|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   MUMIE
11.2.2010 16:05:57   
Jeja1975
U našoj zemlji mumijo je registrovan kao dodatak ishrani, dok je u Rusiji poznat kao biostimulator sa širokim spektrom dejstva. Iako se i u drugim zemljama proizvodi, ruski mumije je najsigurniji jer je najčistiji. U Indiji, mumijo je poznat pod imenom šiladžit, što znači razarač slabosti. Prva savremena ispitivanja, početkom 20. veka, uradili su engleski naučnici u Indiji.

Krajem šezdesetih godina prošlog veka u Sovjetskom Savezu došlo je do pravog buma kada je reč o ovom leku. U doba socijalizma sva ispitivanja su bila nekomercijalna. A sve tradicionalno je proveravano kroz tri lupe. Pored Indije, glavni proizvođač i izvoznik mumija je Rusija. Planinski venac Altaj poznat je po tome što ima 7.000 biljnih vrsta, a što veći broj biljaka, veći broj aktivnih komponenti u mumiju. Svodovi pećina visokih planina Srednje Azije prekriveni su tamnim kapljicama specifičnog mirisa i gorkog ukusa. "Mimije" je po narodnom verovanju "planinska suza" ili "krv planine".
Mumio zovu starim tajnim oruzjem protiv bolesti, nazivaju ga jos i planinska krv, planinske suze itd
potice iz Sibira , pronalazi se u stenama i pecinama gde su pcele nekada imale svoja gnezda pre vise hiljada godina.
Najbolje moze da se opise ako kazemo da je mumio - fosolizovani med, vosak i mlec koji je pod dejstvom vremena postao mumio. Mumio sadrzi retke amino kiseline, posebne mineralei masne kiseline.
Izvoz iz rusije je do pre nekoliko godina bio zabranjen jer je tretiran kao nacionalno blago.
mumio ije dobar protiv starenja i koristi se kao balsam za mozak i telo ,
takodje mumio je anti inflamatoran, antibiotik, anti reumatik, i moze da balansira hormone.
Pomaze kod lomova kostiju takodjje i deluje na leukocite i hemoglobin u krvi.
Ovaj drevni eliksir prirodnog porekla do današnjeg dana skriva mnoge tajne. Odvajkada se koristio za lecenje najrazlicitijih bolesti, onda je pao u zaborav, da bi se interes za njega ponovo javio u naše vreme. Renesansa mumia kao eliksira zapocela je u africkom i arapskom svetu i na Bliskom i Srednjem Istoku.

Njegovi nazivi su razliciti, ali i vrlo indikativni. Arapi ga nazivaju "arakul-džaba", odnosno "gorski znoj", ili "mumion". Takode je prisutan i naziv "hariz-al-adžesu", što znaci "ono što cuva telo", a zovu ga i jednostavno "tit" - vosak. U Persiji je oduvek preovladavalo ime "mumio" sa znacenjem "zaštitnim organizma". Burmancima je izgledao kao "gorska krv" - "cao-tun", Tibetancima kao "planinski sok", ili "bragšun", a starosedeocima Sibira kao "kameno ulje" ili "ulje iz kamena". Uzbeci i Kazaci nazivu mumio dodaju i obavezno "asil", što znaci pravi mumio. Neki autori pokušali su da objasne ime mumio recima "mumi", što znaci mek kao vosak i "oin" - naziv za iransko selo, gde je ovaj eliksir pronaden.

Klasicna istocnjacka medicina deli mumio na "mumio saladžidi" - crnu, smolastu masu bez mirisa i "mumio dorobi", tamnokestenjaste boje i karakteristicnog mirisa. Oba se mogu naci u srednjoj Aziji, na preko 2.800 metara nadmorske visine. mumio se nalazi u raselinama i naprslinama stena, u pecinama pešcano-glinastih ili krecnjackih stena. Najbogatija mumiom su mesta obrasla jelovom šumom.

U principu, mumio se ne može naci ispod 1.500 metara nadmorske visine i uglavnom je "sakriven" na vrlo nepristupacnim mestima. Godišnja proizvodnja mumia u srednjoj Aziji je otprilike dve tone.



_____________________________

Dobice Sale batu ili seku to vam ja garantujem!!!!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: MUMIE
11.2.2010 16:08:05   
Suncicabg
Bravo Jejo za temu user posted image

Mozes li mi reci ko je proizvodjac, tih koje si ti pila?

(odgovor članu Jeja1975)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: MUMIE
11.2.2010 17:08:17   
Jeja1975
Sunci imas ppuser posted image

_____________________________

Dobice Sale batu ili seku to vam ja garantujem!!!!

