|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   buducnost-istina ili teorija zavere
2.8.2010 23:46:13   
anuksunamun
ovo je vrlo zanimljiva oblast ..gde mozemo razmeniti informacije koje imamo iz raznih izvora..danas nam internet i dostupnost knjiga omogucavaju da se obrazujemo o svemu mnogo vise...tema je specificna zbog nepouzdanosti podataka ali ako zanemarimo to ...mozemo da dodjemo do odredjenih zakljucakauser posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
2.8.2010 23:47:42   
Nella79
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
2.8.2010 23:50:13   
anuksunamun
ZVORNA PORUKA: anuksunamun


IZVORNA PORUKA: verolino

IZVORNA PORUKA: anuksunamun

e pa verka ako ove zime ne ugovorimo ...2012 je blizu..moramo znati ko ce kome pripasti


E, dobra vest za 2012-tu Gledala ja na History kanalu..Vako Maje nisu zavrsile kalendar, zato sto ih je susa te godine naterala da krenu coporativno do recnih izvorista i plodnog tla. Polovinu je Kortez istrebio pre selidbe, a polovina od druge polovine nije prezivela put....Nikada se nisu vratili u postojbinu i kalendar je ostao nezavrsen. Moj brat koji je bas rodjen 21-og decembra je odahnuo koliko mu je laknulo sto nece isceznuti bas na svoj rodjendan
da bas mi je jedan od tih dokumentarnih kanala upaljen i evo od jutros trebe o smaku sveta...pa reko aj da pozurimo malo sa ovom decom kad bude zeman da budu spremni

(odgovor članu Nella79)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
2.8.2010 23:52:28   
Anoniman
Da dopunim..Ovo je tema koja nosi istoricno i misticno u isto vreme..Dakle, caskacemo o zivotu Maja (idobro znane 2012-te), Nostradamusu, masonima, Hitleru i ostalim harizmaticnim vodjama (Kastro, husein, Mao-Ce Tung, Staljin)...Oblasti koje u caskanje ukljucujemo su knjiga, film, istorijske cinjenice i sl...U ovoj temi se nadam da cemo dosta i nauciti...
Mislim da je odlicna i nadam se da vec slicne teme nemauser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio verolino -- 2.8.2010 23:54:02 >

(odgovor članu Nella79)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
2.8.2010 23:52:42   
anuksunamun
ade komparaciju prorocanstava biblijskog majanskog da vincijevog i nostradamusovog....i ostale proroke..pricaju o ratovima svetskim ...i sta dalje..a maje jesu fascinantne...i po njihovom kalendaru zavrsava se peta era sunceva-to slabo ko pominje...po majama smak sveta nije materijelne nego mentalne promene...ovo naravno isto tako ne pominju na tv...jer nemaju pojma....i da oni proracuni o starosti fosilnih ostataka nis tacni....svakako po majama jedna sunceva era traje 2300 godina pa po tome zemlja postoji 11 500 hiljada...slicno kao sto biblija kaze...oni su imali genijalnu matematiku i matematicku ekonomiju o kojoj smo izmedju ostalog ucili i na fakultetu ekonomskom :):)eto .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
2.8.2010 23:54:02   
Anoniman
http://www.ringeraja.rs/forum/21%2512%252012%25_godina_Po%C4%8Detak_kraja/m_88276/tm.htm

Švrljuckale smo već nešto slično, ali je zaključano. user posted image

(odgovor članu anuksunamun)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
2.8.2010 23:55:54   
anuksunamun
ja sam pocela svoje istrazivenja kada mi je moj Neptun u prvoj kuci proradio....:):):)pocela sam da gledam stvari iz drugog ugla...i shvatila sam da nesto ne stima....onda sam shvatila koliko se ljudima ispiraju mozgovi na razne nacine...pa sam uporedila istoriju koju smo ucili u skoli moja sestra koja je 12 godina starija od mene i ja...pa sams hvatila da nam od malih nogu peru mozak....pocela sam da trazim odgovore....sve je pocelo od egipta....

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
2.8.2010 23:58:53   
anuksunamun
moj profesor istorije na fakultetu...imao je cudnu pricu o egipcanima i kinezima....rekao je ...ne zna se poreklo egipatsko..a sudeci po njihovim likovnim prikazima ..tesko je reci da su bili ljudska vrsta...meni je to bilo smesno ...ali me je zakopkalo...naravno rec je o starim egipcanima,tvrdio je da su porekla demonskog i da su se spojili sa ljudima..i da je nastala vladajuca klasa...to zvuci onako ludo..ali da nastavim...egipatski ritual-koji je i dan danas misterija a tvrde izvori da se i dalje odrzao...je prenesen iz egipta u davidovo kraljevstvo...kasnije solomonovo....u knjizi hiramov kluc moze se dosta pronaci o egipatskom uticaju na svet....mnogi tvrde a ja verujem da svega nekoliko ljudi vlada svetom i da je vlast nasledna

< Poruku je uredio anuksunamun -- 3.8.2010 0:04:18 >

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
2.8.2010 23:59:13   
Anoniman
Evo nesto sto sam iskopala...

