|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Moj ekcem
24.12.2008 23:57:52   
Anoniman
O ekcemu na dečijoj koži je već bilo reči, a sada malo MOJ ekcem!

U decembru pršle godine su mi se pojavili plikčići na prstu na ruci. Iz čista mira. Ja sam ih neko vreme ignosrisla, oni su pucali, sušili se. Onda ih je bilo sve više i više, svrbelo je, ja sam mazala nekom kremicom... probala sam redom, pa je jedna delovala... dok je delovala. Onda sam već imala pola prsta prekriveno osušenim plikovima, koji su na zimi pucaliako savijem prst pa je bolelo. U jednom momentu (čini mi se već neki mart - april) sam otišla kod kožnog. Deda ima 100god, bacio pogled, kaže EKCEM. Kaže: Ne smete da perete ruke, samo ih spirajte bornom kiselinom, i mažite ovom kremom... žuta kutijica i piše "lek". user posted image  Kažem "Fino, kako da kupam dete?"... jasno vam je da je već tada njegova terapija pala u vodu! Bukvalno! Kremica je mrak... zaista pomaže, namažem i prođe, međutm, koji dan namažem - i evo ih opet.

Onda su počeli da se stvaraju plikovi i na zanoktici, tako da su mi izdeformisali i nokat... žuljali su nokat još pre nego što je izrastao i sada mi je taj nokat... BLJAK!

Navodno mi nešto iritira kožu, a nikako da dokučim šta.

I ne znam šta ću kada deda umre (što s obzirom na njegove godine ne bi bilo čudno), kako ću da nabavim kremu ponovo?

Jel ima neka od vas slična iskustva?

  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Moj ekcem
25.12.2008 9:33:22   
guppy RR
Da, moja koleginica na poslu - isto...

to joj se redovno dešavalo zbog deterdženta ... i pošto nije našla ništa odgovarajuće, jednostavno je počela da nosi rukavice dok je prala suđe. I svako jutro namaže ruke kremom i to je to.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Moj ekcem
28.4.2010 18:01:15   
Anoniman
Ja sam cula da je voda iz Nikoliceva mnogo dobra za ekceme i kozne bolesti uopste!

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Moj ekcem
28.4.2010 18:05:10   
Anoniman
Eh evo novosti!

U decembru sam ostala bez posla, ekcem se povukao posle par dana i nije se vraćao. Znači: nešto u poslovnom okruženju je problem. Počela sam nešto da pomažem tati, uglavnom sam radila sa papirima, uplatnicama i novcem, a na prethodnom poslu nisam dirala uplatnice i novac, tako da mislim da je problem u papiru ili u boji iz štampača. Samo to se ponavlja.
Sada sam opet kod kuće nedelju dana, i opet nema ekcema.

Baš zeznuto, jer manje-više gde god da radiš (u mojoj struci) neminovno štampaš i diraš papir koji je prošao kroz štampač.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Moj ekcem
22.6.2010 20:11:52   
isidora88
nisam uspela da pronadjem temu o mom problemu.
u pitanju je atopijski dermatritis user posted image
jos od kad sam bila beba muku mucim sa tim.do pre trudnoce sam koristila sinoderm (i galsana mesavina) i sad mi se opet pojavilo po prstima,ruci,zglobovima,i svrbi za popizduser posted image ja sam naravno rascesala i napravila ranice user posted image
najgore mi je sto ja tu kremu ne smem da koristim u trudnoci user posted image i sad ne znam sta da radim jer je ovo neizdrzivo i nece da prode samo od sebe a dr mi je rekla da ne koristim nista user posted image
molim vas pomagajte jer cu izludeti user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Moj ekcem
22.6.2010 20:42:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: isidora88

nisam uspela da pronadjem temu o mom problemu.
u pitanju je atopijski dermatritis user posted image



Slična tema: Seboreični dermatitis KLIK
Dermatitis seborrhoica (seboreični dermatitis)
Prirodni preparati za atopiski dermatitis

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Moj ekcem
23.6.2010 1:36:21   
isidora88
taske meni nisu pomogli ovi linkovi jer nemaju veze sa mojim problemom user posted image
nadam se da ce mi se neko javiti user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Moj ekcem
23.6.2010 7:48:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: isidora88

taske meni nisu pomogli ovi linkovi jer nemaju veze sa mojim problemom user posted image



A ova ima veze sa tim? user posted image

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Moj ekcem
23.6.2010 23:01:53   
isidora88
pa ima veze jer je ovo sto ja imam u narodu poznato kao ekcem

