|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Slušajte telo - ZNA šta mu treba!
26.8.2009 9:44:58   
guppy RR

Od fakulteta dalje stalno sam imala neke želje za određenom hranom svake toliko. Imala sam period kada sam pila po litar mleka dnevno. Pa period supe. Pa period narandži... i nikada nisam znala "šta me to spopalo", dok nisam zatrudnela.

Kad sam ostala trudna, pojavila se u meni NENORMALNA želja po soli. Ali ... NENORMALNA user posted image Znači, svi su upozoravali "nemoj da soliš", a ja tri puta više soli na svoje jelo, nisam znala zašto, znala sam da nije zdravo, ali MORALA SAM.

Otišla sam pred kraj trudnoće kod kardiologa na predlog i doktorica gleda sve nalaze i pita me: "Gospođo, a koliko vi solite hranu?". Ja malo da nisam upala u zemlju od sramote i promumljam joj nešto tipa: "Paaaa, ovaaaj... normalno... vaaaaljdaa"... A ona me u trenutku prekinula i kaže: "Treba da solite hranu malo više, nedostaju vam elektroliti... SLOBODNO solite!"

user posted image user posted image user posted image

Tu sam naučila da treba slušati svoje telo.
Neki dan me spopala silna želja za spanaćem. Svaki dan jedem borovnice i vrištim ako ih nestane u frižideru... O bože... pretpostavljam da se radi o manjku gvožđa.

Shishica mi je sad u jednoj temi savetovala limun, a baš je smešno što u poslednjih mesec dana uvek u kafani naručujem limunadu. Ma jasno je izgleda da telo tačno zna šta mu treba, samo treba reagovati na te njegove znake ...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Slušajte telo - ZNA šta mu treba!
26.8.2009 9:47:54   
dunja RR
dobra prica Guppy, verujem da ima istine, samo izgleda da mom telu fali puno secerauser posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Slušajte telo - ZNA šta mu treba!
26.8.2009 9:49:21   
guppy RR

user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Slušajte telo - ZNA šta mu treba!
26.8.2009 10:01:45   
Shishica
Meni ginekolog stalno govori da slusam svoje telo i ako mi prija da se grejem ili da lezim ili...da tako i radim jer ce to pomoci u datoj situaciji.. Eto..

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Slušajte telo - ZNA šta mu treba!
26.8.2009 10:12:11   
bonita
sta li meni fali onda kada mi se zadnjih dana jedu samo lazanjeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Slušajte telo - ZNA šta mu treba!
26.8.2009 10:15:46   
marince1
Uuuu ovo je tema za mene!ja uvek slusam svoje telo,a pogotovu sad u trudnoci.Bez obzira da li se odnosi na neku hranu,pice,fizicku aktivnost,odmor ili psihu ja sam radila sta je organizmu prijalo.
I mislim da sam zato to tako dobro podnela.
Mislim da je ovo najbolji savet

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Slušajte telo - ZNA šta mu treba!
26.8.2009 12:30:26   
prolece
ja sam htela kod psihijatra zbog tih napada, al izgleda da ipak nije toliko strašno, ima vas još. ja moram da pojedem nešto crveno za ručak(paradajz, paprika, cvekla) ili neko crveno voće. u prvoj user posted image sam jela 1-1.5kg pomorandži dnevno i jela mi se slanina , sad pijem 1l mleka, a imala sam i period sira.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Slušajte telo - ZNA šta mu treba!
26.8.2009 12:33:12   
marince1
Ja ne pijem mleko,ali sam imala period ''zdenka-sira'',ljustla sam ga!user posted image

A kad su bile one vrucine pila sam vodu kao kamila

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Slušajte telo - ZNA šta mu treba!
26.8.2009 12:39:47   
Shishica
Meni sinoc zamirisali cvarciiiii... U nosu mi bio miris, a nema odakle.. Bas mi se jedu.. user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Slušajte telo - ZNA šta mu treba!
26.8.2009 12:43:21   
Lu
Jao Shishice daću ti ja čvaraka iz zamrzivača user posted image
A zašto tijelo traži slatkiše pred vješticuuser posted image
Meni se čini da ako se tad ne bi najela slatkiša,nekoga bi ubilauser posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Slušajte telo - ZNA šta mu treba!
26.8.2009 12:48:15   
Skoki
Shishice sada si me podsetila na pre neki dan, iako nemam ispade sa hranom, osetila sam u dvoristu kako neko pece dzem od kajisija. Tako je dobro mirisalo da sam odmah morala da odem do prodavnice da kupim teglu, i posle samo jedne kasikice me prosla zelja, ali dok je nisam kupila mislila sam da cu da izgorim.  

