|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Tumacenje decijeg crteza
7.3.2015 18:57:07   
mila83
Imamo temu CRTEZI gde postavljamo umetnicka dela nasih malih dusa,ali da li ste se zapitale ikad zasto koriste odredjene boje, oblike,nacin crtanja? Pravu analizu decijeg crteza moze samo strucnjak za to uraditi,ali htela sam sa vama da podelim par zanimljivih informacija.
procitajte, mozda i bolje upoznate svoje dete , ili fazu kroz koju trenutno prolazi user posted image

KLIK

KLIK

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Tumacenje decijeg crteza
7.3.2015 19:18:45   
veselicaa
davno sam negde procitala da sve sto dete nacrta predtsvlja njegove misli,zelje i da crtezima iskazuje ono sto ne bi recima.Volela bih da znam nekog ko tumaci decije crteze da cujem sta bi rekao o crtezima moje dece.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Tumacenje decijeg crteza
7.3.2015 19:23:26   
mila83
Ovi tekstovi gore ti mogu biti neke odrednice.Koliko znam,ne moze se vrsiti analiza na osnovu samo jednog crteza. Interesantno je,ima i o upotrebi boje,linija,kako dete crta osobe,sta mu je bitno,na kom delu papira se to crta itd. Bar karakter svog deteta mozes prepoznati user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Tumacenje decijeg crteza
7.3.2015 19:24:21   
veselicaa
deluje zanimljivo user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Tumacenje decijeg crteza
8.3.2015 14:13:33   
Anarunika
Kod mog Iskona je karakteristično da nešto nacrta i onda to sve preboji braon ili crnom bojom. Kada ga pitam zašto on uvek ima objašnjenje. Ili je to auto koji je upao u blato, ili maca koja se sakrila u kućicu jer pada kiša i tako...zapravo ne crta baš detaljno,precizno i uredno ali za sve ima objašnjenje zašto je baš tako nacrtao. Sad me u ovom tekstu uteši što crnu boju između ostalog koriste i inteligentna deca. Uli mi nadu user posted image

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Tumacenje decijeg crteza
8.3.2015 14:25:00   
mila83
Pa vidis da dete ima objasnjenje ! user posted image Ni moj Dimi nije nista drugaciji....user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Tumacenje decijeg crteza
8.3.2015 15:28:59   
serpica

IZVORNA PORUKA: mila83

Ovi tekstovi gore ti mogu biti neke odrednice.Koliko znam,ne moze se vrsiti analiza na osnovu samo jednog crteza. Interesantno je,ima i o upotrebi boje,linija,kako dete crta osobe,sta mu je bitno,na kom delu papira se to crta itd. Bar karakter svog deteta mozes prepoznati user posted image




Mili i te kako mozes zakljuciti iz samo jednog crteza mnogo o detetu,zavisi samo sta je bila tema,koliko je dete i u kakvim uslovima zivi. Ako imas te smernice sve je jasno vec od boja koje koristi. Ovo ni ja nisam znala ali su me starije koleginice,psiholzi i pedagozi na raznim seminarima naucile. Treba samo pazljivo posmatrati dete,sve nam kaze kroz crtez,boje,sta prvo crta,na sta obraca paznju i td...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Tumacenje decijeg crteza
8.3.2015 15:35:56   
mila83
Znam da mozes svasta zakljuciti,ali cini mi se da sam negde procitala da se kroz vise crteza moze pouzdanije nesto zakljuciti o detetu..Moja Mima nekada ne crta isto kada je tuzna ili raspolozena,koristi drugacije boje npr. ali sto se tice detalja,linija,oblika to se ne menja u crtezima.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...
Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here