|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Moja sestra i njena nevinost...
15.12.2009 15:43:23   
Dudu25
Bilo je 2002, ona je dobila ciklus te godine, inace je 1989 god. i tako nekoliko mjeseci dobijala po nekoliko dana pa prestane, i niko nije nesto obratio puno paznju na to, samnom je pricala ali ja tad puno nisam ni obracala paznju, ja inace tad sam imala 18god. imala sam i ja cikluse redovne tad, ali na pocetak isto nisam imala redovno prvu godinu i mislila sam da se isto desilo i mojoj sestri, a posto ja sam iz nekog malog mjesta gdje se sve za svakog zna,sramota je da se prica o zenskim stvarima i tako da nismo puno pricali o tome, dok nije doslo do situacije da ona krvari citavi mjesec dana i izbaci svasta dolje tamno kao ciste i naravno nasao ju je moj tata na pod u 5h ujutro u kupatilo i sva u krv, nije bila u svijesti taj dan smo je prebacili odmah u kbc i tu su uzeli na ginekolosko odeljenje i bila je 12dana, majka u to vrijeme mi je bila bolesna u krevet imala je pocetak klimaksa i bas je bila lose jedva da je bila ziva, sa sestrom je bila nonstop tetka po doktorima tih dana, sestra mi u to vrijeme je bila lose,a meni su sve precutali,znam samo jedno da su iz kbc zvali kuci da mora odmah neko od porodice da dodje hitno nesto da potpise vezano za moju sestru, ali niko ne prica o tome sta je potpisano taj dan, secam se da sam cula tetku kako prica da mozda hoce matericu da joj skidaju jer ne mogu da zaustave krvarenje,da je mozda trudna da se kupala u kadi gdje su se tata i brat kupali, da moraju dolje da je otvaraju, da sve rade jer moraju zivot da joj spasu nisu znali sta je sve to, jer to je njen slucaj u milion ljudi, i na kraju su rekli da je sve bio poremecaj hormona, moja sestra svaki put place i dan danas kad je pitam sta su ti sve radili tamo, znas li sta su ti radili kako je bilo, ali nemoze da prica o tome sva se nervozi,place i samo kaze svasta su  mi radili, pitala me vezano za nevinost, ja sad neznam sta da joj kazem, niti kako da je ucim dalje, nekako ima tu tremu boji se ona da joj nisu himen dirali i vidim da poludi kad je tema vezano za to... posle toga je bila na neke tablete i bila joj je nesto spomenula za himen... alise ona ne seca sta jer je bila mala ... i sve se vratilo u normalu, sad je super sa zdravljem, nece da me slusa da ide kod gin. ... i ima neku tremu vezano za tu nevinost ...

voljela bi da cujem vase misljenje vezano za sve ovo ...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Moja sestra i njena nevinost...
15.12.2009 16:04:47   
Anoniman
Joj sunce malo, bas je pakao prosla...

Ako sam dobro razumela ona je sada sasvim ok zdravstveno i ginekoloski?
Ima tremu od gubljenja nevinosti i slabo prica o tome...

Ne znam kakav odnos imate ali postoje nacini da ona to prevazidje...
Posto si rekla da si iz malog mesta i da svi za sve znaju, psiholog ispada kao opcija...

Dudu,
evo nekoliko predloga:
1. mozda ne bi bilo lose da joj ukazes na neke slicne primere strahova od gubljenja nevinosti kod devojaka...Znam da ne postoji isti primer kao njen ali ne treba da misli da je jedna u milion...bolje se izboriti sa problemom ako sazna da postoje devojke koje su takodje "kasnije" izgubile nevinost jer su se plasile i ovoga i onoga...Mozda i neke devojke na RR tu mogu da se ukljuce

2. predlozi joj da, ako nece da prica o tome, da se ukljuci u neki forum kao anonimna i da podeli to sa nekim...Naravno, ovde treba biti oprezan da ne nabasa na neke kretenaste forume...Mislim na neke druge sajtove...

