|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
12.1.2012 8:20:01   
gale77
Juce sam isla i kod privatnog dr, koji mi je detaljno pregledao sve nalaze (sa UZ, otpusnu listu, nalaze krvi i hormona, histopatoloski nalaz tkiva ) i rekao da jos jedino mogu da uradim i hormone stitne zljezde da bih bila sigurna da je sve ok. Sinoc sam i te rezultate uzela i oni su u skladu sa referentnim vrednostima.
Tako da po dobijanju prve   user posted image   krecemo ponovo u akciju!

(odgovor članu strumfetica)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
15.1.2012 11:12:30   
gale77
Danas 27 dana nakon revizije stigla je user posted image !

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
18.1.2012 17:56:31   
mashnicaa
Drage zene jedno pitanje.....da li vam je posle spontanog ciklusa bio normalan ili je varirao..... Revizija mi je radjena 1.11. prvi put posle toga sam dobila 12.12. i od tad nista.....ranije mi je ciklus bio na 30 dana.....
Nista mi nije jasno :(((((

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
20.1.2012 19:42:30   
miimi
drage moje poslije koliko vremena nakon kiretaze se tacno moze planirati nova trudnoca..i kad poslije kiretaze nastupa menstruacija..imala sam prekid trudnoce prije dvadeset dana..jednostavno plod je zamro u meni..bila sam dvije nedjelje trudna...

(odgovor članu mashnicaa)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
21.1.2012 22:05:53   
coka11
Na žalost, i mojoj bebi je u 8.nedelji prestalo da kuca srce. Otišla sam kod dr da radim dabl test kada mi je na uz videla da nema srčane radnje. Teško je opisati taj osećaj... Srećom da imam bebu od 9 meseci pa nemam vremena da o tome puno mislim i da tugujem. Jedva čekam da ponovo ostanem trudna.

_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu miimi)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
21.1.2012 22:08:26   
Sanjica26 RR
cokouser posted image

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
21.1.2012 22:09:58   
coka11
user posted image

_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
22.1.2012 9:16:19   
gale77
Miimi meni je moja dr. rekla da kada je mala trudnoca, sto je slucaj i kod mene bio, mogu vec posle prve user posted image da krenem ponovo sa planiranjem nove user posted image . a doktor u bolnici je rakao da sacekam bar 3 meseca. Ja i mm odlucili smo da ne cekamo, jer i ova trudnoca se desila tek posle 2,5 godine pokusavanja.

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
22.1.2012 14:50:31   
miimi
da,ybunila sam se umjesto dva mjeseca napisala sam da sam trudna dvije nedjelje..tacno sam 8 nedjelja imala..to mi je bila prva trudnoca..31 decembra sam izgubila bebu..srce je prestalo da joj radi..to je ogroman psihicki stres..doktori su mi isto rekli da moram cekati tri mjeseca..ali ja bih voljela silno da mogu prije zatrudniti..zelim opet bebu svoju..bila sam jako sretna kad sam otkrila da sam trudna..ali kad sam opet saznala da mi je plod yamro..sav svijet mi se srusio..ali puno mi je sad lakse sto vidim da vas ima mnogo koji saosjecate samnom..voljela bih da niko vise to ne dozivi..

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
23.1.2012 13:18:56   
nink
miimi nemoj da se sekiras...Znam da je stres uzasan,prosla sam kroz to...U bolnici su mi rekli da moze da se planira nova trudnoca posle 3 meseca ili 2 menstruacije mada vidim ovde na ringeraji da ima devojaka koje su odmah posle kireteze zatrudnele..Ja mislim da bar malo treba da prodje da se organizam oporavi.Ja danas idem da uradim neke analize pa kada mi prodje druga menstruacija od kiretaze onda mozemo da se bacimo na posao..Inace prvu sam dobila 35 dan posle kiretaze...
user posted image user posted image

(odgovor članu miimi)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
28.1.2012 19:53:02   
bubisarba
Ja sam imala spontani u 10-oj nedelji, kiretaza je uradjena 6.12. prva menstruacija je bila 04.01. i ja sam odmah posle toga zatrudnela i Bogu hvala rodila moju devojcicu koja sada ima 4,5 meseca. I meni je dr rekao posle spontanog da napravimo pauzu od 3 do 6 meseci, ali mi smo odlucili da odmah nastavimo da pokusavamo, jer smo i na prvu trudnocu cekali 3 godine i eto posrecilo nam se i sve je bilo kako treba. Mislim da tu nema pravila, ali cini mi se da je najbolje da zena radi po nekom svom osecaju, ako misli da treba da saceka onda da saceka, a ako misli da treba odmah pokusati da to i uradi. user posted image

_____________________________

Svako ima svojih pet minuta, neko jednom, neko vise puta.

