|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   beba povredjena na porodjaju
12.6.2013 23:00:10   
lokica77
Ne znam ni sto otvaram temu valjda minus faza sta li, a nisam nasla temu ako ipak ima moderatori prebacite.

Moja Katarina je samo jedna od mnogo beba koja je zadobila tesku povredu od strane babice na rodjenju, njoj je babica zarila poluotvorene makaze u lakat i napravila dve ogromne rupe, pa smo naredna tri meseca od njenog rodjenja jednom nedeljno posecivali hirurga u Tirsovoj koji je pratio, odredjivao terapiju, radio kiretazu...u svakom slucaju stres, strah da nije slucajno povredjen neki nerv ma uzas.

Hvala bogu pa je sve u redu rupe su se popunile funkcije ruke sacuvane nije povredjen ni jedan nerv, ostao je samo prilicno velik i ruzan oziljak da nas podseca na sve to za koji se nadamo da ce se izgubiti kako ona bude rasla.

E sad nismo nista preduzeli sve smo bacili pod tepih i to je proslo kao da se nista nije ni desilo, sada mi je jako krivo sto nismo odreagovali ali tad smo bili sludjeni nismo znali gde udaramo briga oko njene rukice, ja sam zadobila takodje povrede od kojih se jos uvek oporavljam, sve sam to jako tesko podnela i u svom tom haosu dozvolili smo im da se to zataska.

Znam za jos jedan slucaj dok sam ja lezala u bolnici jos jedna beba je povredjena isto makazama cini mi se da je oko u pitanju ali na zalost ne znam nista vise o tom slucaju.

Izgleda da se ovo cesto desava u porodilistima kod nas sta mislite?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: beba povredjena na porodjaju
12.6.2013 23:14:42   
World
To je bas strasno, zao mi je bebice... user posted image Ipak mislim da to ne treba ostaviti tek tako i da apsolutno treba reagovati, pa zaboga zar je to nesto normalno?! I ta babica i dalje radi i prosla je bez ikakvih sankcija? Boze sacuvaj....

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: beba povredjena na porodjaju
12.6.2013 23:23:39   
17 joka
o boze dragi bas mi je zao, kako tako neodgovorno strasni su...

i netreba to samo tako pustiti neko mora odgovarati, uzasni ljudi obavljaju jako bitne posloveuser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: beba povredjena na porodjaju
13.6.2013 0:06:47   
isidora88
strasno user posted image
ne bih da ti stajem na muku ali ja bih napravila pakao toj kretenki, ma citavu frku bih napravila celoj bolnici sto pustaju da tako neodgovorna budala radi, uzas, zgranuta sam, ja kakva sam mislim da bih je jos na samom porodjaju ubila od batina.
nadam se da mrvica nece imati posledice, srce malouser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: beba povredjena na porodjaju
13.6.2013 22:22:05   
lokica77
ma znam da smo trebali tada da reagujemo ali smo bili totalno sludjeni, ja sam bila odvojena od bebe svo vreme dok smo bili u porodilistu, a videla sam je tek treci dan. Nama oni nisu ni rekli sta se tacno desilo rekli su da je ona zadobila manju povredu na porodjaju koja se previja i nije nista strasno, kad smo je doneli kuci i kad sam trebala prvi put da je previjem tek sam tada videla kolika je ranica, a od cega je povreda i da nije tako naivna saznali smo tek od hirurga u Tirsovoj koji je bio konsultovan jos dok smo bile u bolnici o cemu mi naravno nismo bili ni obavesteni. Kad smo stigli kuci vrlo brzo su krenuli i problemi sa mojim zdravljem i ranama pa smo poceli jurnjavu po lekarima i tako sve u krug jedno cetiri meseca. Sada nemam ni snage ni volje da sve to potezem hocu samo da se sto pre potpuno oporavim i sve ostavim iza sebe i naravno uzivam u mojoj mrvici sto vise jer sam je jako dugo cekala i mnogo toga preturila preko glave da bih je dobila, ona mi je najbitnija

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: beba povredjena na porodjaju
13.6.2013 22:30:23   
Figaro88
Lokice strasno,prvi put cujem za tako nesto,ali nisam iznenadjena.Moja sestra je vzavrsila visu skolu za babice,sad trazi posao,a ne zna apsolutno nista,znaci osnovne stavri.Tu skolu ne voli,pa je nije ni zanimala,i onda ce i ona biti jedna od tih vecito nadrkanih,i praviti uzasne greske.........

