|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kamperski vodič za porodilište
16.5.2008 14:53:40   
Anoniman
See my comments in red... (text je sa Neta, a ja ću ponegde dati svoje mišljenje)

Kao što već i same znate, ulaskom u deveti mesec treba da spremite svoju torbicu za bolnicu. S obzirom da ćete tamo kampovati minimum četiri dana ne zaboravite osnovne stvari...



  • Spavaćica (duboki V izrez, zbog dojenja)
  • Papuče (najbolje one za plažu)
  • Peškir
  • Mrežaste gaćice
  • Mrežasti ulošci
  • Pribor za ličnu higijenu
  • Bade mantil
  • Multimam krema (protiv ragada)
  • Pampers New Born pelene - JA NISAM UZELA NEW BORN, U ŠKOLICI ZA TRUDNICE SU NAS SAVETOVALI DA UZMEMO 2-KU)
  • Benkica Nemojte zaboraviti i neophodnu dokumentaciju koja će svima olakšati posao:

  • Krvna grupa
  • HBS antigen
  • Koprokultura - OVO NIJE MORALO KADA SAM JA IŠLA
  • Ultrazvuk, poslednji
  • Urinokultura
    Tati svakako toplo preporučujemo da ponese foto aparat ili video kamericu kako bi zabeležio taj jedinstveni trenutak vašeg života. Svakako i buket cveća koji će iscrpljenoj majci preneti poruku vaše privrženosti i ljubavi.

    Završetak kampovanja
    Osvanuo je i taj divan dan, idete kući. U čemu ćete vi izaći već sigurno znate (gledajte da bude udobno), evo i spiska za bebu:

  • Pampers New Born pelena -OPET PELENA...
  • Tetra pelena
  • Švedska pelena
  • Benkica
  • Zeka (odelce)
  • Kapica
  • Ćebence ili dunjica
  • Nosiljka za iznošenje bebe - OVO NISAM NOSILA, NI KUPILA.

    Veliki povratak
    Bez obzira da li ćete odeću kupovati unapred ili ostaviti tati da to uradi u pauzama slavlja, nezaboravite neophodne stvari za vašu bebu kada stigne kući:

  • Tetra pelene, 30 kom
  • Švedske pelene, 10 kom
  • Benkica, 5 kom
  • Čarapice
  • Bodi, 5 kom
  • Zeke, nekoliko komada
  • Peškir za kupanje sa kapuljačom, 2 kom
  • Kapice, 3 kom
  • Četka za kosu
  • Sapun ili kupka (Chicco, Jonhson, Nivea, Merima) - REKLI SU MI DA JE NAJBOLJE DA KUPIM SebaMed , JER MI MALI IMA OSETLJIVU KOŽU.  
  • Vlažne maramice, brdo (može i dva)
  • Pampers, newborn - OPET ISTO...
  • Makazice za nokte (sa tupim vrhom)
  • Štapići za uši i to oni sa proširenjem
  • Kadica za kupanje
  • Kupko, frotirski - NI OVO NISAM KORISTILA
  • Pavlovićeva mast
  • Ćebence i posteljina
  • Zinkova mast, Chicco - NE ZNAM ŠTA ĆE NAM, JEL MOŽDA ZA PUPAK? MOM MALOM JE OTPAO U PORODILIŠTU PA O TOME NE ZNAM NIŠTA.
  • Termometar za kadicu
  • krevetić na točkiće


    Što se ishrane tiče beba već uveliko uživa u vašem mleku, ali nije loše da imate par sitnica koje će bebi olakšati prelazak na novi vid ishrane:

  • Voda za bebu (Milupa, Rosa)
  • Plantex čaj protiv grčeva
  • Milupa čaj sa moračem - ?
  • AD kapi vodeni rastvor
  • Espumisan kapi protiv grčeva - VEĆ SAM IZNELA SVOJE MIŠLJENJE U TEMI O GRČEVIMA


    U slučaju da mleko još uvek nije krenulo u zadovoljavajućim količinama, kao dopunu možete koristiti neku od formula:

  • Milupa Comformil (odlično, jer je protiv grčeva)
  • Bebelac 1 (daje se u bolnicama) - OVO SAM KORISTILA


    Što se mame tiče dojenju može pomoći:

  • Boza (bioshop)
  • Bezalkoholno pivo (bioshop)
  • Avent pumpa


    Ako ste se porodili uz epiziotomiju trebaće vam:
    (JA SAM CARSKIM...)