3. njen strah je sasvim ocekivan...Ona je sad jako osetljiva po pitanju intimnosti...Nisam najbolje razumela sta je najvise plasi: bol, reakcija momka, moguce nuspojave? Ali u svakom slucaju,treba joj reci:
1.  da je seks sasvim normalna stvar ali da su se sve devojke plasile prvi put...
2. da je taj problem prevazidjen i da moze da nastavi sa svojim zivotom normalno

Ako sam najbolje razumela tvoje pitanje...

Mislim da je najvaznije da shvati da nije ona sama u tome i da postoje realni i nerealni stahovi od seksa koje su sve devojke prosle...



< Poruku je uredio OTI -- 15.12.2009 16:07:33 >

(odgovor članu Dudu25)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Moja sestra i njena nevinost...
15.12.2009 16:13:45   
Anoniman
Dudu,

bitno je i da zna da devojke imaju ginekoloske, hormonalne i ostale probleme i da je to normalno... i da se sve one bore sa tim...
Kod ginekologa ce otici sama onda kad stekne sigurnost da o tome prica.
a kad se to desi, treba paziti da ne ode kod nekog loseg lekara koji ce da joj pogorsa misljenje o svemu tome...

Treba reagovati odmah jer sto vreme vise prolazi...Shvaras?>

Nisam razumela tvoje pitanje vezano za himen
Ako ju je strah da ce momak da je pita nesto treba joj reci da:
- ce biti u zivotu vise momaka ...neki ce zasluziti njenu nevinost a neki ce zasluziti da cuje njenu pricu...
- da ne mora nikom nista da objasnjava ako ne zeli
- da muskarci pojma ni o cemu nemaju tako da...ne bi primetili nista i ovako i onako...

Ne znam..pisem ovo kao da pisem misli...Mozda gresim..

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Moja sestra i njena nevinost...
15.12.2009 16:19:47   
Anoniman
Sirotica....jako mlada je doživela prilično traumatično iskustvo... razumem njen strah. Verovatno ima osećaj da je njena intima već dovoljno narušena pa se boji i da priča o tome...
 trenutno je najvažnije da je ona fozički u red. Zdravlje je ok, možda zvuči surovo jer psihički tek  sad zapravo prolazi kroz težak period jer je devojka koja ima svoje želje i snove,ali mislim da je zaista najbitnije to da se ona fizički oseća dobro, da ne trpi bolove....
Kada je himen u pitanju - nisam najade3kvatnija osoba za savetovanje jer meni taj komadić mesa ne znači apsolutno ništa! A ne bi trebalo da znači ni nekom muškarcu kao merilo bilo čega... tu sam baš onako zaj****.
Shvatam da živite u maloj sredini koja neretko ne štedi nikoga. I sama potičem iz iste. Rano sam postala svesna da moram težiti ka tome da se iščupam iz svog tog malograđanskog ludila inače ću postati ista kao i ostali kojima su najvažnije tuđe brige i tuđa nevolja...
draga nisi napisala koliko je tvoja sestra društveno aktivna, izlazi li, ima li prijatelje.... ?

Čupaj draga iz nje sve! Trebaće vreme ali veruj mi i ona sama želi da izbaci sve to iz sebe. Ako sam ikada osetila olakšanje bilo je kroz razgovor sa bliskim osobama...
ali meni nije jasno, kako neko iz porodice ne zna šta se istvari desilo ...? neko od starijih ..?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Moja sestra i njena nevinost...
15.12.2009 16:23:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI



bitno je i da zna da devojke imaju ginekoloske, hormonalne i ostale probleme i da je to
normalno... i da se sve one bore sa tim...
Kod ginekologa ce otici sama onda kad stekne sigurnost da o tome prica.
a kad se to desi, treba paziti da ne ode kod nekog loseg lekara koji ce da joj pogorsa misljenje o svemu tome...

