|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnički pruritis (svrab)
25.2.2009 12:49:59   
eugenija
Kažu da se može javiti u drugoj polovini trudnoće i to obično po čitavom telu. Ponekad može biti veoma jak i terati vas da se stalno češete. Taj svrab izaziva bilirubin koga jetra propušta pod uticajem estrogena u krv. Dobra stvar je što nestaje nakon poroda. Najbolje je nositi pamučni veš i odeću, a izbegavati vunu i sintetiku. Da li se vama javljajo ovakav svrab u trudnoći i čime ste ublažavale njegovu pojavu?



_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Trudnički pruritis (svrab)
25.2.2009 12:53:13   
NadaR
 JOOOj, i sad me svrbi kad se samo sjetim....
Mazala sam se obicnim djecijim mlijekom nivea, pomogne sat dva pa opet ispocetkauser posted image user posted image user posted image



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Trudnički pruritis (svrab)
25.2.2009 12:55:12   
Anoniman
Mene je samo stomak svrbeo, ali ga nisam češala već mazila, jer kažu da ako ga češeš stvaraju se strije. user posted image

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Trudnički pruritis (svrab)
25.2.2009 12:59:13   
Jacaca
Iskreno da ti kazem ja nisam trudna, a ne secam se da li me je svrbelo u trudnoci, dobila sam samo 7kg posto sam 5 messeci povracala strasno, imala sam mali stomak, a dosta krupno dete. medjutim, sada kada se iznerviram jako me svrbi koza, mada imam jako suvu pa i zbog toga.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Trudnički pruritis (svrab)
25.2.2009 14:26:20   
šarolta
Joj, i sad me svrbi sve! Ponekad ne znam šta ću sa sobom, znam da ne smem da se češkam ali ne mogu izdržatiuser posted image ! Probala sam već losione za strije, hidratantne losione i kreme iz Avona, ulja za negu bebine kože ali ništa! 2 sata ne svrbi a onda opet! Sad koristim Bübchen mleko za telo za bebe, e ovo mi malo pomažeuser posted image , namažem se 3 puta na dan i ne češkam se! Napredakuser posted image

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Trudnički pruritis (svrab)
25.2.2009 14:37:31   
mihi
Moja dobra drugarica koja je sada trudna je zbog toga ležala u bolnici njoj se pojavio i osip crveni grozni i dali su joj Pronizon da pije i bromazepam noću jer uopšte nije mogla da spava od svraba. Sad se osip povukao sa stomaka a ostao na nogama. Ima te li ideju čime da maže telo krema, losion koja ublažava tegobeuser posted image

(odgovor članu šarolta)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Trudnički pruritis (svrab)
25.2.2009 21:23:24   
pucka
Ne znam kako je tebi al ja hocu da poludim...U 13oj sam nedelji trudnoce i imam takav svrab da me sraota da izadjem iz kuce jer se cesem ko blesava.....Ne znam ni cime da se mazem.....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Trudnički pruritis (svrab)
25.2.2009 23:29:42   
eugenija
Evo šta sam iščeprkala...

Pruritus - Pojava svraba, celog tela ili na delovima kože je česta pojava u trudnoći. Najizraženija je u području stomaka. Za ublažavanje se koriste uljane kupke i preparati protiv svraba za lokalnu upotrebu.

Izvor


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu pucka)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Trudnički pruritis (svrab)
25.2.2009 23:36:59   
Jacaca
Ne bih da se mesam jer se u ovo stvarno ne razumem, ali mojoj drugarici su hitno proveravali jetru kada se u ranoj trudnoci zalila na svrab, ne znam dalje zasto ali imala je problem sa jetromuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Trudnički pruritis (svrab)
26.2.2009 12:01:36   
MERYEN
Taj svrab koliko se secam imala je Aleksandra dj i Andrijana,mene je svrbeo stomak samo sam mazala zbog strija,ja sam konkretno imala sindrom nemirne noge,i to se javlja zadnja tri meseca to je tek uzasnouser posted image

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Trudnički pruritis (svrab)
4.3.2009 15:05:53   
eugenija
A joj krenuloooo.. Već par dana počeo da me svrbi stomak sa leve i desne strane... aaaaaaaaa... Krene kao neko peckanje, i onda zasvrbi.. Pecka, pa opet zasvrbi, pa pecka... GRrrrrrr

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Trudnički pruritis (svrab)
28.2.2012 0:09:06   
crazymama
mene vec tri dana svrbe stopala, odozgo... inace mi noge otocu u poslednje vreme, pritisak mi je normalan, secer nisam imala do sad, treba da proverim ovih dana opet...

