|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nije me prepoznala :((( Smeshkicina baka
4.8.2009 15:57:44   
Anoniman
Neznam dal sam potrefila dobro mesto gde ide ova tema...trenutno sam totalno sludjena....

Naime...moja baka ....koja je inache srchani bolesnik, ima bajpas u levoj nozi, i pije dosta lekova za srce, pritisak i smirenje.... u petak je slomila kuk.... naravno odmah je primljena u bolnicu... Ja sam joj bila u subotu u poseti....u nedelju smo prichale telefonom kad je mama bila kod nje...juche nisam bila...a danas... nije me prepoznala user posted image user posted image user posted image
Kada sam doshla sa mamom....poljubila sam je...odmakla  se da je mama poljubi...a ona pita mamu...gde je Nina...kada ce doci user posted image

Znam da su joj totalno promenili terapiju...ali da se toliko gubi???user posted image
Jedino shto sam prepoznala od lekova koje prima je bromazepam(neznam dal sam dobro napisala) i ibuprofen... ostalo nemam pojma shta joj daju...user posted image

Poshto znam da ima dosta vas koji se razumete u medicinu....imate li ideju ili iskustvo shta se to deshava ?user posted image

< Poruku je uredio guppy RR -- 1.10.2009 22:34:20 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Nije me prepoznala :(((
4.8.2009 16:00:24   
Anoniman
Prošla sam istu priču sa bakom kada su joj operisali benigni tumor na mozgu.

UŽASAN OSEĆAJ!!!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Nije me prepoznala :(((
4.8.2009 16:03:02   
Anoniman
Uzasuser posted image
Sto je najgore...ja ne razumem zashto se ona gubi....bilo je sve u redu...kaze mama da je juche pochela da pricha nepovezano...takva nije bila kuci.... niti je psihichki bolesna...niti ima tumor na mozgu...nishta shto bi joj pomutilo svest...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Nije me prepoznala :(((
4.8.2009 16:22:37   
Verus
bromazepan je za smirenje, koliko ja znam....ne znam zasto bi se pogubila doduse.....jedino ako joj ne daju neku IV mesavinu lekova, pa tako sada utice na nju....da li je pri padu udarila i glavu?  Mozda je to...to onda vremenom prodje, tako da nemoj da brines jos, ne moze da postane senilna preko noci, to je postepen proces....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Nije me prepoznala :(((
4.8.2009 16:42:20   
Anoniman
Pa bash zato i brinem shto ne moze preko notji da postane senilna...zashto se onda to desilo...

