|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Traženje zaposlenja! (trudnice i mame)
29.8.2010 7:28:05   
Anoniman
Elem,shvatila sam da moj normalan porodican zivot uz muza i dete predstavlja poslodavcima veliki problem!Kada god se pojavi oglas za neki posao koji bi mi odgovarao,javim se i naravno da dobijam isti odgovor-JAVICEMO SE,a to dodje-nikada.Cim me pitaju za bracno stanje i broj dece,sve mi je jasno!I kome ja sada treba da se obratim?Da li zena sa decom treba da moli,da prosi,da sedi ispred crkve?Samo zato sto imam dete ili vise od trideset_ godina ili neodgovarajucu boju kose poslodavci me ne zele???Alergicna sam kada vidim na konkursu da treba dostaviti fotografiju uz CV!Kuda ide ovaj svet???
Molim moderatore da smeste temu na odgovarajuce mesto,ako vec nije,jer nisam znala gde da je udenem.Hvala unapred!




< Poruku je uredio guppy RR -- 31.8.2010 15:47:33 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Trazenje zaposlenja!
29.8.2010 7:47:31   
Trcosava
JMPM - draga, znam kako ti je, ako ti je ista uteha još gore prolaze one bez dece sa nekih 30-ak godina i manje. Sa 23 godine pa sam nalazila užasno teško posao, a da ti ne pričam za moju bivšu zaovu koja je imala tada oko 30, udata, a nije imala dete.... To je tek užas.




_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Trazenje zaposlenja!
29.8.2010 8:00:17   
Anoniman
I to sam navela,ako kojim slucajem imas preko trideset,haos nastaje sto se tice zaposlenja user posted image !Ovo je jezivo,ovo boli,ovo nije normalno!!!!!

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Trazenje zaposlenja!
29.8.2010 8:06:56   
Trcosava
Po meni postoje 2 opcije - posao preko veze ili otvori nešto svoje

Tada sam ja našla posao preko veze, inače do tada je sve bilo katastrofa, a da ne pričam da do te firme imam upisano samo pola godine staža.....


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Trazenje zaposlenja!
29.8.2010 8:11:47   
snješka
Svugdje vam je stanje takvo, posebno u zemljama koje su u tranziciji..Katastrofa..I kad imaš posao uvijek ima neko ko gleda da te makne da bi doveo nekog svog. Mm je tek počeo da odrađuje pripravnički, to volontira, sramota, ne daju im ni topli obrok. A ima 33 godine i ne nada se da će uopšte ostati na poslu poslije odrađenog pripravničkog, jer ima previše godina. Kod nas kad napuniš 35 više ne možeš ni tražiti da odradiš to, jer ne primaju, ostaje ti privatnik.
Počeće još malo kao Hitler, da stvaraju samo lijepu i mladu rasu koja će moći raditi, jer će zadovoljavati njihove kriterije, a ove manje lijepe ljude će, valjda, ubijati na neki način, najprije glađu. Fuj.


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Trazenje zaposlenja!
29.8.2010 13:14:10   
Anoniman
Koliko sam shvatila, sada je trend u svetu da uz CV ide fotka. I ja sam besnela pre par godina zbog toga, jer, nije mi jasno... No, onda iskopah mnogo slatku fotku, udenuh je na CV i kraj.
A ta priča, koliko imamo godina, dal smo u braku, dal imamo dece... to je čista diskriminacija i bezobrazluk. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Trazenje zaposlenja!
30.8.2010 9:17:22   
Vučko.ba.
IZVORNA PORUKA: Tash

A ta priča, koliko imamo godina, dal smo u braku, dal imamo dece... to je čista diskriminacija i bezobrazluk. user posted image



da naravno da je diskriminatorski, međutim poslodavac u tom slučaju ima samo jednu racunicu, a to je koliko će ga koštati kad niste tu (bolovanje, trudničko, porodiljsko itd itd)

e jbg evo ja u drzavnoj firmi prošlu sedmicu cijelu bolesnapresjedila nisam mogla uzeti bolovanje

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Trazenje zaposlenja!
30.8.2010 9:19:20   
Anoniman
Znam ja zašto oni to pitaju i šta kalkulišu, ali to što jedna žena ima 30god i jedno dete, apsolutno ne znači da želi i drugo, tako da im to i nije neki kriterijum. Možda neka žena od 45 god, bez muža i dece, odluči da ostane trudna sa nekim, jer hvata poslednji voz (bez namere da ikoga uvredim)... 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Trazenje zaposlenja!
30.8.2010 9:25:02   
Vučko.ba.
pa naravno .... al vidiš i sama da nam svaki dan uz serija tipa sex i grad serviraju kako je glupo imati porodicu, a u prevodu dobiju isfrustrirane robove koji rade jer nemaju nikakvog pametnijeg posla

pa moju najbolju drugaricu su u banci pitali da li ima namjeru da se udaje user posted image