[font=""]Maje su verovali u cikluse stvaranja i uništavanja koji se ponavljaju i ako na svaki od njih gledamo kao na eru, svaka traje oko 5.200 modernih godina. Sadašnji ciklus je po verovanju Maja počeo 3114. ili 3113. godine pre Hrista po našem kalendaru, i trebalo bi da završi 2011. ili 2012. godine. Sa znanjem koje danas posedujemo o Maja civilizaciji nije nam lako da rekonstruišemo i razumemo u potpunosti njihovu kosmologiju, mada je jasno da su verovali da je Zemlja ravna i da ima četiri ugla. Svaki ugao nalazio se na mestu velike važnosti i imao svoju određenu boju; crvena je bila za istok, bela za sever, crna za zapad i žuta za jug. Centar je bio mesto za zelenu boju. Neke Maje su također verovale da je nebo sastavljeno od više slojeva i da ga na uglovima drže četiri božanstva neopisive fizičke snage koja su zvali «Bacabs». Druge Maje su verovale da je nebo naslonjeno na četiri drveta različite boje i vrste sa zelenim ceiba drvetom u sredini.
Uloga sveštenstva bila je blisko povezana sa kalendarom i astronomijom.. Sveštenici su kontrolisali učenje i rituale i bili zaduženi za računanje vremena, festivale, ceremonije, verske praznike i proslave, proricanje budućih događanja, lečenje bolesti, pisanje i rodoslove. Sveštenici su mogli da zasnivaju bračne zajednice i sinovi su često dobijali priliku da naslede položaje svojih očeva.
Svi rituali Maja zasnivali su se na Svetom Cikličnom kalendaru koji je imao 260 dana i svi ritualni obredi imali su simbolična značenja. Uzdržavanje od polnih odnosa strogo se poštovalo pre i za vreme takvih obreda, i samopovređivanje je bivalo podsticano kako bi se obezbedila krv kojom su se posvećivale relikvije. Elita je bila opsednuta krvlju - kako vlastitom tako i onom njihovih zarobljenika - i ritualna puštanja krvi bila su glavni deo bilo koje važnije svetkovine u kalendaru. Ritualno puštanje krvi također je priređivano kako bi se odobrovoljili bogovi, i kada je civilizacija Maja počela da propada, vladari velikih teritorija su, kako nam govore pronađeni dokazi, u žurbi priređivali ritualna puštanja krvi u gradovima širom teritorija pod kontrolom ne bi li očuvali svoja raspadajuća kraljevstva.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
3.8.2010 0:00:34   
Anoniman
Brat mV studira istriju i to bas voli i bas ga zanima i kaze da nema veze s vezom ovo sto se prica i ono sto on uci!

(odgovor članu anuksunamun)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
3.8.2010 0:02:40   
Anoniman
Ovo je veoma interesantno KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
3.8.2010 0:04:41   
sandrina 85
Ja sam bas malo znala o tome, a nije me nesto posebno ni interesovalo, sve dok, sto kaze anuk, nesto nije stimalo. Zaintrigirao me digitalni andjeo i prorocanstvo starca sa Svete Gore ili Hilandarauser posted image zaboravila sam. Kaze da ce biti unisteno sve sto je ljudskom rukom stvoreno i da ce preziveti samo ljudi koji su navikli da zive skromno, i ko bude imao zita taj ce preziveti.. Ma svasta jos kaze, bas me to bacilo u dilemu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
3.8.2010 0:05:27   
anuksunamun
da ja nisam dobro rekal

nije 2300 nego 5200

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
3.8.2010 0:05:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

Brat mV studira istriju i to bas voli i bas ga zanima i kaze da nema veze s vezom ovo sto se prica i ono sto on uci!


On je covek od nauke, ali mi ovde uplicemo nauku i josh po neshto..To neshto cuci u svima nama, jer bez obzira koliko smo naklonjeni cinjenicama, svako od nas se ponekad zamislio pred necim..Npr. Da li je Atlantida zaista postojala..
Mene tako zanima kako su Maje gradile svoje hramove i piramide, ili kako je nastao Stounhendz i cemu je sluzio..A volim i pretpostavke..Pa dajte ih ljudiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
3.8.2010 0:06:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: verolino

Ovo je veoma interesantno KLIK

najezila sam se!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
3.8.2010 0:08:33   
anuksunamun

IZVORNA PORUKA: sandrina 85

Ja sam bas malo znala o tome, a nije me nesto posebno ni interesovalo, sve dok, sto kaze anuk, nesto nije stimalo. Zaintrigirao me digitalni andjeo i prorocanstvo starca sa Svete Gore ili Hilandarauser posted image zaboravila sam. Kaze da ce biti unisteno sve sto je ljudskom rukom stvoreno i da ce preziveti samo ljudi koji su navikli da zive skromno, i ko bude imao zita taj ce preziveti.. Ma svasta jos kaze, bas me to bacilo u dilemu.
da mnogi nasi svetitelji pricaju o kraju...a ja mislim da svi mozemo da osetimo neke stvari ako se prepustimo culima...mene je isto tako fascinirao film sa bil marejem o onim famoznim naocarima koje kada stavis vidis da li su ljudi ljudi ili masine.....neverovatno....

