|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ukradena deca
9.2.2010 22:15:06   
Anoniman
Sigurna sam da smo o ovome već pisale, ali ne mogu da nađem temu.

Sad sam na B92 INFO gledala Potragu pod nazivom "Nestala deca".

Priča je iz 1989, pričaju dve žene, ako sam dobro shvatila (nisam gledala od početka) obe porođene u Višegradskoj.
Jel gledao neko?

Jedna od njih je do kraja od policije dobila potvrdu da je ona potpisala da dete daje na usvajanje (što nije uradila, nego joj je 4 sata nakon porođaja rečeno da je rodila bogalja koji je umro i da je bolje tako jer ima zdravo dete već kod kuće). Čak je do kraja našla i dete, nema potvrdu da je to zaista njeno dete, jer dete (koje sada ima 20 godina) neće da radi DNK.

Druga žena, nikada nije dobila potvrdu... Naime, u umrlici i u izvodu iz matične knjige rođenih su različiti podaci o vremenu rođenja, na raznim nekim papirima (nisam zapamtila) se ne podudara čak ni bolnica u kojoj je porođena, razlikuje se vreme smrti. Nikada nije dobila telo da sahrani, i žena misli da joj je dete živo. Pričala je kako su je nakon porođaja 12 dana držali zaključanu sa još jednom ženom (ako sam dobro shvatila, ta druga žena je malo luda) bez info o detetu, a svoj rodbini su rekli da vlada Varičela te da posete nisu dozvoljene.

Kakvi su to neljudi od lekara koji tek porođenu majku potapšu po ramenu i kažu joj da je bolje što joj je dete umrlo, i onda gledaju njihovu muku, a znaju da je dete živo i da su ga baš oni ukrali i prodali?! user posted image

< Poruku je uredio Tasha RR -- 9.2.2010 22:16:48 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ukradena deca
9.2.2010 22:21:49   
NadaR
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ukradena deca
9.2.2010 22:23:17   
kleopatra*
To nisu ljudi,to su MONSTRUMI koje interesuju samo pare,a pitam se ako imaju svoju decu da li kad ih poljube uvece pred spavanje pomisle na one jadne roditelje kojima su prodali decui.Da li ti ljudi imaju bar malo savesti????

_____________________________

" Sve je tako jednostavno-ILI ce se desiti ILI nece..Treceg nema ;) "

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ukradena deca
9.2.2010 22:26:01   
lothroniell
Joj strasno! Nekad mi dodje kod kuce da se poradjam... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu kleopatra*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ukradena deca
9.2.2010 22:27:26   
Anoniman
Što je rekla ova žena koja je našla dete: svi su prevareni. Nije samo ona prevarena kojoj je dete ukradeno. Preareni su i ti ljudi koji su usvojili dete. Prevareno je i to mučeno dete koje sada treba da prolazi kroz šta već prolazi. 

(odgovor članu kleopatra*)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ukradena deca
9.2.2010 22:29:55   
Anoniman
Moja mama je prvu trudnocu imala blizance,kada se porodila kao jedan se lepo razvijao a drugi je zakrzljao i na njegovo mesto se napravio tumor i umrlo je i to jedno! Moj deda,mamin otac,je tada radio kao bolnicar i cini mi se da je rekao da mu nisu dali da vidi dete a ni njoj! Znam da je moja mama jednom spomenula kako je sumnjala i na tu stvar,kradja dece! user posted image

< Poruku je uredio pcelica Maja -- 9.2.2010 22:30:50 >

(odgovor članu lothroniell)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ukradena deca
9.2.2010 22:32:56   
Anoniman
I ja poznajem jednu ženu koja sumnja da joj je ćerka ukradena, bilo je to negde početkom '70ih.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Ukradena deca
9.2.2010 22:33:11   
lothroniell
Uh pcelice, najezih se! Ne zna covek sta da misli... Sta god da je od ta dva za roditelje je dete izgubljeno ali pretpostavljam da ta sumnja ubija... Uf, uzas! user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Ukradena deca
9.2.2010 22:33:37   
kleopatra*
U takvim situacijama ne zna se kome je teze tim roditeljima cije je dete prodato-da li ce ga ikad naci i da li ce ih prihvatiti,ljudima koji su ga odgajili da li ce im okrenuti ledja ili detetu koje kroz sve to treba da prodje ,da shvati i razume sve touser posted image

_____________________________

" Sve je tako jednostavno-ILI ce se desiti ILI nece..Treceg nema ;) "

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Ukradena deca
9.2.2010 22:35:13   
Anoniman
To je bilo `84!
Ne mogu da zamislim tako nesto! Zamisli da imam bracu,sestre...
I ja se najezih sada!

