|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Promena izabranog lekara
12.11.2009 14:25:30   
Anoniman
Ne nadjem slichnu temu, u kojoj bi ovo pisala....pa zato otvaram novu....

Verujem da vecina vas zna moju situaciju sa ginekologom u dispanzeru...ali za one koji neznaju....krenutju sa prichom od pochetka....

U martu ove godine sam zatrudnela....chim sam saznala otishla sam kod lekara u dispanzer....tada sam bila negde 5-ta nedelja.... 4-5 puta u roku od nedelju i po dana sam ishla kod njega na uz jer je bio ubedjen prvo da je vanmaterichna trudnoca...posle kad je video da nije...onda je rekao da se spremim na pobachaj....jer verovatno nece kucati srce....navodno je gestacijska vreca mala...kada je prokucalo srce....i dalje me je drzao na ladnom...jer mu neshto nije shtimalo.... U 9-toj nedelji sam imala pobachaj. Do 9-te nedelje...on mi nije napravio ni trudnicku knjizicu, niti sam se merila...niti vadila krv, niti mokracu....a sve je to trebalo uraditi bez obzira na sumnju da ce se trudnoca zavrshiti pobachajem.
Posle revizije....otishla sam kod njega na kontrolu....uzeo mi briseve...i tada mi nalazi hlamidiju....ja imam moj dechko nema.... ja zeznem terapiju....nisam je popila.....odem opet na bris....opet hlamidija....moj dechko opet nema....i opet zeznem terapiju.... josh jednom se isto desilo....uradim bris...opet hlamidija....dechko opet nema (celo vreme imamo nezashtitjene odnose) odem u privatnu laboratoriju....drugi lekar mi uzme bris....nemam hlamidiju.... ponovim bris nakon 3 nedelje....nemam hlamidiju....
To je vetj bio avgust....i mi reshimo da radimo na bebi...opet....
Avgustovsku user posted image dobijem na vreme... septembarska mi kasni 10 dana....ugledam user posted image odem kod istog lekara....kaze on...nema nishta u materici....sutradan uradim ponovo test....nema user posted image ....nakon dva dana dobijem....
Chim mi je proshlo....odem u privatnu laboratoriju....uradim sve briseve...sve ok....osim shto je u cervikalnom brisu nadjena eserihija. Dobijem terapiju za nju....i u medjuvremenu zatrudnim.....oktobarska veshtica nije stigla....
Odem na uz opet kod istog lekara....kaze on....vidim dve gestacijske vrece....ali nema embriona.... I onda mi kaze da ne razume zashto srljam iz pobachaja u pobachaj....kako zamisljam pored hlamidije (koju nemam) da  ostvarim zdravu trudnocu....i posle pobachaja (on unapred misli da tju ga imati) treba da uradimo analize....da vidimo dal imam dobar genetski materijal.....i da vidimo shta je sa policistichnim jajnicima i enodmetriozom (koje takodje nemam).
Naravno...tu sam pukla...i zakazem u kod doktorice u privatnoj ordinaciji....2 dana kasnije odem kod nje....ona na uz  vidi dve gestacijske vrece....i dva embriona....kaze da je sve u redu....
Odmah mi je prepisala utrogestan....zbog prethodnog pobachaja...i rekla da se chuvam....jer je blizanachka trudnoca inache rizichna...meni pogotovo zbog prethodnog pobachaja....

Ja naravno vishe ne zelim da idem kod lekara koji me samo traumira....danas sam imala zakazano kod druge doktorice u dispanzeru....
Kada sam joj rekla da zelim da promenim lekara....i kad sam pochela da objashnjavam zashto....rekla je da ne zeli da  slusha kako blatim njenog kolegu....i da to uopshte ne moze da proguta i svari.... Takodje joj nije bilo pravo shto sam na terapiju doktorice iz privatne prakse a ne lekara u dispanzeru....i na kraju mi je krajnje neljubazno rekla da ne zeli ni pod razno da prihvati mene kao pacijenta.
Malopre sam zvala dispanzer da zakazem kod jedinog preostalog ginekologa u dispanzeru...kazem sestri da zelim da zakazem kod dr. pita me dal sam njen pacijent....rekoh nisam...al bih zelela da budem. Kaze mi da doktorica ima prvi slobodan termin u decembru (sredinom).... rekoh ne mogu toliko da chekam.....trudnica sam.... onda je krenula da se dere...pa shta sam do sada chekala....i ja joj kazem da sam dosad bila pacijent drugog lekara....i da sam danas bila kod lekara koji nije hteo da me prihvati kao pacijenta....shta sad da radim....sama da se lecim???? user posted image kaze mi da dodjem u ponedeljak...nije htela da mi zakaze....kao....da probam dal tje doktorica hteti da me primi....i prihvati....