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: beba povredjena na porodjaju
13.6.2013 22:31:43   
17 joka
draga Lokice uzivaj u svom bogastvu u svojoj dugo zeljenoj princezici
bitno je da ste sad dobro, da posledica nebude

ali na takve stvari covek nesmr cutati
puno teuser posted image user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: beba povredjena na porodjaju
13.6.2013 22:34:21   
17 joka

IZVORNA PORUKA: Figaro88

Lokice strasno,prvi put cujem za tako nesto,ali nisam iznenadjena.Moja sestra je vzavrsila visu skolu za babice,sad trazi posao,a ne zna apsolutno nista,znaci osnovne stavri.Tu skolu ne voli,pa je nije ni zanimala,i onda ce i ona biti jedna od tih vecito nadrkanih,i praviti uzasne greske.........



uzas , uzasuser posted image user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: beba povredjena na porodjaju
13.6.2013 22:35:58   
lokica77

IZVORNA PORUKA: Figaro88

,i onda ce i ona biti jedna od tih vecito nadrkanih,i praviti uzasne greske.........


nadam se da ce nauciti dok se ja oporavim i dodje vreme da mrvici podarimo batu ili sekuuser posted image
jokouser posted image

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: beba povredjena na porodjaju
14.6.2013 7:23:58   
cockic
ja imama samo da pitam sta ce njoj makaza u samom toku porodjaja,ja se dva puta poradjala makaza je bilo samo na prvom jer me sekao dr.a na drugom nisam secena.i onda babica kad beba izadje isece pupcanik.

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: beba povredjena na porodjaju
14.6.2013 7:48:40   
lokica77
pa eto mene je babica sekla jer je dr bio zauzet skakanjem po mom stomaku, meni je babica i bebu prihvatila

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: beba povredjena na porodjaju
14.6.2013 8:00:20   
minnica
Baš sam se iznervirala i rastužila čitajući ovo. user posted image

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: beba povredjena na porodjaju
14.6.2013 9:09:47   
cockic
ja se poradjala u visegradskoj,tamo iskljucivo sece gin.a babica samo pihvata bebu bez icega u rukama,i onda kad izvadi bebu uzme makase i isece pupcanik.i onda ako posteljica izadje izvadi ona gin pregleda i sije.meni je oba puta radjena revizija.sto naravno samo gin radi.a babica nadgleda i dodaje istumente.drugi put ne znam kako je radi jer me uspavase.morao je da me uspava jer mi je posteljica urasla pa je morao lepo ocisti.prvi put sam imala reviziju u budnom stanju.nista me nije bolelo.
a i zna se gde se sece,sta zavlaci makaze tako duboko.ja secenje nisam ni osetila prvi put,kao ni busenje vodenjaka.

svakako mi je zao.bitno da je sve ok sa bebicom.ali stvarno strasna prica.ne mogu da verujem da se ovakve stvari desavaju.ja bi bas uzasno odeagovala na ovako nesto,ne bi precutala sigurno.

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: beba povredjena na porodjaju
14.6.2013 9:48:30   
Olga75
Lokice pa to je strasno user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: beba povredjena na porodjaju
14.6.2013 9:54:44   
lokica77
i ja sam se poradjala u Visegradskoj i trebalo bi da iskljucivo sece ginekolog ali nije bas tako.
Nije ona zavlacila makaze duboko vec je K krenula rukom ( svako deseto dete krene rukom ali unazad 20 god. dr vrati rukicu sto moj dr nije uradio) vec je kao sto sam rekla legao na moj stomak pa je K izletela kao iz katapulta i naletela na makaze.
I meni su radili reviziju na zivo samo sto je mene bolelo, ali meni je u toku porodjaja pukla vagina grlic materice i debelo crevo pa nije ni cudo sto me je bolelo. Posle sam imala operaciju gde mi je radjena kompletna rekonstrukcija vagine, grlic usiven, izveli su mi kolostomu na stomak koju sam nosila tri meseca( 8 marta ponovo operisana da se sve vrati na svoje mesto).
Ti si imala srece, ja nazalost nisam

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: beba povredjena na porodjaju
14.6.2013 11:12:17   
cockic
lokice,a koji gin te je poradjao?mada nije do gin.koliko je babica to lose izvela.nego me zacudilo da joj se to ponavlja.rekla si da je jos jednu bebu povredila.bas strasno.

mene je oba puta poradjala ista babica,to je bilo slucajno ja se drugi put porodila samo sto je ona dosla u svoju drugu smenu.i ona dodje za moj sto i krenuo porodjaj.posle sam joj i rekla.mladja je ova moja babica,ime joj zaboravih.