(odgovor članu kleopatra*)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Ukradena deca
9.2.2010 22:35:18   
marince1
Joj gledala sam veceras,strasno!user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Ukradena deca
9.2.2010 22:37:03   
Suncicabg
To je strasno! Neverovatno je da neko moze to da uradi, neko ko treba da brine o ljudima! E,doktori, doktori...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kleopatra*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Ukradena deca
9.2.2010 22:37:37   
kleopatra*
Negde 80-tih godina se to desavalo koliko ja znamuser posted image

_____________________________

" Sve je tako jednostavno-ILI ce se desiti ILI nece..Treceg nema ;) "

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Ukradena deca
10.2.2010 0:09:23   
Anoniman
Da mi se tako nesto desi, mislim da ne bih birala sredstva da se dokopam takvih monstruma, pa makar to licilo na Teksaski masakr motornom pilomuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kleopatra*)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Ukradena deca
10.2.2010 0:16:10   
gagana83
Znam jednu porodicu kojoj se isto to desilo.
Beba je navodno umrla ubrzo nakon porodjaja.
Prevrnuli su nebo i zemlju da saznaju gde im je dete.Sumnjaju da ih je usvojila jedna porodica koja takodje zivi u Krusevcu.Svi podaci se poklapaju.Ljudi moji,ta devojcica(ima desetak godina)toliko lici na tog coveka kome je navodno dete umrlo da je to neverovatno.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Ukradena deca
10.2.2010 13:49:21   
liliana
Ovo je više nego strašno!!!Neizvesnost, neznanje, bol, tuga, strepnja...I tako u krug. I za roditelje. I za usvojitelje. I , ponajviše, za tu nesretnu decu.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Ukradena deca
10.2.2010 13:58:22   
Anoniman
ja sam 84 godište i kruševac je tada bio "popularan" po krađi dece,i čuveni kruševački lekari....

ja i moj brat od strica smo se rodili u isto vreme i moj pokojni deda(inače pedijatar) je na sopstveni zahtev sedeo po ceo dan pored maminog i strininog kreveta uz obrazloženje:ne mogu ja da se odvojim od svojih prvenaca unučića....-znao je šta se radi.....

te godine je oko 600 beba"umrlo" i medju njima brat blizanac mog najboljeg druga...njegova mama kaže da je prvi izašao , da je plakao i bio normalan za tek rodjenu bebu, a onda je samo iznet i nestao...kune se u sve živo i svoj majčinski instikt da oseća da njeno dete negde diše,a rekli su da je umro od gušenja plodovom vodom(DETE JE PLAKALO!!!!)...i ja joj verujem....


a onda vidim na lokalnoj televiziji da su neki od tih lekara otvorili privanu gin.ordinaciju i jedu mi se guser posted image  od ove države i njene policije, jer naprosto ne mogu da verujem kako im nije oduzeta lekarska dozvola a bili su 2003 čini mi se uhapšeni zbog gore navedenog....

i kod tog MENGELEA će otići  neka neobaveštena buduća majka,on će nekog da leči....jao, besna sam kao ris....

< Poruku je uredio banini -- 10.2.2010 14:07:43 >

(odgovor članu liliana)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Ukradena deca
10.2.2010 14:16:42   
liliana
Nije mi jasno kako neko ko tako nešto uradi može da živi sam sa sobom i saznanjem o sebi?!?
Meni je bila strašna frka posle porođaja jer mi bebu nisu doneli 3 dana (porodila sam se carskim), pri tom su joj upisali da se rodila sa 2kg i 200gr, a rodila se sa 2kg i 400gr i upisali su joj da se rodila u 35., a rodila se u 38.nedelji. Kada su je doneli, samo sam gledala ima li ogrebotinu na nosiću, jer mi je suprug rekao da je ogrebala nosić. To je strašan osećaj.


