|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Psihoterapija
23.6.2009 13:02:56   
oliveradj
Šta mislite o tome? Da li je neko išao na psihoterapiju? Meni lično privatno je skupa mislim da bi mi jako koristila ali u državnim ustanovama je ni nema ako negde znate da se radi molim Vas da objavite na forumu.

Psihoterapija je lecenje psihickih poremecaja i oboljenja psihogenog porekla bez upotrebe lekova, tj psiholoskim metodama.
 Medjutim,cesto se kaze da je psihoterapija suvise dobra i lekovita metoda da bi se njena upotreba
mogla ograniciti samo na bolesne.Kao rezultat pravovremeno sprovedenih psihoterapijskih postupaka i
mentalno zdravi ljudi cesto postaju srecniji i zadovoljniji,sposobniji za bliskost,ljubav,seksualno funkionisanje,
uspesniji u ucenju i obavljanju profesionalne delatnosti zive kvalitetnije.
Opste je poznato da svi nosimo u sebi neugodna dogadjanja,zaostala iz detinjstva,
koja cesto nisu razresena na pravi nacin.
Ovaj nedovrseni posao ponekad deluje kao nesvesna kocnica koja usporava i ogranicava razvoj nase licnosti.
Ove nesvesne kocnice mozemo psihoterapijom otkloniti i time se osloboditi emocionalnih poremecaja,
ali i podstice razvojne procese i kreativne potencijale unutar nase psihicke strukture.
Drugim recima mentalno zdravi ljudi psihoterapijom nauce kako da kvalitetnije zive i budu uspesniji u
obavljanju svojih uloga(profesionalnih,porodicnih,bracnih,roditeljskih i sl), a dapri tome ocuvaju svoju
psihicku stabilnost i dusevno zdravlje,to je postupak psihoedukacije i mentalnog treninga.

klik

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Psihoterapija
23.6.2009 20:53:52   
Verus
olivera, ja dok sam bila bolesna posle operacije kolena, totalno sam pala u depresiju....to pre nisam u zivotu iskusila tako da nisam bas ni znala kako da se nosim sa svim tim "crnilom". Na insistiranje moje majke otisla sam do psihoterapeuta, dva puta, i da, bas je bilo skupo....uglavnom, naucio me je kako da meditiram, i kako da svoje telo i um kontrolisem "iznutra", ne znam ni kako bih ti to sve objasnila. 

Ali mislim da je ovo bas na mestu, i da znam da jako pomaze....

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Psihoterapija
23.6.2009 20:57:53   
Shishica
Pomaze, ali zavisi kod koga odes. Mene je pitao psihijatar (zensko) na kraju razgovora jednog i jedinog da li mi trebaju lekovi!? Svasta! Pa nisam zato dosla!
A inace sam pricala u srednjoj sa psihologicom i puno mi je pomogla sa mojim strahom...Znala sam ja uvek sta ce mi reci ali eto.. Vredeloo je da to ipak cujem od nje...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Psihoterapija
23.6.2009 20:58:35   
Lu
Ja kad bi imala priliku svakako bi posjetila jednog psihoterapeuta,imala bi dosta toga da pričam s njim i zaista imam želju user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Psihoterapija
23.6.2009 21:06:16   
bebać
IZVORNA PORUKA: lu

Ja kad bi imala priliku svakako bi posjetila jednog psihoterapeuta,imala bi dosta toga da pričam s njim i zaista imam želju user posted image




i ja tako mislim,u zadnje vrijeme čak mislim da mi je prijeko potrebanuser posted image nekako da me samo 'dozove sebi'


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Psihoterapija
23.6.2009 21:06:28   
Shishica
Procitajte knjizicu oca Tadeja Kakve su nam misli takav nam je zivot.. Odlicna terapija user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Psihoterapija
23.6.2009 21:07:43   
bebać
LU,ti bi mogla biti moj psiholog???Nekako me ontaš samo tako,ne majke mi,zaista imam feeling tajuser posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Psihoterapija
23.6.2009 21:19:31   
Lu
Ma daj bebać nemoj me zezati vidiš da ne znam kuda sama sa sobomuser posted image

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Psihoterapija
23.6.2009 22:08:22   
bebać
Znaš da se lakše uvijek vidi tudji život,nego vlastiti svoj...oduvijek bilouser posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Psihoterapija
24.6.2009 10:00:37   
MERYEN
IZVORNA PORUKA: Shishica

Procitajte knjizicu oca Tadeja Kakve su nam misli takav nam je zivot.. Odlicna terapija user posted image


Slazem se.
ps
Olivera cerkica ti je prelepa ima prelepe oci pupupu.user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Psihoterapija
24.6.2009 10:02:29   
guppy RR
Slažem se sa napisanim, i meni treba psihoterapija posle svih sranja i stresova u životu.