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Trudnički pruritis (svrab)
1.3.2012 23:16:01   
Cunce
pa ja sam se pre neki dan zalila na svrab, na drugoj temi user posted image
znaci normalno je user posted image
nas svrbi samo stomak poslednja dva dana, ali ne dugo
i grudi pomalo
mazemo se nekim mlekom za telo i nekad pomogne, nekad ne, nekad trpimo, nekad se ceskamo i tako user posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Trudnički pruritis (svrab)
2.3.2012 8:49:12   
*Alexx*
A ima i ova tema PUPPP

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Cunce)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Trudnički pruritis (svrab)
21.2.2019 23:00:14   
dunja RR
Meni se poslednjih par dana pojavio uzasan osip. Imala sam ga i na samom kraju trudnoce sa Savom, cini mi se da je sada malko gore. Crveno uzas, hrapavo, svrbi uzas. Spoljne strane butina i zadnji deo butina upaljeni skroz. Ja sam to povezala sa metildopom jer jer i prosli put i sad osip izasao otprilike od kad pijem dopu. Pokazala sam i doktoru pre dva dana i rekao je da gadno izgleda, pipkao je, ali kao nista alarmantno. Razmisljam da pisem i endokrinologu, ali sam je smorila ovih dana sa pritiskom pa me vise sramota. A kod nje idem idem u utorak. Mazem uvece Cortinat, malo smiri svrab trenutno, ali osip bukti i dalje. 
IZVORNA PORUKA: mihi

Moja dobra drugarica koja je sada trudna je zbog toga ležala u bolnici njoj se pojavio i osip crveni grozni i dali su joj Pronizon da pije i bromazepam noću jer uopšte nije mogla da spava od svraba. Sad se osip povukao sa stomaka a ostao na nogama. Ima te li ideju čime da maže telo krema, losion koja ublažava tegobeuser posted image




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Trudnički pruritis (svrab)
22.2.2019 8:12:48   
Tiziana
Dunja, ja sam u drugoj trudnoci sa cerkom, pred porodjajb imala osip na prevoju nogu, preponama i ispod pazuha. uzasno je svrbelo.bili su plikcici. mazala sam pantenol i smirilo se, ''osusilo'' i povuklo.

ja mislim da ima veze sa hormonima. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Trudnički pruritis (svrab)
22.2.2019 11:27:52   
dunja RR
Tiziana hvala!Namazah pantenol, prija, hladi. Recw mi endokrinolog da krenem da pijem kalcijum od 500 ujutru i vitamin C od 500 posle rucka. Gadno izgleda a svrbiii, ma skroz upaljeno kao da sam izgorela. Pola obe noge ovako izgleda.

user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 22.2.2019 11:30:07 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Trudnički pruritis (svrab)
22.2.2019 11:40:40   
Ana RR
Ajoj Suzi user posted image užas. Izdrži još malo user posted image

Imaš u DM-u ono veliko pakovanje pantenola, sa pumpicom.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Trudnički pruritis (svrab)
22.2.2019 11:50:10   
Tiziana
Tako je isto i meni bilo. Cinilo se sto se vise cesem to se vise siri.Ali posle par dana pantenola, krenulo je da se smiruje, tamni boja, ''pobraonjuje'' pa bledi i da se susi. na kraju je skroz izbledelo, ali se osecalo pod rukom i perutala se koza. 


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Trudnički pruritis (svrab)
22.2.2019 11:57:52   
dunja RR
Jeste jeste, što se više češem širi se.
Sada me mm maže, i dok me maže ne da prijaa, kao da me češe, a opet nije češanje. Trudiću se da se da se bar ne češem sama.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Trudnički pruritis (svrab)
22.2.2019 21:23:21   
Sanidej
Dunja, Elocom bi mogao da sanira problem, za početak probati na manjoj površini

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here