|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Konizacija
2.2.2009 9:34:04   
Anoniman
Konizacija - metoda definitivnog lečenja malignih lezija u ranom stadijumu
 
Rak grlića materice je drugi po učestalosti karcinom kod žena. Razvija se polako i obično mu prethode prekancerozna stanja koja se mogu izlečiti u 100% slučajeva. Na našem odeljenju retrospektivno su korišćeni podaci za petogodišnji period (1998-2002) i praćen je broj urađenih konizacija nožem, histopatološka verifikacija nakon urađene konizacije, kao i odnos benignih, displastičnih promena i karcinoma u nultom stadijumu. Urađeno je svega 79 konizacija nožem i naknadnom histopatološkom obradom otkriveno 17 benignih, 51 displastična promena i 11 karcinoma in situ. Mikroinvazivni karcinom cerviksa je mikroskopska, najčešće asimptomatska lezija cervikalnog epitela, čija se dijagnoza postavlja pri rutinskom citološkom pregledu cervikalnog brisa i kolposkopijom, a potvrđuje ciljanom biopsijom. Ako pri biopsiji postoji sumnja na mikroinvaziju ili postoje znaci invazije, mora se uraditi konizacija, da bi se došlo do definitivne patohistološke dijagnoze. U lečenju ovih pacijentkinja bitno je identifikovati tumor koji ima male ili nema nikakve šanse da metastazira. Konizacija nožem je klasična eksciziona tehnika lečenja patoloških lezija cerviksa visokog histološkog gradusa (H SIL). Kod nas se kao i u svetu povećava broj konizacija (kako klasičnih tako i drugih tehnika), što ukazuje na sve bolju preventivnu dijagnostiku.
Izvor: tmg.org.yu
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Konizacija
27.12.2009 22:42:54   
guppy RR
Klasična konizacija skalpelom
user posted image

Izvor: Hopkinsmedicine.org



O konizaciji omčom (LLETZ / LEEP) smo pisali OVDE <-- klik

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Konizacija
2.2.2010 1:46:46   
majap
da li posle konizacije žena može ostati trudna? ( konizacija je rađena radio nožem i sve je uredno proteklo bez komplikacija

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Konizacija
2.2.2010 1:57:07   
cipiripi
Dobrodosla Majo user posted image
Procitaj OVDE sta je Verus napisala vezano za to.
Ja sam pored ovoga citala da treba da prodje minimum godinu dana do planirane trudnoce i da se obavezno radi serklaz u 16 oj nedelji.

ljubac user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu majap)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Konizacija
2.2.2010 2:21:57   
majap
meni je moj ginekolog rekao da sačekam 3 meseca, ali imam drugi problem Muž mi ima mali broj pokretnih spermatozoida

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Konizacija
2.2.2010 2:37:22   
majap
čitala sam prethone priče o konizaciji. Postoji razlika između leep metode, konizacije radio nožem i klasične konizacije. Leep metoda je samo površno struganje ranice, dok se konizacija radio nožem ide do zdravog tkiva. Na institutu u Sr kamenici se radi sve u opštoj anesteziji. meni je rađena konizacija radio nožem . Nikavih bolova u postoperativnim danim nisam imala. Koleginici je rađena leep metoda ni ona nije imala nikakvih tegoba. Posle 3 meseca je ostala u drugom stanju i bez ikakvih komplikacija rodila ćerku. Meni su rekli da posle 3 meseca mogu planirati trudnoću.

(odgovor članu majap)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Konizacija
2.2.2010 2:37:38   
cipiripi
imamo temu spermogram & spermokultura KLIK
tamo mozes naci dosta korisnih stvari kako moze da popravi spermogram user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu majap)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Konizacija
2.2.2010 2:42:18   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: majap

čitala sam prethone priče o konizaciji. Postoji razlika između leep metode, konizacije radio nožem i klasične konizacije. Leep metoda je samo površno struganje ranice, dok se konizacija radio nožem ide do zdravog tkiva. Na institutu u Sr kamenici se radi sve u opštoj anesteziji. meni je rađena konizacija radio nožem . Nikavih bolova u postoperativnim danim nisam imala. Koleginici je rađena leep metoda ni ona nije imala nikakvih tegoba. Posle 3 meseca je ostala u drugom stanju i bez ikakvih komplikacija rodila ćerku. Meni su rekli da posle 3 meseca mogu planirati trudnoću.


ja nisam prosla kroz to, samo kazem sta sam procitala user posted image
bice tu Verus sutra pa sa njom mozes na tu temu da pricas user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu majap)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Konizacija
20.3.2010 13:59:07   
vesana
IZVORNA PORUKA: majap

... Leep metoda je samo površno struganje ranice, dok se konizacija radio nožem ide do zdravog tkiva...


