|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vitamin C
17.7.2009 9:59:40   
Anoniman
Iz teme: Bazalna temperatura:

IZVORNA PORUKA: tixy1


Vitamin C je dobar za sluz, ali ne preterivati sa njim max 500 mg dnevno, ako se unosi vise, ne valja.



IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Zašto ne valja vitamin C? user posted image


IZVORNA PORUKA: tixy1

Valja, ali ne valja da se preteruje sa njim, kao sto ne valja ni kad ga ne unosis. C vitamin poboljsava cervikalnu sluz, ali ako se pretera sa dnevnom dozom, ima sasvim suprotan efekat, tj. isusuje je.
Znaci, samo umereno.



IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja pijem 1000mg C vitamina svaki dan, i imala sam sluzi ovaj mesec - za nepoverovati.
od C vitamina ne može da se dobije hipervitaminoza, višak se ispiški.


IZVORNA PORUKA: Nella79

Da, normalnom organizmu višak C vitamina ne može da naškodi, ali ako je došlo do začeća, organizam prestane da izbacuje višak vitamina i sve odlazi na plod! To kasnije može, baš, da napravi probleme!
Dakle, sve trudnice, i one koje to žele da budu, pažljivo sa SVIM vitaminima!


IZVORNA PORUKA: tixy1

500 je optimum, vec preko 1000 je lose za sluz.
drugo je kad ti treba zbog neceg dugog,gripa ili tako to.



IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ne znam šta da vam kažem, bila sam trudna, pila sam C vitamin, pitalla ginekologa, i tada mi je rečeno da sa C vitaminom nema apsolutno nikakvih problema.
No, ovo nije tema za C vitamin. čekajte, otvoriću je. user posted image


  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Vitamin C
17.7.2009 10:04:29   
tixy1
Tasho, ja sam govorila samo o uticaju C vitamina na sluz.
Za dalje bih morala vise da se informisem.

Zato, ko zna o uticaju C vitamina na sve ostale razne procese ili organe, navalite!

Definitivno dobra tema!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Vitamin C
17.7.2009 10:08:48   
Rina
Moje dete misleci kako su lepe ove bombonice pojelo 10tak tabletica pa sam zvala doktora i kazu da nije strasno to je vitamin koji se rastvara u vodi (za razliku od vecine ostalih koji se rastvaraju u masnoci) pa se jednostavno izbaci urinom...
Pa opet mislim da ni sa cim ne treba preterivati..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Vitamin C
17.7.2009 10:10:16   
magnetic
Ja isto nisam znala za vezu c vit. i sluzi,ali jedem puno voca i povrca.Obozavam ovaj forum,jer mozes svasta da naucisuser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu tixy1)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Vitamin C
17.7.2009 10:13:26   
tixy1
Ma da, ne treba preterivati, to sam i ja htela da kazem.
Trebalo bi se jos proveriti oko dnevnih unosa.
Za trudnice je sigurno nesto drugacije od trudilica.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Vitamin C
17.7.2009 10:16:21   
Anoniman
Nema razlike vezano za vitamin C.
Prosto se ispiški višak, bila trudilica, trudnica, ili mama.

(odgovor članu tixy1)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Vitamin C
17.7.2009 10:24:12   
prolece
to su i meni rekli, da je veoma teško preterati sa C vitaminom. ali se i to dešava i naravno ima posledica. da l beše krvarenje iz nosa, sad lupam nemojte me držati za reč. valjda će se javiti Mihi ili Suziq.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Vitamin C
17.7.2009 16:38:32   
mihi
Za pušače se preporučuje 1g vitamina C dnevno, ono što ja znam je da je višak vitamina C koji se ne iskoristi izlučuje urinom i menja ph mokraće, u tom slučaju E. coli voli kiselu sredinu i može da se razmnoži, i dalje u kiseloj sredini se menja taloženje soli u mokraći i može da dođe do formiranja jezgra za bubrežni (calculus) kamen. U slučaju pušača FDA (Food and Drug Administration) preporučuje do 1g vitamina C dnevno. 