Treba reagovati odmah jer sto vreme vise prolazi...Shvaras?>







apsolutno se slažem sa OTI,draga.....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Moja sestra i njena nevinost...
16.12.2009 8:32:11   
Dudu25
Hvala drage moje puno na svemu ovome

ali mislim da se ona boji jer misli da nije vise nevina,da su joj doktori to pokvarili, cim nece da ide kod gin. na pregled ... i sve kad pricamo nesto za nevinost ona samo kaze, sta li su meni radili dolje ...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Moja sestra i njena nevinost...
16.12.2009 8:35:31   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: kaliopi

Sirotica....jako mlada je doživela prilično traumatično iskustvo... razumem njen strah. Verovatno ima osećaj da je njena intima već dovoljno narušena pa se boji i da priča o tome...
 trenutno je najvažnije da je ona fozički u red. Zdravlje je ok, možda zvuči surovo jer psihički tek  sad zapravo prolazi kroz težak period jer je devojka koja ima svoje želje i snove,ali mislim da je zaista najbitnije to da se ona fizički oseća dobro, da ne trpi bolove....
Kada je himen u pitanju - nisam najade3kvatnija osoba za savetovanje jer meni taj komadić mesa ne znači apsolutno ništa! A ne bi trebalo da znači ni nekom muškarcu kao merilo bilo čega... tu sam baš onako zaj****.
Shvatam da živite u maloj sredini koja neretko ne štedi nikoga. I sama potičem iz iste. Rano sam postala svesna da moram težiti ka tome da se iščupam iz svog tog malograđanskog ludila inače ću postati ista kao i ostali kojima su najvažnije tuđe brige i tuđa nevolja...
draga nisi napisala koliko je tvoja sestra društveno aktivna, izlazi li, ima li prijatelje.... ?

Čupaj draga iz nje sve! Trebaće vreme ali veruj mi i ona sama želi da izbaci sve to iz sebe. Ako sam ikada osetila olakšanje bilo je kroz razgovor sa bliskim osobama...
ali meni nije jasno, kako neko iz porodice ne zna šta se istvari desilo ...? neko od starijih ..?





ide na faks, izlazi sa drugaricama ali nista do kasno, a iz porodice je bio u to vrijeme tata i brat snjom ali neznam dali oni znaju sta se sve izdesavalo u to vrijeme jer nisu dali nikome da udju unutra, i naravno tetka je bila tu, ali sve kad ih pitas niko nece o tome da prica,

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Moja sestra i njena nevinost...
16.12.2009 8:43:44   
Ellenica
Draga reci joj da nevinost nije samo parče mesa.
Mora biti svesna da je sve moglo završiti mnogo gore, i da iz tog razloga mora ići kod ginekologa.
A to "šta su joj radili dole", verujem ništa više od oniga što su morali.
Moguće da su joj probili himen ali iz razloga da bi zaustavili neko unutrašnje krvarenje.
Za moj pojam izgubiti nevinost nije samo probiti himen, to je čin kada se usudiš prvi put biti fizički intiman sa nekim.
Objasni joj kao starija i pametnija da ne živimo u srednjem veku i da odlazak kod ginekologa nije samo obaveza odgovorne devojke, već i blagoslov koji naše bake nisu imale, pa su zato i često imale svakakve probleme, od pobačaja pa do kompletnog odstranjivanja materice.
Možda je ona u prednosti što će sada mimo takve sredine u kojoj živite naučiti da je pazi na svoje intimno zdravlje.



_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Moja sestra i njena nevinost...
16.12.2009 8:54:30   
Dudu25
Pokusacu ponovo snjom da pricam ali sva se izgubim i ja kad vidim kako ona reaguje na to, to za nju izgubljenje nevinosti je veoma bitno, jer kazem ovdje je bas mala sredina, i jedne prilike mi je isto rekla kako cu sjutra kad budem imala prvi odnos sa nekim da kazem da nisam nevina, ...

