|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Porodiliste Kragujevac
26.1.2018 20:19:11   
Queen Lady
Ne videh nigde temu, pa ako je ima, prebacite. Jel ima neka dama da je iz Kragujevca i da se skorije poradjala u KG-u? Da li se nesto promenilo ili ne? Ja sam se pre 3.5 god porodila, pa me zanima da li ima nekih novina ili je isto kao i tad.

Pozdrav
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Porodiliste Kragujevac
18.2.2018 18:42:12   
lokicagagica
Evo da se javim 😊 Porodila sam se proslog meseca. Ne znam kako je izgledalo ranije, posto je meni ovo prva beba, ali generalno slusajuci opise drugarica koje su se ranije poradjale, rekla bih da je situacija malo bolja. Reci ako te nesto konkretno zanima, pa da uporedimo. 😊

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Porodiliste Kragujevac
3.3.2018 7:57:55   
Queen Lady
Daleko mi je jos termin, ali me zanima kakve su babice, doktori (da vidim da li je doslo do nekih promena). Prvi put kada sam se poradjala, porodio me je Moma, i sta sam sve cula za njega, dobro sam prosla, jos je bio prevremeni + karlicni porodjaj. Prosli smo i bez davanja para doticnom doktoru jer je sestra poslala mog muza kuci. Hteli su da mi rade carski, ali je na kraju ipak bio vaginalni porodjaj. Sve u svemu, dobro sam prosla kako je moglo da bude. Prosle god, negde u sep, okt jedna prijateljica se poradjala, isto joj bio Moma, namucio je, dok joj na kraju nije rekao da zove muza, i platili su oko 200 - 250 E, pa joj tek onda radio carski rez. Ona kaze da je bilo pet porodilja tada i valjda je svima uzeo pare. Pa me zanima da li se nesto promenilo od pre 4 god.

(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Porodiliste Kragujevac
4.3.2018 14:57:44   
lokicagagica
Babice iskreno kako koja, uglavnom nisu lose, ili sam ja jednostavno imala srece. :) Za Momu sam i ja cula svasta, kao i to da skoro svi uzimaju novac, da treba imati vezu itd. Ja nisam imala vezu, niti sam dala novac, porodila me Ana koja je na specijalizaciji, dok je dezurni doktor lepo spavao i nije mu padalo na pamet da obidje sale i porodilje. Dezuran je bio Sazdanovic. Babice koje su bile na porodjaju zajedno sa buducom doktorkom su fantasticne. Zapamtila sam Sonju i Miljanu, trecoj sam zaboravila ime. Redovno su me obilazile, dodavale mokre vatice da kvasim usta, Miljana me ceskala i tesila kako ce sve brzo da prodje i kako nije strasno. Sa njima sam prezadovoljna. Ja sam se porodila vaginalno ali sam prosla carski, porodjaj od svega 6h (od pocetka bolova do samog kraja) za prvorotku. Jos dve zenice su se porodile tu noc i obe su prosle super, jer je ekipa bila dobra. Uredno nam je svima pisalo da nas je porodio Sazdanovic, a ja ne znam ni kako covek izgleda. Hrana je bila skroz ok, za mene cak i preobilne porcije. Higijena je uzasna. Kupatilo je memljivo i smrdi, korpe se retko ciste, uvek se osecao onaj miris lohija. Tople vode zacudo je imalo skoro uvek. Cistu posteljinu i spavacice nam je nudila samo jedna babica u njenoj smeni, ostale ne bi ni pominjale, mada sam ja sama uzimala po potrebi i vise puta u jednom danu. Papuce su im u deficitu, iako su rekli da ne nosimo, ponela sam dva para, na kraju je ispalo da nisu imali ni za mene ni za zenicu u sobi, pa sam joj pozajmila jedne. Sve u svemu ne tako strasno iskustvo, zbog raznih prica sam ocekivala mnogo gore. Ima dosta toga sto bi mogli da promene, ali u odnosu na price, ovo je jos i dobro. Jedini vid cascavanja da kazem, bio je taj sto je suprug odneo neke poslastice cisto iz zahvalnosti jer je sve proslo ok, novac nikakav nismo dali ni posle porodjaja.

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Porodiliste Kragujevac
18.10.2018 11:22:57   
Twettytina
Postovanje dame,Mene interesuje da li su bebe sa vama u sobi od porodjaja ili u drugoj prostoriji pa ih dovode na vreme za podoj. Hvala.