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Trazenje zaposlenja!
30.8.2010 9:26:00   
Ana RR
U prethodnoj firmi me direktor pitao, kada sam mu javila da se udajem, da li sam trudna.. kad sam rekla da nisam, odgovorio je Uh, dobro je, pao mi je kamen sa srca! (user posted image )

U sadašnjoj firmi, tri meseca posle mog dolaska se porodila jedna koleginica i direktor mi tada kaže E pa sad je na tebe red!

Hvala Bogu što još uvek ima normalnih poslodavaca (doduše, moj nije srbin..).

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Trazenje zaposlenja!
30.8.2010 9:28:23   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

pa naravno .... al vidiš i sama da nam svaki dan uz serija tipa sex i grad serviraju kako je glupo imati porodicu, a u prevodu dobiju isfrustrirane robove koji rade jer nemaju nikakvog pametnijeg posla



Baš tako, samo što u pomenutoj seriji niko ništa i ne radi, stalno imaju vremena za sve.
Već sam negde napisala, ali ponoviću, kada se vratim s mora, počinjem da tražim posao. Lepo ću reći da sam sterilna lezbejka i da nemam nameru da gajim decu.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Trazenje zaposlenja!
30.8.2010 9:28:27   
pepino
Mozda cu malo mimo teme,ali moram nesto napisati,povezano je...
Moja sestra radi u prodavnici sa jos jednom curom,tu curu su prije odprilike pola godine prijavili,moja sestra radi skoro 2 godine,jos nije prijavljena!
Prije 2-3 mjeseca cura se uda,trudna,sad je 5 mjesec!
I sestra mi sinoc prica,kaze otisla cura da potvrdi knjizicu u socijalno,kazu joj mi vama ne mozemo potvrditi,odjavljeni ste prije 20 dana!!!!user posted image user posted image
Trudnicu odjavila!!!!user posted image
Naravno da sada ima pravo da je tuzi,nema pravo da trudnicu odjavi!!!
Svi su joj rekli nadji advokata dobijas na sudu sigurno!!!Ona i kada rodi ne namjerava da se vrati kod njih jer su ljudi uzasni!!!
I sami imaju 4 djece,dje ce im dusa,kako se Boga ne boje!!???user posted image
A ona blesa kaze ma necu ih tuziti!?user posted image
Ma takve treba namjerno ganjati po sudu,debili!!!!
I pita gazdaricu kako si ti mene odjavila,kaze jao ja tebi zaboravila reci,a prije 20 dana je odjavila,pa kad joj je mislila reci,svasta ima na ovom svijetu!!!!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Trazenje zaposlenja!
30.8.2010 9:30:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ana RR

U prethodnoj firmi me direktor pitao, kada sam mu javila da se udajem, da li sam trudna.. kad sam rekla da nisam, odgovorio je Uh, dobro je, pao mi je kamen sa srca! (user posted image )

U sadašnjoj firmi, tri meseca posle mog dolaska se porodila jedna koleginica i direktor mi tada kaže E pa sad je na tebe red!

Hvala Bogu što još uvek ima normalnih poslodavaca (doduše, moj nije srbin..).
user posted image user posted image user posted image user posted image Svaka mu cast!Ne mogu verovati da jos ima takvih...
Mene stvarno uzasava sve ovo...ocigledno ce mi trebati godina i godina dok ne nabavim sebi vezu da bih se negde zaposlila jer,Boze moj,imam dete i muza,sa kojim cu verovatno jos dece praviti,ali bez da mi neko kaze sad moze sad ne moze user posted image !


