|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
18.2.2010 15:23:26   
Anoniman
Mislim da bi bio red da i nashe "porodiliste" ima temu.... user posted image

Ima nas sada nekoliko iz Subotice koje smo trudnice....a imamo i mama koje su se ovde porodile.... pa bi nam dobro doshla iskustva... user posted image


  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
6.5.2010 14:25:54   
Anoniman
Bila sam u nashem porodilishtu u obilasku...

Meni jako lepo deluje... sobe su okrecene, chiste...kupatila nova...stvarno ne lichi na ostatak bolnice....
Predporodjajna sala je isto ok... ima svakakvih slichica po zidu (koje verovatno necete videti ako prvi put budete tamo pod kontrakcijama user posted image ) ali soba mi deluje toplo... a ne kako sam je ja zamisljala kao neku belo-sivu sobu, sa krevetima odvojenim paravanima.... ni nalik tome nije user posted image

Porodjajna sala ima dva stola za porodjaj.... oba su ogromna...plava udobno izgledaju... na zidu je okachen pano sa svim polozajima u kojima mozete da se porodite na tom stolu user posted image


Sve u svemu.... stekla sam ok utisak....dopada mi se....

Inache...u predporodjajnoj sali su bile dve porodilje....i 2 babice...koje su bile bash fino raspolozene....i nasmejane.... tako da su i one ostavile dobar utisak na mene user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
31.5.2010 21:38:32   
Daca88

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Bila sam u nashem porodilishtu u obilasku...

Porodjajna sala ima dva stola za porodjaj.... oba su ogromna...plava udobno izgledaju... na zidu je okachen pano sa svim polozajima u kojima mozete da se porodite na tom stolu user posted image


Videla sam nasu porodjajnu salu na tv u emisiji vreme je za bebeuser posted image
Hm a da li su ti porodjajni polozaji koji se mogu izvoditi na tom stolu zaista izvodljivi,tj da li babice i doktori dozvole da se poradjas nekako drugacije,ili su te slike tamo eto samo tako,a da oni ipak teraju po svome da porodilja lezi na ledjima sa jako rasirenim nogamauser posted image

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
31.5.2010 21:56:29   
Anoniman
E to stvarno ne bih znala...ja ako sam dobro razumela...ti lezish po strani za vreme otvaranja i kontrakcija....a na porodjajnom stolu nemam pojma user posted image