< Poruku je uredio Skoki -- 26.8.2009 12:49:18 >

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Slušajte telo - ZNA šta mu treba!
26.8.2009 12:53:50   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: lu

Jao Shishice daću ti ja čvaraka iz zamrzivača user posted image
A zašto tijelo traži slatkiše pred vješticuuser posted image
Meni se čini da ako se tad ne bi najela slatkiša,nekoga bi ubilauser posted image


user posted image user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Slušajte telo - ZNA šta mu treba!
26.8.2009 21:44:46   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: lu
A zašto tijelo traži slatkiše pred vješticuuser posted image
Meni se čini da ako se tad ne bi najela slatkiša,nekoga bi ubilauser posted image

Pa telo zna - bolje da ubiješ Snickers nego muža user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Slušajte telo - ZNA šta mu treba!
26.8.2009 22:51:43   
gagana83
Na jagodama bih mogla da zivim,svekrva pre neki dan negde pronasla jagode pa sam bila srecna ko malo dete.
A sestra od mm(da ne kazem zaova-mrzim tu rec) vec mesecima nam svaki dan sprema proju,nekad i dva puta dnevno i jede je u nenormalnim kolicinama.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Slušajte telo - ZNA šta mu treba!
27.8.2009 11:53:02   
oliveradj
Šta to onda meni fali godinama kad sam ko nenormalna bez slatkog. Jutros sam od deteta maznula Kinder čokoladicu i bananicu i otišla na posao. Jogurta pijem svako jutro, mleko volim pijem ponekad čisto kravlje što uzimam za dete iz komšiluka i razlika je neverovatna iz tetrapaka imam osećaj da je vodeno mleko. Uvek sam volela slano, a masno ljuto začinjeno ne.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Slušajte telo - ZNA šta mu treba!
27.8.2009 12:24:43   
oliveradj
E da još da dodam jako puno volim da pijem kafu i ne znam kako bih bez nje. I osećam da mi prija!

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Slušajte telo - ZNA šta mu treba!
27.8.2009 12:27:08   
gagana83
I ja ne mogu bez mleka i jogurta,a i mm isto tako

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Slušajte telo - ZNA šta mu treba!
27.8.2009 12:29:30   
oliveradj
kažu da je dobro za kosti. To znači da nam fali vitamin D, ili kalcijum, mada bolje da pitam stručnjaka, ako on bude počeo da nabraja šta mi fali zaboleće me glava pa ću da ćutim user posted image .

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Slušajte telo - ZNA šta mu treba!
27.8.2009 12:35:58   
viking
Znate li da neki narodi, na primer kinezi, uopšte ne preporučuju konzumiranje mleka jer idu logikom da jedino čovek od svih živih bića u prirodi pije mleko i u odraslom dobu. Drgim rečima, u prirodi samo mladunci piju mleko i ono je kao takvo organizmu potrebno samo u najranijem uzrastu. Zato smatraju da mleko ne treba piti i gotovo ga i ne koriste.
Ovu teoriju sam čula pre par nedelja i baš sam se iznenadila... Ima logike, ali ja bez mleka ne bih mogla.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Slušajte telo - ZNA šta mu treba!
27.8.2009 12:37:32   
oliveradj
I ja sam to čula ali nekada mi baš prija!

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Slušajte telo - ZNA šta mu treba!
27.8.2009 12:40:09   
viking
Pa jeste, i meni. A na kraju krajeva, od nečega moraš da umreš... Ako to mora da bude od mleka, onda ok user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Slušajte telo - ZNA šta mu treba!
27.8.2009 12:43:45   
oliveradj
Nećemo od mleka sigurno user posted image .

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Slušajte telo - ZNA šta mu treba!
27.8.2009 12:45:51   
magnetic
Navodno se posebno ne preporucuje starijim osobama(50+ god.)

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Slušajte telo - ZNA šta mu treba!
27.8.2009 12:55:45   
viking
uh, dobro je, znaci imam jos 17 godina da se zajebavam user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Slušajte telo - ZNA šta mu treba!
27.8.2009 16:48:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: magnetic

Navodno se posebno ne preporucuje starijim osobama(50+ god.)


Ovo je jako velika glupost...i neznam ko pishe takve gluposti ( ne mislim na tebe magnetic, i ti si to negde prochitala)

Sad za ovo vreme koliko mi je baka bila u bolnici...doktori i sestre se deru na zene shto ne piju mleko, jer je to jako bitno za kosti... zene inache imaju slabije kosti od mushkaraca...u starosti one budu krte ako nema dovoljno kalcijuma...znachi MORATE PITI MLEKO, osim ako ne zelite da slomite kuk ako nezgodno sednete!

Shto se tiche teme...meni se jako jede slano...i to vetj dugooo vremena....i dosta ljuto jedem u zadnje vreme...za slatkim nemam zelju skoro uopshte... ali neki dan sam ljustila bruskete mareti ( ko ne zna...susheni hleb sa raznim ukusima) user posted image

(odgovor članu magnetic)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here