Nije udarila glavu....u sushtini ona nije ni jako pala....jer se vetj spustila da sedne na kauch....ali ga je promashila i sela dole...ali stara je...i slabe su joj kosti...pa nije bilo teshko slomiti kuk user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Nije me prepoznala :(((
4.8.2009 16:49:14   
Verus
Pa da, starim ljudima se to tako lako desi da slome kosti.....moguce onda da je od nekih lekova?? To moze biti jedino objasnjenje koje ima nekog smisla....Dajte joj malo vremena, nedelju dana ili vise, da sve to prodje, mozda je i u soku sirota....E da li je na lekovima za bolove?  Mozda oni hoce to da naprave...(ne mislim na brufen, nego na nesto jace?)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Nije me prepoznala :(((
4.8.2009 16:56:58   
Anoniman
Pa neznam...sestre su nemogutje...shta god im kazemo ili pitamo... "to je tako...to tako treba.." i sl. a rukopis ne mogu da prochitam shta joj daju...
Znam  samo da joj ne daju njene terapije koje inache pije...user posted image
Trebali bi da je operishu...ali su chekali da donesemo uput za bolnicu user posted image koji nam nisu ni rekli da treba...nego smo od drugih pacijenata saznali...pa smo danas odneli...neznam ni kad ni kako tje je operisat...user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Nije me prepoznala :(((
4.8.2009 18:37:41   
Anoniman
Moja baka je 24.3.2008. ustala, kolima otišla na pijacu, pazarila, spakovala sve u auto i KRAJ. Dalje se ne seća ničega. Moj brat je bio kod nje (tu je spavao), a ja sam bila kod mame sa Lukom. Bezveze sam ujutru nazvala da kažem baki kako je prošla noć jer sam tada pokušavala da naviknem Luku da spava kod bake (moje mame). Zvučala mi je neraspoloženo, kao da ju je neko iznervirao, kao da nije htela da priča. Kada sam prekinula vezu, nazvala sam brata na mobilni, probudila ga i zamolila da vidi šta je sa baom, dal ju je možda deda nešto nasekirao. Brat me je nazvao, reao je da je nije deda dirao, nego da ima glavobolju, i da je prosto neraspoložena. Da je pitao dedu šta se dešava i da je deda bio zbunjen, da mu nije jasno zašto već 2 sata pere sudoperu, i zašto ne sprema ručak, ali da nije hteo da se meša, jer e mislio da je možda ostalo ručka od prethodni dan, pa ne kuva. Prekinula sam vezu i rekla mami "Mama nešto nije u redu!", mama je sela u auto i pošla kod bake. Umeđuvremenu, baka je otišla u WC i dugo nije izlazila, zatim je izašla spuštenih pantalona i pitala mog brata kada će mama doći. Kako je znala da će mama doći, to nam je svima ostao totalni rebus. Umeđuvremenu, stigla je mama, jedva je ubedila da obuje cipele i da pođu kod dr. Kada su stigli u bolnicu, baka je dobila epileptični napad. Sva sreća da je bila u bolnici, pa je osoblje reagovalo da se ne uguši i nije pala i nije se udarila. Prevezena je na skener - ustanovili su tumor na mozgu. Baka je bila užasno agresivna, pošto je tumor pritiskao deo mozga koji je uticao na agresiju, tako da su je vezali za krevet i drogirali, nakon što je jesnu sestru napucala petom u vilicu. Imala je napade paranoje da je špijuniraju u bolnici. Išla sam kod nje pre operacije, bila je užasno usporena... strašno mi je bilo, jer je moja baka inače jedna veoma razumna i brza žena. Telefonom sam je nazvala samo jednom, a posle sam plakala satima, ništa se nismo sporazumele, jer je bilo sve jako sporo. Inače moji i bakini razgovori traju 30sec, ja pitam - ona odgovori (i obrnuto), i ćao. Moj deda je cele dane sedeo pored njenog kreveta i strpljivo su pričali o delovima sveta koje su obišli (ili nisu), o istoriji, o politici... ma nema o čemu nisu. Tada sam ih gledala, i razmišljala koliko je to lepo kada neko posle toliko godina braka može o tako svačemu da razgovara. Razmišljala sam koliko se oni ustvari dobro poznaju. Deda je krišom plakao, i zbunjenog pogleda me pitao "Hoće biti dobro?". Jedan dan sam došla kod nje, uletela sam na brzinu, a ona me nije poznala. Mislila je da sam moja mama, i pitala me je kako sam ja. Nisam joj objašnjavala da sam to ja. U isto vreme je obeđivala jednu sestricu da je moja drugarica. Što je najcrnje, osle se ispostavilo da ta devojka jeste išla sa mnom u školu, i seća me se, ali se ja nje ne sećam, tek onako kroz maglu... znate onaj osećaj "poznata mi je". S druge strane, Luke se sećala,  tražila da joj donesem Lukine slike. Dan pred operaciju su joj obrijali glavu. Izgledala je tako sićušno, maleno, nezaštićeno. Onda su je izoperisali, krenuli su podlivi po licu (normalna reakcija kod ovog tipa operacije)... sve u svemu, došla je kući, i rzo se oporavila. Sada je opet ona stara. Hoću da ti kažem, Smeškice, moraš dati baki vremena. Verovatno je zbog lekova.

< Poruku je uredio Jeca RR -- 5.8.2009 9:00:04 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Nije me prepoznala :(((
4.8.2009 19:46:42   
Anoniman
Uh....Tasha user posted image

Meni je danas bash teshko bilo...

