|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Tunižanka ocekuje 12 beba
19.8.2009 15:39:21   
Anoniman
Tunižanka uskoro treba roditi 12 djece Jedna učiteljica iz Tunisa i njen suprug kažu da su oduševljeni činjenicom što ona nosi dvanaestoro djece. Tunižanka je sada sa svog prijestolja skinula Amerikanku Nadiu Suleman, koja je na svijet donijela osmoro djece.

Nadia Suleman je dosad držala rekord
Nova trudnica je ovo postigla zahvaljujući tome što je išla na umjetno oplođivanje, jer je prethodno imala dva spontana pobačaja, a kako su joj ljekari rekli, za koji dan može očekivati dolazak na svijet šest dječaka i šest djevojčica, javlja Daily Telegraph.

Ipak, stručnjaci koji se bave umjetnom oplodnjom kažu da su ljekari zaslužni za ovu trudnoću "neodgovorni", te da ovim potezom u opasnost dovode život majke i njenih beba.

Trudnica koja nije željela otkriti identitet kaže da jedva čeka trenutak kad će moći zagrliti svoju djecu, a prema riječima njenog supruga, ljekari su joj rekli da će moći roditi prirodnim putem, iako eksperti kažu da je to apsolutno nemoguće.

Suprug, kojeg u medijima nazivaju samo Marwan, a profesor je u srednjoj školi u gradu Gafsa, rekao je lokalnim novinarima da je za njih vijest bila "nevjerovano i divno čudo".

"U početku smo mislili da će moja supruga roditi blizance, ali onda je otkriveno još fetusa", rekao je Marwan. "Naša se radost povećala u skladu s povećanim brojem."

Ali Simon Fisher s University of Oxford kaže da je ova vijest "grozna" i da su doktori, uključeni u umjetnu oplodnju ove Tunižanke, neodgovorni kad su to dozvolili. On kaže da je trudnoća postignuta ili tako što je par ignorisao savjete ljekara i imao spolni odnos za vrijeme tretmana - jer je tako žena mogla zanijeti i prirodnim putem i vještačkim - ili je razlog religijske prirode, pa su morali biti iskorišteni svi embriji.

"Koji god razlozi stajali iza ovoga, šanse sretnog završetka su prilično slabe", kaže Fisher. "Šanse da će svi preživjeti su vrlo slabe. Bit će to veliki napor za nju, čak i ako je mlada i u formi."
Izvor: rr.ba

< Poruku je uredio Tasha RR -- 19.8.2009 15:44:24 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Tunizanka ocekuje 12 beba
19.8.2009 15:41:48   
gagana83
user posted image user posted image user posted image
Ja nosim jedno u stomaku pa sam sva kilava

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Tunizanka ocekuje 12 beba
19.8.2009 15:41:57   
Brand new mama
Nadam se da ce uspijeti da iznese tu trudnocu,mada na zalost-to je skoro na granici nevjerojatnog.Mislim da nase tijelo nije predvidjeno za toliko beba.Kolike ce te bebice da budu-kao misiciuser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Tunizanka ocekuje 12 beba
19.8.2009 15:43:46   
prolece
no coment

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Tunižanka ocekuje 12 beba
19.8.2009 15:49:28   
Buba76
Tasho,cekala sam kada ces nam opet neku novost napisati.
Nemam reci. I da su 6 ostavili bilo bi previse. Te bebe ce biti 300g kada se budu rodile i verovatno nece moci ni preziveti. Dobro da se to nije desilo kod nas u SU,ni nemamo 12 inkubatora,slali bi decu na sve strane?!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Tunižanka ocekuje 12 beba
19.8.2009 15:52:22   
Anoniman
nova vijest


Završena istraga Tunižanka lagala da nosi dvanaestorke Žena poznata pod inicijalima A.F., koji je doktorima u tuniškoj bolnici No'man al Adab saopćila da očekuje rođenje dvanaestorki, lagala je, saopćeno je nakon istrage ministarstva zdravstva ove zemlje. user posted image Foto: Ilustracija Istraga je pokazala da ona ima psihičkih problema i da vjerojatno uopće nije trudna, piše Telegraph.

"Naše je osoblje razgovaralo s njom i čini se da je njena trudnoća izmišljena. Tvrdila je da krajem mjeseca očekuje rođenje 12-orki, šest dječaka i šest djevojčica, ali za to nema dokaza", rekao je tuniski glasnogovornik.

U bolnici i ministarstvu vjeruju da ima psihičkih problema, ali neki sumnjaju da je žena zapravo željela privući pažnju medija i tako dobro zaraditi.

Rekord u broju beba u SAD-u i dalje drži Nadya Suleman, nezaposlena samohana majka iz Kalifornije koja je u januaru ove godine rodila osmorke, šest dječaka i dvije djevojčice, ali svjetski rekord u višestrukoj trudnoći drži jedna Grkinja koja je 1996. nosila 11 djece. Nažalost, devetero ih je moralo biti 'uklonjeno' kako bi barem dvoje preživjelo.

(odgovor članu Buba76)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Tunižanka očekuje 12 beba
19.8.2009 15:54:45   
Anoniman
user posted image  Ladno nije trudna!

< Poruku je uredio Tasha RR -- 19.8.2009 15:57:19 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Tunižanka očekuje 12 beba
19.8.2009 16:02:16   
Brand new mama
Sjajno, sta jos ljudi nece izmisljati...A u svakom slucaju,i ona mama osmorki izgleda da ih je rodila samo da bi privukla paznju. Mislim-zena se izoperisala da skoro ni ne lici na sebe, a i sva briga oko djecice joj je pojavljivanje u raznim talk-show-ima...
Stvarno nas ima raznih.

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Tunižanka očekuje 12 beba
19.8.2009 16:08:25   
Buba76
Boze,budala. Nije mi jasno,zasto je to izmisljala? I to je uciteljica kojoj neko treba da poveri decu???

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Tunižanka očekuje 12 beba
20.8.2009 7:13:12   
Anoniman
Ludo pa živi!

(odgovor članu Buba76)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Tunižanka očekuje 12 beba
20.8.2009 8:22:11   
oliveradj
Zanimljivo mora da je očajnički željna pažnje, ili je patološki lažov!

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Tunižanka očekuje 12 beba
20.8.2009 8:28:28   
Shishica
BOze!!!
Jos ja pricam o tome sa tatom..cudimo se i onda procitam dalje.. user posted image
Zao mi te Grkinje..Sto bas toliko da ih izvade..Jaaaadna decica...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Tunižanka očekuje 12 beba
20.6.2017 22:48:38   
Dragce86
O boze..ovo nije normalno...

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Tunižanka očekuje 12 beba
22.6.2017 11:53:24   
Anck Su Nmaun
Gluposti, biti u centru paznje samo.
I to osmoro je prezivelo?I kad su trojke cetvorke postoji ogroman rizik da ne prezive svi a ne 12 user posted image

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...
Sve što treba da znate o gestacionom dijab...
Gestacioni dijabetes je privremeni oblik dijabetesa koji se može javiti u trudnoći. To je stanje koje nastaje kada zbog ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here