|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prvi dan kod kuće sa bebom
28.11.2008 12:22:34   
Anoniman
Kako ste provele taj PRVI DAN KOD KUĆE SA BEBOM?

Ja sam puštena iz porodilišta u nedelju oko 14h. Po nas su došli  moj muž, mama, tata i brat. Stigli smo kući, pošto moji baka i deka žive stan naspram nas, oni su samo provirili da vide bebu, i u stan smo ušli samo muž, beba i ja (ostali su svi otišli kod bake, tvrdeći da nama treba mira, i bili su u pravu). Luka je spavao, a mužić i ja smo popili kafu. Ni ne sećam se dal je Luka sisao (ja sam imala skandal problem sa grudima), ili sam mu ja dala bebelac, dok čekamo patronažnu. Patronažna je došla u 19.30h, sredila mi grudi, okupala dete i otišla, a mi smo ostali... malo uplašeni... Ali snašli smo se! user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
28.11.2008 12:46:43   
prase
Blago vama... Ja se ne sećam rado svog prvog dana kod kuće sa bebom, možda hoću jednog dana. Hint: po mene je došao muž, a u stanu me dočekala svekrva. Onda je on morao negde da ide a ostale nas dve sa bebom.

U stvari, zvuči gore nego što jeste, svekrvu smo pozvali jer je bila medicinska sestra pa je radila između ostalog i u porodilištu, da malo pomogne. I pomogla je ne malo nego mnogo. Ali ja sam bila očajna jer sam sanjala da popijem kafu na miru u svojoj kući sa svojim mužem, što nam tek sada ponekad pođe za rukom, a tog prvog dana sam o tome mogla samo da sanjam. Beba je počela da plače još u liftu kada smo izlazili iz porodilišta, a nije prestajala ni do kuće ni kod kuće. Onda sam pokušala da ga nahranim (bilo mi je mega neprijatno da dojim pred svekrvom, a ona žena to videla milion puta pa joj nije ni palo na pamet da meni nešto smeta) a on nastavio da plače... Onda smo histerično spremali dohranu, pa davali na kašičicu, pa se malo smirio i zaspao. Onda sam stigla da se okrenem oko sebe i ustanovim da je kuća u popriličnom haosu, u odnosu na to kako izgleda kada je ja sredim (MM je pravio žurku povodom rođenja bebe i "pospremio" stan posle toga kako samo on zna...).

Uh, baš se nerado sećam tih prvih dana, možda se to promeni kasnije.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
28.11.2008 12:51:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase

Onda sam stigla da se okrenem oko sebe i ustanovim da je kuća u popriličnom haosu, u odnosu na to kako izgleda kada je ja sredim (MM je pravio žurku povodom rođenja bebe i "pospremio" stan posle toga kako samo on zna...).



Kod mene je bio extra red! čak i dok sam se sa mužem dopisivala iz porodilišta, dobijala sam od njega sms tipa "Evo me na tavanu prostirem veš", ili "Šetam u krug po stanu, tako je prazno bez tebe, ali sada ćete vi brzo doći, pa bih da posklonim šta mogu". user posted image  Bilo je usisano i baš lepo sređeno! (Ali on slavlje nije pravio kod kuće nego u kafani...)

Sve će to doći na svoje prase, samo malo da porastete...

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
28.11.2008 13:18:56   
Jeca*
Po mene su došli moji roditelji i moj muž.
Doveli smo bebicu u stan. Moj muž je očistio ceo stan, oprao, ispeglao i složio SVE pelene i garderobicu za bebu, montirao krevetac, kupio mi digitalnu kameru na poklon i sa mašnicom ostavio na stolu pored kreveca a korpice sa cvećem su bile svuda po stanu. Na vratima je stajala zalepljena slika (odštampana u boji na A3 papiru), Luka i ja, naša prva slika koju je moj muž uslikao u bolnici i pisalo je DOBRODOŠLI KUĆI.
Onda sam se ja okupala, oprala kosu (user posted image ) i ručali smo pošto je moja mama donela kompletan ručak.
Bila sam umorna ali jako srećna. Luka je tog prvog popodneva bio miran, spustili smo ga u krevetac, spavkao je. Onda je došla patronažna sestra, okupali smo bebicu, moji su otišli kući i iskreno te prve noći se uopšte ne sećam u smislu, da li je spavao, koliko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
28.11.2008 13:26:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca02

a korpice sa cvećem su bile svuda po stanu. Na vratima je stajala zalepljena slika (odštampana u boji na A3 papiru), Luka i ja, naša prva slika koju je moj muž uslikao u bolnici i pisalo je DOBRODOŠLI KUĆI.