Bubi R + Bubi I = Krofnica Isidora

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
3.2.2012 20:28:26   
gracia
drage forumasice, ja sam prosla kroz spontani, odnosno missed abortion u 11. nedelji prve trudnoce. nakon toga smo po preporuci ginekologa, a i svom osecaju, sacekali 3 meseca, a cetvrtog sam bez problema ostala ponovo u drugom stanju. evo sad ulazimo u sesti mesec.
samo hrabro, zelim nam svima puno zdravih user posted image

(odgovor članu bubisarba)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
4.2.2012 12:23:30   
gale77
Drago mi je Gracia zbog tebe.
hvala na lepim zeljama!

(odgovor članu gracia)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
21.2.2012 14:16:00   
ivanarepova
caooo nova sam ovde kod vas i htela bi da cujem misljenje vase imala sam spontani pobacaj pre 2 god. u 10 sedmici trudnoce sad pokusavam da ostanem user posted image da li cu uspeti da ostanem user posted image sutra trebam dobit user posted image a imam vec neke simptome trudnoce radila sam test on je - jutros bio..

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
21.2.2012 14:25:13   
dijana1*
Ivanarepova, dobro dosla user posted image
Meni je dr. posle kiretaze rekao da bih normalno trebala ponovo da zatrudnim, bez ikakvih problema. A vidim i ovde su mnoge zene posle jako brzo ostale trudne. Mozda je jos rano za test. Sacekaj par dana ako ne dobije user posted image pa ga ponovi.
Nadam se da neces dobiti i da ces ugledati svoje user posted image
Srecno.........user posted image
Javi sta je bilo i pridruzi nam se i u drugim temama.

(odgovor članu ivanarepova)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
25.2.2012 15:13:04   
dijana1*
Pre nedelju dana sam radila kiretazu i pila sam antibiotik vibramicin. Doktor mi je rekao da posle dva ciklusa smem ponovo da ostanem trudna, a drugarica mi radi u apoteci i tvrdi da ko pije ovaj antibiotik ne sme da zatrudni minimum 6 meseci.
Ne znam sta da radim? Ko je upravu? Zasto bih cekala 6 meseci ako nije potrebno. Zna li neko odgovor da li treba da cekam posle ovog antibiotika 2 ili 6 meseci?

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
25.2.2012 16:28:03   
nink
Dijana ja mislim da tvoja drugarica nije u pravu..Moja drugarica je zavrsila farmaceutski fakultet i molim te mi reci koji si to antibiotik pila..Ja mislim da to neme veze sa vezom..Pratila sam te i znam nazalost za tvoj spontani ali dijana npr ja sam ostala posle prve m e hvala bogu sve je ok sa user posted image .Ti si imala cak manju trudnocu kada ti je bio spontani nego ja. U svakom slucaju ti uradi kako ti je doktorka rekla a ja ti zelim sto pre user posted image . Inace i meni su rekli da sacekam 2 m a li desilo seuser posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
2.3.2012 8:48:49   
ivanarepova

IZVORNA PORUKA: dijana1

Ivanarepova, dobro dosla user posted image
Meni je dr. posle kiretaze rekao da bih normalno trebala ponovo da zatrudnim, bez ikakvih problema. A vidim i ovde su mnoge zene posle jako brzo ostale trudne. Mozda je jos rano za test. Sacekaj par dana ako ne dobije user posted image pa ga ponovi.
Nadam se da neces dobiti i da ces ugledati svoje user posted image
Srecno.........user posted image
Javi sta je bilo i pridruzi nam se i u drugim temama.

dijana izvini pogresila sam ja samimala spontani izmedju 6. i 7. nedelje... nisam isla na ciscenje vec se sve samo procistlo ... sad sam imala opet spontani sinoc u 4. nedelji jer valjda bhcg preniska bila ... OCAJNA SAM