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Moj ekcem
25.6.2010 12:31:18   
strelitzia
samo da ja nešto dodam, predložim.....
sad, odmah bi da se ogradim od onog što ću napisati. ja nemam atopijski dermatitis i ovo što ću predložiti ne znam da li bi ti pomoglo (ja vjerujem da bi) ali sigurno znam da ti neće odmoći.
ja imam na licu neki dermatitis, na obrazima, bradi i počelo je malo i na čelu...užas.
u nalazima kod dva doktora mi uopšte ne piše koja vrsta dermatitisa je u pitanju. za sad je konstatovano da imam dermografizam (čitava koža), alergiju na pantenol (za koju niko ne može da vjeruje da postoji pa ni ja user posted image ali eto...) i da mi ne pomažu silne maze i kremice i masti i tabletice koje su mi propisivali.
ja se zbog sve hemije kupam sa kosilijem. nikad nisam mogla ni kremu za bebe da namažem po licu. osjetljiva sam na sve i svašta ali tek ponekad otkrijemo neki novi uzrok....
da se vratim na lice....
moj dermatitis karakteriše svrab, crvenilo, perutanje kože, sad u poslednje vrijeme sitne bijele bubuljice, kad se nerviram to bukne, kad pipnem nešto prašnjavo isto, kad se umijem užas itd itd.....
to stanje mi je krenulo prije dvije godine i vremenom se pogoršava. sad u trudnoći se ne smanjuje nego napreduje istim tempom kao i prije trudnoće.
dok negdje na netu nisam pročitala za propolis kapi nešto o njihovim svojstvima i padne mi na pamet da pokušam da se mažem sa tim. kupim u apoteci prpolis kapi za djecu jer su na bazi ulja i krenem da se mackam.
odmah sam primjetila poboljšanjeuser posted image
prvo sam mazala samo uveče, pa onda i ujutru a juče sam odlučila da se mažem tri puta dnevno. jer sam primijetila da mi se stanje pogorša dok sam na poslu. i ujutru topim kockicu šećera sa propolisom.
mažem se nekih 10 dana, i dobijam komentare od okoline da mi se povlači. sad to svi prepisuju trudnoći user posted image a ja ćutim.
tebi danima nisam htjela da predložim, nekako mi bilo nezgodno jer ne znam kakav je atopijski dermatitis..ali eto...opisala sam ti pa ako želiš, probaj. nije skupa bočica a mislim da bi ti pomogla.
sa srećomuser posted image



< Poruku je uredio strelitzia -- 25.6.2010 12:37:33 >

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Moj ekcem
25.6.2010 18:13:25   
isidora88
mislim da cu pokusati jer ni meni ne odgovara pantenol a nijednu drugu kremu ne smem user posted image
atopijski derm.je u principu obican ekcem koji se javlja usled nekog stresa,pada imuniteta,promene klime...
znaci to izgleda kao crvene tackice koje jako svrbe pa se perutaju i koza se nekako stvrdne,ma uzasno izgleda,jos ako se prosiri na veliku povrsinu onda je user posted image meni je za sad na dlanovima oko prstiju to iskocilo a inace nekad zna i po rukama,nogama user posted image najgore mi je sto ne smem da dolazim u dodir sa vodom,hemikalijama i deterdzentima sto znaci da ne smem da perem sudove,cistim kupatilo...jadan mm kaze da ni cistacice ne rade toliko koliko on radi user posted image
a jel propolis dozvoljen u trudnoci? ne znam kao da sam negde citala da nije mada nemam pojma user posted image i uvek sam za prirodne lekove user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu strelitzia)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Moj ekcem
25.6.2010 18:22:54   
Zoka81
Godinama sam se borila sa ekcemom na stopalima i jedino sto mi je pomoglo je krema Bufexamac od Ratiopharm. Super je. I Betagalen nije losa ona je sa kortizonom.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Moj ekcem
25.6.2010 20:15:36   
isidora88
zoko a smeju li te kreme da se koriste u trudnoci?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Zoka81)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Moj ekcem
26.6.2010 19:09:51   
strelitzia

IZVORNA PORUKA: isidora88
a jel propolis dozvoljen u trudnoci? ne znam kao da sam negde citala da nije mada nemam pojma user posted image i uvek sam za prirodne lekove user posted image


i ja sam uvijek za prirodne ijekove...naročito što mi sva ta silna hemija smeta...
propolis jeste dozvoljen u trudnoći...
imaš kapi proolisa na bazi alkohola. najčešće je to 90% alkohol. to kao kažu na netu da ne bi trebale trudnice zbo tolikog procenta alkohola. (propolis se bolje ratvara u alkoholu.)
imaš propolis kapi na bazi ulja koje su namjenjene za djecu i odrasle koji iz nekog razloga ne tolerišu alkoholne. te su u potpunosti bezbjedne za trudnicu.
ja sam kupila obe vrste. na lice se mažem sa tim uljanim pošto mislim da bi mi alkoholni još više isušio kožu. ali sam stavljala i alkoholni.
probaj, ne košta te ništa a moglo bi da pomogne. malo pecka kad se stavi ali čim prođe 10ak minuta meni je bolje.
javi ako budeš pokušala...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Moj ekcem
26.6.2010 20:03:16   
isidora88
vazi javicu ako probam user posted image
hvala ti na pomoci user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu strelitzia)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Moj ekcem
3.3.2012 22:29:01   
Anoniman
Dakle, moj ekcem se pojavio u decembru 2007., sada je mart 2012. Prošlo je 4,5 godine. Ekcem je bio priutan, nekad manje, nekad više, nekad odlepim i namažem kortiko pa ga nema par nedelje i onda sve ponovo.
Pre 10ak dana mi poznanica kaže da njoj od Fairy-ja izlaze ekcemi na kaži, i da sada koristi Mer, i da je od tada sve ok. Baš tada sam ja sa Fairy-ja prešla na Pur, a evo pre koji dan i na Mer, i ekcem je sam od sebe nestao.
Vredi obratiti pažnju i probati promeniti deterdžent za suđe, Fairy je izgleda ipak mnogo jak, iako sam ja uzimala neke Sensitive varijante.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Moj ekcem
4.3.2012 11:14:53   
Ana RR
Ja sam fairy koristila vrlo kratko, od njega su mi smrdeli sunđeri i truleks krpe. Znala sam da za nedelju dana promenim po 3 sunđera. Sad koristim mer, uglavnom, trenutno imam neki spin i on je isto ok.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here