Pozdrav svima! I ja sam prošla mnoge probleme vezane za ovu temu pa se pridružujem jer želim da pomognem drugima sa svojim iskustvom pa da bude i neke koristi od svih tih muka kroz koje sam prošla!
Svratit ću koji put, koliko budem imala vremena, za sad evo par komentara...

Postoje različine veličine dijatermijskih petlji koje se koriste za LEEP tj. LETZ metodu i gotovo da nema zahvata koji se ne može učiniti na taj način. Mogu se uz pomoć te metode izrezati veliki, opsežni i duboki konusi. Samo je razlika u tome što se ta metoda češće koristi kada su u pitanju manji, odnosno plići zahvati jer se takvi zahvati LETZ metodom mogu napraviti i ambulantno tj. bez ostajanja u bolnici. Ta metoda se ne preporuča ako postoji sumnja na teže (dublje) promjene i na invazivni karcinom jer rubovi konusa nakon LETZ konizacije budu oštećeni tj. spaljeni pa se ne može sa sigurnošću tvrditi da je promijenjeno tkivo u potpunosti odstranjeno.
Što se tiće trudnoće nakon konizacije to bih preporučila jednu stranicu koja to dobro objašnjava pa da ne pišem nepotrebno: http://www.anilas.net/index.php?p=4_2_TRUDNOCA-NAKON-KONIZACIJE

Eto, toliko od mene za sada, pozdrav svima!

(odgovor članu majap)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Konizacija
25.3.2010 0:26:46   
dzenysa
I ja sam prosla kroz ovaj pakao,slobodno ga tako mogu nazvati.......
Poslije spontanog p. odlucila sam da odem na pretrage i da uradim PAPA test..........i poslije mjesec dana zvoni kucni tel.
Kad rekose da su iz DZ u prvom trenutku nista mi nije bilo jasno....
Otisla sam u DZ gdje me je dok. cekao na hodniku.
Usla sam u ordinaciju i blijedo ga gledala,neznam o cemu se radi,zasto me je zvao jos docekao na hodnikuuser posted image
Kada mi je rekao da mi je papa IV grupa da moram uraditi HPV test,nisam shvacala sta znaci HPV ,a znam da nije nista dobro.
Uradila sam i taj test i rezultat je HPV-VISOKO RIZICNA GRUPA,CIN III.
Odmah mi je dao uputnicu za bolnicu da mi urade Konizaciju.......
Poslije zavrsene papirologije otisla sam da zakazem termin .
Termin sam dobila tacno na dan rodzendana mm.user posted image
Odvukao me je u bolnicu i ostala sam na pripremama,ciscenje crijeva i td.
Poslije op. osjecala sam samo bolove u donjem dijelu stomaka....lezala sam 4 dana i napokon kuci.....
Nestrpljivo sam cekala nalaz....
I hB sve je ok,konusa vise nema,HPV nestaouser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vesana)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Konizacija
15.3.2011 18:22:06   
Anoniman
mojoj mami je preporucena konizacija. u petak ide na konzilijum, pa cemo videti kada ce da se radi.

zanima me koliko je sama metoda invazivna i kakve su moguce komplikacije??

evo rezultata, mozda ce neko znati da ih protumaci. .
makroskopski nalaz:
nekoliko sivkastomrkih isecaka tkiva precnika od 3 do 5 mm
kiretman od 0,2 g
patohistoloski nalaz:
sluz, zapaljenski eskudat i isecci lako do umereno papilomatoznog skvamoznog epitela ektocerviksa sa znacima koilocitoze i lakostepene displazije (low grade SIL).


