|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Tachycardia paroxysmalis
21.4.2011 20:04:03   
Anoniman
[Sadržaj poruke je obrisan]

< Poruku je uredio jole82 RR -- 19.11.2013 9:13:52 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: tachycardia paroxysmalis
21.4.2011 20:09:31   
indy_25
to je sa srcem povezano jel gago. tahikardija cini mi se da je povezano sa srcem sad cu malo da proguglam da vidim sta je to.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   [Obrisana poruka]
21.4.2011 20:10:06   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu indy_25)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: tachycardia paroxysmalis
21.4.2011 20:12:45   
indy_25
Evo nasla sam nesto pise da ovo proxismalis znaci nagle iznenadne sto znaci valjda da imas iznenadnu tahirkardiju. jel ti dao neke tablete ? Sto si otisla doktoru jesili imala probleme ili onako.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: tachycardia paroxysmalis
21.4.2011 20:14:55   
Diabla
Dobrodosla u klub Gagi! Ja se patim vec godinama, a u trudnoci sam se gusila.  Puls mi je 110 kada sam najopustenija. 

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 5
   [Obrisana poruka]
21.4.2011 20:16:07   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu indy_25)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: tachycardia paroxysmalis
21.4.2011 20:19:33   
Diabla
Sve ti je to na narvnoj bazi. Moras se iskontrolisati kad krene lupnjava. Npr, meni krene ako se prejedem, i onda bukvalno ne mogu da disem.

Danas sam se recimo bas iznervirala oko gluposti, i toliko mi je srce lupalo da sam ga cula! Spoljauser posted image ali vremenom se naviknes...


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: tachycardia paroxysmalis
21.4.2011 20:21:31   
indy_25
Nemoj da brines bas sam sada citala o tome na nekom forumu nista strasno ima dosta ljudi to. ja sam isto imala ponekad ali meni je od stitne zlijezde sto sam kasnije saznala i nekad traje po cije dan tako ali jednom u 3 mjeseca. Vjerovatno kad se iznerviras dodje ti tako nakon nekog vremena kad se smiris i kad se organizam smiri tako pisu drugi. Ovi ljudi pisu da pije nesto AD i lexilium i jos neke sedative pojma nemam. Uglavnom nije nista strasno ne brini user posted image . To skoro svaki covjek ima.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: tachycardia paroxysmalis
21.4.2011 20:23:07   
Nina...
To imam i ja.. i traje recimo oko pola sata pa prestane... Je l' to normalno? Ja sam mislila da je to normalno....

IZVORNA PORUKA: Diabla

Sve ti je to na narvnoj bazi. Moras se iskontrolisati kad krene lupnjava. Npr, meni krene ako se prejedem, i onda bukvalno ne mogu da disem.

Danas sam se recimo bas iznervirala oko gluposti, i toliko mi je srce lupalo da sam ga cula! Spoljauser posted image ali vremenom se naviknes...



(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: tachycardia paroxysmalis
21.4.2011 20:25:48   
Diabla
Ma naravno da je normalno, cim prodje posle pola sata. Ja ipak mislim da nam to mozak salje signale da se trebamo kajati sto smo se prejeleuser posted image Tako ja to shvacam, negdje duboko mrzim sebe sto sam se naroljala, i od bijesa mi pocne lupati srce.



_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Nina...)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: tachycardia paroxysmalis
21.4.2011 20:26:49   
indy_25

IZVORNA PORUKA: Nina...

To imam i ja.. i traje recimo oko pola sata pa prestane... Je l' to normalno? Ja sam mislila da je to normalno....

IZVORNA PORUKA: Diabla

Sve ti je to na narvnoj bazi. Moras se iskontrolisati kad krene lupnjava. Npr, meni krene ako se prejedem, i onda bukvalno ne mogu da disem.

Danas sam se recimo bas iznervirala oko gluposti, i toliko mi je srce lupalo da sam ga cula! Spoljauser posted image ali vremenom se naviknes...



pa jeste normalno je ne mora da znaci da imas probleme sa srcem ili s necim drugim samo trebas to da iskontrolises. dobro je i hormone pogledati da nije stitna zlijezda jer je u mom slucaju bilo zbog toga.


(odgovor članu Nina...)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: tachycardia paroxysmalis
21.4.2011 20:27:34   
indy_25

IZVORNA PORUKA: Diabla

Ma naravno da je normalno, cim prodje posle pola sata. Ja ipak mislim da nam to mozak salje signale da se trebamo kajati sto smo se prejeleuser posted image Tako ja to shvacam, negdje duboko mrzim sebe sto sam se naroljala, i od bijesa mi pocne lupati srce.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ti i tvoje jelo i kajanje user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: tachycardia paroxysmalis
21.4.2011 20:30:50   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Diabla
Moras se iskontrolisati kad krene lupnjava. Npr, meni krene ako se prejedem, i onda bukvalno ne mogu da disem.



