|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Lekovito dejstvo meda
18.4.2009 18:46:59   
Anoniman
Egipćani su još pre 5.000 godina znali da je med zdrav, a danas je sve više naučnih studija koje to potvrđuju. Zahvaljujući sastojcima kojih u njemu im više od 180, med je domaći lek veoma širokih mogućnosti, kako za unutrašnju, tako i za spoljašnju upotrebu. Delovanje svakog sastojka još nije istraženo, ali je činjenica da med suzbija upale, deluje protiv bakterija i gljivica, ublažava bol i jača imunitet. Ovaj prirodni proizvod je takođe delotvoran kada je reč o problemima sa bešikom, crevnim tegobama i prehladama. Osim toga, podstiče razmenu energije tako da se mnogi procesi lečenja u organizmu brže odvijaju.

- Bol u zglobovima
- Oblozi od meda
- Upala bešike
- Med sa brusnicama
- Dijareja
- Med sa jabukom
-
Slaba cirkulacija
- Nadražaj na kašalj
- Sirup od belog luka i meda

Detaljnije: blic.rs

Koliko često jedete med?

  Direktna veza do poruke: 1
   [Obrisana poruka]
18.4.2009 18:50:30   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Lekovito dejstvo meda
18.4.2009 18:57:55   
Anoniman
Ni ja ga ne jedem, na stranu to što ga ne volim, nego sam alergična na polene pa nije ni preporučljivo. 

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Lekovito dejstvo meda
18.4.2009 19:36:12   
sneza24
Ne volim med.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Lekovito dejstvo meda
18.4.2009 22:38:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sneza24

Ne volim med.


user posted image kratko i jasno!

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Lekovito dejstvo meda
18.4.2009 22:42:57   
sneza24
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

user posted image kratko i jasno!


Niasm htela da duzim user posted image  a mogla sam pisti o tome kako sam samo jednom za opkladu pojela kasicicu meda i nikad vise.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Lekovito dejstvo meda
18.4.2009 22:43:47   
Anoniman
Ja ga baš baš ne volim, mm ga obožava, a i Luka. user posted image

Nisam ništa loše mislila, samo mi je bilo mnogo smešno.


< Poruku je uredio Tasha RR -- 18.4.2009 22:44:18 >

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Lekovito dejstvo meda
18.4.2009 22:48:58   
sneza24
Ma ok znam da nisi nista lose mislila.I mm ga obozava,voli i u caj da stavi med.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Lekovito dejstvo meda
18.4.2009 22:50:10   
Anoniman
user posted image Ni u čaj.

To ako sam jako bolesna, onda mi mm pravi čaj, uvek stavi med, najcrnje je što mi uvek bude bolje nakon tog čaja, ali ne bih ga sama stavila...

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Lekovito dejstvo meda
18.4.2009 22:53:10   
Lilly*
Iskreno, jako retko koristim med, mozda bih ga stavljala u caj ali ne pijem sladak caj, sinu stavljam u caj a i mm ga voli (ima li nesto u tome?) i u caju i ovako da uzme kasikicom. Ponekad ga stavim u kolace, ali nisam sigurna da se tu zadrzi neka lekovitost user posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Lekovito dejstvo meda
18.4.2009 23:00:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lilly.79

Ponekad ga stavim u kolace, ali nisam sigurna da se tu zadrzi neka lekovitost user posted image


Pošto se ja ne razumem u kolače, daću laički odgovor, ako mažeš med na hladnu koru, ne vidim zašto se ne bi zadržala. user posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Lekovito dejstvo meda
18.4.2009 23:04:15   
Lilly*
Ne mazem, nego se rastopi sa svim ostalim sastojcima, pa nisam sigurna koliko se zadrzi tog "zdravog" tim grejanjem, a sada razmisljam, pa i pcelari rastope med ako se useceri pre prodavanja, pa valjda mu ne steti user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Lekovito dejstvo meda
18.4.2009 23:05:48   
Anoniman
Ej, i meni se bio ušećerio u tegli, onda mu je Lukina dadilja nešto uradila i sada je opet super. user posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Lekovito dejstvo meda
18.4.2009 23:08:29   
Lilly*
Pa da, stave ga u serpu u kojoj se nalazi voda, i to polako krcka i med se otopi user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Lekovito dejstvo meda
19.4.2009 0:14:39   
afrodita
Kad sam bila mala najela sam se margarina
i meda jednom do bola.
Sada volim samo medenu pitu tj obozavam
user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Lekovito dejstvo meda
19.4.2009 19:20:37   
Sneža
Volim med i rado ga jedemuser posted image ,a tek medenu pitu što volim,uh!

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Lekovito dejstvo meda
19.4.2009 19:23:30   
Lilly*
Kakva je to medena pita user posted image

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Lekovito dejstvo meda
19.4.2009 20:05:26   
Sneža
Kolač,staviću ga u recepte,a može i Afrodita,neznam da li mislimo na isto,ova moja ima tri kore,i beli fil,i odgore glazura od čokolade,kolač je sjajan,od onih što duže stoje sve lepši.Mljac!

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Lekovito dejstvo meda
19.4.2009 20:17:15   
Lilly*
Stavi obavezno, zvuci sjajno, mljac user posted image

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Lekovito dejstvo meda
20.4.2009 10:09:24   
afrodita
Snezo sve je tako, fil je od griza i limuna
a kore od meda.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Lekovito dejstvo meda
20.4.2009 10:15:22   
Lu
Ajde Afro stavi u recepte,meni zvuči superuser posted image

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Lekovito dejstvo meda
20.4.2009 10:18:17   
Lilly*
I meni, nemojte nas vise muciti, stvljajte u recepte user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Lekovito dejstvo meda
20.4.2009 10:40:43   
mamanp
Ja med mogu a i ne moram da jedem,ali moja svekrva svaku svoju boljku leci medom: upalu grla (grguce med u ustima), preskakanje srca (mesa ga sa limunom), svako jutro nastine i svako vece sa mlekom pije med i smatra da se zivot produzuje sa medomuser posted image .

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Lekovito dejstvo meda
21.4.2009 1:54:27   
Verus
Svaki dan po kasicicu.  Ali samo sirov med (raw honey), taj je ne procesovan, sadrzi u sebi sve polene i "otpad" prirode, tako da je super preventiva za alergije (koje i ja Tasha imam).  Mora se uzimati mesecima svaki dan, tako se telo izlaze cesticama polena u malim kolicinama, i prirodno izgradi odbojnost, tj. imunitet.  To dodje sl. inekcijama za alergije, samo u prirodnom obliku!

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here