  • AcidiBorici
  • Rivanol
  • Fibrolan mast
  • Mrežasti ulošci

    Plus za bebu


  • Sterilizator  (Giordano)  - KUVALA SAM FLAŠICE U OBIČNOJ VODI SA SLAVINE, I U TU VODU DODALA MALO JABUKOVOG SIRĆETA DA NE BI OSTAJAO KAMENAC NA FLAŠICAMA.
  • Kolica (Inglesina Zippi) - Peg Perego, Chicco 
  • Sedište za auto
  • Ljuljaška za uspavljivanje -NEMAM
  •   Direktna veza do poruke: 1
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    18.5.2008 18:07:59   
    guppy RR
    Tashice, divna si user posted image user posted image
    Prokomentarisati ću čim stignem! 

    (odgovor članu Anoniman)
    Direktna veza do poruke: 2
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    25.5.2008 13:33:09   
    guppy RR
    Članak o tome, šta spakovati za porodilište, ima i na RR
    (KLIKNI OVDE)

    Prokomentarisaću i donji spisak plavom bojom:
     
    ZA MAMU
    • Spavaćica (duboki V izrez, zbog dojenja) koristila sam onu iz porodilišta
    • Papuče (najbolje one za plažu) sa gumenim đonom da se ne pokvase u WCu ...
    • Peškir koristila sam one iz porodilišta
    • Mrežaste gaćice
    • Mrežasti ulošci koristila sam neke prirodne bez mrežice, jer sam čula da zna mrežica da se prikači na šavove (AU!)
    • Pribor za ličnu higijenu
    • Bade mantil koristila sam onog iz porodilišta
    • Multimam krema (protiv ragada) nije mi trebalo

    DOKUMENTI
    • Zdrastvena knjižica/kartica
    • Svi oni "original" nalazi - krvna grupa, Rh i slično.
    • Ultrazvuk, poslednji
    • Urinokultura

    APARATI itd.
    • fotoaparat ili kamera
    • punjači/baterije za foto opremu
    • mobilni telefon
    • punjač za mobilni telefon

    BEBA - IZLAZAK IZ PORODILIŠTA
    • Pampers New Born pelena ja sam koristila newborn, jer su bebe rođene u 37. nedelji
    • Tetra pelena
    • Pelena za široko povijanje
    • Odelce (npr. body + majičica + pantalonice ili kombinezončić neki) 
    • Kapica
    • Ćebence ili dunjica
    • Nosiljka za iznošenje bebe - auto sedište!!

    MAMA - IZLAZAK IZ PORODILIŠTA (na to uvek zaboravimo!!)
    • donji veš
    • čarape
    • majica, pantalone...
    • cipele (!!!!)

     
    BEBICA - KOD KUĆE
    (to je stvarno individualni izbor, pa neću puno popravljati)
    • Tetra pelene, 30 kom
    • Švedske pelene, 10 kom
    • Benkica, 5 kom
    • Čarapice
    • Bodi, 5 kom
    • Zeke, nekoliko komada
    • Peškir za kupanje sa kapuljačom, 2 kom koristimo običan peškir
    • Kapice, 3 kom
    • Četka za kosu
    • Sapun ili kupka (Chicco, Jonhson, Nivea, Merima)
    • Vlažne maramice, brdo (može i dva)
    • Pampers, newborn
    • Makazice za nokte (sa tupim vrhom)
    • Štapići za uši i to oni sa proširenjem
    • Kadica za kupanje
    • Kupko, frotirski - ne koristim
    • Pavlovićeva mast
    • Ćebence i posteljina
    • Zinkova mast, Chicco - dobro za upaljenu guzu
    • Termometar za kadicu
    • krevetić na točkiće - ili bez točkića, hehe

