|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Naziv uz lično ime
24.6.2009 19:45:21   
guppy RR

DACA/MACA me potsetila sa "akademski građanin" da sam htela da otvorim ovu temu još davno.

Naime, znam gomilu ljudi koji se kite nekim svojim nazivima... recimo imam koleginicu na poslu koja se uvek predstavi kao "ja sam dr. Ime Prezime, doktor TeiTenauke i bla bla bla i moje radno mesto je bla bla bla".

Pitala sam se uvek što je tako i zašto neki koriste sve te nazive, kada pričaju o sebi. Ja mislim da mene doktorat ne bi toliko promenio, da bi se kitila tim "dr" baš na svakom ćošku, već samo tamo gde mora. A neki moji prijatelji misle da taj "dr" kaže puno o osobi sa druge strane, kako je uspešna i spremna da završi neku svoju obavezu.

Interesuje me šta vi mislite o tome...
- Da li sami koristite neke nazive uz svoje ime? Koje?
- Kako vidite ljude, koji koriste nazive? Da li im se divite? Ili vam je muka od toga?

Direktna veza do poruke: 1
   RE: Naziv uz lično ime
24.6.2009 19:54:03   
kumara
Jao guppy, super tema. user posted image

Ovako:

Ja licno nikad ne bih koristila u svakodnevnom zivotu ni Mr, ni Dr, ni nista slicno, jer mislim da je to fuj! Te nazive treba koristiti u profesionalnom zivotu, ako za to zaista ima potrebe, i ako to donosi neku dodatnu vrednost (za strucne publikacije, konferencije...), ali predstaviti se kao Dr XY je po meni suvisno i ja bih tu osobu okarakterisala kao iskompleksiranu.

Naravno, svaka cast ljudima koji imaju doktorat i koji su vredno radili za njega. Mogu slobodno da kazem da im se divim, jer to nije ni malo lak posao, veliki je trud u pitanju.

I za kraj, izraz "akademski gradjanin" je jedna ofucana fraza koja o coveku nista ne govori, tacnije, ako mene pitate o onome koji je koristi govori potpuno suprotno.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Naziv uz lično ime
24.6.2009 19:59:55   
prase
Ja nemam neku posebnu titulu, na putu sam da budem mr (ili ti MSc) elektrotehničkih nauka, možda i dr kasnije - ko zna... U firmi imam kao neku titulicu i ne pada mi na pamet da je pominjem čak ni kada sklapam poslovne kontakte. Mislim da će slično da bude i sa ovim akademskim titulama. Zašto? Zato što, budući da eto imam nekakvo iskustvo u svemu tome i imala sam priliku da sretnem gomilu onih koji imaju te titule, pa i redovne članove SANU, znam da titula u principu ne govori o čoveku uopšte. Prema tome, nema smisla naglašavati je prilikom upoznavanja... ALI može da bude korisna ponekad. Npr. moju baku su hteli da izbace iz bolnice i moj teča je stigao do načelnika bolnice predstavljajući se sa titulom dr. Niko ga nije pitao, a on je prećutao, da nije kolega doktor nego dr elektrotehničkih nauka user posted image Da nije to uradio, izbacili bi je i ne bi bila operisana...

Drugo, postoje osobe koje umeju stvarno da saslušaju sagovornika samo ako ga smatraju sebi ravnim - tu bi imalo smisla pozvati se na titulu, tj. predstaviti se sa istom.

Na kraju, a blago vezano za temu, ima smisla napomenuti čin (pogotovo ako je visok) ako ti treba nešto u vojsci... Imam jednu poznanicu, prijateljicu moje babe tačnije, koja ima čin major. Zvala žena VMA i predstavila se sa "major u penziji..." i lepo od onog opšteg telefona za info stigla do načelnika. Osećam da su putem oni koji su primali vezu ustajali i salutirali... user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Naziv uz lično ime
24.6.2009 20:16:56   
kumara

IZVORNA PORUKA: prase

Npr. moju baku su hteli da izbace iz bolnice i moj teča je stigao do načelnika bolnice predstavljajući se sa titulom dr. Niko ga nije pitao, a on je prećutao, da nije kolega doktor nego dr elektrotehničkih nauka user posted image Da nije to uradio, izbacili bi je i ne bi bila operisana...