(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Porodiliste Kragujevac
18.10.2018 14:26:15   
lokicagagica
U Kragujevcu je baby friendly program. Bebe su sve vreme kod majke. Barem kad je rec o zenama koje su se porodile vaginalno. Mada ako se dobro secam situacija je ista i sa mamama koje su na CR, saamo sto kasnije donesu bebe u sobu u odnosu na one koje su se porodile vaginalno. Bebe odnose samo na sređivanje, presvlacenje i preglede i nakon toga ih vracaju mamama. 

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu Twettytina)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Porodiliste Kragujevac
18.10.2018 20:09:08   
Twettytina
Hvala puno na odgovoru. 

(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Porodiliste Kragujevac
21.10.2018 0:09:26   
Katica93
Ja sam se porodila pre mesec dana, porodio me Momcilo, zvani kasapin. Termin mi je prosao skoro nedelju dana, ne bi me ni tada porodili da suprug nije dosao i ponudio pare Momcilu posto je on bio dezuran na ginekologiji. Dete je se nagutalo plodove vode i dobilo sepsu, bukvalno se sparilo, pa smo ostale u bolnici jos 15 dana, ali hvala Bogu pa je se sve sredilo. Porodjaj je trajao oko 3 sata, jer je to bilo placeno, inace bi me verovatno mucili na stolu ko zna koliko. Moca me je usio katastrofa, bukvalno samo da me otarasi, rana je zagnojila i dobila sam temp kada sam dosla kuci i nisam mogla do pre neki dan da se oporavim. Prvo na ginekologiji uzasne sestre i neljubazne. Porodiliste je ok, osoblje ljubazno. Ali sto se tice dr Momcila sve sto se pise za njega je tacno nazalost. I zalosno je sto moras da platis da bi te porodili. Uzaas, cas_t izuzecima od lekara, ali meni je zapao najgori. 

(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Porodiliste Kragujevac
16.5.2019 10:07:14   
Šmizli
Zene zanima me da li ima neka zenica iz kg da se skoro porodila, i kako to ide posto mi je prvi put.Jel te porodi koji doktor se nadje tu kad krenu bolovi ili mozes da trazis nekog dr kod kog si bio ranije ako je u smeni... Posto ne verujem da bi iko dosao na poziv od kuce.Hvala vam.


(odgovor članu Katica93)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Porodiliste Kragujevac
16.5.2019 10:11:25   
Sanidej
Neverovatno da i dalje rade ljudi poput tog doktora Mome o kome se ovde pise.

(odgovor članu Šmizli)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Porodiliste Kragujevac
16.5.2019 10:15:35   
vocicana
Strasno sta sam procitala, kakva nezajazljiva stoka, neodgovorni, strasno! Stvarno se stidim ponekad svog opoziva, 1000 puta sam to ponovila ovde, ne mogu da verujem sta se desava i radi.
A da ti doktor koji ti vodi trudnocu nije tu, otisao u Zimbabve, sta bi onda bilo, ostavili bi porodilju da se ugusi zajedno sa detetom! Stisni petlju bratko, pa otvori privatno i daj otkaz, a ne na 100 strana sve i svasta!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Porodiliste Kragujevac
16.5.2019 10:19:11   
Sanidej
Cudi me da ga neko od muzeva i oceva vec nije udesio, kad se vec tako ponasa.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Porodiliste Kragujevac
16.5.2019 20:47:45   
kamičak
Stvarno strasno, doktor koga zovu "kasapin", a on se trudi da opravda nadimak.

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Porodiliste Kragujevac
17.5.2019 17:14:43   
vocicana
Prosto predivan nadimak ima, da se ispovracas.
Kao mi sto smo nekada na porodilistu imali neku zenu, babica je bila vrhunska, zvali su je Nada vrljava, zbog strabizma koji je zena imala.
To su bili zdravstveni radnici!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Porodiliste Kragujevac
17.5.2019 19:30:11   
kamičak
Radili su to iz ciste zavisti.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







FOTO: Oproštaj mame od starijeg deteta, pr...
Emocije te razvaljuju. Ne možeš da ga/je pustiš, a znaš da moraš. Ta količina ljubavi prema starijem, i uzbuđenja jer je...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Click Here