|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Verujete li u Boga?
4.6.2009 22:38:41   
božana
Ja verujem u postojanje Boga.Više puta u životu sam se uverila da ništa nije slučajnost.Još da dodam i to da se slažem sa jednom mudrom izrekom koja kaže da je vera jedino što čoveka razdvaja od životinje.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Verujete li u Boga?
4.6.2009 22:46:51   
Jeca*
Verujem u Boga. Vaspitavana sam da verujem i uvek sam se edukovala o veri, tako da ne verujem samo prosto "slepo" već i znam u šta verujem. Moji su oduvek slavili slavu i u vreme komunizma, krišom. U mojoj kući uvek gori kandilo, kada je crveno slovo, a za velike praznike odlazim u crkvu, kao i uvek kada me nesto muči. Odem, zapalim sveću, pomolim se. Vera u Boga mi daje smisao životu. Nisam verski "zaluđenik", jednostavno verujem i što ti kažeš. uverila sam se više puta da je moja vera osnovana. Bez vere u Boga, bez vete u nešto, život nema smisao.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Verujete li u Boga?
4.6.2009 23:04:09   
stsanja
Verujem u Boga

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 8:16:39   
mamanp
DA! Verujem u Boga.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu stsanja)
Direktna veza do poruke: 4
   [Obrisana poruka]
5.6.2009 8:22:02   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 8:23:18   
prase
Da, verujem u Boga.

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 8:25:26   
Anoniman
Da 

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 9:17:11   
božana
Pošao jedan čovek kod velikog mudraca da ga pita da li Bog postoji, a ako postoji zašto dopušta da se ljudima dešavaju ružne stvari.Na tom putu pridruži mu se andjeo, te navratiše kod jednog domaćina koji ih lepo ugosti.Kad su odlazili andjeo uzme zlatni tanjir iz kuće domaćina i baci ga.Posle izvesnog vremena navratiše kod drugog domaćina, koji ih takodje ugosti, a kada su od njega odlazili andjeo mu udavi malo dete.Čovek koji je išao kod mudraca se razbesni i upita andjela:Kakav si ti to andjeo kada činiš takve stvari?.Andjeo mu reče:Vidiš, duše ovih ljudi koji su nas ugostili su čiste.Prvom domaćinu sam bacio zlatni tanjir jer je tanjir ukraden iz tudje kuće, a domaćin to ne zna.Drugom domaćinu sam udavio dete jer bi dete da je poraslo bilo ubica, a domaćin nije zaslužio tako nešto.Bog će mu dati čestito dete.I zato se ti lepo vrati svojoj kući i više nikad nemoj da se pitaš zašto se nešto desilo.ČUDNI SU PUTEVI BOŽJI.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 9:21:44   
Lu
Da,bez vjere ne bi znala da živimuser posted image

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 9:22:28   
božana
Ako Bog ne postoji vernik i nevernik su na istom.Ali ako Bog postoji vernik mnogo dobija, a nevernik gubi sve.

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 9:25:09   
Anoniman
Jao božana, odvratan mi je text koji si napisala.

Ne bih mogla reći da verujem u Boga. Ali nisam ni totalni ateista.
Verujem da postoji nešto, međutim mislim da je to mnogo više sudbina.
Ne mislim da kada čovek umre ode na nebo u carstvo nebesko, tako da, ipak mislim da će moj odgovor biti:

Ne, ne verujem u Boga. Verujem u sudbinu.

(odgovor članu božana)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 9:26:10   
2002m
Međutim, ne može se dokazati da Bog postoji ili da ne postoji. Biblija čak govori da moramo po veri da prihvatimo činjenicu da Bog postoji, “A bez vere ne može mu se ugoditi; jer ko prilazi Bogu mora verovati da ima Boga i da On uzvraća nagradom onima koji ga traže.” (Jevreji 11:6). Ako bi Bog to želeo, mogao bi jednostavno da se pojavi i dokaže celom svetu da postoji. Ali, ako bi to uradio, vera nam ne bi bila potrebna. "Reče mu Isus: poverovao si zato što si me video. Blaženi su koji ne videše – a poverovaše.” (Jovan 20:29).

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 9:30:21   
2002m
IZVORNA PORUKA: 2002m

Međutim, ne može se dokazati da Bog postoji ili da ne postoji. Biblija čak govori da moramo po veri da prihvatimo činjenicu da Bog postoji, "A bez vere ne može mu se ugoditi; jer ko prilazi Bogu mora verovati da ima Boga i da On uzvraća nagradom onima koji ga traže.” (Jevreji 11:6). Ako bi Bog to želeo, mogao bi jednostavno da se pojavi i dokaže celom svetu da postoji. Ali, ako bi to uradio, vera nam ne bi bila potrebna. "Reče mu Isus: poverovao si zato što si me video. Blaženi su koji ne videše – a poverovaše.” (Jovan 20:29).
Ne pametujem, ovo sam pronasla na netu.Vise verujem u sudbinu ali nisam ni nevernik.Detetu sam odabrala veronauku za birani predmet.