I shta sad ja da radim???? Shta ako me ne prihvati????user posted image Imam li pravo i gde da se zalim....jer osim ove doktorice...nema vishe lekara u toj ustanovi kod koga bih mogla da se lechim....
U bolnicu se kod nas ide samo sa uputom iz dispanzera....i tamo ne mogu imati izabranog lekara....bar su mi tako rekli na shalteru....privatno da vodim trudnocu....finansijski nije mogutje....

Ufff....al sam sad udavila....al se nadam da tjete imati neki savet za mene....user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Promena izabranog lekara
12.11.2009 14:28:17   
cicko
Smeski, imas li onaj papir koji si potpisivala prilikom odabira lekara?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Promena izabranog lekara
12.11.2009 14:33:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cicko

Smeski, imas li onaj papir koji si potpisivala prilikom odabira lekara?


Imam....user posted image Morala sam da ga potpishem josh prvi put kad sam bila trudna...chini mi se vetj na drugom ili trecem pregledu....user posted image

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Promena izabranog lekara
12.11.2009 14:34:24   
cicko
Mislim da imas pravo na promenu lekara, ustvari sigurna sam. Na tom papiru pise dole: Razlog promene izabranog lekara, i onda ispod koji mogu biti. Pretpostavljam da treba da odes u DZ i  kazes sestri na salteru da zelis da promenis lekara, verovatno ces dobiti nov papir koji ces potpisati i to je to. Ne verujem da ce biti nekih problema.

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Promena izabranog lekara
12.11.2009 14:36:29   
Anoniman
Pa ali problem je shto nece drugi lekar da me prihvati....kako onda da promenim lekara????

Nije meni problem potpisati sa drugim lekarom...chak i tu neku izjavu da napishem...ali nece drugi lekar da me prihvati kao pacijenta....user posted image

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Promena izabranog lekara
12.11.2009 14:38:41   
magnetic

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Pa ali problem je shto nece drugi lekar da me prihvati....kako onda da promenim lekara????

Nije meni problem potpisati sa drugim lekarom...chak i tu neku izjavu da napishem...ali nece drugi lekar da me prihvati kao pacijenta....user posted image


Cuvaju se doktori medjusobno

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Promena izabranog lekara
12.11.2009 14:40:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: magnetic


Cuvaju se doktori medjusobno


TACHNO!!!!user posted image

(odgovor članu magnetic)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Promena izabranog lekara
12.11.2009 14:41:07   
cicko
A zasto nece, s kojim to pravom? U tom slucaju odes kod pravnika koji se bavi zastitom prava pacijenata (ima ga kod nas, mora biti i u Su) i izneses mu svoj problem, tj. da zelis promenu lekara, ali te dr ne prihvata. Nema ti druge, to je tvoje pravo!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Promena izabranog lekara
12.11.2009 14:42:32   
Anoniman
Smeski, ja sam menjala izabranog lekara - pedijatra.
Kada se Nesa rodio, svi su me ubedjivali da ga vodim kod jedne dr, koja vazi za jednu od najboljih. Odvela sam ga, potpisali smo ugovor i stvarno je zena super. Medjutim - tu vazi politika da se zakazuje dve nedelje unapred savetovaliste za zdravu decu, recimo, sredom, od 9-12 (lupila sam). Pokusala sam da zakazem drugu dozu pentaksima dan pre tog zvanicnog dana zakazivanja, i sestra mi je rekla da nazovem sutra. Nazvala sam u sredu u 9, ni minut kasnije, i sestra mi je rekla da su sva mesta popunjena i da mogu da nas prime tek za nedelju dana. To sam progutala, ali se to ponovilo i sa sledecom dozom, samo su mi rekli da mogu da me prime za dve nedelje, i bili su uzasno neprijatni  bezobrazni. Ja sam tada otisla kod druge doktorice u istom domu zdravlja, rekla joj da nisam zadovoljna doktoricom sa kojom imam potpisan ugovor jer mi nije dostupna kad mi je potrebna i sestre su mi raskinule ugovor, pa sam potpisala sa drugom dr kojom sam prezadovoljna. Inace, zvala sam i pravnu sluzbu da se zalim, ali nisam mogla da ih dobijem, niti da dodjem do njih.

