|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prvi dani sa bebom
10.7.2010 0:42:38   
Tatamata
Tek ste pristigli iz porodilišta…Ako ste mama još se oporavljate od porođaja (šavovi zatežu, sedenje je bolno, grudi takođe bolne i napete od mleka koje nadolazi…), a ako ste tata pojma nemate šta vas je snašlo, kao ni šta je konkretno vaša uloga (da li da da perete sudove, dežurate nad bebom dok vaša bolja polovina spava, ?)…… Ukratko: posle više meseci iščekivanja i pripreme: vaš mališan je konačno tu!

Pročitajte više...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Prvi dani sa bebom
10.7.2010 1:00:28   
Mishica 77
Kad se samo setim! Kakva je to ludnica bila, ljudi moji! user posted image
Muž je imao maršutu kuhinja-kupatilo, ja sa Isidorom.... Stan u haosu.... gde šta palo, tu propalo... Tako par dana.
Sećam se prvog jutra, kad je stigla patronažna.... mm u gradu, ja sva raščupana, u pidžami, stan kao da je protutnjao uragan.... izvinjavala sam se do besvesti, a ona u fazonu: pa to je sasvim normalno.... a ja u zemlju da propadnem. Nikad nam stan nije gore izgledao. Oboje gladni, neispavani, izbljuvani od njenog podrigivanja... šta god obučeš prljavo, a ne stižemo da operemo... koma živa.
Sva sreća pa smo se brzo pokupili i našli malo vremena i za sebe.
Najviše mi je bilo krivo to što smo oboje užasno organizovane osobe, a tih dana nismo umeli ništa da primenimo. Jednostavno, tih dana je bilo pravilo da nema pravila i beba=haos....
Saaaaad mi znaaamo... user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Prvi dani sa bebom
10.7.2010 1:11:00   
lothroniell
Svi su mi govorili da je prvih mesec dana najgore- i jeste! Em boli rana, em grudi ne razradjene bole pri svakom dodiru a ne dok se cedis, ragade, pa je sve novo, cudno... Uf, uzas! Da mi nije bilo mame ja bih provristala!

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Prvi dani sa bebom
10.7.2010 1:14:51   
Mishica 77
O rani od CR, bolnim sisićima i hemoroidima neću ni da pričam.....
To je bila dodatna otežavajuća okolnost.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Prvi dani sa bebom
10.7.2010 9:13:09   
*Alexx*
Srodna tema:
Prvi dan kod kuće sa bebom


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Prvi dani sa bebom
10.7.2010 9:28:00   
LillyT
Prvi dan je bio divan, ali prvu noc zelim da zaboravim. Nije htela da sisa, pregladnela, ne mozemo da je probudimo, dehidrirala, zvali Halo bebu, zvali hitnu, umivali hladnom vodom.... ujutru kada je dosla patronazna, htela sam je izljubiti, posle mi je pokazala drugi polozaj za dojenje i beba se najela. Posle je sve bilo pesma i bila je bas super novorodjence.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Prvi dani sa bebom
7.3.2019 13:52:50   
dunja RR
Mame, da li je ok da beba spava na leđima na početku?
Preko dana i hoće u krevetac, na bok je stavimo, menjamo strane, ali noću, hoće samo pored mene u krevet, inače ako nije kod mene u krevetu, do 5 bude budna, na sisi. Ako nije na sisi udri u plač. Stavila je noćas na bračni, nas dve same, od 4.30 do 8 je odspavala bez buđenja.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Prvi dani sa bebom
7.3.2019 14:03:49   
Rosita
Dunja, na ledjima se i preporučuje.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Prvi dani sa bebom
7.3.2019 14:04:19   
pari
Meni je T spavala tako na ledjima...i dan danas spava tako...mislim da je ok skroz

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Prvi dani sa bebom
7.3.2019 14:08:52   
milicicak
Dunja, na ledjima je najbezbednije i tako se preporucuje

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Prvi dani sa bebom
7.3.2019 15:29:01   
Sanidej
Mi na boku i na ledjima..retko kad se bebana prevrne i zaspi na stomaku.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Prvi dani sa bebom
7.3.2019 15:30:19   
veselicaa
Dunja,samo na ledjima,ne na stomaku.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Prvi dani sa bebom
7.3.2019 15:35:46   
dunja RR
Uh, super, hvala vam. Ja sam sve zaboravila. U porodilištu su ih uvek stavljali na bok.Znači na leđima, samo da okrećem glavu, tj. da menjam stranu?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Prvi dani sa bebom
7.3.2019 15:40:00   
veselicaa
Draga ja kad vidim da neko malu bebu stavi na stomak,odmah opominjem user posted image Ja Nini nisam pomerala glavu,nameste se one kako im odgovara.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Prvi dani sa bebom
7.3.2019 15:58:38   
bubulence

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Uh, super, hvala vam. Ja sam sve zaboravila. U porodilištu su ih uvek stavljali na bok.Znači na leđima, samo da okrećem glavu, tj. da menjam stranu?