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Moja sestra i njena nevinost...
16.12.2009 9:10:08   
Ellenica
IZVORNA PORUKA: Dudu25

kako cu sjutra kad budem imala prvi odnos sa nekim da kazem da nisam nevina, ...


Sama je sebi objasnila
Moraš draga da je vratiš u normalu.
Objasni joj da je mogla ostati bez materice ili nedaj Bože umreti.
A prvi sex će biti prvi sex.
I nemora reći ako ne želi, jer ne kaže se džabe "Gubljenje nevinosti" a ne gubljenje himena.
To je samo mala medicinska razlika.
Ima žena koje se zatvore posle duge apstinencije, pa dali su one nevine??!!
Znači taj komadić mesa ne znači ništa.


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Moja sestra i njena nevinost...
16.12.2009 9:16:24   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: Ellenica

IZVORNA PORUKA: Dudu25

kako cu sjutra kad budem imala prvi odnos sa nekim da kazem da nisam nevina, ...


Sama je sebi objasnila
Moraš draga da je vratiš u normalu.
Objasni joj da je mogla ostati bez materice ili nedaj Bože umreti.
A prvi sex će biti prvi sex.
I nemora reći ako ne želi, jer ne kaže se džabe "Gubljenje nevinosti" a ne gubljenje himena.
To je samo mala medicinska razlika.
Ima žena koje se zatvore posle duge apstinencije, pa dali su one nevine??!!
Znači taj komadić mesa ne znači ništa.





to sam pokusavala da joj kazem i ja da taj komadic mesa nije nista ako joj je materica i sve ostalo ok,
mislila sam da uzmem sve njene papire od tad i da idem kod neke dok. pa da je povedem kod dok. jer morace jednog dana isto , a posto ona je tad bila veoma mala sad neznam mozda se vratilo sve u normalu ali isto da provjerim zbog nje...

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Moja sestra i njena nevinost...
16.12.2009 9:55:09   
Ellenica
Izvini ali možda je to i opasnije nego što izgleda.
Ipak ona ima traumu od tada i nepriča o tome.
sutra nedaj bože može da ima trajne posledice, tipa da nemože da bude intimna sa nekim da se poveri a kamoli da ima seksualni odnos.
Zamisli sebe u toj situaciji, sa toliko malo godina, nisi ni sebe svesna kao žene a neko te pregleda ginekološki, zalazi ti u deo koji ni sama ne kontaš kako treba.
Teško je to, tata ze nađe u lokvi krvi, celo-selo grad verovatno zna da si prokrvarila, svi pričaju o tome, o tebi o tom škakljivom ženskom problemu.
Znam kako bi meni otprilike bilo.
Htela bih svima da zapušim usta, da prekinu da pričaju o mojim intimnim stvarima, da prekinu da me ispituju, jer da izvineš to je "moja stvar" i netreba niko da priča o njoj.

Ja bi ti preporučila da počneš lagano bez direktnih pitanja.
Već da joj staviš do znanja da i ti imaš svoje strahove i nedoumice i da je tebi npr. bilo neprijatno kada si dobila prvu menstruaciju, pa ti prvi put procurelo pa video ovaj onaj fleku, tata našao uložak, potopljene gaćice.
Da zna da i druge žene imaju neprijatnosti i da je ok pričati ( sa nekim  kao sa sestrom) o tome.
Bitno je da se poveri i da ti ukaže poverenje jer ćeš je onda i ubediti da je odlazak kod dr. dobra stvar.
Možda se i plaši bola koji je osetila prvi put.
reci joj da će verovatno biti lakše ako i bude pregledana običnim pregledom tj. vaginalno, jer nije imala odnos pa možebiti samo ulta zvuk.