(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
22.6.2010 11:07:49   
Anoniman
Moram da kazem da sam zadovoljna tretmanom koji sam imala u subotichkoj bolnici....sa nekim izuzetcima...pohvalila bih celo osoblje... kad budem imala vishe vremena tj obe ruke slobodne...opshirno tju sve napisati...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
22.6.2010 11:13:13   
Anoniman
Bogami Smeški, za koji dan nećeš imati ni jednu slobodnu ruku! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
22.6.2010 11:15:24   
Anoniman
hehehe...ma znam...nego Petra mi sad spava na ruci...boli je stomachitj...pa mi zao da je ostavim u krevet....a tata nije ovde user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
26.7.2010 19:14:06   
Daca88
Suboticko porodiliste...
Iz ginekoloske ambulante sam isla pravo u porodjajnu salu.Porodjajna sala je velika soba sa 8 kreveta.Ima tv u sobi,klima.
Prvo sam otisla u malu prostoriju pored na klistir,gde je krevet toliko mali da sam samo napola uspela da legnem.Wc u predporodjajnoj je uzasan,smrdljiv,prljav,ukakan,sa prepunom kantom krvavih ulozaka.Pored je wc za osoblje koji je kristalno cist,mirisljav,sijaju plocice,besprekoran...i kada su babice otisle na kafu ja sam se jednom usunjala u njihov wc,ah kakva idila naspram onog namenjenog porodiljama.Nisu me otkriliuser posted image .
U predporodjajnoj sali sam bila sama,ni jedna trudnica se tada nije poradjala.Bile su dezurne dve babice i sa njima sam pricala,a kada su otisle na klopu i kafiranje i ostavile me same u svojoj muci gledala sam tv.Prvo je isao erotski filmuser posted image oko 01h ujutru,pa sam se zezala kako me je erotika i dovela dovde,a zatim je dosla babica i promenila kanal...tada su isle vestiuser posted image .Kreveti u pretporodjajnoj su relativno ok,za razliku od onih sa odeljenja.U predporodjajnoj ima ako se ne varam 4 ctg aparata,tj kod svakog drugog kreveta.Mene su prikljucivali na svakih 20 min na ctg,nisam bila nonstop prikljucena na njega.Stvari,mobilni...sve je svo vreme bilo pored mene.Dali su mi da telefoniram sve do polaska u porodjajnu salu.
Porodjajna sala...dva tvrda plava stola.Ja opet sama i tamo jer bas se niko nije poradjao.Sto se podize i spusta.Koliko sam osmotrila od bolova,uspela sam da vidim grejac za suncanje beba nakon rodjenja,vagu,pult za oblacenje bebica,vitrinu sa inekcijama i lekovima...Porodjajna sala je sasvim korektnog izgleda,pristojna,cista,uredna.Jedina zamerka je gadna,pocepana plahta,puna tragova neisprane krvi kojom su me pokrili nakon porodjaja.Tako je pocepana bila da je vise licila na mrezu pauka nego na plahtu,uspela sam da se smrznem pokrivena njome.Posle su me odgurali na odeljenje.Bila sam u petokrevetnoj sobi.Imala sam 4 cimerke,i na dan mog izlaska su dogurali petu u moj krevet.Soba krecena na zuto...Zamerka na otvorene prozore i vecitu promaju od koje su me bolele oci,soba nam je bila puna komaraca koji su se uvukli u sobu,i lepo nam zujali nocu i grickali nas.Takodje kreveti na odeljenju su bas stari,istroseni,duseci probuseni,puni nekih udubljenja,federi skripe,a jastuci nisu postojaliuser posted image umesto jastuka smo dobili smotano cebe uvuceno u jastusnicu i to je sluzilo kao jastukuser posted image .U sobi je bio wc,tus kada,lavabo,ogledalo.Wc je bio cist,ali je jako smrdeo na krv,i spremacice skoro nikada nisu praznile korpu sa prljavim uloscima,samo su prebrisavale pod.Naravno,nasla se po koja cimerka koja nije vodila bas racuna o hjigijeni pa sam zaticala dlake u tus kadi,govance u wc solji,krv po plocicama...Ja sam za sobom uvek cetkom obrisala solju,i vlaznim maramicama poklopac od wc solje.Tus kadu sam redovno oblivala posle tusiranja,i uvek sam se pre nego sto sam izasla okrecala zasobom.Hrana je bas nikakva.Recimo kazu nam sta nesmemo jesti zbog dojenja,a onda za rucak dobijemo kupus,pasulj,grasak...sve sto nesmemo.Ja nisam jela,meni su donosili moji,i kupovala sam u trafici pecivo.Nezadovoljna sam laktacijskim sestrama i ginekoloskom vizitom,a zadovoljna sam medicinskim sestrama i neonatolozima.Babice su takodje bile ljubazne i korektne...

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
31.7.2010 14:48:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Daca88

