|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Obrazovanije trudnice traže bolje uslove u po...
28.3.2009 13:00:31   
Anoniman
Očekivanja porodilja u Srbiji variraju u zavisnosti od obrazovanja, pa tako obrazovanije žene iz gradskih sredina očekuju bolje uslove.
Izvor: 24sata

Jel se slažete sa ovim?
  Direktna veza do poruke: 1
   [Obrisana poruka]
28.3.2009 13:02:34   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Obrazovanije trudnice traže bolje uslove ...
28.3.2009 13:04:24   
Verus
Radim u zdravstvu i smatram da SVI moraju biti jednaki i dobijati jednaku zdravstvenu negu....to bi bilo idealno zdravstvo, nazalost u stvarnosti to nije tako, ljudi sa vise novca ipak imaju pristup boljoj nezi... to me i ljuti i cini tuznom

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Obrazovanije trudnice traže bolje uslove ...
28.3.2009 13:10:01   
Anoniman
Hm... niste razumele, možda zato što nisam kopirala ceo text.

Nije stvar da više obrazovane žene treba da uživaju bolje uslove, nego da se više zalažu za to da se uslovi za SVE porodilje poboljšaju. Radi se o tome da je anketa ministarstva zdravlja dostupna na internetu (ako sam dobro shvatila, SAMO na internetu), pa KAO, obrazovanije žene više koriste internet pa se kao više zalažu za promene.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Obrazovanije trudnice traže bolje uslove ...
28.3.2009 14:34:11   
NadaR
I meni se cini,ne ponizavam nikoga ,daleko od toga ali obrazovanija zena, zena koja koristi net,vise cita ona zahtijeva bolji odnos jer je vec upoznata i sa svojim pravima i sa ovlastenjima doktora,zna sta moze da dobije... dok ova druga radi ono sta joj kazu ,sta god to bilo ,misli da tako treba... Kod nas nista no mozes dobiti dok se ne posvadjas ili dok ne platis...user posted image Ova,recimo obrazovanija bar zna zasto da se svadja i sta treba da trazi.user posted image
Tako ja to vidim...

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Obrazovanije trudnice traže bolje uslove ...
28.3.2009 14:52:42   
Anoniman
Ali naš sajt posećuje dosta žena bez fakulteta... Zanima me, jesu li popunile anketu Ministarstva zdravlja?
Ja nemam mišljenje o ovome, mislim da nema pravila...

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Obrazovanije trudnice traže bolje uslove ...
28.3.2009 19:21:54   
maša
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Radi se o tome da je anketa ministarstva zdravlja dostupna na internetu (ako sam dobro shvatila, SAMO na internetu), pa KAO, obrazovanije žene više koriste internet pa se kao više zalažu za promene.


E pa ovo je propust upravo tih više obrazovanih. Kada bi anketa bila dostupna SVIMA verujem da bi procentualno bila podjednaka zastupljenost i žena koje nemaju visoko obrazovanje, a imaju pojma o tome kako bi stvari trebale izgledati i itekako znaju kakav tretman zaslužuju!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Obrazovanije trudnice traže bolje uslove ...
29.3.2009 8:25:58   
Lu
IZVORNA PORUKA: nnaaddaa

I meni se cini,ne ponizavam nikoga ,daleko od toga ali obrazovanija zena, zena koja koristi net,vise cita ona zahtijeva bolji odnos jer je vec upoznata i sa svojim pravima i sa ovlastenjima doktora,zna sta moze da dobije... dok ova druga radi ono sta joj kazu ,sta god to bilo ,misli da tako treba... Kod nas nista no mozes dobiti dok se ne posvadjas ili dok ne platis...user posted image Ova,recimo obrazovanija bar zna zasto da se svadja i sta treba da trazi.user posted image
Tako ja to vidim...

Tako je to nažalost ali maša u pravu si ankete bi trebale biti dostupne svima ako ih već zanima mišljenje cjelokupne populacije...blesavo od tih "obrazovanih"user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Obrazovanije trudnice traže bolje uslove ...
29.3.2009 22:35:27   
Anoniman
A jel se ankete popunjavaju u porodilištima?

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Obrazovanije trudnice traže bolje uslove ...
31.3.2009 8:57:23   
Anoniman
Jel zna neko, jel se anketa daje novopečenim mamama u porodilištu? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Obrazovanije trudnice traže bolje uslove ...
31.3.2009 9:03:53   
Lu
Pa jel piše u tom textu gdje je sprovođena anketauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Obrazovanije trudnice traže bolje uslove ...
31.3.2009 9:04:48   
Anoniman
mislim da jedino na veliku zalost vazi ona "kolko para toliko muzike"  i ona "da se s rogatim nije bosti"   

e sad ja sam imala srecu pa znam masu ljekara privatno pa sam imala hajmo tako reci "bolji tretman"... medjutim masa žena šuti... neovisno od obrazovanja jer se boji ako sta kaze da moze nastradati ili ona ili dijete jer ce navodno ovi biti samo gori... ili popularno receno "Mafija u bijelom"  
naravno svaka čast onim savjesnim ljekarima i ostalom medicinskom osoblju za koje je svako jednak

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Obrazovanije trudnice traže bolje uslove ...
31.3.2009 9:12:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