    Što se ishrane tiče beba već uveliko uživa u vašem mleku, ali nije loše da imate par sitnica koje će bebi olakšati prelazak na novi vid ishrane:
    • Voda za bebu (Milupa, Rosa) - prokuvam običnu ili flaširanu vodu
    • Plantex čaj protiv grčeva
    • Hipp instant čaj za dojilje - pomaže i bebici
    • AD kapi vodeni rastvor - AD3 kapi nam piše pedijatar
    • Espumisan kapi protiv grčeva

    U slučaju da mleko još uvek nije krenulo u zadovoljavajućim količinama, kao dopunu možete koristiti neku od formula:
    • Milupa Comformil (odlično, jer je protiv grčeva)
    • Bebelac 1 (daje se u bolnicama)
    • Beba 1 (Nestle) - to mi koristimo

    Što se mame tiče dojenju može pomoći:
    • Boza (bioshop)
    • Bezalkoholno pivo (bioshop)
    • Avent pumpa

    Ako ste se porodili uz epiziotomiju trebaće vam:
    (I ja sam se porodila sa carskim...)
    • AcidiBorici
    • Rivanol
    • Fibrolan mast
    • Mrežasti ulošci
    • drugarice su kupile običan "šlauf" za plivanje i sedele na tome - kažu RAJ božji

    Plus za bebu
    • Sterilizator - mene je to spasilo - oprane flašice u sterilizator za mikrotalasnu i u 6 minuta sve sterilno
    • Kolica
    • Sedište za auto - treba već za povratak iz porodilišta!
    • Ljuljaška za uspavljivanje - ne koristimo

    (odgovor članu guppy RR)
    Direktna veza do poruke: 3
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    6.6.2008 14:53:30   
    Anoniman
    Meni u porodilištu niko nije nudio ni spavaćicu ni peškire, ni ništa. Čak mislim da to u NS porodilištu nema.

    A što se pelena tiče, moja beba je imala 2720gr i 48cm kad se rodio, kad smo izlazili iz porodilišta, imao je 2630gr, i koristili smo odmah 2-ku.

    Mrežasti ulošci - mislim da oni imaju smisla za žene koje se porađaju prirodnim putem i sečene su - kao da se rana koliko - toliko luftira.

    (odgovor članu guppy RR)
      Direktna veza do poruke: 4
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    6.6.2008 16:46:07   
    guppy RR
    A ja sam čula da ta mrežica zna da se zakači za šavove user posted image

    (odgovor članu Anoniman)
    Direktna veza do poruke: 5
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    9.6.2008 14:49:26   
    Anoniman
    Nemam pojma, nama su u školici naglasili NIVINE MREŽASTE ULOŠKE... user posted image

    (odgovor članu guppy RR)
      Direktna veza do poruke: 6
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    20.6.2008 22:24:02   
    guppy RR
    Jeca02 je napisala OVDE:

    Pošto niko nije odgovorio, a ja juče bila kod lekara, pitala sam sve i evo ja vama šaljem informaciju.

    Za porodilište je od dokumentacije i analiza potrebno:

    - zdravstvena knjižica (overena)
    - rezultat krvne grupe i RH  faktora
    - lična karta
    - uput za bolnicu
    - rezultat koprokulture (stolica)
    - krvna slika (KKS, glikemija, ureja, kreatinin, ukupni proteini, Fe, feritin, Hbs antigen, fibrinogen, protrombinsko i parcijalno protrombinsko vreme)
    - urin
    - nalaz poslednje rađenog ultrazvuka i CTG

    možda je ovo detaljnije, (svakako nisam iz te branše pa sam možda nešto i pogrešila u prepisivanju), a ako neko ima nešto da doda ili oduzme, još boje. Ovo su analize koje se rade i u slučaju da želite na epidural. Doktorka je pominjala i briseve, ali to mogu da vam kažem tek za koju nedelju kad odem da mi se urade ove analize, u slučaju da nekome ova tema znači. Ako ne, ne bih da vas gnjavim user posted image
    Pozdrav user posted image