< Poruku je uredio guppy RR -- 24.6.2009 10:04:06 >

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Psihoterapija
24.6.2009 10:03:35   
Anoniman
ja sam balkanka .... i ne treba mi psihotarapeut nego samo bejzbol palica user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Psihoterapija
24.6.2009 10:03:57   
guppy RR
Olivera, uostalom... koga briga šta mi mislimo. Ako si ti odlučila da rasčistiš sa nekim stvarima koje te opterećuju, bile iz prošlosti ili sadašnjosti, i ako si zaključila, da je to način na koji da se boriš s njim, svaka ti čast. Go for it!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Psihoterapija
24.6.2009 10:06:17   
oliveradj
Hvala Merien user posted image  ona je prava mala opasnica.

I meni treba psihoterapeut čula sam da ima i nekih koji rade u kući i da je to ok varijanta.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Psihoterapija
24.6.2009 10:06:49   
guppy RR
olly, bi li pričala sa nama o tome?

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Psihoterapija
24.6.2009 10:08:17   
oliveradj
Ma naravno draga Guppy, ali ima ih više za nego protiv user posted image  čak i u ovoj raspravi!

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Psihoterapija
24.6.2009 10:12:22   
Anoniman
Olivera nisam ja protiv boničko neg se zezam user posted image

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Psihoterapija
24.6.2009 10:15:28   
oliveradj
Ma znam ja da se ti zezaš šta bi mi bez tvojih odvala bilo bi nam prazno sigurno!

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Psihoterapija
24.6.2009 10:17:58   
bebać
Ja sam čačkala po netu,i našla sam on line psihosavjetovalište,poslala sam upit dal je moguće i dal ima efekta taj vid samopomoći,javila mi se ta direktorica savjetovališta koja je ujedno i psihoterapeut....to je bilo prije par dana...i rekla mi je da je ok. taj vid,ako meni paše i ako mi je lakše kroz pisanje...ONA JE TU...ukratko sam joj napisala šta me muči,znam da to i nije neki problem...ali mene jednostavno guši....i javila  mi se drugim mailom,tražeći da je detaljnije uputim u svoj život..od djetinjstva pa do....poslala sam mail...ali mi se više nije javilauser posted image user posted image user posted image user posted image

a tako sam se radovala njenim mailovimauser posted image

< Poruku je uredio bebać -- 24.6.2009 10:19:02 >


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Psihoterapija
24.6.2009 10:21:37   
prase
Ajoj, neće vam se dopasti sada ono što ću pisati...

Ja nisam bila na psihoterapiji, bar ja te svoje "sastanke" sa psihijatrom ne bih nazvala terapijom, psihijatar možda bi. Imala sam ludačke glavobolje i nikakav fizički razlog za njihovo postojanje. Poslali me na kraju na EEG da vide imali nešto pod tim plavim šeširićem... Taj psihijatar (žena) je trebalo samo da baci svoj autogram na zapis EEG pa da idem dalje. Ona se žena (valjda je to profesionalna deformacija) uhvatila da priča sa mnom, pa koji su moji problemi, pa kako ih rešavam, pa da li mislim da mi treba pomoć da ih rešim itd. Na kraju sam ja rešavala njene probleme, jer je meni bilo glupo da tu sedim i ćutim a ona da priča o tome šta misli da su moji problemi, pa sam ja počela da pričam šta ja mislim koji su njeni i tako je krenulo...

Moj brat se jedno vreme zabavljao sa nekim idiotom od devojke koja ga je naterala između ostalog da ide kod psihijatra, pardon psihologa. I tamo su ćaskali o tome kako mu sestra, zajedno sa mamom upropaštava život i ako on ne želi da bude ono što one žele, može slobodno da ih ignoriše... Kako je raskinuo sa tom devojkom, više mu nije bio potreban taj psiholog, a do tada mu je bio neophodan (ok, možda mu je i pomogao da ostane zdrav uz onu aspidu).