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Promena izabranog lekara
12.11.2009 14:43:17   
oliveradj
Zakaži u decembru, a pre toga idi privatno da vidiš jel sve ok. Kad odeš kod ove lekarke u decembru ništa ne pominji odma nego polako videćeš kakva će biti i videćeš da li je dobar lekar. A na ove se žali kada bude vreme kad budeš sigurna da više nećeš morati kod njih.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Promena izabranog lekara
12.11.2009 14:44:21   
gina
I ja bih uradila ono sto ti Cicko savetuje... ako nece da te prihvati kao pacijenta, pravac kod pravnika! Svaka zdravstvena ustanova ga ima! Niko nema pravo da bilo kome uskracuje pravo na izbor i promenu lekara.

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Promena izabranog lekara
12.11.2009 14:48:33   
aliki
Slazem se, treba da odes kod pravnika! I ja se spremam na promenu lekara opste prakse i pretpostavila sam da se doktori cuvaju medjusobno... Nadam se da mi nece ni trebati! 

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Promena izabranog lekara
12.11.2009 14:53:07   
Anoniman
Ona nece da me prihvati kao pacijenta jer joj se ne svidja kakvo misljenje imam o njenom kolegi...i to shto sam ishla privatno....uporedo kad sam ishla i u dispanzer....

U ponedeljak tju probati kod te zadnje u dispanzeru...necu da chekam decembar,....ako me ne bude prihvatila...itjitju pravo kod pravnika.... al onda ima rusvaj da napravim...user posted image

(odgovor članu gina)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Promena izabranog lekara
12.11.2009 14:59:11   
cicko
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Promena izabranog lekara
12.11.2009 15:03:52   
buhla
ja kad sam htela da menjam rekli su mi da tek posle godinu dana od kada potpisem to za odabranog lekara, mogu da menjam!

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Promena izabranog lekara
12.11.2009 15:05:01   
cicko
Znas Smeshkice, lepo je dobiti blizance, ali mislim da je svaka blizanacka trudnoca donekle rizicna i makar zbog toga treba da imas ginekologa koji je strucan i u kojeg ces moci imati poverenja. Ako ne uspes ovako, moj savet ti je da uporedo ides i privatno (ynam da se nema para i da su to veliki izdaci, ali nekad vredi) i u DZ, ali da u DZ cutis o tome da odlazis kod jos nekog dr. U dispanzer idi samo zbog kartona i papira radi nekog, eventualno, bolovanja ako ti bude potrebno. U DZ moraju da uvaze nalaye kolega iz privatne prakse, druga stvar je sto ih ne vole!

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Promena izabranog lekara
12.11.2009 15:06:13   
cicko
 

to mi nije normalno i nema mi logike...user posted image

IZVORNA PORUKA: buhla

ja kad sam htela da menjam rekli su mi da tek posle godinu dana od kada potpisem to za odabranog lekara, mogu da menjam!

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Promena izabranog lekara
12.11.2009 15:07:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cicko



to mi nije normalno i nema mi logike...user posted image

IZVORNA PORUKA: buhla

ja kad sam htela da menjam rekli su mi da tek posle godinu dana od kada potpisem to za odabranog lekara, mogu da menjam!



Mislim da to vazi samo ako nemas neki dobar razlog, a posle godinu dana mozes da menjas i bez razloga, tako su mi sestre u DZ objasnile.

