|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Reciklaža / Recikliranje
5.5.2011 14:21:07   
viking
Prosto i jednostavno - da li reciklirate?
Ja da, istrošene baterije skupljam u kesicu i onda ih bacim u za to određen kontejner (ima ih u Merkatoru, Maksiju u Delta Citiju, kod Cvetnog trga), imam kesu za PET ambalažu koju bacam u poseban kontejner (sreća, ima ga u mom bloku), imam staru korpu za veš koja je sada korpa za papir pa kad nakupim dovoljno ja dam cigićima pa ga oni posle prodaju, isto je i sa staklom i imam kantu za normalno đubre.
Na poslu sve što štampam sačuvam, pa onda štampam sa druge strane da uštedim papir, a kad i to potrošim, sve stavljam na jednu komilu pa opet ostavim pored kontejnera da ga popupe ljudi koji skupljaju pšapir.

Ponekad mislim da sam luda, ali savest mi ne dozvoljava drugačije.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Reciklaža / Recikliranje
5.5.2011 14:36:15   
majathegreat
Mi smo oduvek u kući o tome vodili računa, makar smo sve razdvajali, pa pokupi ko kako naiđe i šta kome treba. Bile su nekada kad smo bili baš mali zanimljive akcije tipa skupljanje stare hartije, konzervi i sl. Kad sam imala 11 godina smo bili u Švedskoj, porodično na odmoru, a ja još uvek pamtim kako smo nosili prazne limenke (konzerve) u neki mega market i ubacivali ih u neke aparate, a za uzvrat dobijali novčiće. Pošto su moji za tih mesec dana tada popili brdo piva, mi smo prilično zaradili. user posted image  Uglavnom od toga je prošlo 21 godina i ja to još nisam videla u Ns. Videla sam aparat, sad sam zaboravila gde, ali naravno ne radi niti je radio. No, od pre par meseci mi smo u kući odlučili da to više ne radimo. Pošto mi je muka od svih novokomponovanih akcija iz koje uvek neko izvlači korist u ovoj našoj bedi, da ih ne pominjem baš ovde, a imaju veze sa reciklažom, od nas je bilo dosta. Sad iako me duša boli svaki put kad bacam đubre, ja se inatim. Kome? Ne znam. Ali neću da mi niko ništa diktira. I još da dodam da sam pre neki dan videla đubretarski kamion koji je pored redovnih kontejnera u istu gomilu izručio i kontejner od pet ambalaže.user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Reciklaža / Recikliranje
5.5.2011 14:37:15   
Ana*
Da, obavezno. Kod nas ima kontejnera posebno za garderobu, metal, staklo posebno za belo, posebno zeleno i braon, papir skupljamo i odredjenim danima iznesemo ispred zgrade. Stignu nam i kese kojim danima se odnosi odeca i obuca koja jos uvek moze da se nosi naravno da sve mora biti oprano i opeglano. Za djubre kupujemo kese. U Ch nema kontejnera za plastiku tako da nju bacamo u smece ili skupljamo pa nosimo na reciklazu samo sto moramo platiti nekoliko chf.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Reciklaža / Recikliranje
5.5.2011 14:43:12   
viking
Zezaš?!?! E, večeras ću da ih čekam (dolaze svako veče u 23h) da vidim šta će da urade!

IZVORNA PORUKA: majathegreat

I još da dodam da sam pre neki dan videla đubretarski kamion koji je pored redovnih kontejnera u istu gomilu izručio i kontejner od pet ambalaže.user posted image


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu majathegreat)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Reciklaža / Recikliranje
5.5.2011 14:49:57   
Vika
Na žalost, u ovom gradu gde sam se doselila pre tri godine, nema zasebnih kontejnera, često nema ni običnih.

