|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vitamini i dojenje
22.12.2011 15:52:56   
srna001
Da li imate iskustva sa uzimanjem nekog multivitaminskog preparata tokom dojenja i da li je to neophodno po vašem mišljenju.Tokom zimskih meseci kada je izbor povrća i voća slabiji da li vitamini koji se unose kroz tablete mogu da poboljšaju kvalitet mleka?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Vitamini i dojenje
22.12.2011 15:55:14   
PoisonEve
Srna, meni je doktorka rekla da mogu da uzimam mama vit, mada nisam probala.

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Vitamini i dojenje
22.12.2011 15:57:27   
ivas
Pa, na skoro svim ovim trudnickim vitaminim pise da su za trudnice i dojilje. Ja sam mislila da nastavim i posle da ih uzimam, ne verujem da mogu da skode, a da li poboljsavaju kvalitet mleka ne znam. Mislim da je dobra ishrana ipak nezamenljiva sto se toga tice.

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Vitamini i dojenje
22.12.2011 15:57:32   
Anoniman
meni je jos davno dr rekla (pre nego sto sam ostala u drugom stanju) da cu folnu piti dok radimo na bebi, u trudnoci i dok dojim. ja sam pre neki dan popila poslednju tableticu koju sam imala. nisam kupila druge.

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Vitamini i dojenje
23.12.2011 0:08:21   
Mariya
Ja pijem "prenatal", počela sam oko 14-15 nedelje trudnoće i pijem ga i dan danas. Baš zato što je zima i izbor voća i povrća je mali, a dosta toga ne jedem jer smeta bebi, pa nek je i veštački, ali bar nekako da unosim vitamine. Mislim da su napravljeni baš tako da zadovolje potrebe mame, a pogotovo bebe. Npr. sadržaj  gvožđa, kalcijuma, folne kiseline je veći , baš kao što su i potrebe za njima povećane, a ne hranim se baš toliko pravilno i sumjnam da bih unela dovoljnu količinu. U suštini, mislim da ne može da škodi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Vitamini i dojenje
23.12.2011 14:59:14   
ishler
Ja uzimam neke za sportiste,a zimi ekomer i sve  je super.user posted image

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Vitamini i dojenje
23.12.2011 15:08:26   
anuksunamun
Npr kalcijum smanjuje ili onemogucava apsorpciju gvozdja , pa s toga ih treba uzimati odvojeno, nikako u jednom preparatu, odvojeno i fizicki i vremenski bar dva sata

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Vitamini i dojenje
24.12.2011 22:48:01   
srna001
Danas smo bili kod pedijatra i ja uzgred pitam za vitamina a ona mi reče nema potrebe tj najbolje bi bilo da jedem zelenu salatu, papriku(svežu i pečenu) i krastavac i naravno sveže voće.Ne znam koliko je ovo južno pogodno za bebu zbog kiselosti a jabuke su mi se već smučile.


(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Vitamini i dojenje
25.12.2011 14:26:05   
nenja22
ja mislim da nije problem sa juznim vocem zbog kiselosti mleka, nego ono staro, koliko bi se toga trebalo pojesti da bi se unelo recimo kao 1g vitamina c...a za zelenu salatu (i sve to iz zemlje, a sto nije organsko, a kod nas uglavnom nije, je l te) kolicina recimo nitrita u jednom kg nje, daleko nadmasuje korisnost vitamina c koji dobije...pa budi pametan...

ja ne pijem nista od vitamina, uglavnom jer sam lenja za to...naterala sam se, i evo drugi mesec pijem heferol (pa sa njim i vit c u stvari) jer mi je gvozdje takva katastrofa od porodjaja na ovamo, da sam poslednji put kad sam videla, mislila da su lose uradili analizu...sad u januaru cu opet na kontrolu, pa da vidim, mada definitivno manje imam vrtoglavica i mantanja, e sad, sto i dalje crknem dok se uz stepenice popnem, verovatno ima veze i sa neispavanoscu, a i teret raste kako prolaze meseci :)))


_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Vitamini i dojenje
25.12.2011 16:22:25   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: srna001

... najbolje bi bilo da jedem zelenu salatu....

Pa gde zelenu salatu u sred zime kada joj vreme nijeuser posted image
Ja izbegavam van sezone da jedem voće i povrće.
Ima cvekle, kiselog kupusa itd.

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Vitamini i dojenje
25.12.2011 17:26:16   
PoisonEve
Znaci vitamin c smeju dojilje da piju?

