user posted image user posted image u ovome ili onome... Kad samo čujem reč MENADŽMENT, automatski sam ljuta.. user posted image Šta će sva ta silna deca raditi i gde???!!!??

I da, zanima me i o čemu su ta deca uopšte razmišljala upisujući takvo šta.. E, šta studiraš? Menadžment. I ja! I ja! I ja! I ja! I ja!

(već znam odgovor, ali... neka ostane ovako... neka neko drugi kaže)

user posted image


< Poruku je uredio eugenija -- 3.12.2009 18:48:28 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Ja sam sokirana a vi?
3.12.2009 19:02:49   
Brand new mama
Pa bice menadzeriuser posted image  Toliko smo devalvirali taj izraz da je to strasno.Sto se naseg obrazovanja tice,samo se sjetite godista izdavanja knjiga(ili ako su vam profesori serijski izdavali knjige-u koristenoj literaturi).Te rupe u znanju je malo teze ispraviti,jos uz opste uvjerenje kako su nasi fakulteti "vrh",bez dana relevantne prakse(cast izuzecima)....
A sto se liderstva Kine i Indije tice-pa i bio bi red da bar i tu bude malo demokratije.Mislim,zasto bi sacica odlucivala o svima.A i malo su im starije civilizacije od nasih(o Americi da ne pricamo)

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Ja sam sokirana a vi?
3.12.2009 19:08:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja ni ne znam sta je andragoguser posted image user posted image


Andragogija je nauka koja proučava mogućnosti, probleme, metode i tehnike sistematskog obrazovanja i vaspitanja odraslih. Zasnovana je na filozofiji doživotnog učenja, koja ne podrazumijeva doživotno formalno obrazovanje u školi, već kontinuirano učenje i usavršavanje. Međutim, andragogija ne isključuje formalno (školsko) obrazovanje. Naprotiv, ona objedinjuje sva 3 obrazovna puta: formalni (školovanje), neformalni (kursevi, seminari, obuke i sl.) i informalni (čitanje knjiga, gledanje tv emisija, čitanje novina, surfanje po internetu i sl).

Izvor

Joj kako mi je simpa ovo "surfanje po internetu"user posted image user posted image user posted image
Mi smo imali na trećoj godini nastavni predmet andragogiju, nešto smo se posebno posvetili self-konceptu i razvoju, i mapama uma. OTI, jesi čula za Milku Oljaču, prof andragogije sa Novosadskog univerziteta? Ona mi je predavala.

Što se tiče snimka ovog i njemu sličnih, ja samo mogu reći, što kažem i uvek: "Para vrti gde burgija neće!", te "Ko pre devojci, sam u nju upadauser posted image user posted image "

Ovo što kaže OTI:"kod nas...pripremaju ljude za zanimanja koja izumiru...", ovo je užasno tačno, pre je bilo Obrazovanje po potrebi društva, a danas je Obrazovanje za sirotinju.
Da se nadovežem, nevezano za izumiruća zanimanja...Obrazujemo profile koji sutra nemaju šta da rade, te produktujemo hrpetinu diplomirane ove i one  t o t a l n o   b u d a l a s t e  i   n e p o t r e b n e   g o m i l e.. Ježim se na pojavu privatnih fakulteta bez smisla i sve popularnijeg MENADŽMENTAuser posted image user posted image user posted image u ovome ili onome... Kad samo čujem reč MENADŽMENT, automatski sam ljuta.. user posted image Šta će sva ta silna deca raditi i gde???!!!??

I da, zanima me i o čemu su ta deca uopšte razmišljala upisujući takvo šta.. E, šta studiraš? Menadžment. I ja! I ja! I ja! I ja! I ja!

(već znam odgovor, ali... neka ostane ovako... neka neko drugi kaže)

user posted image



Eugi, svaka cast i za komentar i za surfanje za andragogijom...
Sve sto si napisala si u pravu i slazem se.
nemamo plan potreba za kadrovima i onda i dalje primamo hiljade ekonomista i pravnika koji posle nemaju gde da rade..'
O menadzmentu me ne pitajte...
posto radim selekciju kandidata za posao u mojoj firmi, ima ljudi koje pitam:
" pa sta bi ti voleo da radis"
"pa da budem menadzer"
" cega menadzer kad si tek zavrsio fakultet"
"menadzer bilo cega"

Sta reci dalje?
Katastrofa!!!!




(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Ja sam sokirana a vi?
3.12.2009 20:03:03   
*Alexx*
Meni je jako žao što je pojavom silnih menadžerskih fakulteta to zanimanje unazađeno u ovoj zemlji.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Ja sam sokirana a vi?
3.12.2009 20:10:42   
LillyT
Hm, kao neko ko je zavrsio FON mogu samo da se zgrozim na to sta je "menadzment" danas napravio. Evo, na mom faxu je bio i smer menadzment (nisam to zavrsila) i oni su stalno bas forsirali to neko menadzerstvo. Sunca mu, pa to se nekada zvalo upravljanje, lepo rece OTI, menadzer cega....Danas se i oni prodavci (sto idu po kucama i nude kojesta) nazivaju menadzerima prodaje user posted image
E sada sam otisla off, izvin'te


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Ja sam sokirana a vi?
3.12.2009 20:13:52   
Anoniman
Alexx, posto sam stvarno u toj temi potpuno u smislu da mi je to i posao i zanimanje ono sto imam da kazem na tu temu je da deci na fakultetima kao sto je FON (koji je btw dobar fakultet) treba objasniti da sa diplomom oni NISU menadzeri...Menadzer se postaje iskustvom pa tako nastane menadzer prodaje, HR manager, menadzer u kulturi i slicno...tim diplomcima treba reci:

"vi imate menadzerska znanja ali ne mozete biti menadzer dok ne steknete dovoljno iskustva u nekoj oblasti"

To je greska.Dolaze mi na intervjue deca koja su ubedjena da su bogom dani menadzeri a kod mene u kompaniji ima menadzera koji su svoja znanja akumulirali po 10 godina (radom, pravim radom)...


(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Ja sam sokirana a vi?
3.12.2009 20:18:21   
LillyT
OTI, problem je taj sto su oni nabedjeni da su neko i nesto (gledala sam ih celo skolovanje), a ne kontaju da je menadzer pozicija u kompaniji, a ne zvanje kao npr. inzenjer ili doktor. Tuga...user posted image



_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Ja sam sokirana a vi?
3.12.2009 20:21:17   
Anoniman
upravo tako...Znam dosta ljudi sa FONa koji su sasvim OK ali ih je jednostavno potrebno malo "spustiti"...kad dodju na radno mesto vecina njih shvati da nisu menadzeri i da pojma nemaju...

Taj Fon jednostavno ponekad vise radi na samopouzdanju studenata nego na njihovom realnom znanju...
Kao i Megatrend, BK itd...

Ok su mi oni ljudi koji su svesni gde su i koliko ne znaju i koji hoce da uce...

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Ja sam sokirana a vi?
3.12.2009 20:23:17   
buhla
ja sam zavrsila srednju masinsku, smer: tehnicar za robotiku i fleksibilne proizvodne sisteme! To je tada bilo ogledno odeljenje, prva generacija, pricali nam price koje cemo mogucnosti da imamo u zivotu... a ja ne vido za vreme mog skolovanja automatizovan strug i glodalicu, robota za koga sam pravila program, a d ne pricam da to radno mesto jos uvek ne postoji ni u jednoj firmi u srbiji! 

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here