|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Neurorizična deca
30.3.2009 10:38:52   
Anoniman
Danas se smatra da 10% živorođene djece pripada grupi neurorizičnih.

U Hrvatskoj se svake godine rodi oko 6000, a u Zagrebu oko 1300 neurorizične djece. Ozljeda nezrelog mozga može dovesti do lakših ili težih poremećaja razvoja djeteta. U novorođenčadi i dojenčadi se odstupanje od normalog razvoja pokazuje kao poremećaj napetosti mišića (krutost ili mlitavost mišića cijelog tijela, jedne strane tijela ili dijela tijela), uz znatno smanjenu prirodnu raznolikost pokreta koja je zamijenjena oskudnim, istovrsnim pokretima ili pak pretjeranim pokretima izazvanim bilo kakvim podražajem. Uz to se može javiti pretjerana razdražljivost, poremećaj ritma budnosti i spavanja, prekomjerni plač, poteškoće hranjenja, a katkada uz povišenu temperaturu i grčevi - konvulzije.
Izvor: rr.hr

Ima li neko iskustva?

< Poruku je uredio Tasha RR -- 30.3.2009 11:30:23 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Neurorizična deca
13.9.2009 19:40:32   
vera nada ljubav
Evo i nas, trebamo pomoc!Dijagnoza mikrocefalija.Boris ima 11 godina, divan djecak, voli sve ljude oko sebe, cak i previse.Nema ostecenu motoriku, razumije osnovne naloge a skola ga ne zanima nikako.Prepoznaje slova, pise ih ali brojeve nemoze nikako.Voljela bih da znam da li moze vise, naravno tome se nadam!Pozdrav svima.user posted image

< Poruku je uredio vera nada ljubav -- 13.9.2009 19:52:20 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Neurorizična deca
13.9.2009 20:03:59   
mihi
Dobro došla Nada, vera, ljubav, U kom gradu živiš i da li Boris ima nekog lekara kiji ga prati, da li ide u školu? Nadam se da ćemo moći da na neki način pomognemo.

(odgovor članu vera nada ljubav)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Neurorizična deca
14.9.2009 11:56:12   
vera nada ljubav
Hvala na dobrodoslici.Mi zivimo u jednom malom gradu, Sokolac.Boris ide u skolu, imamo posebno odjeljenje, u odjeljenju ima jos 6 djece.Imamo i udruzenje djece sa posebnim potrebama, Podrska.Dijagnoza, par opercija, spustani testisi, magnetna rezonanca, smo radili u Beogradu kod profesora Dimitrijevica.Ljubav i prihvatanje, to mu je terapija.Pozdrav

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 4
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Nema jače sile na svetu od majke koja bran...
Njega nećeš tući, ni u pojam ni u naletu besa i nemoći. Moraćeš prvo preko mene, a ne dao ti Bog da se nađeš na putu maj...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here