Suboticko porodiliste...
Iz ginekoloske ambulante sam isla pravo u porodjajnu salu.Porodjajna sala je velika soba sa 8 kreveta.Ima tv u sobi,klima.
Prvo sam otisla u malu prostoriju pored na klistir,gde je krevet toliko mali da sam samo napola uspela da legnem.Wc u predporodjajnoj je uzasan,smrdljiv,prljav,ukakan,sa prepunom kantom krvavih ulozaka.Pored je wc za osoblje koji je kristalno cist,mirisljav,sijaju plocice,besprekoran...i kada su babice otisle na kafu ja sam se jednom usunjala u njihov wc,ah kakva idila naspram onog namenjenog porodiljama.Nisu me otkriliuser posted image .
U predporodjajnoj sali sam bila sama,ni jedna trudnica se tada nije poradjala.Bile su dezurne dve babice i sa njima sam pricala,a kada su otisle na klopu i kafiranje i ostavile me same u svojoj muci gledala sam tv.Prvo je isao erotski filmuser posted image oko 01h ujutru,pa sam se zezala kako me je erotika i dovela dovde,a zatim je dosla babica i promenila kanal...tada su isle vestiuser posted image .Kreveti u pretporodjajnoj su relativno ok,za razliku od onih sa odeljenja.U predporodjajnoj ima ako se ne varam 4 ctg aparata,tj kod svakog drugog kreveta.Mene su prikljucivali na svakih 20 min na ctg,nisam bila nonstop prikljucena na njega.Stvari,mobilni...sve je svo vreme bilo pored mene.Dali su mi da telefoniram sve do polaska u porodjajnu salu.
Porodjajna sala...dva tvrda plava stola.Ja opet sama i tamo jer bas se niko nije poradjao.Sto se podize i spusta.Koliko sam osmotrila od bolova,uspela sam da vidim grejac za suncanje beba nakon rodjenja,vagu,pult za oblacenje bebica,vitrinu sa inekcijama i lekovima...Porodjajna sala je sasvim korektnog izgleda,pristojna,cista,uredna.Jedina zamerka je gadna,pocepana plahta,puna tragova neisprane krvi kojom su me pokrili nakon porodjaja.Tako je pocepana bila da je vise licila na mrezu pauka nego na plahtu,uspela sam da se smrznem pokrivena njome.Posle su me odgurali na odeljenje.Bila sam u petokrevetnoj sobi.Imala sam 4 cimerke,i na dan mog izlaska su dogurali petu u moj krevet.Soba krecena na zuto...Zamerka na otvorene prozore i vecitu promaju od koje su me bolele oci,soba nam je bila puna komaraca koji su se uvukli u sobu,i lepo nam zujali nocu i grickali nas.Takodje kreveti na odeljenju su bas stari,istroseni,duseci probuseni,puni nekih udubljenja,federi skripe,a jastuci nisu postojaliuser posted image umesto jastuka smo dobili smotano cebe uvuceno u jastusnicu i to je sluzilo kao jastukuser posted image .U sobi je bio wc,tus kada,lavabo,ogledalo.Wc je bio cist,ali je jako smrdeo na krv,i spremacice skoro nikada nisu praznile korpu sa prljavim uloscima,samo su prebrisavale pod.Naravno,nasla se po koja cimerka koja nije vodila bas racuna o hjigijeni pa sam zaticala dlake u tus kadi,govance u wc solji,krv po plocicama...Ja sam za sobom uvek cetkom obrisala solju,i vlaznim maramicama poklopac od wc solje.Tus kadu sam redovno oblivala posle tusiranja,i uvek sam se pre nego sto sam izasla okrecala zasobom.Hrana je bas nikakva.Recimo kazu nam sta nesmemo jesti zbog dojenja,a onda za rucak dobijemo kupus,pasulj,grasak...sve sto nesmemo.Ja nisam jela,meni su donosili moji,i kupovala sam u trafici pecivo.Nezadovoljna sam laktacijskim sestrama i ginekoloskom vizitom,a zadovoljna sam medicinskim sestrama i neonatolozima.Babice su takodje bile ljubazne i korektne...


Repliciratju Dacin post da pokazem koliko se iskustva razlikuju za kratko vreme, i u istom porodilishtu...

Idem redom kako sam boldovala...

Wc u predporodjajnoj sali je bio stvarno chist... i u petak kad su me prvi put pripremali...chak je i spremachica oprala tush kabinu pre nego shto sam ja i josh jedna cura htele da se otushiramo... wc je takodje bio chist...

Poenta i jeste da se smrznesh u sali ta dva sata koliko ostajesh na stolu.... da su te lepo pokrili cebetom i utoplili...dobila bi takav odliv da bi ti transfuzija trebala...

Mi smo danju otvarale prozore....a nocu nam je sestra ukljuchivala klimu...jer onda bebe nisu bile sa nama.... danju je bilo beba u sobi...pa klima nije radila...na nash zahtev...

Ni wc pored 4 cimerke (znachi nas 5 ukupno) nije smreo...i one dve korpe su praznjene 2 puta dnevno...