Nije shvatila da sam ja bila tamo...i sad me ubija shto tje mozda misliti kako je njena unuka zaboravila ili je ne voli user posted image
Zena koja je s njom u sobi nam kaze da je nocas mislila da je u domu...i da smo je ostavili user posted image
Mami je danas rekla kako nece motji u svatove.... mama je pita kakve svatove... ona odgovori pa Ninine....ja pitam....moje? kaze ona ne...nego Ninine user posted image Ko sam onda ja bila danas?
Shto je najgore...ona nikad nije imala takve epizode...i iako je vetj stara (1934 godishte) seca se stvari od pre 50 godina...a sad za 1 dan zaboravi mene user posted image

Uzas user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Nije me prepoznala :(((
4.8.2009 23:07:42   
eugenija
Moja baka je imala karcinom dojke koji se proširio na mozak i pluća, na to sve dobije moždani udar.. I jedno kratko vreme par dana pred sam kraj nije nas uspela prepoznati.
Jako traumatična iskustva sa tim.. Žao mi je Smeshkice, znam kako se osećaš, ne daj se!! A moguće da je kod tvoje bake zaista samo prolazna faza...




_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Nije me prepoznala :(((
4.8.2009 23:25:44   
Anoniman
Ja se nadam da jeste....fali mi moja baka user posted image user posted image user posted image

A ako se ispostavi da je razlog ovom gubljenju to shto su joj promenili kompletnu terapiju...i kljukaju je ko zna chime...nekom tje glava da leti...user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Nije me prepoznala :(((
11.9.2009 21:48:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Delijagirl

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Sada nishta...odmaram...pa tju malo da vezbam...i onda idem na kupanje i spavanje...ovo je plan...neznam dal tju ga sprovesti u delo

Baka...pa...neznam...stalno spava...kad se probudi "gori joj stomak" nemam pojma shta to moze biti....eno...mama se muchi oko nje...ja ne mogu ....danas kad sam videla dekubitus koji ima na ledjima...umalo se nisam onesvestila



Duso pa jel baba u bolnici? Bas mi je zao i sasvim te razumem kako ti je otprilike ja sam radila sa starim ljudima u bolnici i te dekubitisi zaista izgledaju uzhasno ali ja sam imala tu "srecu" da nisam bila emotivno vezana za ljudi. Ako mogu nekako da ti pomognem sa nekim savetom slobodno se javi.


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Nije me prepoznala :((( Smeshkicina baka
11.9.2009 21:49:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Bila je u bolnici...otpustili su je 10 dana nakon operacije bajpasa.... u bolnici je i dobila taj dekubitus  Sada je ja i mama presvlachimo, kupamo... mazemo taj dekubitus bivacinom a zdravu kozu dekubitus kremom... ali slabo zarasta...a i baka je jako loshe... jako je slaba...ne jede...ne moze ni pilule da guta...samo pije vode...i po 5-6 puta na dan ima proliv  Ali creva su joj prazna...jer danima nishta osim jogurta i supice nije jela 

Svesni smo da joj se blizi kraj...ali kako joj pomotji...i osloboditi je muka


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Nije me prepoznala :((( Smeshkicina baka
11.9.2009 22:10:56   
sanji
Smeshkice ne možete joj pomoći više nego što joj već pomažete. Jedino što možete je da joj se nađete uvek i budete uz nju. Baš mi je žao!user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Nije me prepoznala :((( Smeshkicina baka
11.9.2009 22:14:34   
Anoniman
Ah...znam...svesna sam da se ona nece oporaviti... ali teshko mi je shto mora da trpi tolike bolove user posted image ne daj boze nikom takav kraj user posted image

(odgovor članu sanji)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Nije me prepoznala :((( Smeshkicina baka
11.9.2009 23:11:44   
Anoniman
Smeshkice sreco ja sam imala slican slucaj sa mojom babom! Kao mladja je operisana sa ginekoloske strane,povadili joj ja ne znam sta sve, i od tada nije bila nesto posebno bolesna! Pila je samo po pola tabletice za pritisak i pola andola cisto radi reda! Odjednom je pocela da se gubi na trenutke tj. da nas ne prepoznaje i da prica nepovezano ali to je malo trajalo pa se vrati u normalu! Stanje joj se pogorsalo nije mogla sama da krece i doveli smo je iz sela u nas jednosoban stan a vec nas je cetvoro u njemu! Baba mi je i naravno da sam je volela ali postajala je nepodnosljiva nekada,vredjala nas je redom,nije htela da je hrani niko sem tate,nije mi prijatno da pisem ali i uneredila se par puta u stanu na tepihu! Prebacili smo je u selo,moj tata je bio sa njom non stop,prestajala je da jede samo po malo jogurt, tesko je pricala a lekari nisu hteli da je prime u bolnicu jer nije bilo mesta kao a i kazu stara je i nemaju joj kako pomoci i nazalost u novembru prosle godine je umrla! Nestala je bila struja,tata otisao do prodavnice po svecu i kad se vratio i upalio je svecu ona je udahnula i preminula! Ma najezim se kad se setim! Mnogo mi je tesko sad i zao sto nisam vise bila uz nju!

