|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
5.10.2010 19:38:23   
pravdazasve
 
Lekari ili ….? Podset_i me sta to beše lekar ?  Nakon 9 meseci uredno vodjene i kontrolisane trudnoće, sa uradjenim svim pretragama i nalazima koji su neophodni , došao je i taj dan koji treba da bude najsrćcniji za roditelje- dan  porodjaja. sve počinje u četvrtak oko podne. Nakon redovne kontrole trudnicu upućuju u bolnicu i kazu da je beba spremna. svi mi (familija) sa radošću očekujemo vest o dolasku na svet tog malog anđela. Prolazi 2,3,6,10.....sati  prolazi od prijema u bolnicu-ništa se ne dešava. Putem sms-a i pozivima na mobilni , na vezi smo sa trudnicom za sve to vreme.  kaže, čekaju da se otvori – ima bolove. Prolazi i noc,ništa se ne dešava. Pre podne (22 sata od prijema u bolnicu)  zovemo trudnicu na mobilni-ne može da priča, plače jer ima jake bolove.  Par sati kasnije zovemo porodilište da dobijemo neku informaciju,kažu nema ona bolove,neće se poroditi do kasno u noć. Bože sta se dešava? Ona plače,ne može da razgovara jer ima bolove,a par sati kasnije kažu da nema bolove. Posle toga se javlja trudnica ocu i kaže mu da kaže rodbini da ne zovu u porodilište da se interesuju,jer su sada bile sestre (medicinske) kod nje , grdile je i derale se na nju zato što  rodbina zove da se raspituje. Smeta im rodbina verovatno u gledanju popodnevnih sapunica. Pa izvinite sestre što vas uznemiravamo, ali da  se član vaše porodice porađa 30 sati , da li bi tada vi sedele skrštenih ruku? Oko 19:20 trudnica oseća da se beba dva puta pomerila. Malo kasnije dolazi doktor da je pregleda , ustanovi da je otvorena 5 prstiju. Kaže joj da zove anesteziologa da joj redi epidural.  Buši joj doktor vodenjak,zelena tečnost. Kaze  da je beba izmučena i šalje je na ultra zvuk gde konstatuju da bebi ne kuca srce. 30 sati od prijema u bolnicu.  30 sati im je bila na ocima i pregledana nebrojano puta. Doktor ne zna sta da radi i saziva konzilijum. 5 lekara  veća šta da se radi. Posle dva sata od ustanovljene smrti kod bebe,počinju da vade bebu vakumom. Informacija koju dobijamo je da je i zivot majke ugrožen. Bože pogledaj nas,neka bar ona preživi.  Kod kuće muk,šok i neverica.  Niko ne može da poveruje šta se dešava.  Nakon više  2 sata , uspevaju da izvuku bebu. Devojčica, 3.5 kg. 6 puta joj pupčana vrpca omotana oko vrata. Gurala da izadje  udavila se. Koga kriviti ? Boga? Sudbinu ? Doktore? Sve njih zajedno?  Da je ponudjen novac,verovatno bi je porodil u 3 sata nakon prijema a ne bi cekali 30 sati da bilo šta preduzmu.  Nije tajna da u šabačkom porodilištu porođaj košta i da svi lekari imaju svoje tarife od normalnog porođaja,preko epiduralnog pa do carskog reza. u zavisnosti od dubine džepa,možete da birate kako ćete se poroditi,ili ako nemate para da se molite Bogu da bar neko preživi taj porođaj.


< Poruku je uredio viking RR -- 15.10.2010 9:41:30 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
5.10.2010 19:45:02   
liliana
user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu pravdazasve)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
5.10.2010 19:52:59   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu liliana)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
5.10.2010 20:02:41   
Mishica 77
Moje saučešće porodici. Nemam reči... Potresem se svaki put kao da je neko moj.... user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
5.10.2010 20:16:23   
Verus
Moje saucesce.  Jadan mali andjeo, vratio se Bogu pre nego sto je stigao kod nasuser posted image

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
5.10.2010 20:23:29   
sunce ***
Vise nego strasno a najgore je sto takvih slucajeva ima i bice jos mnogouser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
5.10.2010 20:26:37   
New Mom
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu sunce ***)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
5.10.2010 20:33:48   
Snelle
IZVORNA PORUKA: pravdazasve

DEVOJČICA, 3.5 KG. 6 PUTA JOJ PUPČANA VRPCA OMOTANA OKO VRATA. GURALA DA IZADJE  UDAVILA SE.