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: MUMIE
11.2.2010 23:07:23   
Veca77
Jejo, super uvod mila!!! Pravi si profesionalac! Mozes li nam nesto napisati o tome kakva su tvoja iskustva vezana za mumie, kada si pocela da ga koristis? user posted image user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Jeja1975)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: MUMIE
11.2.2010 23:31:15   
Veca77
Ja sam sada malo googlovala i videla da osim mumie tableta postoje i mumie kapsule, vaginalete, balzam, kreme itd. Firma koja se bavi time u BG-u je BEOPANAX. Valjda to uvoze, ili stauser posted image Oni imaju biljnu apoteku u trznom centru na Vidikovcu, mada sam procitala da mumie tablete mogu da se nadju u bolje snabdevenim apotekama! Potrazicemo!!!

E sad, ono sto mene interesuje a i zbunjuje je da li svi smemo to da pijemo! Na nekim forumima sam upravo procitala da se uzimaju po preporuci lekara a ne na svoju ruku. I ako pocnemo da pijemo, onda treba posle mesec dana uzimanja mumie tableta da napravimo pauzu od dva meseca?! Stvarno mi nista nije jasno....user posted image

Ako neko ima bilo kakvo iskustvo sa ovim biljnim preparatom, nek se javi - pleaseeeee!

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: MUMIE
12.2.2010 8:33:16   
kleopatra*
Jejo svaka castuser posted image
Interesuje me da li se ove tbl.piju i u vreme user posted image i O ?

_____________________________

" Sve je tako jednostavno-ILI ce se desiti ILI nece..Treceg nema ;) "

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: MUMIE
12.2.2010 11:17:25   
Dudu25
Ja sam pocela prije O a mislim da mozes da ih pijes kad god hoces,...


(odgovor članu kleopatra*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: MUMIE
12.2.2010 14:29:57   
Jeja1975
Sada cu opet da ugusim user posted image , dakle, ja pokusavala da ostanem trudna tacno 2 godine i vec se psihicki pripremila na pretrage. Ovde gde radim imam jednu koleginicu koja mi vec 6 meseci tupi da uzmem mumie, da svaki put kad ih je pila ostala je trudna, na sta sam se ja smo nasmejala i rekla evo samo sto nisam, nisam nasla.... Posto sam ipak redovna kod ginekologa (4-6 meseci) i nisam mu se jos pozalila da ne mozemo da zabebimo, ja sam ga pitala za misljenje o mumieu. Odusevio se do duse sa vaginaletama i preporucuje ih za svako moguce sr...nje, ja ga pitam za tablete, na sta on kaze sto da ne malo da se osvezis, ne mogu da skode. i tako ti ja poslusam moju koleginicu i kupim odmah onu veliku (duplu) kutiju da mozemo i moj MM i ja da pijemo. Njemu sam rekla da mu je za gastritis, i mogu vam reci da mu je pomoglo.
Dakle ja pila 15 dana i pojavile se user posted image . Nemam pojma da li je od Mumiea ili je slucajnost. Sto se tice koriscenja moze da se koristi kad god hoces ne zavisi od DC ja mislim da sam kupila i pocela da pijem oko 6.dc.

_____________________________

Dobice Sale batu ili seku to vam ja garantujem!!!!

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: MUMIE
12.2.2010 14:33:18   
Anoniman
Samo sam videla da na njima pise da se koriste 3 nedelje, pa se pravi pauza. I mm i ja ih pijemo... user posted image

(odgovor članu Jeja1975)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: MUMIE
12.2.2010 14:33:25   
guppy RR
Neki moji rođaci su ga pili i svi ishvalili. Znam da se jedan rođak dugo lečio od neke bolesti i ništa mu nije pomoglo toliko pri regeneraciji koliko taj mumie. Pošto je to bilo pre par godina, ne znam sad detalje, ali znam da je bila neka priča da u Srbiji može da se nabavi mumie iz Rusije koji je kao najbolji.

(odgovor članu Jeja1975)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: MUMIE
12.2.2010 15:12:05   
kleopatra*
Znaci oba partnera ga oiju jel tako i koliko dnevno?

_____________________________

" Sve je tako jednostavno-ILI ce se desiti ILI nece..Treceg nema ;) "

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: MUMIE
12.2.2010 15:12:13   
Jeja1975
To Nejti, ajde pa da povuces i ti sledeca nogu user posted image user posted image

_____________________________

Dobice Sale batu ili seku to vam ja garantujem!!!!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: MUMIE
12.2.2010 15:13:25   
Jeja1975
Mogu oba a moze i samo jedan, moja koleginica je sama pila, al ja za svaki slucaj poturila MM-uuser posted image

_____________________________

Dobice Sale batu ili seku to vam ja garantujem!!!!