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 9:41:25   
Lu
Ma da...ja mislim da o vjeri ne treba puno pričati ni objašnjavati a nipošto nekoga uvjeravati,to je intimna stvar a eto kako mi o svim drugim intimnim stvarima pričamo ovdje možemo i o ovome.
Ili vjeruješ ili ne vjeruješ... ne čini drugima što ne želiš da tebi čineuser posted image

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 9:47:13   
božana
Tasho, tekst koji sam napisala nije moje pametovanje i pružanje dokaza da Bog postoji.Upravo si rekla da je odvratna priča koju je sv.Jovan Zlatoust ispričao nevernicima.Ona je odvratna upravo ateistima.A vera ti je kao i sve ostalo u životu stvar izbora, ili veruješ ili ne veruješ.Kada je reč o hrišćanstvu dosta sam literature pročitala, pa sam zato i napisala priču.

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 9:53:49   
Anoniman
Pa šta sada da ti kažem? Vrhunac je davljenje deteta. Ja ... ne mogu to da razumem na taj način na koji je tu napisano.
I ne mogu da verujem tako isključivo kao što vernici veruju.
Ah, i moram da dodam da ne vidim apsolutno ništa u tome što dokazuje da Bog postoji.

(ps. Nisam ja pisala o pametovanju, niti sam pomislila da je pametovanje. Znala sam da si od nekuda prepisala, samo mi se ne dopada.)

< Poruku je uredio Tasha RR -- 5.6.2009 9:54:38 >

(odgovor članu božana)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 10:04:11   
2002m
Ova tema nije za mene CAO!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 10:04:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: 2002m

Ova tema nije za mene CAO!


Potpisujem! user posted image

(odgovor članu 2002m)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 10:30:17   
Tara
Verujem u Boga.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 10:36:03   
gracija
Da.Vjerujem u Boga.

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 10:48:16   
Anoniman
Da ne vjerujem u Boga, mislim da bih odavno skrenula. ne mogu reci da sam veliki vjernik koji posti na velike postove, i da idem u crkvu precesto. Ali molitva me drzi, volim da vjerujem.... Krst mi je uvijek oko vrata, nekako se osjecam sigurno. 

(odgovor članu gracija)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 10:55:02   
PlavoOka
Mogu verovati u stosta ali se uzdam samo i jedino u svog Boga koji je u meni. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 11:00:52   
Jeca*
Text se ni meni nimalo nije dopao i oprosti mi Boze, zazvucao mi je vise sektaski nego pravoslavno. Ali, to je moje misljenje. Slazem se da svako treba verovati u ono sto zeli i to je vrlo intimno i mislim da o tome ne mozemo mnogo polemisati ni ovde ni bilo gde. Ja vam ne mogu reci ono sto osecam po tom pitanju, to je duboko u meni i besmisleno mi je prepricavati osecanja. Mislim da tome nije mesto na RR.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu PlavoOka)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 11:28:51   
božana
Suština napisane priče je u tome da je Bog milosrdan i da  uvek pokušava da spasi dušu čoveka i da mu olakša njegove muke.Prvo, davljenjem deteta koje bi bilo ubica, Bog mu spašava dušu jer ga sprečava da tako nešto i učini.Drugo, Bog time sprečava muke koje bi otac vernik imao da je doživeo da mu dete postane ubica, te mu daje drugo čestito dete.Zbog očeve vere, Bog spašava ne samo oca nego i njegovog sina.Nije priča od sekte.Moja kuća je puna hrišćanske literature koju obožavam, iako nisam verski fanatik.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 11:33:41   
Anoniman
OK, Bog je znači... zvučaće cinično, ali nemam drugu reč... vidovit. On vidi da će to dete kada poraste biti ubica. Kako to nije video dok je dete bilo još u stomaku? Pa lepo izazvao sponatni, i gotovo, nego je dozvolio da se dete rodi, da se taj otac čiste duše veže za dete, koliki god vernik bio, voli svoje dete više od Boga, ... Bog je na najokrutniji način u tvojoj priči kaznio vernika! Nije ga spasio ničega! Pustio ga je da se veže, i onda mu uzeo najmilije! To nije pomaganje!

(odgovor članu božana)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here