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Ukradena deca
10.2.2010 16:35:22   
bojana87
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Sigurna sam da smo o ovome već pisale, ali ne mogu da nađem temu.

Sad sam na B92 INFO gledala Potragu pod nazivom "Nestala deca".

Priča je iz 1989, pričaju dve žene, ako sam dobro shvatila (nisam gledala od početka) obe porođene u Višegradskoj.
Jel gledao neko?

Jedna od njih je do kraja od policije dobila potvrdu da je ona potpisala da dete daje na usvajanje (što nije uradila, nego joj je 4 sata nakon porođaja rečeno da je rodila bogalja koji je umro i da je bolje tako jer ima zdravo dete već kod kuće). Čak je do kraja našla i dete, nema potvrdu da je to zaista njeno dete, jer dete (koje sada ima 20 godina) neće da radi DNK.

Druga žena, nikada nije dobila potvrdu... Naime, u umrlici i u izvodu iz matične knjige rođenih su različiti podaci o vremenu rođenja, na raznim nekim papirima (nisam zapamtila) se ne podudara čak ni bolnica u kojoj je porođena, razlikuje se vreme smrti. Nikada nije dobila telo da sahrani, i žena misli da joj je dete živo. Pričala je kako su je nakon porođaja 12 dana držali zaključanu sa još jednom ženom (ako sam dobro shvatila, ta druga žena je malo luda) bez info o detetu, a svoj rodbini su rekli da vlada Varičela te da posete nisu dozvoljene.

Kakvi su to neljudi od lekara koji tek porođenu majku potapšu po ramenu i kažu joj da je bolje što joj je dete umrlo, i onda gledaju njihovu muku, a znaju da je dete živo i da su ga baš oni ukrali i prodali?! user posted image


tasho i ja sam ovo sinoc gledala i strasno sam se potresla.
Ne znam da li ste skontai,ali ta zena koja je nasla dete je verovatno prevarena i 85.
Jer je pricala za prvo dete da su joj odmah rekli da je mrtvo rodjeno,a 89.da je rodila bogalja, user posted image user posted image user posted image ,možda sam nesto pobrkala.
Meni je to stvarno strasno i stresno bilo gledati.
Ja ne mogu da verujem da se ti ljudi nisu bojali svoje savesti i da su mogli mirno da spavaju,a ko zna koliko je tako ljudi prevareno.
Ja mislim da su oni prodavali tu decu,jer bi mi bilo suludo da su lagai da su deca umrla pa ih samo dali na usvajanje,pa mislim da su ti ljudi koji su "usvajali" tu decu ustvari za to debelo placali i da su znali za te afere.
Sto je najgore od svega tu je verovatno bio umesan i maticar i policija user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Ukradena deca
10.2.2010 16:40:08   
Anitaaa
a moram nešto da kažem i na ovu temu,nije bila u pitanju beba već dete od 6,7 god.u ovom slučaju.
TO nam je pričao drug mm.On,sin i žena su bili u DeltaSitiju i bili su u nekom butiku,gledali neke stvari i bukvalno malog nisu gledali 2 min a kad su se okrenuli-NEMA DETETA!
Odmah su počeli da pretražuju sprat i kad ga nisu našli alarmirali su obezbedjenje koje je zatvorilo sve izlaze.Malog su našli posle pola sata,u ženskom Wc-u,ošišanog,obučenog u drugu odeću i isprepadanog na smrt.Nisu našli te osobe.
Strašno je šta se sve dešava


_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Ukradena deca
10.2.2010 16:48:23   
bojana87
pre dve godine je od mm omsinica otisla u bolnicu da se porodi.
isla je redovno na sve ultra zvuke i preglede i sa bebom je sve bilo u redu.
Porodila se cr-om.
Kada se probudila iz anestezije rekli su joj da dete nije prezivelo,a njenom muzu da je dete redjeno totalno deformisanog lica (ne bi da objasnjavam detalje,jer to sto su mu napisali je i vise nego jezivo),niko nije video bebu,a njemu su rekli da je beba navodno odneta na vma na ispitivanje jer tako nesto nisu nikada videli.
Meni je sve to od pocetka smrdelo na prevaru i kradju bez obzira sto je sada možda neko drugo vreme...