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Moja sestra i njena nevinost...
16.12.2009 10:04:15   
Dudu25
Hvala puno draga, mnogo mi znaci sve ovo da podijelim sa vama,
uzecu sve njenu dokumentaciju i da ponesem kod moje dok. pa po tome da mi ona kaze sta je sve uradjeno i da onda lagano pricam sa sestrom i naravno da posjetimo zajedno gin.

ja bih samo voljela da bude sve u redu, da sjutra kad bude imala odnos nema tu neku tremu ili ako nema taj himen ili kako da kazem da to prihvati da ne shvata to kao da je smak svijeta a vidim da to tako svata , ali polako cu ponovo pokusati posle nove godine da pricam snjom...

i naravno jednom zauvijek da se zna jesu li joj dirali himen ili ne, ali meni iskreno je bitna materica i njen polozaj , ali ona sad ne moze da razmislja o tome, mislim da njoj taj himen ne da ni da se normalno zaljubi i da bude u nekoj vezi sa nekim ili da pocinje nesto sa nekim, jer sve kao da se boji kako ce mu saopstiti da je izgubila nevinost kod doktora i kao ako naleti na nekog gada koji joj ni ne vjeruje !!!

mislim da sve ovo nju muci

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Moja sestra i njena nevinost...
16.12.2009 14:58:34   
Lu
Jao Dudu baš mi je žao sestriceuser posted image
Kao što ti rekoše cure,moraš ju nagovoriti da se otvori pred tobom da se oslobodi toga što ju muči.
Ako imaš mogućnost da uzmeš tu dokumentaciju od njenog boravka u bolnici i odneseš kod svog ginekologa,bar ćeš biti upućenija šta nju ustvari muči.
Ona se mora osloboditi toga straha i znati da se ona kao osoba ne mjeri po tome pa iako su joj možda probili himen,da se mnoge žene bore sa raznim težim ginekološkim problemima.
Prije nego bude intimna sa nekim muškarcem,moraće da upozna sebe kao ženu i da shvati da je vrijedna ljubavi i pažnje i da zaslužuje samo najbolje.
Ma sigurna sam da će tebe kao sestru poslušati,samo polako i nježno sa njom razgovaraj.

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Moja sestra i njena nevinost...
17.12.2009 8:17:50   
Dudu25
Hvala Lu

ona je bas sve to prezivela kao mala i jako jako je dobrica
i svi je nekako vole i svi bi mi voljeli samo dobro za nju
ne ostaje mi sta drugo samo da uzmem dokumentaciju i da ponesem kod moje gin. pa da vidim snjom da je ona pregleda, jer ne bi voljela da sjutra ima neke probleme a mozda mozemo od sad da ih rijesimo ali kazem svaki put kad pocnem da pricam za to ona izgubi volju za sve

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Moja sestra i njena nevinost...
17.12.2009 9:45:28   
Modessty
Dudu znanje je blagoslov, a nju svi drže u neznanju! To je najstrašnije iz cele priče. Jeste bila klinka, ali sa koliko je to? 13-14 godina? pa tada si već dovoljno zreo da dr može da sedne i objasni ti onako najprostije moguće neke stvari o tvom telu. Krivim tu tvoju porodicu koja sve to drži pod nekim velom tajne. Kao da je reč o nekoj užasnoj i strašnoj tajni! Mislim da je to ono što je nju najviše iztraumiralo. Veo tajne oko nje, a ona u stvari pojma nema o čemu se tu tačno radi.

Mislim da će joj pomoći da lagano se sama zainteresuje za celu priču, tj. da stvori u sebi želju da ZNA šta je istina. Kad znaš šta je to protiv čega se boriš mnogo je lakše! Mislim da si ti jedina osoba koja joj trenutno može pomoći. Budi njen glas razuma. Nauči je da misli svojom glavom i da roditelji često iz najbolje namere prave velike greške. Nauči je da to što je otac našao u kupatilu nije tragetija već velika sreća jer joj je na taj način verovatno spasio život.

Neznam kakav je tvoj odnos sa roditeljima. Možda da probaš da popričaš sa njima. Mogu da zamislim koliko su oni bili isprepadani u tim trenucima.