(odgovor članu dzenysa)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Konizacija
13.4.2011 10:07:47   
Anoniman
konizacija je prosla uspesno, danas smo podigli ph nalaz, pa bih molila nekoga da nam ga protumaci.

mikroskopski nalaz:
konican isecak vaginalne porcije, promera 25x17xdo15mm sivkasto-mrke prebojene sluznice

patohistoloski nalaz:
Papillomatosis et dysplasia epitheli squamatosi focalis lakog stepena. Cervicitis chronica ulcerosa partim virosa. Ovulae Nabothi.

hvala puno unapred!!! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Konizacija
9.8.2012 8:53:53   
Anck Su Nmaun
Zene kojima je radjena koniz. molim vas za odgovor!?
Radjena mi je konizacija pre nedelju dana, jos uvek imam braonkasti nazovimo sekret, ali sad imaaa uzasan miris... da ne kazem da smrdi ! Vec dva dana sigurno! Neznam da li je to normalno, radjeno je laserski

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Konizacija
9.8.2012 8:59:07   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Zene kojima je radjena koniz. molim vas za odgovor!?
Radjena mi je konizacija pre nedelju dana, jos uvek imam braonkasti nazovimo sekret, ali sad imaaa uzasan miris... da ne kazem da smrdi ! Vec dva dana sigurno! Neznam da li je to normalno, radjeno je laserski


Evo šta sam našla na nekom drugom forumu:
"Taj iscjedak je sasvim normalan,moj doktor mi je rekao da može da potraje čak i 8 nedelja,i da se uopšte ne brinem,ali ni da ne pokušavam nešto tipa krema ili vaginaleta protiv tog sekreta NIPOŠTO"
Upravo je pitanje bilo postavljeno o smeđem sekretu koji ne miriše baš lepo posle konizacije user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Konizacija
9.8.2012 9:20:52   
Anck Su Nmaun
Hvala Alex, nije mi frka od samog sekreta ali taj miris je toliko uzasan da sasm se uplasila da nesto nije u redu.
Ali meni su dali da stavljam gel , na bazi Kantariona....

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Konizacija
9.8.2012 9:56:16   
Anck Su Nmaun
Jaaao sad sam zvala kumu koja je Doktor, kaze ako se jako oseti da je moguca infekcija user posted image user posted image joj sad sam se sva sk**ala

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Konizacija
9.8.2012 10:01:52   
minavb
A kad treba da ideš na kontrolu?user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Konizacija
9.8.2012 10:16:17   
Anck Su Nmaun
Pa dok stihnu nalazi, pa za desetak dana tek user posted image
neznam sad sam se bas uplasila, spremam se , idem do Dr nije mi se igrati.
Mada kuma kaze nije nista strasno samo cu dobiti antibiotik, ali opet.....user posted image user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Konizacija
9.8.2012 10:20:00   
minavb
Verovatno treba antibiotik. U vaginalnoj flori ima i saprofitnih bakterija, ali ne verujem da od njih možeš imati sekret koji se tako oseća. Ti se baš namuči ženo.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Konizacija
10.8.2012 7:28:53   
Anck Su Nmaun
Bila sma kod \DR, isperao je sve fizioloskim i jodom,, kaze odstranio sve to mrtvo iznutra, i da nije nista strasno... user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Konizacija
10.8.2012 7:57:30   
minavb
Super, znači nema više sekreta? Jel ne mora antibiotik?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Konizacija
10.8.2012 10:24:28   
Anck Su Nmaun
Ima tog sekretra, verujem da ce ga jos dugo biti ali ne oseca se vise tako jako . Nije mi dao nikakve antibiotike, kaze nema potrebe sve je OK
Ako se opet bude osecalo da dodjem opet da mi to isperu.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Konizacija
10.8.2012 11:50:02   
PoisonEve
Anck, ne mozes sama da ispiras kod kuce?
Ja se ne secam najbolje ali mislim da mi to krvarenje nije dugo trajalo, mozda 2-3 dana

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Konizacija
10.8.2013 21:11:37   
kiki123
danas 12-ti dan konizacije.imala sam klasicnu...i imam blage grceve i hvata me frka!!!!!!!!!

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Konizacija
23.8.2016 15:45:00   
choopa choops
Je l ovo odvojena tema ili dupla? ja sam pisala na jednoj temi, ali ne mogu da nadjem...Edit: Pisala sam na kolposkopija i biospija,sad nađoh user posted image

Setsra je radila konizaciju, rezultati će biti za par dana. Rađena je skalpelom, probali su u spinalnoj anesteziji, ali kad su joj dali, došlo joj je loše i počela je da pada u "nesvjest", pa pritisak, linija za srce ravna. Pa su joj davali elektrošokove user posted image . Kad se povratila nazad, onda su joj dali opštu anesteziju i završili konizaciju. Sad me baš brine šta ako bude loš rezultat pa bude opet morala u anesteziju?! user posted image Inače prije ovoga je rodila dvoje djece na CR, oboje u opštoj i sve je bilo OK. Zna li neko zašto je to tako? user posted image



< Poruku je uredio choopa choops -- 23.8.2016 15:48:23 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu kiki123)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here