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
10.3.2012 0:03:41   
Mali Potter
Kad sam videla tvoj post, morala sam da napisem..
Meni se nije (bar ne lično meni) desilo ono što i tebi, ali se nekome meni jako bliskom tačnije mojoj rodjenoj snaji desilo da bebino srce stane, i to maltene dve nedelje pre odredjenog termina za porodjaj.. svi smo bili slomljeni, i sad kad pomislim na to idu mi suze na oči user posted image user posted image user posted image To se desilo krajem septembra, njoj su indukovali porodjaj, ovako je sve bilo uredu, analize ok, i oni su posle 3 meseca pokusali opet, i eto sad je snaja trudna 12 nedelja i molim se svako veče da ovog puta sve bude ok, i ja postanem ponosna tetka :) user posted image

IZVORNA PORUKA: stefana

Ja sam imala indukovani spontani u 22 nedelji.Od tada je proslo 2.5meseca,i planiram da od narednog meseca radim na bebi.Prosle su dveuser posted image cekam da prodje jos jednauser posted image .Dr kaze da treba da prodju 5-6 menst. ali ja ne mogu da cekam.Da li neko ima kakvo iskustvo s ovim? Inace vec sam se pomirila stim da se to MENI desilo i da moram dalje,psihicki sam se sredila samo kad vidim trudnicu malo mi je krivo,i pomislim -e sad bi ja bila u 8 mesecu ,stomak bi bio ovoliki-Uhvati me ponekad kriza ali verujem kad bi sad ostala trudna totalno bih se oporavila .


(odgovor članu stefana)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
22.3.2012 14:14:28   
coka11
Ja jedva čekam da ponovo ostanem trudna. Prošle su mi 2 user posted image , ovih dana će ovulacija, stalno razmišljam da li mi je još rano, da čekam još jedan mesec. A ne mogu da dočekam...

_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu Mali Potter)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
22.3.2012 14:30:18   
Okica sljokica
Drage devojke ,i ja sam prosla kroz spontani tj missed ab. Kiretaza radjena u 12 nedelji ,s'tim sto je tada konstatovano da je srculence prestalo sa radom jos u 8oj nedelji. Rekli su mi da cekam 2,3 ciklusa. Ja sam napravila pauzu 6 meseci ,medjutim uspela sam da zatrudnim tacno posle godinu dana od missed-a . Vrlo je moguce ,cak ,i na isti dan. Jer sam prosle godine 9 decembra imala kiretazu a ove godine (tj 2011 u decembru) ovulaciju... Sudbina je tako htela user posted image Sledece nedelje ulazim u 5mesec,hvala Bogu. Sve vas puno pozdravljam i podrzavam user posted image

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
22.3.2012 22:09:13   
dijana1*
Okice user posted image
Meni je danas 6 dan od kiretaze i jos mi ide user posted image user posted image

(odgovor članu Okica sljokica)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
1.5.2012 1:55:11   
Gonzo
Drage, ja sam takodje imala spontani pre 6 meseci, toliko sam cekala jer sam se do sada borila sa raznim analizama, rezultatima, terapijama...bla bla...
sada ponovo pokusavamo da zatrudnimo...
ja sam jako srecna, forsiram ga kao luda...:))))

nadam se da cu odmah zatrudneti, jer sam i prvi put tako brzo...ali se nadam da e ovoga puta biti sve ok.
drzite palceve... user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
1.5.2012 9:56:33   
dijana1*
Gonzo dobro dosla user posted image
Samo napred i da sto pre user posted image
Znas li zbog cega ti se desio spontani?
Ja moram da cekam jos dva meseca pa se onda bacam na muckanje :-)

(odgovor članu Gonzo)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
8.5.2012 2:09:35   
Hajnalka
Cao svima
ja sam imala missed ab 24.02.2012 sa 9.5 nedelja.I meni je rekao gin da sacekam barem 2 meseca,ali ja sam tek 3.5.2012 dobila prvu mens. posle kiretaze.Dali je to normalno?Jel se nekom jos to desilo? Imala sam samo 2 dana,sad neznam dali da cekamjos jedan mesec ili da probamo sada?Ako neko zna neka mi pomogne


_____________________________

Beba je nešto što u sebi možeš nositi devet mjeseci, na svojim rukama tri godine i u svom srcu do dana svoje smrti.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here