ma bitno da je sve ok sa tvojom bebom.to je najvaznije user posted image

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: beba povredjena na porodjaju
14.6.2013 12:05:17   
lokica77
Poradjao me je dr R.M., posle svega mi je donekle i priznao(naravno u uvijenoj formi) da je on mozda trebao da obrati malo vise paznje ali... ja se brzo otvarala nisam ni imala neke preterano jake kontrakcije cetiri sata je samo proslo od kad sam stigla u bolnicu do Katarininog rodjenja pa s obzirom da je sve islo glatko niko nije ni pomislio da ce nesto krenuti kako ne treba pa su se izgleda svi opustili

< Poruku je uredio Ana RR -- 15.6.2013 9:36:39 >


_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: beba povredjena na porodjaju
14.6.2013 12:25:56   
Brand new mama
OK,sorry,ali ako si se brzo otvarala i bio je brz porodjaj-sta je imao da ti skace po stomaku.Drugo-ako on tebi skace po stomaku-koji se ona kaci dole sa makazama?Izvini,ali ko da se deca igraju,a ne poradjaju zene doktor i babica.I onda ispadne da su zene krive zbo povreda i mrtvorodjenih,a ne oni.Joj,tukla bih!!!
I nisu mogli da cekaju vec su skakali po tebi da ti je puklo sve to!!! Pa sad bi me robijali-ja bih ih zbog tebe tuzila,majke im.

< Poruku je uredio Brand new mama -- 14.6.2013 12:27:27 >


_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: beba povredjena na porodjaju
14.6.2013 13:54:41   
lokica77
narihtali indukciju, naponi krenuli a beban se jos nije spustio, pa je on kako kaze pripomogao, da malo ubrzamo (njegove reci), za babicu ne znam sta bih ti rekla valjda sam mislila da to tako ide, znas kako je prvi porodjaj koga god pitas bilo sta svi nadrndani, posle sam cula jos svasta nesto za doticnog dr a i na netu citala da je bio umesan u razne gluposti koje su se desavale u Visegradskoj

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: beba povredjena na porodjaju
14.6.2013 22:03:36   
mamamikka
uh kakve strahote, baš mi je žao što vam se to izdešavalo user posted image
samo ti čuvaj sva dokumenta pa kad se oporaviš tuži ih ako ni zbog čega drugog da bar malo shvate da nisu bogovi i da prestanu da se igraju sa nama user posted image

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: beba povredjena na porodjaju
14.6.2013 22:19:59   
Sanja90
Uh ovo je uzasno i ja sam se poradjala dva puta u Visegradskoj bez ikakve veze i sad idem treci put jer zaista imam 2 divna iskustva. Zao mi je sto ti se to desilo,ali u svakoj bolnici imas tako nekog dr-a pa koji ti zapadne...

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: beba povredjena na porodjaju
14.6.2013 22:37:26   
Ana RR
Strašno lokice user posted image šta vas je snašlo.. hvala bogu pa te makaze nisu završile na nekom ozbiljnijem mestu (samo mi je kroz glavu prošlo, šta da je prvo glavica izašla user posted image ), najbitnije je dase obe lepo oporavite, a svoju priču uvek možete izneti u medije, ako ništa drugo. Dokumetaciju kao dokaz imate.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: beba povredjena na porodjaju
14.6.2013 22:42:20   
pandina
Lokice, strasno user posted image


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: beba povredjena na porodjaju
14.6.2013 22:46:42   
lokica77
dokumentaciju cuvam samo sto su se oni lepo ogradili, mada smo se mi vec konsultovali sa advokatom pre izvesnog vremena(mada je to neka varijanta preko prijatelja)za sada se`raspitujemo da znamo sta nas ceka, covek nam je iskreno rekao teski su i mukotrpni procesi i mogu prilicno dugo da traju a kraj neizvestan, naravno retki su slucajevi kada je neko dobio spor protiv bilo koje drzavne ustanove,milion saslusanja, pretresa...ne znam da li cemo imati snage za sve to videcemo treba mi jos malo vremena da se saberem i oduzmem

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: beba povredjena na porodjaju
14.6.2013 22:53:56   
anci kv
strasno!!najgore,sto ima takvih doktorskih igrarija svuda..
bar u svom okruzenju imam primere gde su bebe prilikom porodjaja zadobile naprsnuce ili prelom kljucne kosti,hematome na glavi ...katastrofa

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Najlepse ime
Slavica 81



Nikola (46%)

Uros (25%)

Damjan (28%)


Ukupan broj glasova: 211

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here