Pa jel piše u tom textu gdje je sprovođena anketauser posted image



Mislim da je spomento nešto tipa: anketa sprovođena uživo je dala ocenu 4, a on line anketa 3, pa iz toga je zaključeno da obrazovanije žene koriste internet i imaju više zahteve... SADA SAM MOŽDA JAKO LUPILA! user posted image  Eno mi je drugarica u porodilištu, kada se porodi ovih dana, baš ću je pitati da li su joj dali anketu da popunjava.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Obrazovanije trudnice traže bolje uslove ...
31.3.2009 20:33:27   
NadaR

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Jel zna neko, jel se anketa daje novopečenim mamama u porodilištu? user posted image

Ja sam dobila tu anketu, dala mi je jedna sestra ,kao eto popuni ako ti se bude dalo!
Zvucalo je tako beznacajno. Mozda zato i vecina zena to ne popuni jer im se ne cini vaznim. user posted image
Eh ,a tamo su pitanja tipa kako ste zadovoljni radom ljekara,pa sestara,pa KOJA (ime sestre) se nije dobro ponasala, jeste li kome platili, ko je taj kome ste nesto platili...
Mozda se i sestre boje da se njihova imena ne bi nasla na vise tih listica pa i ne potenciraju da se to popunjava?!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Obrazovanije trudnice traže bolje uslove ...
2.7.2009 8:47:37   
Anoniman
Uh, ovo je odlicna tema! Al nazalost, kada bi se moglo uticati na to da svi budu ravnopravni, gde bi nam bio kraj! Mislim da bi se mnogo lakse podnosio taj porodjaj i sve sto ga prati, ali ne verujem da ce ikada po nasim bolnicama zavladati neki red i normalno ophodjenje prema porodiljama... user posted image

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Obrazovanije trudnice traže bolje uslove ...
2.7.2009 11:05:25   
Rivana
Ja sam se porodila u decembru prosle godine i popunjavala sam anketu u porodilistu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Obrazovanije trudnice traže bolje uslove ...
2.7.2009 11:10:40   
Rivana
Ma ja se ne zalim na uslove i na ljubaznost vec na strucnost lekara, smeskali su se meni svi i sestre i doktori kao grc da ih je uhvato u vilicama pa im se osmeh nije skidao, al to zato sto umalo me nisu ispustili zbog svojih gresaka, pa su se onda samo smeskali.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Obrazovanije trudnice traže bolje uslove ...
19.11.2012 12:44:54   
Koja
Ovo zvuči sasvim logično. Po svim forumima, ukoliko vidite pismen post, u pitanju su manje ili veće "žalbe". a ako vidite nesto ovako napisano, uglavnom pise nesto tipa "neznam, ali po meni nisi u hotel nego u porodilistu" user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Obrazovanije trudnice traže bolje uslove ...
19.11.2012 16:40:17   
Anoniman
I ja sam sa sinom popunjavala anketu u porodilištu, ali nije bila baš kratka... Neke su odbijale jer ih je "mrzelo"... Ja sam ih sve imenom i prezimenom nažvrljala, i pohvale i kritike, a što se ocene tiče mislim da sam ih onda ocenila nekom slabom trojkom... U to vreme se već gradilo novo odeljenje koje je sad već i u funkciji, ali sobe su i dalje opremljene isključivo od donacija, retko šta je novo... Meni je ipak taj ljudski faktor mnogo bitniji, jer sam se sretala sa svakakvim skotovima. A to što bolnica nema ni za wc papir to je tuga naše države... I to neće ni jedna anketa promeniti...

(odgovor članu Koja)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Obrazovanije trudnice traže bolje uslove ...
19.11.2012 18:38:24   
sanji

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Očekivanja porodilja u Srbiji variraju u zavisnosti od obrazovanja, pa tako obrazovanije žene iz gradskih sredina očekuju bolje uslove.
Izvor: 24sata

Jel se slažete sa ovim?


Ne slažem se baš! Ja imam srednju školu i isto tako očekujem dobre uslove. Poznajem one sa fakultetima ali i one sa osnovnom školom i ne mislim da im se očekivanja mnogo razlikuju. Što se tiče interneta i dostupnosti istog ni tu se ne slažemo. U današnje vreme ima jako malo ljudi bez računara i interneta, opet nema veze sa stručnom spremom.


_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Obrazovanije trudnice traže bolje uslove ...
19.11.2012 19:38:26   
caca81
Tema je otvorena 2009. Tada je možda bilo tako, ali danas posle 3 godine, milsim da nije baš tako.

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Obrazovanije trudnice traže bolje uslove ...
20.11.2012 8:16:14   
Verolina
Ma da. U pravu si Caco. Sad je Internet korisnistvo toliko uznapredovalo, da svaka zena zna sta hoce u porodilistu i sta joj ne odgovara.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Obrazovanije trudnice traže bolje uslove ...
20.11.2012 8:25:15   
Modessty
iskreno, tema je glupa... bez namere da bilo koga uvredim

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Obrazovanije trudnice traže bolje uslove ...
20.11.2012 8:26:08   
Verolina
user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Obrazovanije trudnice traže bolje uslove ...
20.11.2012 9:19:43   
ivbo
user posted image

_____________________________

Nasa tri sunasca B I T :-*:-*:-*

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here