    (odgovor članu Anoniman)
    Direktna veza do poruke: 7
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    22.6.2008 13:32:55   
    Nada
    Šta da spremite za porodilište
    Kada prikupite potrebnu dokumentaciju, možete da spakujete stvari koje će vam biti neohodne za vreme boravka u porodilištu. Evo šta sve treba da ponesete:
    • ličnu kartu, zdravstvenu knjižicu, uput za porodilište, laboratorijske analize
    • mobilni telefon sa punjačem ili karticu za telefon
    • ako morate da ponesete konce, najbolji su samoresorbujući "Catgut" sa oznakom 0 ili 1. Možete ih nabaviti u bolje snabdevenim državnim apotekama, nešto češće u privatnim, a najsigurnije je da ih potražite u apotekama pored porodilišta.
    • tablete "analgin" će vam možda koristiti ako budete imali postporođajne bolove, a ovaj lek nema štetno dejstvo na laktaciju. U svakom slučaju, raspitajte se da li je u vašem porodilištu dozvoljeno unšošenje ovog analgetika.
    • dva peškira, manji i veći
    • ogrtač, tople čarape i papuče (najbolje one koje propuštaju vodu, jer ćete se tuširati, a da se ne biste okliznuli, pametno je da nosite papuče).
    • najmanje dve spavaćice koje se kopčaju odnapred. Nemojte kupovati nove, jer ćete ih sasvim sigurno isprljati lohijama. Možete da koristite i bolničke spavaćice.
    • sapun, pasta i četkica za zube češalj, krema za lice i telo, šampon, toalet papir, obične i vlažne maramice
    • bar tri pakovanja mrežastih uložaka (nikako samolepljive!), mada će vam sigurno biti potrebno još. Savetujemo da odmah nabavite veću količinu ovih uložaka, jer će vam biti potrebno čitavo "brdo" nekoliko nedelja nakon porođaja.
    • ponesite i dve tetra pelene. Jednu ćete stavljati ispod bebe kada vam je donesu na podoj, a drugu za izmlazanje kolostruma ili mleka kada nadođe.
    • nešto za čitanje.
    Preuzeto sa http://www.roditeljportal.com


    _____________________________

    |\| /-| |) /-|®

    (odgovor članu guppy RR)
    Direktna veza do poruke: 8
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    2.7.2008 0:54:14   
    Geko
    kupko frotirski-ODUSEVLJENI!!!!
    ne znam da li znate kako izgleda pa cu ga opisati i opet se oduseviti njegovom prakticnoscu :-)
    metalna osnova  u obliku duplog latinicnog L sad ga u mislima zarotirajte 90 stepeni udesno. duzi krak je presvucen frotirskom navlakom i jako udoban za bebu,cak i novorodjence,pa nema potrebe za pridrzavanjem glavice ili naginjanjem banjice. Obje ruke slobodne-kupanje-pravi uzitak i za bebu koju ne gnjavite klizanjem i pomicanjem ruke oko vratica i glavice. Kosta oko 5 evra u CG.
    Moja preporuka svima!

    Sto se tice konaca i mrezastih ulozaka,ja sam imala 7 komada i ni jedan se nije upetljao. jedino sto je bitno je bar jednom dnevno i u porodilistu oprati se samo vodom (vjerijte da su sa mnom lezale porodilje 3 dana a da se nisu tusirale)i  bez stavljanja srejeva pout Bivacina da se ne bi skorcalo.

    (odgovor članu Nada)
    Direktna veza do poruke: 9
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    13.7.2008 16:17:37   
    andrijana
    Joj,ljudi,supeer! Hvala vam na savetima! Ja sam u 8. mesecu i jako se plasim porodjaja jer mi je prvi put. Moj muz kaze da su mnoge prezivele pa cu i ja. :)) A moja mama se poradjala pet puta...

    (odgovor članu Geko)
    Direktna veza do poruke: 10
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    14.7.2008 7:53:25   
    Jeca*
    Samo da dopunim moju poruku. Prosle nedelje su mi na ginekoloskom pregledu uzeli i taj bris koji se zove CERVIKALNI BRIS. Doktorka je rekla da je to jako vazna analiza za porodiliste jer na osnovu nje eliminisu mogucnost postojanja bakterija koje prilikom porodjaja mogu da izazovu sepsu i kod bebe (nadam se da sam to dobro razumela user posted image ). U svakom slučaju i da su našli neke bakterije, to se leči do porodjaja antibioticima, znači nije smak sveta (da ne zabrinem nekog).
    Eto, sa onim analizama iz prethodne moje poruke to je sad sve sto meni traze za porodiliste.
    Inace, ako neko zeli da mu suprug prisustvuje porodjaju, onda suprug traba da uradi sledece analize: bris iz grla, bris iz nosa i koprokulturu.