(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Trazenje zaposlenja!
30.8.2010 9:30:34   
Vučko.ba.
IZVORNA PORUKA: LillyT

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

pa naravno .... al vidiš i sama da nam svaki dan uz serija tipa sex i grad serviraju kako je glupo imati porodicu, a u prevodu dobiju isfrustrirane robove koji rade jer nemaju nikakvog pametnijeg posla



Baš tako, samo što u pomenutoj seriji niko ništa i ne radi, stalno imaju vremena za sve.
Već sam negde napisala, ali ponoviću, kada se vratim s mora, počinjem da tražim posao. Lepo ću reći da sam sterilna lezbejka i da nemam nameru da gajim decu.



radi Lilly jer su scene koje prikazuju uvijek na pauzi (koja je 1h) i naveče kad mijenjaju frajere pa su sutra još više frustirane al se to prevodi kako se one ludo provode

pa najbolje napisati da si lezba, jer ih onda možeš i tužiti ako te ne prime

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 30.8.2010 9:31:21 >


_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Trazenje zaposlenja!
30.8.2010 9:32:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pepino

Mozda cu malo mimo teme,ali moram nesto napisati,povezano je...
Moja sestra radi u prodavnici sa jos jednom curom,tu curu su prije odprilike pola godine prijavili,moja sestra radi skoro 2 godine,jos nije prijavljena!
Prije 2-3 mjeseca cura se uda,trudna,sad je 5 mjesec!
I sestra mi sinoc prica,kaze otisla cura da potvrdi knjizicu u socijalno,kazu joj mi vama ne mozemo potvrditi,odjavljeni ste prije 20 dana!!!!user posted image user posted image
Trudnicu odjavila!!!!user posted image
Naravno da sada ima pravo da je tuzi,nema pravo da trudnicu odjavi!!!
Svi su joj rekli nadji advokata dobijas na sudu sigurno!!!Ona i kada rodi ne namjerava da se vrati kod njih jer su ljudi uzasni!!!
I sami imaju 4 djece,dje ce im dusa,kako se Boga ne boje!!???user posted image
A ona blesa kaze ma necu ih tuziti!?user posted image
Ma takve treba namjerno ganjati po sudu,debili!!!!
I pita gazdaricu kako si ti mene odjavila,kaze jao ja tebi zaboravila reci,a prije 20 dana je odjavila,pa kad joj je mislila reci,svasta ima na ovom svijetu!!!!user posted image

E pa draga moja,iz ovog razloga i ja danas trazim posao,jer sam u osmom mesecu trudnoce dobila u ruke i radnu knjizicu!Sreca pa sam uspela regulisati pre nego sam se porodila da imam primanja sa biroa,ali i to mi se ukida sada u septembru!

(odgovor članu pepino)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Trazenje zaposlenja!
30.8.2010 10:13:59   
lanajelena
Moram da se nadovezem na ovu temu,znam da je uzasno kad trudnicu ostave bez posla ali treba malo sagledati i drugu stranu ja imam firmu u kojoj radim sa mamom i jos jednom devojkom imamo dovoljno  za nas ,viska nemamo u medjuvremenu devojka ostane trudna,ja ostanem trudna a neophodna nam je minimum jedna osoba za rad na terenu i jedna za kancelariju sto znaci da odmah moramo da primimo minimum jos jednu osobu i tu nastaje zbrka jer nemamo sredstava da placamo dva trudnicka bolovanja i dodatne radnike...naravno da ne treba sad devojci okrenuti ledja i sutnuti je ali uz neki kompromis sve se moze

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Trazenje zaposlenja!
30.8.2010 10:31:06   
Podrum Š.
Koliko ja znam država refundira troškove porodiljskog bolovanja.
I  baš zbog toga mi je glupost što neko pravi problem oko trudnica.
Meni u firmi nisu pravili problem što sam u drugom stanju zbog para već zbog zamene koju treba podučiti.

Kada sam se zapošljavala pitali su me da li sam udata i da li imam dece. Imala sam jedno od 3 godine. Rekli su mi da je to super i da im to odgovara jer kao znamo da ćeš možda odsustvovati jednom (najviše dva puta) dok taze kadar sa faxa čim dobije ugovor na neodređeno ide na porodiljsko bolovanje.

Veći problem je bio što sam tada imala 30 godina i konkurisala u veeeliku kompaniju kao nova user posted image . Pri tom sam imala već 9 godina radnog iskustva (jer sam studirala uz posao) -  a  to kao nije važno, ovde si nova i moraš da se dokazuješ?
Da li to znači da kada prelaziš iz firme u firmu treba uvek da počinješ kao pripravnik????

U svakom slučaju pljujem na sve vrste diskriminacije, ali isto tako imam iskustvo da su žene najgore. Mene je direktorica od kako je saznala da sam u drugom stanju urnisala od posla. Radila sam i po 14h dnevno. I sve vreme držala pridiku kako je ona radila do 2 nedelje pred porođaj.
Kada sam skoro izgubila bebu i završila u krevetu nije smela da me nazove 2 meseca. Inače da se to najgore desilo, ja bih prvo tužila nju, pa firmu (makar se nikada tamo ne vratila)
Izvinjavam se ako sam bila off topic ali sam morala malo da prenesem moje iskustvo.

