|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Rođena beba teška skoro devet kilograma
23.9.2009 22:26:13   
Anoniman
Jedna stanovnica Indonezije rodila je bebu tešku 8,7 kilograma koja je dobrog zdravstvenog stanja uprkos rizičnom porođaju.

user posted image

Dečak, koji još nema ime, rođen je u ponedeljak, carskim rezom, u državnoj bolnici u Kisaranu na Sumatri, kazao je ginekolog koji je obavio porođaj Binsar Sitangang.
"Zbog težine novorođenčeta, operacija je bila izuzetno teška. Beba, koja je dugačka 62 centimetra, dobro oseća nakon što joj je "prvih pet minuta (po rođenju) bila neophodna pomoć pri disanju. To je izuzetna beba. Mnogo glasnije plače od drugih beba i stalno je gladna", ispričao je lekar.
Majka Ani (41) nije išla na redovne kontrole tokom trudnoće i boluje od dijabetesa, što uvećava rizik od rađanja beba većih od proseka, kazao je lekar. Žena već ima troje dece, koja su pri rođenju imala oko četiri kilograma.
Njen novorođeni sin najveća je beba ikada rođena u Indoneziji, četvrtoj najnaseljenijoj državi na svetu, sa 235 miliona stanovnika. Prethodna najveća beba u toj zemlji rođena je 2007, sa 6,9 kilograma.
Izvor: Blic
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Rođena beba teška skoro devet kilograma
23.9.2009 22:36:18   
indy_25
Mogu misliti kako ga je bilo tesko roditi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Rođena beba teška skoro devet kilograma
23.9.2009 22:36:52   
Anoniman
CR-om

(odgovor članu indy_25)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Rođena beba teška skoro devet kilograma
23.9.2009 22:36:53   
sneza24
A joj kad ce moja beba da ima 8,7 kg user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Rođena beba teška skoro devet kilograma
23.9.2009 22:37:02   
SUPER MAMA
Joj kolka beba.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Rođena beba teška skoro devet kilograma
23.9.2009 22:37:20   
indy_25
A tek sam sada vidjela da je carski rez pa mama nije osjetila sreca njena inace ne bi ni mogla prirodno roditi ovoliko dijete

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Rođena beba teška skoro devet kilograma
23.9.2009 22:42:02   
viking
Gde nije osetila, pa prosečna visina Indonežana je 145cm!

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Rođena beba teška skoro devet kilograma
24.9.2009 8:14:50   
Jeca*
joj kako je sladak, buckast...ma nek je živi i zdrav, nadam se da da je zdrav i da neće imati nekih tegoba, jer je ovo ipak neuobičajeno

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Rođena beba teška skoro devet kilograma
24.9.2009 8:34:16   
barbara
kako je sladak,prava dzin beba!neka je ziv i zdravuser posted image kako bi ga malo gnjavilauser posted image

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Rođena beba teška skoro devet kilograma
24.9.2009 9:46:29   
MERYEN
Rodio se buckic veliki to i nije tako lose,imas u startu veliku bebu,neka je ziv i zdrav.user posted image

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Rođena beba teška skoro devet kilograma
24.9.2009 9:46:47   
sanji
AUUUUUUUUUU kolika beba! Svaka joj čast kako je iznela trudnoču! user posted image Samo neka su živi i zdravi!user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Rođena beba teška skoro devet kilograma
24.9.2009 13:14:15   
mamanp
Svaka joj cast sto je iznela trudnocu do kraja. Mi kukamo u trudnoci kad je beba 3-4 kg, a zamislite skoro 9kg.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Rođena beba teška skoro devet kilograma
24.9.2009 13:21:39   
Rivana
Bravo za mamu user posted image

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Rođena beba teška skoro devet kilograma
24.9.2009 13:40:34   
Anoniman
Moj Luka za prvi rođendan nije imao 9kg.

Moram da kažem da meni ovo ni malo nije slatko! Uopšte ne bih volela da imam novorođenče od 9kg. I smatram da je ta majka neodgovorna: "Majka Ani (41) nije išla na redovne kontrole tokom trudnoće i boluje od dijabetesa..."