    _____________________________

    The price of discipline is always less than the pain of regret
    Robin Sharma

    (odgovor članu andrijana)
    Direktna veza do poruke: 11
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    14.7.2008 13:31:01   
    andrijana
    Ja sam odlucila da se porodim u Smederevskom porodilistu jer mi je tu najblize a tamo je potrebno:
    -overena zdravstvena knjizica
    -licna karta
    -krvna grupa i RH faktor
    -poslednji ultra zvuk
    -poslednja analiza krvi i mokrace
    -rezultat cervikalnog brisa
    -mrezasti ulosci
    -pribor za licnu higijenu
    -nekoliko peskira (obicno za lice i za telo)
    -bade-mantil

    A za bebu
    -najmanji pampers
    -Pavloviceva mast
    -vlazne maramice
    -nekoliko peskira (kao da nemaju al' 'ajde)
    -manji "Kosili"
    -ampula vitamina K od 2ml (e ovo ne znam zbog cega...)

    Nadam se da ce nekom pomoci,kao sto su i meni... user posted image

    (odgovor članu Jeca*)
    Direktna veza do poruke: 12
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    14.7.2008 13:35:30   
    andrijana
    A,da,zaboravila sam i uput za porodiliste. Posto sam ja van Smederevskog okruga uput moraju da overe dva-tri lekara,verovatno ginekolozi i,mislim,jedan opste prakse a i lekarska komisija...user posted image  

    (odgovor članu andrijana)
    Direktna veza do poruke: 13
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    16.7.2008 12:09:41   
    maja bg
    Draga nema potrebe da se plašiš!!!! To je nešto najlepše na svetu. Pošto donosiš jedan mali i novi život na svet! Samo je bitno da imaš pozitivne misli!! Biće sve uredu. Bebe su nešto što se nemože opisati rečima.Videćeš onog trenutka kad je uzmeš prvi put u naručje i kada te pogleda svojim okicam. Sve strahove i muke ćeš odmah zaboraviti!!!!

    (odgovor članu andrijana)
    Direktna veza do poruke: 14
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    18.7.2008 20:19:35   
    andrijana
    Bas se plasim jer sam se naslusala raznih prica. Od pocetka trudnoce se psihicki pripremam na to da ce da boli,iako ne mora da znaci,sve je to individualno. Ipak,hvala na utehama. A u prvu si kada kazes da ce sve proci kada ugledam to slatko malo bice a znam da necu verovati da sam ja to stvorila,uz pomoc tate,naravno. Pozdrav!user posted image user posted image user posted image

    (odgovor članu maja bg)
    Direktna veza do poruke: 15
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    29.1.2009 9:09:45   
    Jele
    Evo da dodam još nešto što je potrebno porodiljama u porodilištu - ONI PLASTIFICIRANI PODMETAČI za krevet, kažu da su bolji veći (60 x 90). Sestra reče da je odlično imati ih i staviti ispod sebe na krevet, jer ćete posle porođaja i krvariti (naročito ako ste sečene), a sestre baš i ne menjaju posteljinu redovno, pa da ne biste ležale u sopstvenoj krvi... Rekoše mi da imaju da se kupe u apotekama i treba vam par komada (ja sam ih dobila pa ne znam cenu).

    Inače sestra reče da u Beogradu porodilje imaju skoro sve u porodilištu (spavaćice, peškire, itd.) i da stoga ne moraju sve da nose sa sobom, dok u Novom Sadu sve svoje sa sobom nosiš.

    (odgovor članu andrijana)
    Direktna veza do poruke: 16
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    29.1.2009 9:17:32   
    Anoniman
    Bravo Jele! Ne mogu da verujem da to nismo napisale! To je mnogo zgodna stvar! Da, kupuje se u apotekama, a cena je simbolična.