(odgovor članu Jeja1975)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: MUMIE
12.2.2010 15:15:31   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: Jeja1975

Mogu oba a moze i samo jedan, moja koleginica je sama pila, al ja za svaki slucaj poturila MM-uuser posted image



Jejo ljubavi ovo nisam znala user posted image  user posted image  user posted image

znaci mora i mm user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jeja1975)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: MUMIE
12.2.2010 15:18:01   
Jeja1975

IZVORNA PORUKA: Dudu25

IZVORNA PORUKA: Jeja1975

Mogu oba a moze i samo jedan, moja koleginica je sama pila, al ja za svaki slucaj poturila MM-uuser posted image



Jejo ljubavi ovo nisam znala user posted image  user posted image  user posted image

znaci mora i mm user posted image user posted image user posted image


Ma ne mora al nista ne kosta, sta bi mu falilo da drmne nekoliko komada user posted image user posted image

_____________________________

Dobice Sale batu ili seku to vam ja garantujem!!!!

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: MUMIE
12.2.2010 15:20:57   
Dudu25
user posted image user posted image user posted image  

Jejice ljubavi moja

ovaj mjesec cu samo ja, pa sledeci mozda ce i on user posted image

(odgovor članu Jeja1975)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: MUMIE
12.2.2010 15:24:48   
Suncicabg
IZVORNA PORUKA: Jeja1975

Sunci imas ppuser posted image


Nemam Jejo user posted image

(odgovor članu Jeja1975)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: MUMIE
14.2.2010 3:05:29   
Suncicabg
IZVORNA PORUKA: Suncicabg

IZVORNA PORUKA: Jeja1975

Sunci imas ppuser posted image


Nemam Jejo user posted image

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: MUMIE
14.2.2010 4:05:18   
Verus
Ja sam ga pila, i evo imam ga i sada u frizideru-nasla sam info preko googla jos pre nekih godinu dana, pa mi je mama slala postom.   Ovaj put sam uzela i vaginalete, ali sam u medjuvremenu ostala trudna, pa ih nisam stavljala...iskoristicu ih kasnije-mislim da su one dobile i neku nagradu-medalju na nekom sajmu zdravlja ili nesto sl.

Na kutiji pise cak da je dobro i piti ga u trudnoci jer ima razne dobre dodatke (tragove minerala i sl), ali ja stvarno nisam, malo me je strah bilo sta uzimati u trudnoci, osim naravno redovne, zdrave ishrane i prenatalnih vitamina....

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: MUMIE
22.2.2010 11:27:02   
Dudu25
evo me Njetri tu sam

sam sam htela da znam dali da nastavim da ih uzimam ili bi trebalo da imam pauzu,...

sad treba ove nedelje da dodje user posted image  pa zbog toga pitam

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: MUMIE
22.2.2010 11:29:13   
Anoniman
Pa mi imamo jos ja mislim tri dana da ih pijemo, pa onda pauza.... na uputstvu valjda pise tri nedelje pa pauza nedelju. Mi pijemo po dve dnevno!

(odgovor članu Dudu25)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: MUMIE
22.2.2010 11:31:55   
Anoniman
Nego, mama mi je pricala jos ranije da je srela neku zenu koja ih pije i da neverovatno drugacije izgleda.(Ona mislila da je isla na facelifting)
Ja ne ocekujem da mi se ispeglaju bore koje nemam, ali nekako ne primecujem nikakve promene, bilo kakve i ne znam koliko treba da prodje da bi se eventualno nesto primetilo user posted image ..
Znas ono tipa, bolja koncentracija, vise energije...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: MUMIE
22.2.2010 11:38:12   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: Nejtiri

Nego, mama mi je pricala jos ranije da je srela neku zenu koja ih pije i da neverovatno drugacije izgleda.(Ona mislila da je isla na facelifting)
Ja ne ocekujem da mi se ispeglaju bore koje nemam, ali nekako ne primecujem nikakve promene, bilo kakve i ne znam koliko treba da prodje da bi se eventualno nesto primetilo user posted image ..
Znas ono tipa, bolja koncentracija, vise energije...



pa ni ja kod sebe nista nisam primetila...hmm mozda kasnije kad budemo uzele drugu turu itd...
ok onda taman cu imati tu pauzu i cekacu dali ce vjestica da dodje

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: MUMIE
22.2.2010 11:45:32   
Anoniman
Mm recimo poznaje zenu kojoj par meseci nije mogla da zaraste butna kost i posle samo 3 nedelje uzimanja, joj se sve sredilo!

(odgovor članu Dudu25)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: MUMIE
22.2.2010 11:47:46   
Dudu25
Super su ove tablete, znam citala sam na net-u

ali samo bi voljela da mogu direktno iz Rusije da ih dobijem da znam tacno da su orginal... jer mi je dr rekla bas su dobre ali nije znala dal su orginal kaze nezna se kako ih uvoze itd user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here