Ali ovu priču oko štampanja na obe strane sprovodim. I sve što bude moguće,rado.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Reciklaža / Recikliranje
5.5.2011 14:58:02   
Olga75
mi recikliramo vec skoro godinu dana ali ne tako sto razdvajam pa gde ga djubretari ubace ili da ga jatrazim kontejnere nego nam dolazi covek koji se profesionalno bavi skupljanjem sekundarnih sirovina koje on odvozi na reciklazu , odnosi pet ambalazu , papir i metalnu ambalazu i to nam plati , recicu vam i koja je zarada , za tri meseca smo zaradili 300 dinara user posted image
od mene djubretari prakticno nose samo organski otpad

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Reciklaža / Recikliranje
5.5.2011 15:00:32   
viking
To je super Olga (prednost života u kući)!
Ja kad krenem da bacim đubre, sa mojih 16 kesa, izgledam kao luda mandrda, samo mi fale polupana kolica iz supermarketa...jedva zatvorim vrata od lifta user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Reciklaža / Recikliranje
5.5.2011 15:02:47   
minavb
Ja sam na poslu sklopila ugovor za otkup sekundarnih sirovina, u nasem slucaju jestivog ulja. Donesu nam ambalazu, mi iskorisceno ulje skupljamo tu i odna dodju da odvezu. Nije neka para ali ima smisla baviti se time.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Reciklaža / Recikliranje
5.5.2011 15:06:11   
viking
Ma to je super, svako uradi po malo i eto user posted image  


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Reciklaža / Recikliranje
5.5.2011 15:12:03   
Verus
Recikliramo. Na poslu imamo odeljak gde mozemo ostaviti iskoriscene baterije, a u kuci kantu u koju se stavlja sve ostalo: papir, staklo, kartonske kutije, plastika itd....Grad u kojem zivim je jedan od 25 prvih ekoloskih gradova u SAD i starno imaju fenomenalno organizovan program.  I mene bi grizla savest da imam opciju da recikliram a da to ne cinim.  Nasi prvi sused sa leve strane imaju kantu za reciklazu (plave su boje) a uopste ne recikliraju...Imaju 3 dece i gomilu stvari koje bacaju u obicne kese....cobani jedni...

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Reciklaža / Recikliranje
5.5.2011 15:17:15   
Ana RR
Znate šta je tuga? To što mm radi u firmi koja se bavi zaštitom na radu i zaštitom životne sredine a znate gde bacaju baterije? U kantu za smeće. Ništa ne recikliraju. Mm stalno priča o tome, užasno ga to nervira.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Reciklaža / Recikliranje
5.5.2011 15:19:37   
Olga75
sto se tice baterija , sada koristimo one sto se pune user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Reciklaža / Recikliranje
5.5.2011 15:22:02   
viking
A je l' može on kao pojedinac da uzme jednu kantu, napiše STARE BATERIJE i tako pokrene stvar?
Ja sam tako na poslu svim drvila "ovde stoje papiri odštampani samo sa jedne strane, koristite njih bla bla" i uspelo je.

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Znate šta je tuga? To što mm radi u firmi koja se bavi zaštitom na radu i zaštitom životne sredine a znate gde bacaju baterije? U kantu za smeće. Ništa ne recikliraju. Mm stalno priča o tome, užasno ga to nervira.


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Reciklaža / Recikliranje
5.5.2011 15:30:54   
Ana RR
Pa pazi, fora je u tome što oni imaju kantu na kojoj piše Baterije, ali to spremačica posle spoji sa ostalim smećem i baci u kontejner. Čudna je to firma, da ne pišem kakva mu je šefica.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Reciklaža / Recikliranje
5.5.2011 15:35:29   
minavb
IZVORNA PORUKA: viking RR

Ja sam tako na poslu svim drvila "ovde stoje papiri odštampani samo sa jedne strane, koristite njih bla bla" i uspelo je.