Moja je tetka imala simptome potresa mozga (mada se nije sećala da se udarila, a našli su je u nesvesti) pa je isto išla kod psihijatra... Prošla isto kao ja - na kraju je ona rešavala njegove probleme, ona je žena zapalila cigaretu i zavalila se u njegovoj fotelji a on je plakao kao malo dete...

Suma sumarum, moje skromno mišljenje je da ta psihoterapija funkcioniše na fazon da se tamo osećaš dobro, da ti govore da si u pravu, uvek su na tvojoj strani ali pod imenom nepristrasnosti koja mora biti postoji jer je plaćena, svi problemi su rešivi - samo u različitom broju seansi, svi koji ti smetaju su budale i kreteni, a oni koji te vole su anđeli sa neba... Valjda je poenta u tome da se čoveku vrati samopouzdanje i dobro mišljenje o sebi, jer je loše mišljenje o sebi koren svake nesreće obrni-okreni. Ako je čoveku potreban razgovor da se reši nekih svojih dilema, strahova, da mu neko stručan kaže da je u pravu što hoće da ostavi muža ili da više ne razgovara sa bratom, onda je to pravo rešenje. Sa druge strane, ako ti ništa ne fali, bolje nemoj ići jer je to gubljenje vremena i novca, a tamo će ti reći da ti nešto fali i ići ćeš opet i opet i opet...


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Psihoterapija
24.6.2009 10:26:29   
bebać
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ne znam prase šta da mislim,to da su uz tebe tamo i da ti vraćaju samopouzdanje to da,imala sam prijateljicu koja je išla na seanse...i baš mi je pričala da joj to rade...ja kontam da ti možda pomognu da sagledaš tu svoju situaciju/problem sa druge strane,iz drugog ugla,i da je možda počneš rešavat korak po korak iz korena???

Ma nemam pojma ustvari,lupetamuser posted image


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Psihoterapija
24.6.2009 10:33:49   
NadaR

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

ja sam balkanka .... i ne treba mi psihotarapeut nego samo bejzbol palica user posted image

Ja ovo potpisujemuser posted image
Moj djever je zbog svih stresova na poslu, braka koji je p agu propasti rijesio da malo poprica sa jednom tetom psihologom. Ode on tamo koji put , slucajno upozna njenu cerku... I psiholog mu vise ne treba ... njih dvoje ocekuju bebicu za dvadesetak dana ... srecan je, ispunjen ...
Eto moze i tako nesto da se desiuser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Psihoterapija
24.6.2009 10:37:12   
bebać
Da Nado....vidiš da mu ne treba jer je sad ok....ali prije upoznavanja njene kćerke nije bilo ok....i krenuo je sa namjerom da to što nije ok riješiuser posted image pa jel???

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Psihoterapija
24.6.2009 10:39:44   
NadaR
Da. user posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Psihoterapija
24.6.2009 10:40:42   
boje
IZVORNA PORUKA: prase


Suma sumarum, moje skromno mišljenje je da ta psihoterapija funkcioniše na fazon da se tamo osećaš dobro, da ti govore da si u pravu, uvek su na tvojoj strani ali pod imenom nepristrasnosti koja mora biti postoji jer je plaćena, svi problemi su rešivi - samo u različitom broju seansi, svi koji ti smetaju su budale i kreteni, a oni koji te vole su anđeli sa neba... Valjda je poenta u tome da se čoveku vrati samopouzdanje i dobro mišljenje o sebi, jer je loše mišljenje o sebi koren svake nesreće obrni-okreni. Ako je čoveku potreban razgovor da se reši nekih svojih dilema, strahova, da mu neko stručan kaže da je u pravu što hoće da ostavi muža ili da više ne razgovara sa bratom, onda je to pravo rešenje. Sa druge strane, ako ti ništa ne fali, bolje nemoj ići jer je to gubljenje vremena i novca, a tamo će ti reći da ti nešto fali i ići ćeš opet i opet i opet...

potpuno se slazemuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,ali nekim ljudima je to stvarno jako potrebno.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here