(odgovor članu sandrina 85)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
3.8.2010 0:10:55   
anuksunamun
znate sta nauka i istorija....evo sta ja imam na to da kazem...ako je dr zoran djindjic ubijen 2003 kada smo svi mi vec imali dovoljno godina da razmisljamo...postoji snimak...postoje izvrsioci...ali i dan danas ne znamo tacno i precizno ime i prezime koje je narucilo ubistvo.....pa sta se onda desavalo pre 5 hiljada godina....ko to moze da tvrdi

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
3.8.2010 0:11:30   
sandrina 85
Zanimljivo, i sto vise citam i znam , sve vise verujem.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
3.8.2010 0:15:42   
sandrina 85

IZVORNA PORUKA: anuksunamun

znate sta nauka i istorija....evo sta ja imam na to da kazem...ako je dr zoran djindjic ubijen 2003 kada smo svi mi vec imali dovoljno godina da razmisljamo...postoji snimak...postoje izvrsioci...ali i dan danas ne znamo tacno i precizno ime i prezime koje je narucilo ubistvo.....pa sta se onda desavalo pre 5 hiljada godina....ko to moze da tvrdi

Da, to je tesko reci... A najgore je to sto nas sad zivo interesuje sve o Majama i jos nekim vrlo bitnim istorijskim cinjenicama a glavu dajem da ce nasu decu boleti dupe ko je ubio Djindjica i zasto su neki bili u Hagu, od svega toga ce ih malo interesovati zbog cega su nas bombardovali i kako je tad bilo. ako dozivimo 2012 pa nadalje user posted image

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
3.8.2010 0:15:49   
Nella79
Digitalni andjeo - http://www.youtube.com/watch?v=Kb55yegNk0c

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
3.8.2010 0:16:48   
anuksunamun
evo recimo tema....ovo je iz digitalnog andjela mene jakoooo zaintrigiralo...zasto UN nemaju predsednika?

(odgovor članu sandrina 85)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
3.8.2010 0:18:02   
anuksunamun

IZVORNA PORUKA: sandrina 85


IZVORNA PORUKA: anuksunamun

znate sta nauka i istorija....evo sta ja imam na to da kazem...ako je dr zoran djindjic ubijen 2003 kada smo svi mi vec imali dovoljno godina da razmisljamo...postoji snimak...postoje izvrsioci...ali i dan danas ne znamo tacno i precizno ime i prezime koje je narucilo ubistvo.....pa sta se onda desavalo pre 5 hiljada godina....ko to moze da tvrdi

Da, to je tesko reci... A najgore je to sto nas sad zivo interesuje sve o Majama i jos nekim vrlo bitnim istorijskim cinjenicama a glavu dajem da ce nasu decu boleti dupe ko je ubio Djindjica i zasto su neki bili u Hagu, od svega toga ce ih malo interesovati zbog cega su nas bombardovali i kako je tad bilo. ako dozivimo 2012 pa nadalje user posted image
ma nije vazno ko ga je ubijo....nego htedoh reci koliko je istorija i istorijske cinjenice pokazatelj bilo kakve stvarnosti

(odgovor članu sandrina 85)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
3.8.2010 0:19:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: anuksunamun

znate sta nauka i istorija....evo sta ja imam na to da kazem...ako je dr zoran djindjic ubijen 2003 kada smo svi mi vec imali dovoljno godina da razmisljamo...postoji snimak...postoje izvrsioci...ali i dan danas ne znamo tacno i precizno ime i prezime koje je narucilo ubistvo.....pa sta se onda desavalo pre 5 hiljada godina....ko to moze da tvrdi


Dobro poredjenje...I sam fazon nastanka planete je zagonetan. Ja verujem u Boga, ali ne i u biblijsku pricu..Bar ne potpuno..Iz onog sto sam ucila na casovima knjizevnosti, logicno je da je to samo prica..Npr, Stari zavet se stvarao od 11 vekap.n.e- 1veka p.n.e.....Sto znaci deset vekova..Fascinantno..I naravno da ne verujem da je Jov sa 100 godina izrodio decu, ali isto tako ne verujem ni da smo nastali iz neke pracelije..Nije nego...

(odgovor članu anuksunamun)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
3.8.2010 0:20:08   
anuksunamun
radjeno je poredjenje sa otkrovenjem jovanovim ...i UN...jer po Bibliji kada se ujedine deset kraljevstava -pocinje apokalipsa

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
3.8.2010 0:21:22   
Nella79
Zamisli sledecu situaciju:
Godina je 2855, neki naucnik je iskopao novine na kojima pise da je 2002. godine Jugoslavija postala ponovo prvak sveta. Posle par godina iskopa spisak clanica UN iz 2005 na kom nema Jugoslavije.
Sta mislis sta ce zakljuciti?
Pa gde su nestali?????


prepisala, ali i ova varijanta je moguća....


(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

rodjenje deteta
igomar

U kom mesecu se rodilo vaše dete?

Januar-februar (43%)

Mart-april (57%)


Ukupan broj glasova: 37

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here