Javi nam kako je seka. I SREĆNO!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Moja sestra i njena nevinost...
17.12.2009 9:58:31   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: Modessty

Dudu znanje je blagoslov, a nju svi drže u neznanju! To je najstrašnije iz cele priče. Jeste bila klinka, ali sa koliko je to? 13-14 godina? pa tada si već dovoljno zreo da dr može da sedne i objasni ti onako najprostije moguće neke stvari o tvom telu. Krivim tu tvoju porodicu koja sve to drži pod nekim velom tajne. Kao da je reč o nekoj užasnoj i strašnoj tajni! Mislim da je to ono što je nju najviše iztraumiralo. Veo tajne oko nje, a ona u stvari pojma nema o čemu se tu tačno radi.

Mislim da će joj pomoći da lagano se sama zainteresuje za celu priču, tj. da stvori u sebi želju da ZNA šta je istina. Kad znaš šta je to protiv čega se boriš mnogo je lakše! Mislim da si ti jedina osoba koja joj trenutno može pomoći. Budi njen glas razuma. Nauči je da misli svojom glavom i da roditelji često iz najbolje namere prave velike greške. Nauči je da to što je otac našao u kupatilu nije tragetija već velika sreća jer joj je na taj način verovatno spasio život.

Neznam kakav je tvoj odnos sa roditeljima. Možda da probaš da popričaš sa njima. Mogu da zamislim koliko su oni bili isprepadani u tim trenucima.

Javi nam kako je seka. I SREĆNO!




Ne da su bili istraumirani nego to je uzasno a sa majkom neznam sta da pricam jer ona u to vrijeme je bila jako jako bolena i jos je srcani bolesnik pa su je malo drzali sa strane tako da neznam sta ona zna a sta nezna

ali moram ja licno ovo da rijesim, jer vidim da kao da je to moja obaveza prema njoj, vidim da ona samo hoce da zna jel nevina ili nije... pa to me malo i zbunjuje jer moram da joj dam do znanja da su dok. mozda ako su dirali taj himen spasili matericu i ostale organe jer nikako nije moglo da joj prestane krvarenje ...

ali sve je nekako veoma osetljivo ali moram ovo da zavrsim, osecam da je to moja duznost


Hvala Mod puno

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Moja sestra i njena nevinost...
17.12.2009 10:00:28   
Modessty
Dudu imaš težak zadatak! Samo možemo svi ovde da ti kažemo da budeš uporna i strpljiva i da istraješ. Mi smo tu ako nekako možemo da pomognemo user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Moja sestra i njena nevinost...
17.12.2009 10:07:25   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: Modessty

Dudu imaš težak zadatak! Samo možemo svi ovde da ti kažemo da budeš uporna i strpljiva i da istraješ. Mi smo tu ako nekako možemo da pomognemo user posted image




imam bas tezak zadatak, moracu sve dokumente njene da uzmem i da kad budem sledeci mjesec posla kod moje dok da joj to ponesem i da joj kazem kakva je situacija pa da pricam snjom i naravno sa sestrom ali prije bi voljela sa njom, pa zajedno da odlucimo po tim nalazama sta ce biti dalje

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Moja sestra i njena nevinost...
17.12.2009 10:08:11   
cipiripi
nisam htela da se petljam u ovu pricu do sad..ali moram..
imala sam slican slucaj u familiji...lagali su sta se desilo...jel postoji mogucnost da je to i ovde slucaj?

isto tako i ja sam imala onu situaciju -pricala sam ti secas se- isti takvi ugrusci su mi ispadali..20-30 komada velicine shake...deluje isto kao spontani, bar mi mama tako kaze...a tad nisam imala odnose i nisam ni mogl da zatrudnim, sva sreca pa sam imala super doktorku koja je istanovila da je pukao kapilar u vagini i zaustavila mi je krvarenje..

ako vidis da nema sanse da je nagovoris znaces da se tu nesto debelo muti...i da je nju sramota.
i sama si rekla da zivis u maloj sredini gde se sve zna i lako procuje.
koliko je imala godina tad?