\

Mi arcimo mnogo papira, i tek cemo kad uvedemo HACCP. Koleginica i ja, kad radimo mesecni plan, koristimo papir na kome vec stampano. Em stedimo firmi pare, em trosimo manje papira.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Reciklaža / Recikliranje
5.5.2011 15:50:45   
*Alexx*
Ja kolima idem na posao samo kad je jako hladno ili kad sam u stiklama (sto je retko). Tako smanjujem svoj carbon footprint. Kupicu i onaj bokal za preciscavanje vode pa cu smanjiti koriscenje plasticnih flasa od kupovne vode.
Da li recikliram u pravom smislu te reci (papir, met, pet ambalaza)? Jos ne. Kad bih imala kontejnere u naselju, bih. Ovako moram da putujem da bih ubacila stvari u te kontejnere, a iskreno... kad ministar zivotne sredine moze da plati 25000 evra za glupi sajt, onda moze da kupi i par kontejnera i postavi ih po naseljima.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Reciklaža / Recikliranje
5.5.2011 17:33:30   
LillyT
Mi smo imali kontejner za PET ambalažu, ali su ga odneli. Baterije čuvam, eto, pojma imala nisam gde mogu da ih bacim. Stare novine, ostavljam pored kontejnera. Papir uvek iskoristim dva puta (mislim na papir za štampanje). Inače, kada odem kod drugarice u Švicu, stalno se zezam kako ću se zaposliti tamo kao garbage manager. Oni imaju, čini mi se, 4 ili 5 različitih kontejnera za flaše (za plave, bele, crvene, zelene.... i poslednji je za čepove), onda sve živo odvajaju, karton seku na jednake dimenzije i čiste ga od selotejpa, spajalica i sličnih čuda. Ona je dobila ogroman papir na kome joj je objašnjeno kako se baća đubre, kada se iznosi papir i sl.
Ovo nema veze sa recikliranjem, ali ja npr. štedim vodu. Na faxu sam čitala neka istraživanja vezana za vodu, a i diplomski mi se bavio tom problematikom i od tada sam baš u fazonu da ne preterujem sa potrošnjom...

I još jedno pitanje, gde bacate lekove?


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Reciklaža / Recikliranje
5.5.2011 17:39:21   
Olga75
Dulic jos u februaru rece da ce stare lekove primati apoteke i one ih slati na unistavanje

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Reciklaža / Recikliranje
5.5.2011 20:11:17   
Verus
Problem sa carbon footprintom je da ako letis avionom bar 1x godisnje, ostavisi toliki footprint da ti dzaba sto ne vozis kola itd. Tako da znam da svo moje recikliranje bas ne pomaze zbog letenja avionom, ali eto...
Naucicu i svoje dete da razmislja na isti nacin, da se ne razbacuje (vodom, hranom itd) bitno mi je da odraste razmisljajuci zdravo o svojoj okolini.

< Poruku je uredio Verus RR -- 5.5.2011 20:12:29 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Reciklaža / Recikliranje
5.5.2011 20:59:26   
Ana007
Nemaju ljudi u Srbiji kulturu da bacaju smeće u kontejnere a kamoli da recikliraju i odvajaju.user posted image

_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Reciklaža / Recikliranje
6.5.2011 9:18:49   
viking
Ana, istina user posted image  Ali to ne znači da "mi kulturni" treba da odustanemo user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Ana007)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Reciklaža / Recikliranje
6.5.2011 9:22:10   
*Alexx*
Treba da se kontinuirano sprovodi kampanja za bacanje smeca u kontejnere, i za recikliranje. Snabdeti svako naselje sa nekoliko kompleta tih kontejnera. Napraviti flajere, reklame... Bre, pre neki dan sam videla kako iz kola bacaju tetrapak od soka na ulicu user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Ana007)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Reciklaža / Recikliranje
6.5.2011 9:23:11   
viking
Ma, bre, treba da im seku ruke za to i gotovo.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Reciklaža / Recikliranje
6.5.2011 9:25:22   
*Alexx*
Ja psujem kad to vidim. Iznerviram se. Jbte, nosim po tasni iskoriscene vlazne maramice jer u celom parku nema kante za djubre. Mozes i ti u kolima da sacuvas taj tetrapak i bacis ga na prvoj pumpi.

< Poruku je uredio *Alexx* -- 6.5.2011 9:26:05 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Reciklaža / Recikliranje
6.5.2011 9:44:23   
eni26
da,posebno papir i plasticne i kartonske flase,posebno staklo i posebno "ostalo"user posted image i to sve u 100% biorazgradive kese.

(odgovor članu majathegreat)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here