Ja sam zadovoljna laktacijskim sestrama...jer su me podsetile kad da pochnem da se izmuzam...i kako da se masiram...takodje su mi i namestile prvi put Petru...i objasnile kako da bude i meni i njoj lakshe i praktichnije.
Ginekoloshka vizita mi je isto bila ok...uvek su me doktori pitali kako sam, kako su bebice...i nisu bili neljubazni...
Baby vizita takodje....doktorica Zuzana je zaista divna...


Ostalo....se manje vishe slazemo...user posted image

(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
20.8.2010 23:08:18   
Tina87
Ja sam sa skolicom bila 28.jula u poseti bolnice. Sve su nam pokazale,onda je sve bilo cisto i sredeno. Rekli su da ce do septembra,oktobra preseliti na novu stranu porodilista. Pokazale su nam te nove sobe. Tamo vec ima tv,klima,i nesto su spominjale za nove duseke. Samo sestrina izjava nam se nije svidala: "Ne pakujte puno stvari,jer ja nisam sluga da to nosim!" A spisak o onome sta nam treba za boravak je bas dugacka. Sad da merim torbu?! :)
Predporodajna je bila cista,babice ljubazne. A porodajni sto kad smo videli,ono bas smo se iznenadili. Kao sprava za gimnastiku... :)
Meni je ovako lakse kad znam gde idem,sta me ceka tamo. Inace se nadam da ce osoblje obaviti svoj posao kako treba!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
12.12.2010 22:45:52   
Anoniman
Iz teme "dechija garderoba"


IZVORNA PORUKA: Smeshkica

IZVORNA PORUKA: magnetic


IZVORNA PORUKA: Smeshkica

IZVORNA PORUKA: magnetic


IZVORNA PORUKA: Smeshkica

IZVORNA PORUKA: minnica

Evo ovde piše lepo da ima i termo verzija. To su one koje sam videla u Radosnici u NS i bile su nešto preko 700 din. KIKA KLIK


Znachi moram da nadjem u subotici gde ima KIKA program...

Znam da sam u porodilishtu u paketicima dobila njihove obichne male tanke zoknice...al u prodavnicama nisam videla...

STVARNO............ja nisam dobila



Paketic uopshte...ili charapice nisi dobila???

Ma ja sam dobila samo male tubice nekih kremica,nesto malo vlaznih maramica i JEDNU pelenu



A dobro...ja sam dobila za obe po paketic...tako da neznam koliko sam chega dobila...al bilo je vode, kremica, pelena, vlaznih maramica, kataloga, chikove dude, charapice, neki losioni mali, tuferi za grudi, kojekakve knjigice...


(odgovor članu Tina87)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
31.1.2012 12:14:04   
Ivana1984
Vidim da od Suboticana davno niko bio na ovoj temi...Pa da dodam koju :)
Mi smo sa skolicom krajem decembra bili u obilasku sa skolicom.Ono sto nam je prvo "upalo"za oko je da je svuda bilo pretoplo,znaci ja treba da se porodim za tri nedelje u februaru mesecu a ponecu spavacicu sa kratkim rukavima i jednu na bratele.
Predporodjana sala bila je cista,topla ali prazna kao i porodjajna...U wc-u u predporodjanoj sali je bila jedna devojka tako da nismo bacali pogled kako je stanje.Babica koja je pricala sa nama je bila pricljiva i ljubazna,i strpljivo odgovarala na nasa pitanja.
Sobe na odeljenu tople,ciste,kao i kupatila...Sobe su uglavnom dvokrevetne,sa tv-om,bebice su pored vas od 6-18h.Ima jedna soba koja je sini mi se sa osam lezaja i tamo idu zene koje su se porodile carskim rezom,ukoliko nije guzva,mi kad smo bili bile su samo dve....
Naravno sa sobom nosis sve sto ti treba za to vreme u skolici smo dobili spisak,meni evo jedva stalo sve u dve velike kese,a bune se ako poneses torbu.