Budi sa bakom sto vise!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Nije me prepoznala :((( Smeshkicina baka
11.9.2009 23:13:21   
Anoniman
I da posto je tema Nije me prepoznala...
Moja je baba pitala za mene ko sam,i jer sam udata i jos puuuno toga i veruj mi da znam kakav je uzasan osecaj!

< Poruku je uredio pcelica Maja -- 11.9.2009 23:15:10 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Nije me prepoznala :((( Smeshkicina baka
11.9.2009 23:18:11   
Anoniman
Jesam sa njom...gledam serije sa njom...iako ona ne gleda...ja gledam s njom u sobi i komentarishem (shpanske serije...mislim...shta retji...)

Sada se ne gubi...gubila se u bolnici...jer su joj ko zna shta davali...i kad smo skrenuli paznju...da se gubi....dan-dva kasnije...prestalo...

Sada je problem to shto stvarno ne moze da jede...shto sve teze dishe, shto je jako slaba.... boli je kuk, boli je dekubitus, svako presvlachenje je muchenje (nosi pelene za odrasle, shto znachi da odraslu osobu od 70 kg, treba presvlachiti svaka 3-4 sata....)... neznam dokle tje ovako user posted image Dusha mi se cepa...

Shto je najgore...i njen muz, moj deda je imao ovakav kraj...malo lakshi jer nije bio operisan, i nishta mu nije bilo slomljeno...ali je isto godinu i po dana lezao potpuno nemotjan u krevetu...user posted image

Nadam se da nam ovo nije nasledno...jer ja tju se utepati momentalno..user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Nije me prepoznala :((( Smeshkicina baka
11.9.2009 23:23:45   
sephora
draga, nadam se da će tvojoj baki biti bolje!!!
žao mi je što joj nije dobro...user posted image
a ti mila budi hrabra, mi smo svi uz tebe...


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Nije me prepoznala :((( Smeshkicina baka
11.9.2009 23:29:05   
Anoniman
Smeshkice razumem te skroz!
Samo budi uz nju! Rasplakala sam se jbg! Kad se setim dusa mi se kida!

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Nije me prepoznala :((( Smeshkicina baka
11.9.2009 23:30:38   
stevajela
To se obicno desava starim ljudima(a nazalost i mladjim),kada imaju slabiji mozdani udar.Pricaju nepovezano,cak i nerazumno,ne prepoznaju stvari,ljude,okruzenje.TO se sve sredi za par dana,ako baka nije dementna.Ali iz tvog posta shvatih da nije bila dementna pre pada.

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Nije me prepoznala :((( Smeshkicina baka
11.9.2009 23:31:06   
Anoniman
Hvala vam drage....puno mi znachi shto mogu nekom da se izjadam...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Nije me prepoznala :((( Smeshkicina baka
11.9.2009 23:34:48   
Anoniman
Tu smo uvek Smeshkice!user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Nije me prepoznala :((( Smeshkicina baka
11.9.2009 23:38:13   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Nije me prepoznala :((( Smeshkicina baka
11.9.2009 23:39:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: stevajela

To se obicno desava starim ljudima(a nazalost i mladjim),kada imaju slabiji mozdani udar.Pricaju nepovezano,cak i nerazumno,ne prepoznaju stvari,ljude,okruzenje.TO se sve sredi za par dana,ako baka nije dementna.Ali iz tvog posta shvatih da nije bila dementna pre pada.


Imala ga je pre 3 godine...ali nije izgubila razum...ni jednog trenutka.... ovo sad je bilo strashno gledati...

(odgovor članu stevajela)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here