|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pilula koja briše ružna sećanja
15.3.2009 12:26:03   
Anoniman
Holandski istraživači tvrde da su uspeli da izbrišu ružna sećanja korišćenjem beta-blokatora koji se najčešće prepisuju ljudima sa srčanim problemima.

Tretman pilulom koja briše samo ružna sećanja bio bi od velike pomoći ratnim veteranima koji pate od posttraumatskog stresnog sindroma ali i onima koji pate od fobija, opsesija, poremećaja ishrane, pa čak i određenih oblika seksualne zavisnosti. Eksperimenti na životinjama su pokazali da beta-blokatori utiču na to kako mozak pamti i čuva strašne događaje ili prizore.
Detaljnije: blic.rs

Šta mislite o tome?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pilula koja briše ružna sećanja
15.3.2009 12:28:47   
Jeca*
Kad sam pročitala naziv teme pomislila sam "što bih brisala ružna sećanja, svako sećanje ima svoju vrednost". Po principu "što te ne ubija, jača te". Ali onda vidim da se ovde pominju ljudi sa ratišta, bolesnici...pa ne znam. Tužno mi je da neko ima RUPU u sećanju, ali ako od toga zavisi nečije zdravlje...user posted image  

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pilula koja briše ružna sećanja
15.3.2009 13:48:41   
Lu
Prvo što mi je palo na pamet da bar postoji i da mogu doći do nje,
a ako su ružna odnosno tužna sjećanja povezana sa nekom bliskom osobom,onda zaboraviš i tu osobuuser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pilula koja briše ružna sećanja
15.3.2009 15:06:59   
Anoniman
user posted image Ne znam, nisam o tome razmišljala. 

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pilula koja briše ružna sećanja
15.3.2009 15:13:16   
NadaR
kamo puste srece..user posted image
Izbrisala bih ruzna sjecanja na nase devedesete... mm bi se oslobodio trauma kioje je zaradio kao mlad vojnik usred sruser posted image koje nas je zadesilo...
?Ufff ,teskooo ... borimo se mi i sami bez pilule...user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pilula koja briše ružna sećanja
15.3.2009 21:53:52   
maša
Svako sećanje, pa i ružno, znači neko iskustvo i mislim da nije problem u sećanju samom nego u tome kako se nosimo sa tim...Nisam za pilule već za "borbu" sa samim sobom...

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pilula koja briše ružna sećanja
16.3.2009 9:22:52   
Anoniman
Čitam malo šta je Nada napisala, malo šta je Maša napisala, i uopšte ne mogu da se odlučim koju bih citirala, i rekla "slažem se". user posted image

(odgovor članu maša)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pilula koja briše ružna sećanja
17.3.2009 1:09:07   
kumara

IZVORNA PORUKA: maša

Svako sećanje, pa i ružno, znači neko iskustvo i mislim da nije problem u sećanju samom nego u tome kako se nosimo sa tim...Nisam za pilule već za "borbu" sa samim sobom...


Ja se slazem sa Masom!!! Mada moj mozak sam nekako zaobidje ruzna secanja i lepo ih potisne... user posted image

(odgovor članu maša)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pilula koja briše ružna sećanja
17.3.2009 8:19:50   
Anoniman
U tome ima nešto. Ja sam imala baš gadnih uspomena sa nekim osobama, i sada nakon par godina kada me pitaju, ja uvek ispričam samo lepe stvari. user posted image

Ali, ovde se pominju ratni veterani, verujem da oni ne pričaju samo lepe stvari (!!??) o ratu... user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pilula koja briše ružna sećanja
31.3.2009 22:02:11   
kumara
To je naravno ozbiljnija stvar i verujem da u njihovom slucaju ta pilula moze da im mnogo pomogne, ali ipak... Pitanje je koliko je moguce potpuno izbrisati ruzna secanja i iskustva, i da li ona ostaju u podsvesti, tj da li se vracaju kao nocne more?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pilula koja briše ružna sećanja
31.3.2009 23:17:01   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pilula koja briše ružna sećanja
31.3.2009 23:19:54   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Lenka RR

To je naravno ozbiljnija stvar i verujem da u njihovom slucaju ta pilula moze da im mnogo pomogne, ali ipak... Pitanje je koliko je moguce potpuno izbrisati ruzna secanja i iskustva, i da li ona ostaju u podsvesti, tj da li se vracaju kao nocne more?


Kod lobotomije recimo, hirurzi otvaraju mozak i povređuju skalpelom amigdalu, koja je zadužena za strah i bes.. Nakon takve vrste operacije, ove dve emocije više ne postoje kod čoveka...
Ali sve što nije prirodno, makar i pilula na bazi beta-blokatora, za mene je zastrašujuće, jer čovek više nije čovek...

< Poruku je uredio eugenija -- 31.3.2009 23:20:15 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pilula koja briše ružna sećanja
19.3.2010 3:11:31   
eugenija
Evo godinu dana posle ovog mog posta.... menjam mišljenje. Trebaju mi beta-blokatori, pod hitno!

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Pilula koja briše ružna sećanja
19.3.2010 6:52:43   
bebironcic
Nisam bas za nikakve pilule...trebamo biti jaki,boriti se sami sa sobom...

_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Pilula koja briše ružna sećanja
19.3.2010 9:43:04   
LillyT
Ja se uvek set_im OVOG filma i verujem da u svim nekim losim stvarima (pricamo o odnosima sa ljudima) postoji i nesto dobro (ko je gledao film, shvatice). Ali, toliko se ruznih stvari ovde izdesavalo, da razumem potrebu za brisanjem.
Ja ne bih nista brsala, svi promasaji su deo mene i mog izbora i ja sam takva kakva jesam.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Pilula koja briše ružna sećanja
19.3.2010 9:49:11   
Mari86
Mozda bi ta pilula pomogla mom muzu da zaboravi stvari koje su ga povredile,
i mislim trajno ostavile trag na njemu...
A opet zelim da verujem,da moja mladost i snaga i nasa ljubav moze da ako ne izbrise onda skroz potisne sve ruzno
sto je bilo pre..user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Pilula koja briše ružna sećanja
19.3.2010 9:49:13   
minavb
Nisam bas sigruna da ta tableta nema neki nezeljeni efekat o kom nisu nista rekli. Ne mozes selektivno da brises secanja. Ili brises sve ili nista. Nemojte ratovati i slati ljude u rat, i pilule za brisanje secanja nece biti potrebne.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Pilula koja briše ružna sećanja
19.3.2010 9:50:33   
Mari86
mina draga....kad bi to moglo tako.Mi samo sebe unistavamo,ne treba nama veci neprijatelj od nas samih...

_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Pilula koja briše ružna sećanja
19.3.2010 14:47:08   
liliana
Joooj, što bi meni  "legla" ta pilula!!!! Pa da zaboravim...

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Pilula koja briše ružna sećanja
19.3.2010 15:49:05   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: eugenija

Evo godinu dana posle ovog mog posta.... menjam mišljenje. Trebaju mi beta-blokatori, pod hitno!



Šta je bilo, draga user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Pilula koja briše ružna sećanja
22.3.2010 15:28:41   
oliveradj
Meni bi dobro došla jedna takva pilula, Eugi draga šta je sa tobom????

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here