U Subotickoj bolnici treba poneti:

-2 para papuca(jedne za sobu,jedne za tusiranje)
-2 spavacice otvorene za grudi
-mrezaste uloske
-10 musema za jednokratnu upotrebu
-bade mantil
-pribor za licnu higijenu(cetkicu,pastu,sapun,stik,kupku,wc papir,cesalj,krema za lice..)
-2 peskira
-pribor za jelo,casa
-antibakterijsko sredstvo za ruke
-mrezaste gacice
-(telefon,punjac,fotoaparat,labelo,lanolin,AD uljane kapi)po zelji
-carape

ZA BORAVAK BEBE U BOLNICI:
(sve u posebnu kesu)
-Pavlovicevu kremu
-Pampers br1 (10-15kom ne mora biti pampers)
-vl.maramice
-pam.pelena za lezanje

ZA IZNOSENJE BEBE:
(naknadno donesu)
-bodic
-stample
-carapice
-kapica
-pamucna pelna
-dunjica ili cebe

Od papira:
-krvna grupa,trudnicka i zdravstvena knjizica
-uput za porodjajnu,rezultat hrvi na hepatitis (zuticu)
-fotokopija licne karte,vase i od partnera
-vase drzavljanstvo(ne mora biti novo moze i fotokopija)
ako ste vencani,izvod iz maticne knjige vencanih

Eto nadam se da sam nekom pomogla...A za mesec dana pisem kakavo je bilo stanje tokom tih par danauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
31.1.2012 13:41:53   
Olga75
Ivana , zemljakinjo dobrodosla user posted image
sto se tice torbe , bune se zato sto je one nose ali lakse im je da vuku jednu torbu nego dve - tri kese user posted image
na cija predavanja si isla u skolici ?
i daaaa
pridruzi nam se i na ostalim temama user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ivana1984)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
31.1.2012 13:45:35   
MakiJ
vidi ima tu i Suboticanauser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
31.1.2012 13:48:59   
tijatija
i ja sam, samo nezivim vise u Su .

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
31.1.2012 13:49:41   
Olga75
pa takav a tek toliki grad pa  da nas nema user posted image
gde bi to bilo


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
2.2.2012 23:41:23   
mamamikka
Poradjala sam se tu 2008 i 2011. Ogromna razlika, najviše u odnosu osoblja, mada ni prvi put nisu bili loši samo malo nezainteresovani. Sad su zaista fenomenalni. Nikome nisam ni dinara dala a imala sam tretman kao u hotelu. Soba čista, lepe dvokrevetna sa tv-om, novim kupatilom, svi uslužni, ako ti bilo šta treba samo se obratiš sestrici,ma kao da nije ista bolnica. Sve pohvale, otišla sam iz bolnice ponosna što je Subotičko porođajno na zaista visokom nivou.

< Poruku je uredio mamamikka -- 2.2.2012 23:45:15 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
3.6.2012 10:42:09   
dAKi89
Cao drage trudnice i mame!
Vidim da se malo pise na ovoj temi, pa se nadam da ce se naci jos neko iz Subotice, posto ja imam milion pitanja user posted image Pored toga sto mi je ovo prva trudnoca, nedavno sam se doselila u Suboticu iz druge opstine tako da ne znam nikoga ko se ovde poradjao. Jedine price koje cujem su od ostalih trudnica, a sve pricaju razlicito...
Da ja pocnem sa pitanjima hehehe.
Znaci, trudnocu vodim u dispanzeru, i ne znam da li pri kraju treba preci u bolnicu i kako to funkcionise? Neki mi kazu da bi najbolje bilo da krenem i tamo na preglede, da bih ipak imala nekog poznatog, da se slucajno ne pojavljujem u porodilistu a da nemam i u bolnici svog lekara... Dok neki kazu da nema potrebe do porodjaja da idem... Jedni mi kazu da OBAVEZNO nadjem doktora ili babicu jer u suprotnom me tamo nece ni pogledati, da se bukvalno cuju komentari "Aha, to je ona nicija", u smislu da trudnica nema nikog u bolnici user posted image Onda s druge strane opet cujem price da trudnice nisu nikoga poznavale i nisu bile zanemarene... Sledece je "cascenje" doktora, babice, sestara... Opet cujem da se MORA, cak je i tarifa poznata, a neki kazu da nisu dali ni dinara. Meni je muka od tog cascavanja, ali ako moram onda moram... A ako cu morati, kako to uopste da se uradi? Pre porodjaja, posle svega, u toku hehehe?
Pa sto se tice epiduralne citam da je navodno u Subotici besplatna, ali da li je to stvarno tako? I da li se uopste praktikuje? Nisam jos cula da se ovde neko porodio sa epiduralnom... Jedna zenica mi je rekla i da na porodjaj mozes da povedes muza, mamu, drugaricu, koga god hoces i da je i to navodno besplatno?? Ali potrebno je odobrenje od nacelnika? Kad to spomenem drugima, niko nista ne zna o tome...