Zvala žena VMA i predstavila se sa "major u penziji..." i lepo od onog opšteg telefona za info stigla do načelnika. Osećam da su putem oni koji su primali vezu ustajali i salutirali... user posted image



Jao prase!!! user posted image user posted image user posted image Super je fora!

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Naziv uz lično ime
24.6.2009 20:34:54   
Anoniman
user posted image Pa imbecilno je da napišem Tasha, dipl ecc, ali da imam neku titulu tipa Dr, ili Doc, oh da, stajala bi mi pred imenom na viziti (kada bih imala vizitku). 

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Naziv uz lično ime
24.6.2009 21:04:42   
suziQ
Iskreno devojke i meni je "gadjanje" titulama u svakodnevnom zivotu suvislo.Ok kada si u profesionalnom odnosu i u kontaktu sa kolegama.Kod nas je jednostavno tako.Ali mogu vam reci  da kada sam pocela malo vise da putujem po Evropi , primetila sam da ljudi kada se upoznaju i predstavljaju , obavezno napomenu i titulu , tj.profesiju kojom se bave iako ih to naravno nikada nisam pitala.Bilo mi je jako cudno a onda sam shvatila.Recimo u posti u Pragu , je ispred mene dosao covek preko reda i rekao da je lekar , odmah su mu sve zavrsili .Kada sam pitala Cehe da mi objasne zasto je tako, oni su mi rekli da on ne sme da gubi svoje dragoceno vreme cekajuci u redu da nesto zavrsi,jer za to vreme moze da pregleda pacijenta.Jednostavno takav pogled na svet imaju , i kada se oslovljavaju govore obavezno gospodjice,gospodjo,doktore itd..A mene sramota kad idem na kontrole da se predstavim da sam lekar..

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Naziv uz lično ime
24.6.2009 23:27:18   
Brand new mama
Pa i meni je licno blesavo da se upoznajem sa, recimo, vama i odmah kazem svoje zvanje pre nego sto ste mi zapamtili ime(tako ja znam jednog decka samo kao magistra- posto mi je to rekao u prve tri sekunde i to na nekoj zurci). Ovo za pustanje lekara mi je simpaticno,mislim da to postoji i u Engleskoj, jer pre svega lekari tamo rade cesto po 16 sati, pa da bi ljudi imali bilo koji minut vise da se odmore- drugi ih puste da sto pre zavrse tako neke poslice.

(odgovor članu suziQ)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Naziv uz lično ime
25.6.2009 8:34:14   
Anoniman
vučko dipl.iuris user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ma nema sanse.... to mi je vala bas nesto bezveze

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 8
   [Obrisana poruka]
26.6.2009 21:02:45   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Naziv uz lično ime
26.6.2009 23:07:27   
vodolija 82
o gagi pa kad si zavrsila fax,ti to nesto na brzinuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Naziv uz lično ime
27.11.2019 17:41:00   
mama ivane


IZVORNA PORUKA: kumara


IZVORNA PORUKA: prase

Npr. moju baku su hteli da izbace iz bolnice i moj teča je stigao do načelnika bolnice predstavljajući se sa titulom dr. Niko ga nije pitao, a on je prećutao, da nije kolega doktor nego dr elektrotehničkih nauka user posted image Da nije to uradio, izbacili bi je i ne bi bila operisana...

Zvala žena VMA i predstavila se sa "major u penziji..." i lepo od onog opšteg telefona za info stigla do načelnika. Osećam da su putem oni koji su primali vezu ustajali i salutirali... user posted image



Jao prase!!! user posted image user posted image user posted image Super je fora!





😂😂😂 

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Naziv uz lično ime
27.11.2019 18:12:32   
emicaa
Mama Ivane molim te da pises smisljenje odgovore a ne samo smajlice.Takvi postovi se svejedno ne broje u nagradnim igrama



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Naziv uz lično ime
27.11.2019 18:33:55   
Sanjica26 RR
Vodite racuna devojke to sto je napisala Emice. Takve postove cemo brisati. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Naziv uz lično ime
28.11.2019 0:46:43   
MamaNecaVo
Bez ljutnje ko god da ostavlja smajlice pa i aporpo te neke igre koju igrate zene,ali zar nije bezveze temu podizati smajlicem.Ranije,dok sam bila aktivni korisnik foruma,pa i za vreme igrica,po podizanju tema uvek sam pisala detaljne,smisljene odgovore i pratila teme koje me zanimaju i na kojima imam sta da kazem.Zanm da nije poenta no eto..

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here