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Ukradena deca
10.2.2010 16:51:16   
bojana87
IZVORNA PORUKA: Anitaaa

a moram nešto da kažem i na ovu temu,nije bila u pitanju beba već dete od 6,7 god.u ovom slučaju.
TO nam je pričao drug mm.On,sin i žena su bili u DeltaSitiju i bili su u nekom butiku,gledali neke stvari i bukvalno malog nisu gledali 2 min a kad su se okrenuli-NEMA DETETA!
Odmah su počeli da pretražuju sprat i kad ga nisu našli alarmirali su obezbedjenje koje je zatvorilo sve izlaze.Malog su našli posle pola sata,u ženskom Wc-u,ošišanog,obučenog u drugu odeću i isprepadanog na smrt.Nisu našli te osobe.
Strašno je šta se sve dešava


Ja sam istu ovu pricu cula za Novosadski Merkator pre 3 godine,i to od drugara koji radi u video nadzoru tamo,ali je u pitanju bilo dete od 3 godine.
Kidnaperu u pokusaju su uhvaceni,ali se sve ovo zataskalo da se ne bi digla panika...

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Ukradena deca
10.2.2010 16:51:47   
Ellenica
Moram se unapred izvinuti ali jače je od mene

Pocrkali svi ti ljudi i utro im se trag!!!
Dabogda na svojoj koži osetili tu bol koju su drugima naneli.
I nadam se da svaki put kad im se dete zaigra u parku pomisle kako će se to i njima desiti.

Bog nek čuva svu decu sveta, pa i decu takvih monstruma, ali njih nek ne štedi svog gneva.



_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Ukradena deca
10.2.2010 17:04:29   
Dora
Evo i ja da kažem nešto.
Sestra od tetke mm je bila kod nas 3 dana u gostima nedavno, i tad mi je ispričala nešto što nisam znala. Naime, 90. god. rodila je zdravo dete u Višegradskoj, doktor koji je porodio je doktor koga optužuju za tu aferu, koji je inače sad negde u SAD, koji je vodio rizične trudnoće i te žene ubeđivao kako su rodile mrtvu decu ili su deca umrla posle rođenja. To je bilo 89. i 90. godine i za to vreme mnogo žena je tako prošlo, sve su kasnije čeprkale i shvatile šta se desilo, a ova žena mi je ispričala svoju priču.
Kaže, porodila se mesec dana pre termina, rodila je zdravo dete koje je videla, odneli su ga u inkubator jer je ranije rođeno i sve je bilo super 4 dana. Jednog dana su došli i rekli joj da je beba umrla. Ona je bila jako mlada, zbunjena, dobila je otpusnu listu i na njoj nigde nije pisalo da se porodila. Samo je pisalo da je urađena operacija, postoperativni tok prošao dobro i tako to, uopšteno, ništa konkretno.
Posle 10 godina od tog događaja (ona je dobila posle 3 devojčice) njen muž je došao i rekao joj da je na pijaci slučajno sreo dečaka koj je bio isti likom i građom njoj, kaže, nikad nije video da neko tako liči...prišao mu je, pitao ga je koje je godište, mali je rekao 90. i to da je usvojen. Tu je došao u posetu nekome, nije stigao ništa više da sazna, mali je otišao. Nikad više ga nisu videli. Tad su počele sve sumnje, malo su čeprkali i shvatili da je bilo dosta nelogičnosti u svoj papirologiji. Svojim ćerkama je zabranila da imaju momka koji je 90. godište, kaže, sudbina je čudo, nikad se ne zna...

Zanimljivo je da se sve priče vrte oko tog doktora. On je vodio samo rizične trudnoće. Tako je valjda bilo najlakše da se izvede sve to. Majke su možda nekim malim delom sebe bile i pripremljene na tako nešto...ne znam. Bila sam u šoku. Nisam je ni pitala kako se oseća. Ne smem ni da mislim o tome...

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Ukradena deca
10.2.2010 17:07:46   
bojana87
E moja Dora, šta ti je sudbina...

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Zašto mnogo žena pobaci pre 12. nedelje?
U prvim nedeljama trudnoće većinu žena izbezumljuje statistika: od tri trudnoće jedna će se spontano okončati u prvom tr...



Click Here