nama su i patronazne rekle da ih stavljamo iskljucivo na bok, jer ako spavaju na ledjima u slucaju bljuckanja hrana im se vraca, oni ne znaju da je ispljunu i tu moze nastati problem...
ja sam obe stavljala na bok sve dok nisu same krenule da se namestaju... jedno spavanje na levom boku, drugo na desnom i tako u krug...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Prvi dani sa bebom
7.3.2019 16:02:28   
veselicaa
Ja sam sve tri stavljala od prvog dana samo na ledjima,negde sam procitala da ne treba jastucima namestati bebu da bude okrenuta na stranu.Nina kada je pocela da se okrece na stomak,vracala sam je da spava na ledjima.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Prvi dani sa bebom
7.3.2019 22:48:24   
dejana007
Moja beba ima 12 dana. Danas sam bas imala problem da je umirim. Nakon podoja se grci i place. Pokusavam da je nekako utesim, masiram, pevam, stavljam tople obloge isl. Ali sve to pomaze na kratko. Opet pocne da place. I uteha je sisanje. Mene prosto plasi da je to zacarani krug - sisa grcevi pa opet za pola sat-sat sisa i tako u krug. Plasim se bice joj previse a "nema merku". Nije popodne zaspala. Malopre jedva uz varalicu. Sad evo mirno spava. Ne znam dal joj mogu nesto dati za grceve bez savetovanja sa lekarom-pedijatrom? Tek 20.03 imamo zakazano savetoval8ste.  Citala da su dobre biogaia kapi. 


Sto se tice spavanja iskljucivo na bok. Ja i u toku noci nakon podoja menjam stranu na kojoj lezi. 

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Prvi dani sa bebom
7.3.2019 23:04:34   
Rosita
I ja sam stavljala na bok. Ali eto, preporučuju se leđa. Ne bi moji spavali na leđima, ni da čuju.
Smeš dejana. Biogaja, waya- ja ti preporučujem waya. Možeš da pitaš i patronažnu. Meni je sama preporučila.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Prvi dani sa bebom
7.3.2019 23:24:31   
veselicaa
Dejana smes da uzmes kapi,one ne idu na recept.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Prvi dani sa bebom
8.3.2019 8:22:19   
dejana007
Okej hvala :) Uzecu vec danas. Znam da ne ide na recept ali rekoh sigurnije je da pedijatar prvo baci pogled :)



_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Prvi dani sa bebom
8.3.2019 13:18:41   
Sanidej
Mozete davati i Biogaju, Espumisan i slicno, samo ne ocekujte puno od toga..

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Prvi dani sa bebom
8.3.2019 18:44:53   
Filadendronka
Biogaju sam davala vec nakon par dana, uz odobrenje pedijatra. Obrati samo paznju da ne uzmes bocicu sa vitaminom D3, vec obicnu. Da ne bi duplirala vitamin D koji vrv vec dajes u kombinaciji sa K vitaminom. 

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Prvi dani sa bebom
8.3.2019 18:57:39   
bubulence
dejana, ako si na fejsu , ima sjajna grupa Trudnoca i bebe-treba znati.
admin grupe je sjajna patronazna sestra sa bas dugogodisnjim iskustvom, odgovara svima na poruke u vrlo kratkom roku. i saveti su joj zaista odlicni . nije od onih koji promovisu samo one koji je placaju...
mi smo Emi od 5.dana uveli biogaia kapi.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Prvi dani sa bebom
11.3.2019 20:44:44   
vocicana
Sada ja da zamolim da se drzite tema. Imamo temu grceva i pomoci u toj situaciji.
Ja sam Dunjci bebu samo mozda prvih nedelju dana stavljala na bok, meni se dete prevrtalo, odmah potom sam ga stavljala na stoamk, dan danas tako spava, hvala Bpogu nismo imali problema.
Joj kako je lepo sa bebpom, a jeste...sve zaboravis..pa sve iz pocetka. Ljubi jeeeeeuser posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Prvi dani sa bebom
14.3.2019 15:53:02   
dunja RR
Ja navukla neku groznu prehladu pre 3 dana, zapušena sam skroz, sve me boli, mišiću, muka povremeno.. Samo molim Boga da beba ne dobije, a stalno je na meni. Preneo mi je S prehladu.
Inhaliram se, počela sam ponovo heferol sa limunadom da pijem (rekla patronažna da mogu ejdnu limunadu dnevno iako su citrusi zabranjeni), ali nos i dalje mega zapušen.
Bebana ima obilan žut proliv od juče, 2 puta sam zvala halo behu, kažu da je sve to normalno, i da nije od moje prehlade, ali ja nisam sigurna. Danas je malo kaknula, 2 puta, isto drečavo žuto, tečno.

Inače, beba sisa puno, i rekli su da je moje mleko štiti, da joj neće ništa biti.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here