Eto, za sada ovoliko, ima jos sitnica koje me interesuju, ali ovo je najbitnije :) Sad sam u 31. nedelji pa cu valjda do porodjaja uspeti da sakupim potrebne informacije :)

Puuuno pozdrava za sve!

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
3.6.2012 13:04:01   
mamamikka

IZVORNA PORUKA: dAKi89

Cao drage trudnice i mame!
Vidim da se malo pise na ovoj temi, pa se nadam da ce se naci jos neko iz Subotice, posto ja imam milion pitanja user posted image Pored toga sto mi je ovo prva trudnoca, nedavno sam se doselila u Suboticu iz druge opstine tako da ne znam nikoga ko se ovde poradjao. Jedine price koje cujem su od ostalih trudnica, a sve pricaju razlicito...
Da ja pocnem sa pitanjima hehehe.
Znaci, trudnocu vodim u dispanzeru, i ne znam da li pri kraju treba preci u bolnicu i kako to funkcionise? Neki mi kazu da bi najbolje bilo da krenem i tamo na preglede, da bih ipak imala nekog poznatog, da se slucajno ne pojavljujem u porodilistu a da nemam i u bolnici svog lekara... Dok neki kazu da nema potrebe do porodjaja da idem... Jedni mi kazu da OBAVEZNO nadjem doktora ili babicu jer u suprotnom me tamo nece ni pogledati, da se bukvalno cuju komentari "Aha, to je ona nicija", u smislu da trudnica nema nikog u bolnici user posted image Onda s druge strane opet cujem price da trudnice nisu nikoga poznavale i nisu bile zanemarene... Sledece je "cascenje" doktora, babice, sestara... Opet cujem da se MORA, cak je i tarifa poznata, a neki kazu da nisu dali ni dinara. Meni je muka od tog cascavanja, ali ako moram onda moram... A ako cu morati, kako to uopste da se uradi? Pre porodjaja, posle svega, u toku hehehe?
Pa sto se tice epiduralne citam da je navodno u Subotici besplatna, ali da li je to stvarno tako? I da li se uopste praktikuje? Nisam jos cula da se ovde neko porodio sa epiduralnom... Jedna zenica mi je rekla i da na porodjaj mozes da povedes muza, mamu, drugaricu, koga god hoces i da je i to navodno besplatno?? Ali potrebno je odobrenje od nacelnika? Kad to spomenem drugima, niko nista ne zna o tome...

Eto, za sada ovoliko, ima jos sitnica koje me interesuju, ali ovo je najbitnije :) Sad sam u 31. nedelji pa cu valjda do porodjaja uspeti da sakupim potrebne informacije :)

Puuuno pozdrava za sve!


e ovako- ne moraš nikoga imati/plaćati jer su stvarno svi ok, ALI ako imaš strah zbog takvih priča razumem te i možeš imati svoju babicu ako je platiš, to je stvarno stvar izbora i nije da se mora. Da bi imala epidural moraš reći dr iz dz da ga želiš pa će te uputiti, tada kad sam se porađala plaćao se, sad možda i ne. za prisustvo muža možda i može, za ostale ne verujem, iskreno nisam čula da neko vodi mamu na porođaj. Ako te još nešto zanima pitaj slobodno.

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu dAKi89)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
3.6.2012 14:12:24   
dAKi89
Hvala mamamikka, utesila si me malo! :)
Ma sva sam zbunjena i pogubljena... Ja nisam htela ni da placam, niti da trazim nekog svog tamo, ali su me neki bas uplasili, u smislu da sam gotova ako nemam nikog user posted image
Volela bih da cujem jos iskustava...