Jezivo, ali ovo me je posebno dotuklo i sledilo krv u žilama user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu pravdazasve)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
5.10.2010 20:35:12   
Verus
iznova sam se najezila.....joj boze

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
5.10.2010 20:39:24   
bebablue
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image svaka rec je suvisna... knedla mi u grlu...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
5.10.2010 21:45:10   
red sonia
nemam reciuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
5.10.2010 22:02:55   
Nensi*
Ovo je strasno user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
5.10.2010 22:08:48   
dakana
Uzasno user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
5.10.2010 22:09:04   
sneza24
Sta reci?Tuzno je to da im je bila pred ocima i nisu nista primetili.
Ovo me je podsetilo na moju drugaricu koja je isto tako rodila mrtvu devojcicu.
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
5.10.2010 22:11:47   
choopa choops
O Gospode user posted image user posted image user posted image user posted image
Moje saucesce cijeloj porodici. Majko ne daj se user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
5.10.2010 22:16:05   
Mishica 77
Celo veče razmišljam o tome.
Da sam to, ne daj Bože, bila ja, mislim da moji ne bi čekali toliko i zivkali telefonom. Uleteli bi na odeljenje i napravili haos! Od finoće nema ništa!
Eeeee, da je Hipokrat živ, umro bi na mestu! Mora da mu se kosti prevrću od ovolike doktorske etike!


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
5.10.2010 22:17:32   
minnica
Užasno user posted image

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 17
   [Obrisana poruka]
5.10.2010 22:17:45   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
5.10.2010 22:21:54   
Mishica 77
I moja kuma je tako izgubila dete. Baš sam potrešena. 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
5.10.2010 22:31:30   
Podrum Š.
IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: pravdazasve

DEVOJČICA, 3.5 KG. 6 PUTA JOJ PUPČANA VRPCA OMOTANA OKO VRATA. GURALA DA IZADJE  UDAVILA SE.


Jezivo, ali ovo me je posebno dotuklo i sledilo krv u žilama user posted image

user posted image user posted image user posted image
O Bože ako te ima pogledaj tu mamu... i čuvaj bebaru na nebuuser posted image .

Da li je potrebno da dodam da bih im j.... svima m..... Nisam sigurna da ovo ne bi neko platio. Oko za oko, zub za zub. Uh što sam besna. I tužna.
Ala smo mi jadni, draga Srbijo, tako se ne bori protiv bele kuge user posted image .

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
5.10.2010 22:48:15   
Mishica 77
U Pa su jednog ginekologa zbog slične "budalaštine" doooooooobro nalupali. Mislim da će se sećati dok je živ. Nije baš civilizovano ali druge pravde tu nema.

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
6.10.2010 0:17:22   
MarinaDK
user posted image user posted image user posted image   Strasno i tuzno, ostala sam bez teksta....

Ja sam takodje imala tezak porod, poradjala sam se sa visokom temperaturom, nisam trazila nista protiv bolova ali nakon 20 sati sam zatrazila da mi daju nesto za brze otvaranje, naravno nisu pristali, sve dok mm nije poludio, i izderao se na doktora, 3 smjene sam docekala na onom krevetuuser posted image user posted image Ispatili su me ali hb sve se na kraju dobro zavrsilo...

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
6.10.2010 15:21:09   
isidora88
user posted image user posted image user posted image user posted image
ne daj boze nikome,uzas kakve sve budale rade,majku li im njihovu,treba njih sve dobro nalupati,jako sam besna kad cujem ovako nestouser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu MarinaDK)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
6.10.2010 15:31:08   
mihi
Isto, kao i Isidora, kada sam ovo pročitala dobih poriv da se sa nekim obračunam, ali s kim, ovakvih slučajeva u Srbiji ima koliko hoćete (na žalost.) Da je neko od dr i sestara odgovarao za ovakvo ubistvo, sledeće se ne bi dogodilo. Ovako.....

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
6.10.2010 15:47:16   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here