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Moja sestra i njena nevinost...
17.12.2009 10:11:54   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: cipiripi

nisam htela da se petljam u ovu pricu do sad..ali moram..
imala sam slican slucaj u familiji...lagali su sta se desilo...jel postoji mogucnost da je to i ovde slucaj?

isto tako i ja sam imala onu situaciju -pricala sam ti secas se- isti takvi ugrusci su mi ispadali..20-30 komada velicine shake...deluje isto kao spontani, bar mi mama tako kaze...a tad nisam imala odnose i nisam ni mogl da zatrudnim, sva sreca pa sam imala super doktorku koja je istanovila da je pukao kapilar u vagini i zaustavila mi je krvarenje..

ako vidis da nema sanse da je nagovoris znaces da se tu nesto debelo muti...i da je nju sramota.
i sama si rekla da zivis u maloj sredini gde se sve zna i lako procuje.
koliko je imala godina tad?






secam se draga da si mi to pricala
ali oni su kao rekli imala je poremecaj hormona i zbog toga nije moglo krvarenje da se zaustavi

ona tad je imala 13god .

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Moja sestra i njena nevinost...
17.12.2009 10:12:34   
cipiripi
a jel znas da li je pila lekove?

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Moja sestra i njena nevinost...
17.12.2009 10:18:43   
Dudu25
jeste imala je ona neku terapiju
i kontrolu na UZ svaki 6mjeseci mislim

ali te lekove koje je pila su bili nesto kao da joj ciklus regulisu

jer nije dobila na vrijeme nikad

i sve je bilo uzasno kad bi dobila najstrasnije bolove ne bi posla u skoli
i jos dolje ne bi dobila cistu krv nego kao komade , i naravno kad je bila u bolnici ostala je bez krvi pa su morali krv da joj daju

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Moja sestra i njena nevinost...
17.12.2009 10:22:15   
cipiripi
probaj da pricas sa njom...stalozeno, mirno, da stekne poverenje, a sto se tice himena postoji resenje i za to ako je sramota.
mada ako se ona ne izbori sama sa sobom i shvati da je to sve tako kako je..dzaba i vracaje himena..nosice tu traumu doveka..
sad su ti odvezane ruke, i bas bi zelela da joj pomognes...ipak je sad najvaznije da ona ostane normalna osoba,bez stida, srama,....itd... user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Moja sestra i njena nevinost...
17.12.2009 10:27:57   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: cipiripi

probaj da pricas sa njom...stalozeno, mirno, da stekne poverenje, a sto se tice himena postoji resenje i za to ako je sramota.
mada ako se ona ne izbori sama sa sobom i shvati da je to sve tako kako je..dzaba i vracaje himena..nosice tu traumu doveka..
sad su ti odvezane ruke, i bas bi zelela da joj pomognes...ipak je sad najvaznije da ona ostane normalna osoba,bez stida, srama,....itd... user posted image





to i ja kazem i mislim da je sad dovoljno odrasla osoba da bi svatila sve to kako treba

mada sam zaboravila ja da spomenem vezano za taj himen, da je dok. valjda meni bila rekla kad sam je pitala da su morali malo iglicama da je diraju dolje da bi joj sve to makli i da ce se mozda sve to vratiti u normalu jer je ta kozica kao elasticna
 
ja sam njoj to isto spomenula neke prilike i ona odmah pocela da pravi paniku oko toga da to nije tacno da to ne moze se vratiti itd

bas postaje druga osoba kad pocnemo da pricamo o tome, a ja sve se izgubim samo bi posla negdje da placem kad je vidim takvu , znam da je djetinastvo ali ja bas nisam jaka osoba bas sam emotivna nekako

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here