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
3.6.2012 16:28:12   
red3lilu
Eto malko da se i ja ubacim u priču...
Moram da naglasim da je priča bila drugačija 2008 kad sam se ja porađala, a kako je sad videćemo uskoro.
Inače, naša bolnica ima 2 porođajne sale, ja sam se porađala u onoj desno, koja se obično, koliko sam skontala ne koristi jer retko ima tako puno žena, a tih dana je bio neki rekord u bolnici pa sam nakon porođaja koji je bio ujutro u 9h za odlazak na odeljenje čekala do 16h popodne user posted image
Imala sam vrlo neprijatno iskustvo sa jednom mladom babicom, ali to se trudim da zaboravim pa neću ni dužiti oko toga da vas ne prepadam jer me je na kraju porodila treća smena ( 3 smene sam ispratila u pretporođajnoj) tj. sasvim druga babica koja je super bila prema meni bez obzira što je nisam platila niti častila.
Moram da naglasim, kada sam stigla u porodilište na vratima me je dočekala poznata babica koju su unajmljivali oni koji su imali novaca za te svrhe i to sa pitanjem: Kako se prezivam, pa kad joj nije bilo poznato, ni kako mi je devojačko, i onda je usledila sledeća rečenica: a, pa ti definitivno nisi moja..okrenula se i otišla?!
Sobe su renovirane 2008 godine i po meni je tu sve ok, spremačice su dolazile 2-3 puta dnevno, ja sam prošle godine ležala na hirurgiji tamo je klozet zajednički za muškarce i žene, vrata nemaju kvake, a wc šolje poklopce, tako da kome nije lepo na ginekologiji taj je odrastao sa zlatnom kašikom u ustima verovatno...
daki89 mislim da nema potrebe da se plašiš, bitno je da se skoncentrišeš na sebe što više, a babice su tamo da ti pomognu i upute te kroz faze porođaja, svaki put kad te budu pregledali ti budi uporna i pitaj sve što te zanima, sigurno će ti reći...
Takođe, mislim da nema potrebe da juriš nekog lekara ili babicu u bolnici, ja sam u dispanzeru do kraja, a u bolnicu ću doći samo da se porodim, kao što sam rekla prvi put sam tamo pregurala 3 smene, lekare sam sano krajičkom oka videla, nisu oni tamo baš puno potrebni osim ako prigusti...
Eto, šta znam, manje više ako ti mogu još kako pomoći ti pitaj....

(odgovor članu dAKi89)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
3.6.2012 17:15:52   
dAKi89
Hvala ti puno red3lilu! user posted image  
Puno mi znaci kada cujem druga iskustva, a pogotovo kada cujem ono sto sam zelela da cujem, pozitivne stvari :)
Znas li nesto o prisustvu muza na porodjaju? Citala sam i cula da je dozvoljeno u Su, ali nisam sigurna da se bas praktikuje... Mom muzu je to ogromna zelja, i volela bih da mu to ispunim ako je ikako moguce?

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
3.6.2012 17:25:16   
red3lilu
Ne znam, stvarno, nisam se čak ni raspitivala, ali koliko sam uspela da zaključim nije dozvoljeno...
Ni prostor nije opremljen za još nečije prisustvo, a ličnog sam mišljenja da je to zaista nepotrebno bez obzira na nečiju želju... Naglašavam da je to moje lično mišljenje i jako poštujem tuđe user posted image
Pisala sam ti i u trećem, jesi išla u školicu?

(odgovor članu dAKi89)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
3.6.2012 17:31:09   
red3lilu
Sad sam pitala sestru koja je 3 nedelje ispred nas i išla je u školicu... Dozvoljeno je prisustvo oca i košta 17000 din

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Suboticka bolnica-porodjajno odeljenje
3.6.2012 17:32:00   
dAKi89
Odgovorila sam ti u trecem :)
Ma tako sam i mislila, da nema od toga nista, mozda za par godina, pa ce za sledece dete moci da bude tamo :) Mozda i bolje da ja budem sama, da me ne dekoncentrise hihihi.

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







ODLUČILA JE DA RODI DETE, IAKO ONO NEĆE MO...
Ona je uspela u jednoj minuti da shvati da će njeno dete umreti, ali i da oseti potrebu da drugoj deci pomogne. To je bi...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here