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Vitamin C
17.7.2009 16:56:56   
suziQ
Drage zene , bez brige , mozete uzimati vitamina C koliko zelite osim ako imate genetski neku predispoziciju ili ti po srpski , u porodici ceste slucajeve stvaranja kamenja .U tom slucaju pripazite , ne preterujte ali sve ostale, i trudilice i trudnice , slobodno navalite!!Pusacima se narocito preporucuje uzimanje vecih kolicina oko 1g dnevno jer vitamin C je odlican antioksidant pa ubija slobodne radikale,tj.cestice koje se stvaraju i dovode do ostecenja nasih celija.Odlican je i za jacanje zidova krvnih sudova pa sprecava krvarenja iz nosa , desni , stvaranje modrica ,kapilara po nogama itdZnaci ,ako u porodici nema privtnog kamenoloma ,navalite!!Muzevima ne dajte jer oni imaju drugaciji metabolizam i cesce stvaraju kamenje sa ili bez genetske podloge...udavih vas user posted image   ,izvinite...user posted image

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Vitamin C
17.7.2009 19:47:46   
Verus
jbt pa mozda zato opet imam urinarnu infekciju! grrrr ja pijem od 1000 - 2000mg na dan.  Nikad problema nisam imala...osim sto mozda eto isuzuje sluz.  Moracu da pocnem samo sa 500mg...pih
IZVORNA PORUKA: mihi

Za pušače se preporučuje 1g vitamina C dnevno, ono što ja znam je da je višak vitamina C koji se ne iskoristi izlučuje urinom i menja ph mokraće, u tom slučaju E. coli voli kiselu sredinu i može da se razmnoži, i dalje u kiseloj sredini se menja taloženje soli u mokraći i može da dođe do formiranja jezgra za bubrežni (calculus) kamen. U slučaju pušača FDA (Food and Drug Administration) preporučuje do 1g vitamina C dnevno. 

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Vitamin C
17.7.2009 19:49:12   
Verus
Hvala suzi! Mihi!  Daaa, ja ga uzimam zbog krvnih sudova i ovih mali kapilarcica...to mi je jedini razlog bio, al eto, da ne preteram jer cu ostati "suva"user posted image

(odgovor članu suziQ)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Vitamin C
22.7.2009 13:21:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

višak vitamina C koji se ne iskoristi izlučuje urinom i menja ph mokraće, u tom slučaju E. coli voli kiselu sredinu i može da se razmnoži,


A otkud e-coli u urinu? Ona živi u crvima...

Naime, evo o čemu razmišljam.

Kada zaista redovno pijem C vitamin i Bereš kapi (kapi za jačanje imuniteta - mađarski proizvođač), osećam se odlično. Imunitet mi je dobar, zdrava sam.

E-coli se u crevima namnožava usled pada imuniteta, a prenosi se onda npr ručno pri brisanju.

Dakle... kakve veze ima kisela sredina u urinu sa e-coli koja ne bi trebala da se namnoži u crevima (spoljnim putem se prenese do urinarnog trakta) jer je imuni sistem jak? user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Vitamin C
22.7.2009 17:15:06   
suziQ
Tasho , E.coli je normalan stanovnik debelog creva i da nema nje tamo , ne bismo imali vitamin K koji je neophodan faktor za zgrusavanje krvi.Znaci zivimo u simbiozi user posted image sa njom.Nevalja kada se nadje u urinarnom sistemu , svi zastupaju tu cinjenicu da se tamo prenese brisanjem , sexualnim odnosimA ITD , ALI JA PRVI put cujem da je tamo zbog mnogo vitamina C i zbog kiselosti urina..user posted image Znam da moze da se namnozi Kandida  kada je pojacana kiselost mokrace  , ali E.coli  ???Moram da pitam Mihi odakle joj to...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Vitamin C
22.7.2009 17:26:58   
Verus
suzi, reci mi molim te...primetila sam da sam predposlednji put dobila Ecoli, jer sam posle odnosa zaspala tu celu noc, i nisam odmah mokrila i oprala se kao sto inace, UVEK imam obicaj da ucinim.  Poslednji put jesam (odradila moju rutinu), i opet dobijem eserihiju....mozda sam luda, ali ako se okupamo pre odnosa, nemamo analni sex pa vaginalni, kako onda Ecoli dospe u uretru?  Da li je ima i u rektumu? (ako naravno, recimo, uzmemo za cinjenicu da je rektum, cist i da pacijent nije imao neke prolive). user posted image

(odgovor članu suziQ)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Vitamin C
22.7.2009 20:42:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: suziQ

Tasho , E.coli je normalan stanovnik debelog creva i da nema nje tamo , ne bismo imali vitamin K koji je neophodan faktor za zgrusavanje krvi.Znaci zivimo u simbiozi user posted image sa njom.Nevalja kada se nadje u urinarnom sistemu , svi zastupaju tu cinjenicu da se tamo prenese brisanjem , sexualnim odnosimA ITD , ALI JA PRVI put cujem da je tamo zbog mnogo vitamina C i zbog kiselosti urina..user posted image Znam da moze da se namnozi Kandida  kada je pojacana kiselost mokrace  , ali E.coli  ???Moram da pitam Mihi odakle joj to...