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Promena izabranog lekara
12.11.2009 15:12:44   
bebaa
Mozes da promenis izabranog dr kad god hoces. Javis se sestrama kazes da hoces da ga promenis i zaokruzis tamo neki razlog i to je to. Ako to neko ne postuje odes kod nacelnika kuc kuc i sve reseno

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Promena izabranog lekara
12.11.2009 15:26:21   
Anoniman
Ajd...videtju epilog priche u ponedeljak....user posted image user posted image

(odgovor članu bebaa)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Promena izabranog lekara
13.11.2009 15:19:52   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: buhla

ja kad sam htela da menjam rekli su mi da tek posle godinu dana od kada potpisem to za odabranog lekara, mogu da menjam!


citajuci sta je Smeshkica napisala i buhla... ako mi nesto slicno urade sledeci put kad odem u DZ ima da im se naj... majke svima od reda...
u aprilu kad sam saznala da sam trudna otisla sam do DZ-a da mi dr utvrdi trudnocu i posto je dr kod koje sam htela da odem bila na bolovanju jer je zena slomila ruku morala sam da izaberem drugu pa sam "izabrala" onu koja je trenutno radila u toj smeni... otkako sam usla kod nje u ordinaciju bila je sva nadrndana (valjda sto je morala da prima i pacijentkinje ove druge dr. koja je bila na bolovanju), pa jos sto sam joj usla 5 min. pred pauzu... pa jos kad je cula da nemam svog lekara a toliko god. imam... svaki put kad sam dolazila bila mi je nesto user posted image "idi mi, dodji mi" fazon-a onda m isve zivo isprica za min. kao da sam bila po 100.-i put trudna... onda smo se nesto zakacile kad sam imala spontani i naravno da NE ZELIM vise kod nje ikada da idem... i da cu sledecu trudnocu voditi kod ove dr kod koje sam u startu posla al zena tad nije radila...pitanje je kao i kod Smeshki, dal ce hteti da me primi jer ce me verovatno pitati za razlog sto menjam dr... a ako budem iskrena i kazem joj pravi razlog mozda ce postupiti kao i ova Smeshkina user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Promena izabranog lekara
14.11.2009 8:43:58   
LillyT
Izgleda da svaki DZ ima svoju politiku. Ja sam sve svoje "izabrane lekara" morala da odaberem po prezimenima. Bukvalno, cim prvi put dodjes, dobijes spisak i biraj. Na osnovi cega?!? Kaze mi mama da je ona (moji su u ZR-u) isla nekoliko puta i da je onda izabrala, kod nas nema toga.
Ugovor MORA da moze da se raskine, ja stvarno ne znam sta je to sto moze da te obaveze da ides kod nekoga godinu dana. Da se doktori medjusobno stite, tacno je, nista cudno....Ako sestre nece da poslusaju, pravo kod nacelnika, a za dalje korake se ukljuce i novine.

< Poruku je uredio LillyT -- 14.11.2009 8:44:56 >


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Promena izabranog lekara
14.11.2009 8:58:55   
carli
cao,ja sam skoro menjala ginekologa postoprethodnim nisam bila zadovoljna.to je moguce uraditi godinu dana po potpisivanju ugovora,ukoliko ze zeli ranije promeniti koliko sam shvatila mora se napisati zahtjev za to predai sestrama ili pravniku i to se resava u roku od par dana.u svakom slucaju mozes da trazis uput da vodis trudnocu u visegradskoj ili gde vec ti odgovara,kako sam i ja uradila.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Promena izabranog lekara
16.3.2011 23:27:16   
New Mom
Imala sam divnu doktorku pedijatra od kad se KL rodila do njenog 6.meseca, pa je otišla u penziju. Sada samo dodeljeni drugom dr kod koga smo prvi put bili na savetovalištu sa 9 meseci (i prvo morali da potpišemo ugovor).
E sad oko ove prehlade sam tek imala prvu priliku da vidim kako se odnosi prema deci (bar prema mom) i prema roditelju i apsolutno mi se ne sviđa. Želim da imam priliku da me neko sasluša, savetuje, a ne da bude kao od mermera, bez potpunih odgovora i sa ljutnjom što si se usudio nešto da pitaš.
Čitala sam u čekaonici da se izbrani lekar bira na godinu dana i pretpostavljam da se tada može i promeniti. Ali želim to što pre. Šta može da se navede kao razlog? (ne mogu da nađem onaj ugovor da vidim opcije).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu carli)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Promena izabranog lekara
16.3.2011 23:30:06   
Anoniman
NM , nije više to pravilo , ne moraš da čekaš godinu dana . Kao razlog možeš da navedeš šta god hoćeš ,briga te . I mislim da imaš opciju "ostali razlozi" .

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here