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Vitamini i dojenje
25.12.2011 18:20:54   
nenja22
smeju. ima ta neka teorija da ume da zakiseli mleko pa da beba odbija, ali eto to se meni nije desilo...uostalom svi ti multivitaminski preparati tipa mamvita i prenatala imaju i vitamin c u sastavu

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Vitamini i dojenje
25.12.2011 19:54:47   
Verus
Ja pijem prenatal i tokom trudnoce i dok dojim, bar prvih 6 meseci posle porodjaja.  Nesto mislim da extra gvozdja moze da izazove grceve tj. da smeta bebi-ali nisam sigurna...nisam ni u jednoj trudnoci bila anemicna a ni posle tako da nemam iskustva sa tim...

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Vitamini i dojenje
25.12.2011 20:46:22   
nenja22
uh, šta ga znam...za preparat gvožđa koji bi se davao bebi, to naravno i znam da sam se već spremala da odbijem davanje ako mu bude na granici, pošto je samo sisao do 6.meseca...ali izgleda da je upravo meni pokupio sve :) a prosto sam morala nešto, jer ja inače nikad sa anemijom nisam problema imala, pa sam se valjda i preopustila a ovo je bas katastrofa bilo (serumsko Fe mi je bilo 1.5, a donja granica je nešto oko 12 ako se ne varamuser posted image )

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Vitamini i dojenje
25.12.2011 22:28:00   
Anoniman
ja pijem oligovit, sumeci c vitamin i grickam ferum. 

(odgovor članu nenja22)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Vitamini i dojenje
26.12.2011 15:17:53   
ishler
Bebe od majke ne mogu uzeti puno gvozdja preko mleka,one trose zalihe fe iz trudnoce do 6m,zato potom krecu da jedu meso,jaja itd.Od majki uzimaju vitamine i mnogo kalcijuma,zato treba za vreme dojenja jesti i piti ca.Ja pijem vitamine,ali nisam bas redovna,valjda me malo obaveze poremeteuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Vitamini i dojenje
30.12.2011 23:41:37   
srna001
A da li neko pije neki drugi preparat osim Mamavita i Prenatal-a.Možda će vam zvučati glupo ali ja ne mogu da progutam te "konjske" tablete.

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Vitamini i dojenje
31.12.2011 0:05:43   
Anoniman
veceras mi bas kuma rece da je ona pila mamavit. ja sam jako iscpljena i razmisljala sam da nesto uzmem jer sam oligovit popila, ali nemam pojma dal mamavit, nisam ga ni u trudnoci pila. kazu danije za dojenje bas najbolji jer ima puno vitamina A.
sta mislite oligogal se, jer malo sam i pod stresom?

(odgovor članu srna001)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Vitamini i dojenje
31.12.2011 0:08:29   
Didy
Ja pijem prenatal, ostalo mi skoro celo pakovanje još od trudnoće, ali nisam baš redovna.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Vitamini i dojenje
31.12.2011 17:40:34   
smeskicTB
Macaki, ne znam kakav je selen za porodilje, bebe..

ja planiram nakon porodjaja da nastavim sa femibionom ili uzmem new life, calivitin..
bas mi je mama rekla da kada dodje vreme pitam dr za kalcijum da ga dodatno uzimam..desava mi se da mi se zglob izvrne, a tako je i mojoj mami bilo..pa da nadoknadjujem lepo, jer mislim da kroz mleko i jogurt necu uspeti..
i vidim da i vi pijete..user posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Vitamini i dojenje
31.12.2011 19:29:30   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: Macaki

sta mislite oligogal se, jer malo sam i pod stresom?


Ja ništa ni u trudnoći ni tokom dojenja nisam pila bez konsultacija sa ginekologom i pedijatrom. Mislim da nije pametno pitipreparate koji nisu prilagodjeni trudnicama/porodiljama. Bebe, ako ništa drugo, mogu dobiti hipervitaminozu, a jedan od simptoma je ispupčena fontanelica. To se desilo mojoj kumi id propolisa koji je pila jer je bila prehladjena, tako dabih ja bila obazriva.
Tokom dojenja prvog deteta nadoknadjivala ssm samo Fe jer mi je falilo, a sada ništa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Vitamini i dojenje
31.12.2011 19:32:21   
Verus
Ja sam takodje pila prenatal u trudnoci i tokom dojenja.
IZVORNA PORUKA: Didy

Ja pijem prenatal, ostalo mi skoro celo pakovanje još od trudnoće, ali nisam baš redovna.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Vitamini i dojenje
11.8.2012 21:52:40   
Anoniman
nastavila sam sa pregnacare vit

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Vitamini i dojenje
12.8.2012 1:10:24   
Sanchy
Posle carskog u otpusnoj listi mi je pisalo da pijem vitamin c,folnu i gvozdje tako da sam to uzimala do prve kontrole a onda sam nastavila samo sa vitaminom c ..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Vitamini i dojenje
21.8.2012 4:45:11   
Bebilina
D3 i DHA, isto ko i u trudnoci. Ostalo kroz puno svezeg voca i povrca.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here