|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kongenitalna adrenalna hiperplazija
1.6.2014 0:24:18   
Optimista1
Pozdrav svima
Imam djevojčicu od 8 godina sa dijagnozom Kongenitalna adrenalna hiperplazija.
Sad čekamo magnetnu rezonancu hipofize i nadbubrežne žlijezde.
Ima li iko iskustva sa ovim? Šta raditi?
Preporučena hormonska terapija, koja mi se ne daje.
Hvala unaprijed.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kongenitalna adrenalna hiperplazija
1.6.2014 0:39:32   
vikiveki
Ja se javljam iako nemam baš neka znanja o tome,ali me zanima da li je njoj ta dijagnoza postavljena ranije ili tek sada u 8 godini? Šta su vam rekli koji je uzrok? Možda ja lupam gluposti ali za one koji znaju nešto o tome verovatno bi trebalo da navedete još neke podatke ili da opišete njeno stanje u slučaju da još neko to ima a da nezna

< Poruku je uredio vikiveki -- 1.6.2014 0:40:01 >


_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Optimista1)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kongenitalna adrenalna hiperplazija
1.6.2014 0:58:58   
Optimista1
Hvala na javljanju.
Dijagnoza je sasvim slučajno uspostavljena i nije kraj.
Počelo je tako što su joj se već sa 7 godina pojavile bubuljice po cijelom čelu i izrasle su joj dlačice na intimnom predjelu. Odveli smo je ljekaru da bi se bubuljice izliječile i tako je sve počelo. Uglavnom završila je u bolnici na ispitivanjima i sad je ta dijagnoza. Čekamo da se uradi magnetna rezonanca hipofize i nadbubrežne žlijezde. Riječ je o urođenom poremećaju hormona. Ima višak muških hormona. A taj višak može biti izazvan, makar po našim saznanjima, i ne daj Bože tumorima na hipofizi ili na nadbub. žlijezdi. Na dijetetu nije moguće primjetiti ništa. Ona nema apsolutno nikakvih smetnji.
Ovo nam je veliki šok.

< Poruku je uredio Optimista1 -- 1.6.2014 1:00:12 >

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kongenitalna adrenalna hiperplazija
1.6.2014 1:28:13   
vikiveki
Pretpostavljam samo koliki je to šok...nadam se da će se javiti neko da vas posavetuje,vi i sutra pišite u ovoj temi kada bude prisutno više članova,sada pretpostavljam da je malo nas prisutno

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Optimista1)
Direktna veza do poruke: 4
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here