Znam da je stanovnik debelog creva i kako se prenosi, nedavno sam kuburila sa njom. Zato me i zanima kakve veze ima c vitamin sa e coli u urinarnom traktu? user posted image

(odgovor članu suziQ)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Vitamin C
27.10.2009 18:40:28   
Anoniman
Doktorica mi je rekla da uzimam vitamin c.....a ja sad neznam u kom obliku da ga uzimam....user posted image Unosim dosta vitamina vocem...jedem sam limun...i mandarine u velikim kolichinama...ali ne svaki dan... dal mi je dovoljna npr shumetja tableta vitamina c...u danima kad ne jedem limun i mandarine? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Vitamin C
27.10.2009 18:43:43   
Verus
Smeshki mozes mislim da je to OK-ali obavezno pij prenatalne vitamine, misilm da je to kod mamavit ili kako se vec zove, pitaj u apoteci, to u sebi ima sve...ja pojedem isto voce na dan, ali ne uzimam nista extra vit c.....pre trudnoce jesam svaki dan, sad sam  prestala, gledam da sve dobijem iz ishrane...valjda je dosta

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Vitamin C
27.10.2009 18:50:05   
Anoniman
Pa dr mi je rekla da pijem folnu kiselinu, bevipleks, i uzimam progesteron....a naknadno je rekla da mogu i vitamin c da uzimam...kao zbog ovih virusa koji haraju....user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Vitamin C
27.10.2009 19:08:49   
mihi
E. Coli je bakterija koja voli kiselu sredinu u slučaju kada postoje uslovi za naseljavalje E. coli u urinarnom traktu dobro opstaje u urinu sa sniženim Ph a sav višak vitamina C se izlučuje urinom i zakiseljuje ga.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Vitamin C
27.10.2009 20:29:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Pa dr mi je rekla da pijem folnu kiselinu, bevipleks, i uzimam progesteron....a naknadno je rekla da mogu i vitamin c da uzimam...kao zbog ovih virusa koji haraju....user posted image


Smeskice, najbolje resenje, po meni, ti je da uzimas ili dva puta dnevno sumeci c vitamin od 500mg ili 3-4 puta dnevno onaj od 250mg - on se vrlo brzo izluci, i bolje je kad uzimas vise malih doza dnevno nego jednom 1000mg. Sto se tice voca i povrca, limun sadrzi najvise 80 mg c vitamina na 100g, a recimo kupus 40mg, pa zamisli koju bi kolicinu dnevno marala da uneses da bi zadovoljila potrebu za vitaminima. Naravno, treba jesti i voce i povrce, ali je moj savet da i pored toga pijes sumece tablete.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Vitamin C
16.3.2018 23:03:32   
mama Jo
Trudim se da ga unosim kroz hranu najvise, ali zimi pojacam pa i sumece tablete uzimam.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Vitamin C
17.3.2018 14:32:47   
vocicana
Bez dobrih suplemenata nema ni vitaminiziranja.
Studija kaze, kolicina vitamina C koju ste pre 15 godina dobijali iz jedne pojedene pomorandze sad aj euvecana na 5 narandzi, sa velikim pitanjem da li je i sada to to?!
Ja ga pijem iz agruma, neki naturel, pogodan i za vegane, tako pise na njemu.
Odlicno podnosenje sam imala i sa vit C Natural wealth, mozda je neko jos uzimao.
Mene obicno gorusica muci od vit C, ako je los, ova dva sam super podnosila.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Vitamin C
12.4.2020 9:47:43   
Dragica Draga
Vitamin C najcesce uzimam od svih vitamina kroz tabletice...
Ovo sto je vocicana napisala skroz logicno i ima smisla, izmedju ostalog zato i uzimam. Koliko god da se trudim da jedem voce pitanje je koliko ima vitamina u njemu uopste...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Vitamin C
12.4.2020 10:42:39   
princezica1
Pre sam ga uzimala u obliku sumecih tableta. Ne znam da li je to dovoljno. 

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Vitamin C
12.4.2020 13:52:40   
Mirko Svirko
Detrtu dajem prasak vitamin C, kojis e rastavra u vodi. A koristili smo i male tabletice za zvakanje. A mi rastvaramo sumece.  Mada mi svakodnevno pravimo sok od blendiranog voca i pijemo.

(odgovor članu princezica1)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here