|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Rad u firmi i trudnoca
23.7.2008 13:01:39   
MERYEN
Interesuje me do kad ste radili u trudnoci,dali ste u opste radili?
Koliko vam je kasnillo trudnicko a koliko porodiljsko od socijalnog?

< Poruku je uredio MERYEN -- 23.7.2008 13:02:59 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Rad u firmi i trudnoca
23.7.2008 13:56:42   
Jeca*
Ja sam, nažalost, radila samo prva dva i po meseca, jer sam imala saobracajnu nesrecu pa sam imala povredu vrata i bila sam primorana da se povucem i da mirujem, a onda su mi, kad je posle mesec dana, trebalo da se vratim na posao rekli da je beba nisko i tako ja ostadoh na bolovanju iako sam zelela da radim. Ali, nema veze, iskoristila da polozim drzavni ispit i odradim jos neke vazne stvari za koje nikada nisam imala vremena od posla. Elem, prvih mesec dana sam dobijala normalnu platu od firme, a posle 30 dana bolovanja ides na komisiju. Moram priznati, plata mi je katastrofalna, jer su mi od moje plate odbili topli obrok i regres pa na tu okrnjenu sumu sracunali 65%. . .potpuna katastrofa. Ali, jedina dobra stvar u celoj priči je da mi je plata uvek stizala između 11-og i 15-og u mesecu. Mislim da mi je samo jednom stigla 17-og. I zena u racunovodstvu u mojoj firmi mi je rekla da je socijalno sad duzno da isplacuje na vreme. A porodiljsko mi tece sad od 8. jula pa cu znati tek sledeceg meseca, ali verujem i nadam se da se i sa tom isplatom biti azurni (iako mi je i ta suma bezveze, jer 100% opet znaci bez toplog obroka i regresa, a to je vidno manje, pogotovo sto sad svaki dinar znaci). Ja sam bila strasno ljuta i razocarana kada sam videla tu sumu. . . osetis se bedno, pogotovo ako si radio kao crnac, ali posle sam shvatila da se ne vredi nervirati, i da je jedino vazno u ovoj situaciji da bebica bude dobro user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Rad u firmi i trudnoca
23.7.2008 14:42:33   
MERYEN
Ja sam radila prva 2 meseca,pa sam posle morala da odmaram odnosno da lezim,na bolovanju sam bila puna 3 meseca,zakljucila sam ga 25.06.ja jos nisam ni dinara primila,raspitivala sam se sve je predato pa se ceka,mislim da je tu nesto zabrljano,svi koji su cekali bilo je najvise 2 meseca
Ja sad se vodim da radim,radim po principu kad mogu.Razgovarala sam sa mojim knjigovodjom uplatice mi zadnje tri plate,realne koliko i primam,s'obzirom da mi je plata prijavljena vise od duplo manja,i kaze da se gleda prosek zadnje tri plate,i na osnovu toga socijualno isplacuje,Ako to ne bude tacno onda ce moji prihodi biti toliko smesni,kao i bolovanje ako mi ga i plate 65%.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Rad u firmi i trudnoca
23.7.2008 15:25:23   
Jeca*
Mozda ima veze sa socijalnim. Ako se dobro secam, ti si iz Kragujevca? Mozda su u Beogradu malo odgovorniji. Meni zaista nije kasnila nijedna plata do sad, ko sto rekoh, ali kao da je i nemam jer je cifra toliko jadna da od nje ne mogu ni da poplacam racune i hranu za mesec dana. Iako radim sa fakultetom i u velikoj privatnoj firmi, ali ne vredi. . .toliko ti srezu od plate, a moja plata inace nije bila velika jer imam samo tri godine staza, da je to prosto nipodastavajuce. Stvarno je sramota!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Rad u firmi i trudnoca
23.7.2008 15:57:24   
Anoniman
Ja sam ČULA (znači nisam sigurna) da za održavanje trudnoće i bolovanje pare treba da ležu odmah, a da posle porodiljsko kasni po par meseci...

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Rad u firmi i trudnoca
24.7.2008 0:13:29   
MERYEN
Jesu li tebi gledali taj prosek zadnje tri plate ili znas nesto drugo,odnosno neki drugi princip placanja porodiljskog?

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Rad u firmi i trudnoca
24.7.2008 0:16:02   
MERYEN
Kod nas valjda kasni i jedno i drugo po mesec,dva do tri,meni kasni bolovanje cetiri.Smesno ali je tako.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Rad u firmi i trudnoca
24.7.2008 7:30:20   
Anoniman
Jao meni je to tako tužno! A važno da se žale na nizak natalitet-a ne razmišljaju od kojih para ćemo da se brinemo o deci...user posted image

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Rad u firmi i trudnoca
24.7.2008 11:03:30   
MERYEN
Strasno bi bilo da zavisim od tog novca,a jos je strasnije zavrsis skolu pa se mucis da nadjes posao ,zatim dajes sebe maximalno nebi li napredvao u firmi,radis kao da je tvoje i sta dobijes cekanje....
Vecina ljudi nema i zavisi od tog novca,i mnogo im je potreban,nemaju pomoc ili druga primanja,ja to znam iz primera moje skolske drugarice,nije ni najmanje lako.
To je sistem i politika drzave u kojoj zivimo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Rad u firmi i trudnoca
24.7.2008 16:31:46   
prase
Sada mi je jasno da ja bas imam srece... kao i mnoge moje prijateljice. Naime, svima nama firme nastave da uplacuju platu (ili 0.65 plate ako je u pitanju bolovanje), a onda oni refundiraju od Socijalnog ili kako vec user posted image