MM je skoro imao jaku aritmiju (apsolutna aritmija se zove), zadržali ga u bolnici jer nisu mogli da mu uspostave normalan srca. Posle svih pretraga ispostavilo se da ima želudačnu kilu koja, kad se najede, podigne dijafragmu i ona mu stvara aritmije. Mora strogo da vodi računa o ishrani, da jede češće a po malo.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: tachycardia paroxysmalis
21.4.2011 20:33:41   
Diabla
Meni stvarno lupa srce kada se iznerviram, kad imam tremu, itd. Ali u zadnje vrijeme, lupa kada se najedem! I bas me gusi. Pa me mm pita : "Sto dises ko da ti je zadnja ura"user posted image

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: tachycardia paroxysmalis
21.4.2011 20:38:34   
Anoniman
Ljudi, meni je srce kucalo od lenjosti. U mirovanju izmedju 90-100 otkucaja..To je mnogo. Onda mi je Anuksunamun rekla da moram da povecam volume stroke sto se tice srca...Krenula sam na vezbe i voznju bicikla...Pratim puls...za dve nedelje se smanjio za 5 udara u minutu..To je bas veliki napredak.
Inace, kad srce kuca normalno , ali mnogo jako (tipa pomera grudni kos) za to je kriv stres i adrenalin. Tako su mi rekli.
Ja sam uradila sve analize i svi nalazi su ok...Kad odem kod dr ono se smiri...Bem li ga...Ali, ja sam i deo problema dobila zbog anksioznosti posle pobacaja (moj ubrzan rad srca uvek prati drhtavica)...To se vremenom proredilo.

(odgovor članu Diabla)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: tachycardia paroxysmalis
21.4.2011 20:40:26   
Diabla
E tako je kod mene, cesto! Ali ja sam zivac po prirodi, pa je to izgleda i normalno ondauser posted image

IZVORNA PORUKA: verolino

Ljudi, meni je srce kucalo od lenjosti. U mirovanju izmedju 90-100 otkucaja..To je mnogo. Onda mi je Anuksunamun rekla da moram da povecam volume stroke sto se tice srca...Krenula sam na vezbe i voznju bicikla...Pratim puls...za dve nedelje se smanjio za 5 udara u minutu..To je bas veliki napredak.
Inace, kad srce kuca normalno , ali mnogo jako (tipa pomera grudni kos) za to je kriv stres i adrenalin. Tako su mi rekli.
Ja sam uradila sve analize i svi nalazi su ok...Kad odem kod dr ono se smiri...Bem li ga...Ali, ja sam i deo problema dobila zbog anksioznosti posle pobacaja (moj ubrzan rad srca uvek prati drhtavica)...To se vremenom proredilo.


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: tachycardia paroxysmalis
21.4.2011 20:43:01   
Anoniman
Jeste....Meni je dr rekao da je zato pred spavanje potrebno popiti solju caja ili toplog mleka..Oni umiruju...
A Diablice, sve nam je iz glave...Znas li koliko sam puta sebi rekla-stoko glupa nije ti nista, mogla bi da prekines da zivcanis..I uspevalo je srce da se smiri..Autosugestijauser posted image user posted image
Nego, kako ti je bilo sa tim u trudnoci????

(odgovor članu Diabla)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: tachycardia paroxysmalis
21.4.2011 20:46:10   
Diabla
Uuuuuu ne pitaj! Pila sam Ginipral, a on dodatno izaziva lupnjavu, pa su mi dali uz to Verapamil, i toga sam se nagutala kao tic-tac bombona. Ali nista nije pomagalo. U najnormalnijem stanju mi je lupalo 120 ot u min, a kad popijem onaj djavo, 150, vjerovala ili ne. Do sloma zivaca me je dovodilo.

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: tachycardia paroxysmalis
21.4.2011 20:56:38   
Nina...
Meni od stresa, posle jela, kad imam tremu, kad je tesko vreme hoce to da se desi. Ali sve kao pokusavam da razmisljam proci ce, smiri se, nije nista.. i inace sam zivac i za male stvari se svakodnevno stresiram pa mi je jasno odakle to potice. Sto se tice holesterola i svega toga, analize krvi su mi u redu. Mozda bi trebalo stitnu zlezdu da proverim user posted image  Je l' to simptom hipotireoze ili hipertireoze?

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: tachycardia paroxysmalis
21.4.2011 20:57:56   
Nina...
A btw, nevidjeni sam hipohondar user posted image

(odgovor članu Nina...)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: tachycardia paroxysmalis
21.4.2011 21:08:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nina...

Meni od stresa, posle jela, kad imam tremu, kad je tesko vreme hoce to da se desi. Ali sve kao pokusavam da razmisljam proci ce, smiri se, nije nista.. i inace sam zivac i za male stvari se svakodnevno stresiram pa mi je jasno odakle to potice. Sto se tice holesterola i svega toga, analize krvi su mi u redu. Mozda bi trebalo stitnu zlezdu da proverim user posted image  Je l' to simptom hipotireoze ili hipertireoze?

Hipertireoze...
Ma meni je stitna ok, pa opet lupa...
Joooooj Diabla, je l' mi verujes da se toga vise plasim, nego bilo cega drugog...
Ko nije doziveo, ne zna koliko je osecaj neprijatan...user posted image

(odgovor članu Nina...)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: tachycardia paroxysmalis
21.4.2011 21:08:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nina...

A btw, nevidjeni sam hipohondar user posted image

user posted image

(odgovor članu Nina...)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: tachycardia paroxysmalis
21.4.2011 21:14:44   
isidora88
nina ubrzan rad srca je najcesci kod hipertireoze, ali eto ja imam hipotireozu pa opet imam taj problem,meni je puls uvek oko 100 ili preko togauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Nina...)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: tachycardia paroxysmalis
21.4.2011 21:15:25   
isidora88
eto verolino me pretekla user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: tachycardia paroxysmalis
21.4.2011 21:17:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: isidora88

nina ubrzan rad srca je najcesci kod hipertireoze, ali eto ja imam hipotireozu pa opet imam taj problem,meni je puls uvek oko 100 ili preko togauser posted image

Ej, verovatno ti nije od toga ubrzan puls...Koliko se kreces???

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here