    (odgovor članu Jele)
      Direktna veza do poruke: 17
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    30.1.2009 18:39:53   
    guppy RR
    NEKOLIKO DANA PRE ODLASKA U PORODILIŠTE:

    - naučiti budućeg tatu da koristi Ringeraju i javi lepe vesti

    user posted image user posted image user posted image

    (odgovor članu Anoniman)
    Direktna veza do poruke: 18
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    25.3.2009 12:24:35   
    eugenija
    F E N O M E N A L NO  Tashooooooooooooooo!!!user posted image

    Ovo ide na copy - paste u moj word, pa ću isprintati da imam kod sebe!!!


    _____________________________

    ŽENA JE STENA!



    (odgovor članu guppy RR)
    Direktna veza do poruke: 19
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    27.3.2009 18:13:20   
    Anoniman
    uh, da znate... a ja se majem tamo nekim sajtovima... da sam samo vise trazila po temama ovde...
    Eu, spasene smoooooooooooo... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

    (odgovor članu eugenija)
      Direktna veza do poruke: 20
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    7.5.2009 18:14:19   
    bojanka
    jedno pitanje za mame koje su se poradjale u Bg...da li u porodilistima, tacnije ja cu u front, prihvataju onu karticu iz zavoda za transfuziju gde pise krvna grupa.
    Ja to imam iz srednje skole pa me zanima  da li je to dovoljno ili moram ponovo da vadim?
    negde sam procitala da bi to prihvatili verovatno...


    (odgovor članu Anoniman)
    Direktna veza do poruke: 21
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    14.8.2009 18:37:22   
    gagana83
    IZVORNA PORUKA: Tasha RR

    Mrežasti ulošci - mislim da oni imaju smisla za žene koje se porađaju prirodnim putem i sečene su - kao da se rana koliko - toliko luftira.

    Shvatam da su bolji mrezasti ulosci,a mogu li staviti one obicne pa preko njih mrezaste? Plasim se da mi ne procuriuser posted image
    A sta su to mrezaste gacice? Jesu li to one gacice za jednokratnu upotrebu?

    (odgovor članu Anoniman)
    Direktna veza do poruke: 22
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    14.8.2009 19:58:27   
    Leki 77
    IZVORNA PORUKA: gagana83


    Shvatam da su bolji mrezasti ulosci,a mogu li staviti one obicne pa preko njih mrezaste? Plasim se da mi ne procuriuser posted image
    A sta su to mrezaste gacice? Jesu li to one gacice za jednokratnu upotrebu?



    I ja sam stavljala obicne ispod mrezastih prvih dan-dva da ne bi procurelo, jer je curelo i curelo....I jeste, mrezaste gacice su te za jednokratnu upotrebu i meni su bile sjajne, samo njih sam nosila u porodilistu bas zbog luftiranja rane. Inace, koristila sam samo spavacice iz porodilista jer ja ne koristim spavacice, a bilo mi glupo da ih kupujem samo za tu priliku. Ni bade mantil ja ne nosim, pa sam ponela neki dzemper-jaknu (debelo i dugacko do kolena), medjutim, u martu je u Frontu bilo toliko toplo, tj. toooliko su grejali da mi je i spavacica bila puno. I koristila sam otprilike jedno pakovanje Niva ulozaka dnevno i svaki put menjala i mrezaste gacice.


    (odgovor članu gagana83)
    Direktna veza do poruke: 23
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    14.8.2009 20:44:09   
    Anoniman
    Mrežaste gaćice KLIK

    Obožavala sam ih - jako su udobne. Da, jednokratne su, mada, ja sam ih prala u mašini, i ništa im nije falilo. Eno ih u fioci oprane i posle 3 god. I meni je jako curilo, nikada mi nije procurilo kroz uloške.

    U NS u Betaniji ne nude spavaćice.

    (odgovor članu Leki 77)
      Direktna veza do poruke: 24
       RE: Kamperski vodič za porodilište
    15.8.2009 8:21:11   
    Anoniman
    Tasho, sad videh slicicu mrezastih gacica i nisu mi jasne! user posted image Jel to ide ko pelena? user posted image

    (odgovor članu Anoniman)
      Direktna veza do poruke: 25
    Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
    Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
    Idi na:







    Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
    EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
    Pregledi u trudnoći i njihov redosled
    photo
    Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



    Click Here