Sa druge strane, cula sam i neke price da firme tako prijave zaposlenog na par puta vecu platu i onda refundiraju tu sumu od Socijalnog, a zaposlenima na trudnickom/porodiljskom uplacuju onoliko koliko im pripada i niko nista ne primeti user posted image

Sto se tice mog plana do kada cu da radim, odgovor je da cu da radim dokle god mogu tj. dokle god ni meni ni bebici to ne smeta. Sledece nedelje imam kontrolu + CTG, pa ako mi kazu da vise ne idem na posao, ja necu vise ici (sad sam u 32. nedelji trudnoce i osecam se odlicno, kao da mogu da nastavim da radim do beskraja...). E sad, ja imam i dosta godisnjeg odmora, tako da cu moci cak da iskombinujem da ne koristim vise od 28 dana trudnickog ni klasicno bolovanje => necu imati posledice po platu tokom porodiljskog i ostacu maksimalno dugo sa bebcetom pre nego sto se vratim na posao... Sve sam isplanirala, ili mi se bar cini da jesam!

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Rad u firmi i trudnoca
4.8.2008 8:59:13   
cekana
IZVORNA PORUKA: Tasha

Ja sam ČULA (znači nisam sigurna) da za održavanje trudnoće i bolovanje pare treba da ležu odmah, a da posle porodiljsko kasni po par meseci...


To zavisi od poslodavca u oba slucaja, meni je i trudnicko i porodiljsko bolovanje kasnilo samo dan-dva. Poslodavac moze da ti isplati novac pa da posle refundira od RZZO, ali oni obicno cekaju da im isti uplati novac, kao da porodiljama novac ne treba:)))

pozzzz

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Rad u firmi i trudnoca
7.8.2008 18:04:29   
Ruza
Ma slazem se sa vama.ova drzava je uzasna prema nama trudnicama.a zale se da se malo dece rada...ko bi i radao u ovakvim uslovima.Mada jedna uteha s moje strane>ipak vam sa zakasnjenjem isplate taj novac.bar nestone?pozdrav drage moje

(odgovor članu cekana)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Rad u firmi i trudnoca
14.8.2008 11:09:06   
Mama37
Ni kod nas nije nista bolje ...ja sam radila do 6 mj trudnoce ..a pocela da radim poslije poroda bebi bilo 8 mj.. sto se tice para dobila sam redovno qali nije nesto previse..

_____________________________

Zdravlje je sreca.
.
Faris
Harun ...medicii mamini

(odgovor članu Ruza)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Rad u firmi i trudnoca
29.8.2008 11:28:12   
MERYEN
Danas mi je tek legao novac od bolovanja,ja sam isla u socijlno zdravstveno i trazila svoj predmet u ruke,jedva sam ga dobila,zatim sam isla 3 dana za redom da cekam da mi ga obrade istog dana kad ga obrade oni predaju i novac nam leze na racun poslodavca.
Dakle,bitno je da se prikupe svi potrebni dokumenti,a na njima je kad ce da ga obrade,ako ste azurne odmah ako ne onda se ceka i godina dana,ja dok sama nisam otisla i videla nisam znala,sad i vi znate.
Svasta su mi rekli i da sam bezobrazna i da to ne moze tako i sta ja mislim ko sam ja, da ne znam zakon mozda bih se povukla ali ovako sam isterala do kraja,iako zamalo nisam zaplakala kad mi je sluzbenica koja je starija zena rekla sve i svasta ali dobro rekla sam joj da je to njen osnov kulture koju poseduje i da se ja ne ljutim.

(odgovor članu Mama37)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Rad u firmi i trudnoca
29.8.2008 13:44:29   
Anoniman
Ja sam u socijalnom jednom srednjovečnom gospodinu nakon njegovog vređajućeg monologa uputila osmeh i rekla "Popu... mi k..., gospodine!" (tim rečima, tiho i smireno-da samo on čuje) i okrenula mu leđa i pošla iz šalter sale. (bila sam pred porođaj tada) On je, žene moje, vikao za mnom još i kada sam izašla iz sale, a ja se nisam ni okrenula. user posted image
Ne sećam se o čemu se tačno radilo...nešto vezano za zdravstvenu knjižicu...

Onda sam ispred socijalnog nazvala "vezu" (koju nisam htela da opterećujem običnim stvarima-ali izgleda mora čovek da ima vezu čak i da bi piškio u gradskom WC-u) i sve je odrađeno baš kod čike kom sam prethodno rekla što sam rekla, samo čika nije znao da meni odrađuje. user posted image

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Rad u firmi i trudnoca
30.8.2008 10:13:56   
MERYEN
Oni su ti koji u bezobrazni da nemaju granice ni razumevanja za bilo koga od nas,posle uvreda od strane njih ne treba ni da se biraju reci,treba im reci sve i svasta.....
user posted image user posted image user posted image od srca sam se nasmejala. Zamislila sam situaciju i vristala jer muskarci nekako drugacije reaguju na uvrede od zena.....

Ja sam menjala zdravstvenu knjizicu i za minut sam zavrsila,imala sam srece.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Rad u firmi i trudnoca
2.9.2008 12:28:57   
Anoniman
"I novac za bebu čekaju po 3 meseca" je naslov članka iz Blic-a.

Videti na: http://www.blic.co.yu/vojvodina.php?id=55333

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Rad u firmi i trudnoca
2.9.2008 14:05:42   
guppy RR
user posted image  tužno

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Rad u firmi i trudnoca
2.9.2008 14:35:27   
MERYEN
Ja zaista nemam komentara .user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here