Suze su mi krenule na oči. Iz raznoraznih tvojih postova, zaključila sam da je tvoj mužić mnogo vredan i romantičan! user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
28.11.2008 13:29:57   
oliveradj
Bio je topao dan dosla sam kuci uvece zbog vrucine. Beba mi je dve noci plakala u porodilistu treci dan se smirila i samo je spavala i jela. Pedijatrijska sestra zadnji dan je bila super prema bebici dadiljala je s jako puno ljubavi to sam primetila jer su u nasoj sobi drzale vodu zasecerenu za ostale bebe pa su i druge bebe donosene kod nas u sobu na hranjenje. Doputovali smo smireno beba je spavala svo vreme kad smo stigli ponudila sam joj da jede nije htela samo je spavala do pola noci kad se probudila i trazila da jede. Vece kad sam dosla bilo je ok super ali noc.... Osecaj jeziv, malo bice u kreveticu do mog kreveta nisam je dobro obukla niti sam je pokrila sa toplijim pokrivacem a noc je bila hladnija. Desio mi se maler prozor koji je problematican za zatvaranje sam se otvara lupio je o bebin krevetic. Ona je mirno spavala ali ja sam se stresla od straha. Sledeci dan dosla patronazna pomogla mi u svemu stvarno je super radila posao za svo vreme i onda polako navikavanje.... Ne bih se nikada vratila na pocetak, ali kako vreme prolazi sve je super i mnogo je lakse!

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
28.11.2008 13:33:04   
prase
Da ne grešim dušu, moram da kažem da sam izašla iz porodilišta 2 dana ranije nego što smo očekivali... Uz to, dok sam bila tamo, MM je bio ili na poslu ili kod mene tako da u suštini nije imao kada da bolje spremi stan. Obzirom na šta je to moralo da liči neposredno posle žurke, još je dobro izgledalo kada smo mi došli user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
28.11.2008 13:34:18   
Anoniman
Olivera, ajde stavi ticker, da se lakše snalazimo. KLIK

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
28.11.2008 14:55:07   
gracija
Ja sam se porodila 15.10.2004 a dosli smo kuci 14.02.2005(sad mi je termin 14.02.).MM i njegov prijatelj su dosli po nas u Beograd(institut za prijevremeno rodjene bebe).Taj dan je snijeg padao strasno,pa je zastoja na cesti bilo svako malo.Putovali smo negdje oko 8 sati,i konacno smo stigli.U stanu nas je docekala moja mama i od MM sestra.Kad su one otisle,Milicu smo okupali,nahranili i stavili je u krevetac da spava.Nas dvoje smo se zagrlili,sjeli pored krevetca i uzivali gledajuci naseg malog andjela.Zatim tu tisinu je prekinuo moj suprug sa izjavom"Pa mi ne smijemo nocas zaspati"...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
28.11.2008 15:02:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gracija

"Pa mi ne smijemo nocas zaspati"...user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image

(odgovor članu gracija)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
28.11.2008 15:08:13   
Jeca*
user posted image user posted image user posted image

Samo da prokomentarišem i Tashin kompliment za mog muža. Neprijatno mi je da se previše hvalim, ali stvarno zaslužuje sve pohvale i zato ga ovde i hvalim  (premda bi se on pobunio kada bi čuo, jer je skroz skroman i sebi uvek u drugom planu), mada nikada neću moći dovoljno dobro da objasnim koliko je on zaista pažljiv, dobar i romantičan, a sa druge strane strastan i pun ljubavi. Stvarno sam našla čoveka svojih snova 

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

p.s. izvinjavam se što pišem o tome u ovoj temi, ali meni je prvi dan kod kuće sa bebom bio najlepši na svetu baš zbog muža

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
28.11.2008 15:09:33   
gracija
On je bio sav isprepadan,dok sam ja bila malo opustenija jer sam bila sa njom neko vrijeme na institutu,pa sam navikla se na nju.Pa zamislite nas nakon 9 godina tisine u nasem stanu,odjednom je sve postalo trka-frka.Ona kad zaplace,mi skacemo jedno preko drugog.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
28.11.2008 15:15:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gracija