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Trazenje zaposlenja!
30.8.2010 10:45:04   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: Podrum Š.

Koliko ja znam država refundira troškove porodiljskog bolovanja.
I  baš zbog toga mi je glupost što neko pravi problem oko trudnica.



Upravu si refundira ali kada kad prodje sledeci mesec za to vreme ti moras da imas raspoloziva sredstva da sve po placas i da toj trudnici das pare da bi ti drzava sledeci(ako tad bude)vratila...naravno da nisam za diskriminaciju nego za dogovor,ali trudnoca dodatno komplikuje stvari u firmi bar je tako u mojoj nebitno da li sam ja bila trudna ili neko drugi,mora da se zaposli druga osoba da se ponovo obucava,stranke ne vole nove radnike ja kad sam ostala trudna i devojka je dosla da me menja nama su tri stranke napustile firmu jer im nije bilo drago da sad opet grade novi odnos sa novim radnikom koji jos uvek ne zna posao u potpunosti i hiljade drugih problema ali ne podnosim gazde koji te zbog trudnoce sutnu ili ti rade iza ledja kao sto je Pepino rekla to mi je dno dna

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Trazenje zaposlenja!
30.8.2010 11:45:28   
choopa choops
Mi u nasoj firmi imamo 6 stalnih radnika i minimum 4 sezonska. Od 15 godina do 50 user posted image . Sa djecom, bez djece, školarce, djevojke za udaju i td.  I kod nas nema toga da te ne prijavi gazda (ili ima, ali vrlo malo)???user posted image user posted image Ne pada mi na pamet da placam kazne od nekoliko hiljada eura, radi 100e mjesecno? Zar to u SR nije regulisano? Inspekcija?user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Trazenje zaposlenja!
30.8.2010 11:45:50   
liliana
Ma, koliko sam ja skužila, poslodavcima nije toliki problem to što neko ide na trudnički i porodiljsko-jer to ne plačaju oni, več država. Tu postoji drugi problem: Malo dete! Nikome od poslodavaca ne odgovara neko sa malim detetom, jer se oni vode logikom:malo dete, svaki čas mu nešto fali (bolesno, prehlađeno), mama če često ići na bolovanje, a to bolovanje plača poslodavac (iako je 65%-ide iz njihovog džepa). E, u tome je osnovni problem!!!user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Trazenje zaposlenja!
31.8.2010 15:04:09   
Rivana
E onda najbolje da zaposljavaju babe od 50 godina one nece vise da se poradju to sigurno a i deca su im vec velika pa nisu bolesljiva.....

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Trazenje zaposlenja!
31.8.2010 15:07:35   
Anoniman
eeee, tu ce da im smetaju godine i babama ce sigurno zdravstveno nesto da fali :)

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Trazenje zaposlenja!
31.8.2010 15:09:25   
Rivana
Da, onda si mator ili si mlad ili ces da radjas ili si vec rodio pa ti dete malo....ma bre....ja ne znam sta oni hoce

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Trazenje zaposlenja!
31.8.2010 15:18:58   
Anoniman
Ja mogu da se udaram u dupe od sreće , majke mi ... Pu , pu , da ne ureknem ... Meni su moji u firmi (privatnik) toliko izašli u susret , da je to neverovatno . Povukli su me sa rizičnog radnog mesta i dali mi mnooogo lakše ,a za istu (celu) platu . Direktor , kada god je zvao iz BG , uvek je pričao bar po 20 minuta samnom , pitao me kako sam , hrabrio me , pričao svoje dogodovštine sa dečicom , opuštao me nekim rečima podrške , savetovao da se čuvam i da će mi firma uvek izaći u susret za sve ... Ima stotine radnika , a on je zapamtio da sam ja podstanar , i rekao mi : "Jednog dana , eto , ako Bog dan , pa podigneš kredit za stan ... nemoj da se plašiš , ti radiš u jednoj jako ozbiljnoj firmi , primljena si za stalno ,možeš sebi da rešiš krov nad glavom ... I ja sam podigao kredit sad skoro , eto , znam koliko je teško danas biti podstanar " ...

Ne znam šta bih im drugo rekla , sem HVALA VAM , LJUDI .

< Poruku je uredio BubaMira -- 31.8.2010 15:19:17 >

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Trazenje zaposlenja!
31.8.2010 15:20:04   
Anoniman
bravo za direktora user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here