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Rođena beba teška skoro devet kilograma
24.9.2009 15:20:53   
2002m
Neka je on ziv i zdravuser posted image .Zamislite samo koliko ce kilograma imati za 4 meseca, kada bebe do 5 mes. prosecno stave preko 1 kg. za mesec dana.Moj je za prvi rodjendan imao 10kg.Meni tako gojazna beba bas i nije slatka.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Rođena beba teška skoro devet kilograma
24.9.2009 16:51:26   
mihi
Beba sa godinu dana treba da ima trostruku porođajnu težinu, zamislite kad mali sa godinu dana bude imao skoro 27 kg, valjda neće toliko da napredujeuser posted image

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Rođena beba teška skoro devet kilograma
24.9.2009 16:53:41   
cicko
Portabl sumo rvac!!!user posted image



IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Jedna stanovnica Indonezije rodila je bebu tešku 8,7 kilograma koja je dobrog zdravstvenog stanja uprkos rizičnom porođaju.

user posted image

Dečak, koji još nema ime, rođen je u ponedeljak, carskim rezom, u državnoj bolnici u Kisaranu na Sumatri, kazao je ginekolog koji je obavio porođaj Binsar Sitangang.
"Zbog težine novorođenčeta, operacija je bila izuzetno teška. Beba, koja je dugačka 62 centimetra, dobro oseća nakon što joj je "prvih pet minuta (po rođenju) bila neophodna pomoć pri disanju. To je izuzetna beba. Mnogo glasnije plače od drugih beba i stalno je gladna", ispričao je lekar.
Majka Ani (41) nije išla na redovne kontrole tokom trudnoće i boluje od dijabetesa, što uvećava rizik od rađanja beba većih od proseka, kazao je lekar. Žena već ima troje dece, koja su pri rođenju imala oko četiri kilograma.
Njen novorođeni sin najveća je beba ikada rođena u Indoneziji, četvrtoj najnaseljenijoj državi na svetu, sa 235 miliona stanovnika. Prethodna najveća beba u toj zemlji rođena je 2007, sa 6,9 kilograma.
Izvor: Blic

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Rođena beba teška skoro devet kilograma
24.9.2009 17:05:03   
Lilly*
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Rođena beba teška skoro devet kilograma
15.12.2009 12:17:26   
Dudu25
user posted image  dusica mala kako je punaaa user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Rođena beba teška skoro devet kilograma
15.12.2009 17:35:50   
Ellenica
Kako li se ova mama osećala saa tolikom bebom u stomaku!!!

_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Rođena beba teška skoro devet kilograma
26.11.2011 18:08:39   
vukosava
U Smederevu rođen dečak težak šest kilograma

U smederevskom porodilištu rođen je dečak težak šest kilograma i sto grama i dug 61 centimetar.

user posted image

"Veliki" Gojko

user posted image

Dečak, koji je na svet došao noćas carskim rezom, nosiće ime svog dede - Gojko, a njegovoj mami ovo je peto dete.

Malog Gojka, kad izađe iz porodilišta, kod kuće će sačekati četiri sestre, od kojih najstarija ima šesnaest godina, a najmlađa trinaest meseci.

Lekarski tim smederevskog porodilišta u dosadašnjoj praksi nije imao porođaj kao što je ovaj. Ginekolog Miroljub Stefanović kaže da je carski rez bio neminovan s obzirom na to da je beba prilično velika.

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Rođena beba teška skoro devet kilograma
26.11.2011 23:15:53   
limunada
Cudo Bozije user posted image beburina user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Rođena beba teška skoro devet kilograma
26.11.2011 23:23:43   
Brana
Bebice su sve slatkeuser posted image ,ali meni je ovo iskreno malo cudno tj.neprirodno...izgledaju mi gojazno i zajapureno u odnosu na ostale bebe...

< Poruku je uredio Brana -- 26.11.2011 23:26:03 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Rođena beba teška skoro devet kilograma
26.11.2011 23:25:40   
madre
jadno ovo malecko pored velikog gojkauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Rođena beba teška skoro devet kilograma
26.11.2011 23:25:44   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: viking RR

Gde nije osetila, pa prosečna visina Indonežana je 145cm!

user posted image jeste stvarno!


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here