Ona kad zaplace,mi skacemo jedno preko drugog.user posted image


user posted image

(odgovor članu gracija)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
28.11.2008 15:28:55   
Jeca*
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
28.11.2008 16:36:16   
andrijana
I ja sam se u porodilistu navikla na Katarinu i jedva sam cekala da dodjem kuci posle 2 paklene nedelje u bolnici provedene. Mislila sam da cu da se naspavam,i bih,da moj muz nije na svaki susanj ripao iz kreveta da vidi ta beba radi. Inace,kad sam stigla iz bolnice,negde popodne,sve je bilo sredjeno,kolevka,krevetac...user posted image Ali,neki su bili zeljni da nas vide pa su odmah dosli,nije mi smetalo jer sam jedva cekala da vidim nekog poznatog. U kuci mi je sve bilo cudno,tolike boje,televizor,komp. Ljudi,kao da sam pala sa Marsa pa mi je sve novo... Eto,koliko sam poludela od plavih zidova i belih mantila... A i jedva sam cekala da pojedem nesto normalno posto je hrana u bolnici...user posted image Znate kakva je...

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
28.11.2008 19:34:01   
guppy RR
Po mene su došli muž i moji roditelji. Spakovali smo bebice i krenuli našoj kući. I kad smo došli, ja sam se skroz zbunila nešto... jer tamo sam imala svoj ritam - kada izmlazam mleko, kada formula, gde su pelene, gde su krpice... a kod kuće sve je bilo drugačije i to mi je bio neki totalni šok, tako da sam samo sedela na kauču jedno pola sata dok nismo ustanovili šta da radimo i kako da nahranimo bebaće user posted image

Onda je sve krenulo bolje. Prvih nekoliko dana (nedelja) muž je skakao oko nas, jer sam ja od porođaja bila toliko iscrpljena, da nisam čula ni bebe da plaču, a spavali su u krevetcu kraj nas. Nemam lepo sećanje na prvi dan, ali imam na ostale dane posle toga.

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
29.11.2008 13:13:59   
kumara
Kako je sve to divno!!! Jedva cekam da se i nama to desi!!!! user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
30.11.2008 20:59:32   
Lu
Ma svi su naši muževi dobri,ali ovaj Jecin..hej to je legenda stvarno,treba pokazati osjećaje baš onako kakvi jesu a to nemogu svi muškarci iako su u duši dobri,evo ja ovo tvrdim za svog.

A što se tiče prvog dana kod kuće,sve je bilo spremno za bebicu,ja sam spremila da se beba može odmah spustiti u krevet i da je sve pri ruci,jer je moja mama i šoku kao i muž.
Njih dvoje su došli po mene,kod kuće nas je čekao ručak ali ja nisam mogla da sjedim sve me bolilo jela sam ležeći,beba je plakala,kad je konačno ušutio onda ja nisam moglada zaspim,stalno sam mislila o tome da sam došla kući i da treba da budem sretna ali bisam imala mira.
To je bilo s razlogom,sutradan su ga vodili muž i mama da vadi krv iz pete i otkrili su,nakon što im se učinio žut u licu da ima povećan bilirubin i samo su mi javili da se spremim idemo natrag u bolnicu,ja sam plakala neutješno,predstojilo mi je sedam groznih dana na pedijatriji u onoj istoj odvratnoj bolnici.
Eto nije baš lijepa priča,ali kad sam tad došla kući e to je bilo to,osjećala sam se sigurno i zaštićeno i mogla sam napokon da uživam u svojoj bebici bez straha.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
21.12.2009 2:41:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Po mene su došli moji roditelji i moj muž.
Doveli smo bebicu u stan. Moj muž je očistio ceo stan, oprao, ispeglao i složio SVE pelene i garderobicu za bebu, montirao krevetac, kupio mi digitalnu kameru na poklon i sa mašnicom ostavio na stolu pored kreveca a korpice sa cvećem su bile svuda po stanu. Na vratima je stajala zalepljena slika (odštampana u boji na A3 papiru), Luka i ja, naša prva slika koju je moj muž uslikao u bolnici i pisalo je DOBRODOŠLI KUĆI.
Onda sam se ja okupala, oprala kosu (user posted image ) i ručali smo pošto je moja mama donela kompletan ručak.
Bila sam umorna ali jako srećna. Luka je tog prvog popodneva bio miran, spustili smo ga u krevetac, spavkao je. Onda je došla patronažna sestra, okupali smo bebicu, moji su otišli kući i iskreno te prve noći se uopšte ne sećam u smislu, da li je spavao, koliko...



Ja placem...opet se raznezih kao budala...O boze...kakav divan covek

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
21.12.2009 3:16:10   
Verus
user posted image  OTI eee ti hormoni ce nas rasturiti!  Bas stvarno divan covek...mm je dobar, ali ne mogu da zamislim da bi nesto tako uradio....nadam se da gresim...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
21.12.2009 12:28:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

user posted image  OTI eee ti hormoni ce nas rasturiti!  Bas stvarno divan covek...mm je dobar, ali ne mogu da zamislim da bi nesto tako uradio....nadam se da gresim...user posted image



Joj Verus meni je ovo divno sto je uradio njen muz...
Moj jeste romantican ali ovo...ne ocekujem ni u najludjim snovima...
I neka sam pateticna i neka sam romanticna i neka sam jadna i bedna ali
HOCUUUU I JAAAAA!!!!




(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
21.12.2009 12:33:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: Verus RR

user posted image  OTI eee ti hormoni ce nas rasturiti!  Bas stvarno divan covek...mm je dobar, ali ne mogu da zamislim da bi nesto tako uradio....nadam se da gresim...user posted image



Joj Verus meni je ovo divno sto je uradio njen muz...
Moj jeste romantican ali ovo...ne ocekujem ni u najludjim snovima...
I neka sam pateticna i neka sam romanticna i neka sam jadna i bedna ali
HOCUUUU I JAAAAA!!!!









user posted image   Draga, to još
ne znaš...  ko zna šta će u njemu proraditi kada mu žena njegovog života kući donese maaaaju bebu! user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
21.12.2009 13:02:05   
marince1
Ja sam vec negde pisala o toma i ne pocije mi se opet,jer cu da se iznerviram!!!

Mene je sve cekalo spremno,jer sam ja spremila pre odlaska u porodiliste.

Mm je dosao po nas,a kuci nas je cekalo 30 ljudi,koje je moja svekrva pozvala iako sam rekla NE,svi oni glupi obicaji,svi hoce gledaju bebu,Svi imaju milijardu saveta,a meni treba vazduha(citaj samoce)

Sve bih dala da smo tad mogli da budemo samo nas troje da legnemo u krevet i zagrlimo se user posted image user posted image user posted image

A prvo vece je proslo u pranju sudova i rasklanjanju loma koji je osta iza gostiju (tad moje svekrve nije bilo,samo mm i ja moja drugarica user posted image user posted image user posted image
I moje sunce koje je mirno spavalo

< Poruku je uredio marince -- 21.12.2009 13:03:49 >


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
21.12.2009 13:03:41   
Rivana

IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Po mene su došli moji roditelji i moj muž.
Doveli smo bebicu u stan. Moj muž je očistio ceo stan, oprao, ispeglao i složio SVE pelene i garderobicu za bebu, montirao krevetac, kupio mi digitalnu kameru na poklon i sa mašnicom ostavio na stolu pored kreveca a korpice sa cvećem su bile svuda po stanu. Na vratima je stajala zalepljena slika (odštampana u boji na A3 papiru), Luka i ja, naša prva slika koju je moj muž uslikao u bolnici i pisalo je DOBRODOŠLI KUĆI.
Onda sam se ja okupala, oprala kosu (user posted image ) i ručali smo pošto je moja mama donela kompletan ručak.
Bila sam umorna ali jako srećna. Luka je tog prvog popodneva bio miran, spustili smo ga u krevetac, spavkao je. Onda je došla patronažna sestra, okupali smo bebicu, moji su otišli kući i iskreno te prve noći se uopšte ne sećam u smislu, da li je spavao, koliko...



Ja placem...opet se raznezih kao budala...O boze...kakav divan covek




Predivni stvarno su retkost danas ovakvi muskarci....bravo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Prvi dan kod kuće sa bebom
21.12.2009 13:05:36   
Jeca*
on je moje srce najnežnije na svetu user posted image



_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here