|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
30.11.2011 19:22:08   
magnetic
Meni je ostalo stvari od prve bebe,pogotovo one 50-56 vel. kao da nije ni nosena.Svejedno kupim jos po neku stvarcicu ako naletim na nesto sto mi se svidja.Medjutim,i tada i sada me strasno nervira sto su skoro sve lepe stvari za curicu u rozoj boji.U babine sam dobila brdo rozih stvari,pa skoro sve.Imam utisak da mi je Dunja stalno u istim stvarima kad je stalno u istoj boji.Tako da kad naletim na nesto slatko u bilo kojoj drugoj boji obavezno kupim.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
19.1.2012 19:28:04   
izabella7

I ja imam dosta stvari od prve bebe,ali kupila sam jos koji br 50-56.Kupila sam cak i 2 zeke broj 44 jer mi se cini da je to bas za prve dane,ovom malom je sve bilo veliko (sitne mi bebe).Medjutim vidim sad da nisu 100 % pamucne nego 76%pamuk 24% poliester.Onako su fine mekane ,tople nesto izmedju frotira i plisa user posted image .Ne znam koliko to smeta ako uopste smeta,do sad mi je sve za novorodjence bilo 100% pamuk?

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
29.4.2012 0:00:25   
Sanchy
Na nekoj temi,ne znam vise na kojoj,sam procitala da mi treba pet zeka kad beba izadje iz porodilista...e sad s obzirom da ce to biti pocetak jula sta ce mi zeke???

(odgovor članu izabella7)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
29.4.2012 0:08:15   
Anoniman
Ne trebaju ti, posebno ne 5. Treba da imaš 2-4 kombine za slučaj da za iznenada zahladni, što zna nekad da se desi u letnjim noćima (makar u teoriji pa da ti savest bude podmirena) ako imaš koje pantalonice sa stopicama dovoljan ti je bodi ili 2 sa dugim rukavima, a ako nemaš mogu i 2 zeke.

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 254
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
15.6.2012 0:46:27   
Linonina
Koliko mi treba bodica za sami pocetak onih na kopcanje? Uzela sam samo 5 benkica jer ovi bodici mi se vise svidjaju. Kao benkice su a ne izvlace se...
Ali razmisljam koji broj da uzmem tih bodica pa nisam pametna, mozda 56 za pocetak ili?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
15.6.2012 7:06:54   
Anoniman
Ja bodije uvek uzimam veće jer dok dođe pelena pa još i široki povoj ako budeš stavljala a bodi ako je knap on zategne izmeđunogu pa nabije pelenu uz telo pa kad se upiški ili ukaki bude neprijatno iskustvo poprilično tako da se trudim da bodi uvek bude broj ili čak 2 veći da joj bude komotan.

(odgovor članu Linonina)
  Direktna veza do poruke: 256
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
15.6.2012 9:05:01   
red3lilu
A isti ti veći bodići budu dobri još neko vreme i kad dete ostavi pelene user posted image (ovde narovno mislim na štrumfove preko godinice)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
15.6.2012 9:40:35   
Bebilina
Meni je za prvu bebu bilo puno lakse da kupim unapred jer je rodjena septembra i znala sam da ce biti dugi rukavi obavezno. Sad usred leta, kraj jula, vreme promenljivo strasno- ne usudjujem se da ista letnje kupim...
Uzela sam par bodica kratkih rukava vel 62 jer 56 ne planiram uopste da kupujem. 56 imam 10-ak zeka, isto toliko bodica i par kompletica- od bodica, benkice, pantalonica, zeke, kapice, duksica do popkica i carapica. Tako da je to dovoljno za pocetak ako nam 62 bude veliko.
62 imam do sad oko 12 zeka, neke sa stopalima, neke bez, 10-ak bodica, 5-6 kapica i isto toliko carapica. Tu cu uzeti/naruciti samo kompletice za doterivanje sa kosuljicama i pantalonicama... A i na svadbu idemo kad beba bude imala 2 meseca pa ce nam za to trebati nesto "elegantno" user posted image
Za malu su nam doneli jako puno garderobe na poklon kad se rodila, pa pretposavljam da ce i sad... Zato cu da napravim na netu listu zelja i da prosledim kad pitaju sta treba. Bolje to nego da ne obucemo...

Red mi smo kad se odvikla od pelena morali da izbacimo bodice user posted image Mala je bila, godinu i po, sama je isla u toalet skoro od starta i nije mogla da ih otkopca... Steta jer sam ih ja obozavala. Jako su prakticni user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
15.6.2012 11:38:17   
red3lilu
Heheee, i kod nas je bilo frkice oko otkopčavanja user posted image ali je Nidžo bio malko stariji kad je ostavio pelenice pa se brže izborio s tim a obzirom da je dečkić pa stojećki piški nije uglavnom ni morao da se otkopčavauser posted image
(za kakanje smo ga mi stavljali svakako jer je krenuo direktno na wc šolju, noša nam je svima bila gadna)

< Poruku je uredio red3lilu -- 15.6.2012 11:40:14 >

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
15.6.2012 16:26:03   
Linonina
Videla sam te bodice, preslatki, onako na preklop kao benkica ali na kopcanje super, ali ne znam koji broj da uzmem i koliko komada a da ne preteram ni u jednom ni u drugom broju user posted image
Sto kaze gae_gr mislim da je u pravu, bolje veci pa da ne steze. Potpuno je u pravu! Vece cu i da kupim, 62 za pocetak jel necu da preteram? Beba znam nece biti veeelika. To je sve sto znam.user posted image

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
15.6.2012 16:41:11   
Anoniman
Sa bodijem nećeš preterati sigurno. On i kad je bebi velik može da se nosi, suknje i pantalone spadaju i vuku se, zeke vise a bodiju ne smeta i kad je velik (osim ako nije baš 6 brojeva veći pa da dekolte dođe do pupka i dete golo user posted image )

(odgovor članu Linonina)
  Direktna veza do poruke: 261
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
15.6.2012 16:47:21   
Linonina
Pa jeste u pravu si..i ne moze da se izvuce svakako. Na taj bodic cu one pantalonice sa zatvorenim stopalima, na lastik oko struka ili nekog zeku iz jednog dela i super! Ove pantalonice sa stopama sam sinoc videla u C&A mnogo su slatke, pamucne..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
15.6.2012 16:49:09   
Anoniman
A kad treba da se porodiš?

(odgovor članu Linonina)
  Direktna veza do poruke: 263
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
15.6.2012 17:02:05   
Mariya

IZVORNA PORUKA: Linonina

Videla sam te bodice, preslatki, onako na preklop kao benkica ali na kopcanje super, ali ne znam koji broj da uzmem i koliko komada a da ne preteram ni u jednom ni u drugom broju user posted image
Sto kaze gae_gr mislim da je u pravu, bolje veci pa da ne steze. Potpuno je u pravu! Vece cu i da kupim, 62 za pocetak jel necu da preteram? Beba znam nece biti veeelika. To je sve sto znam.user posted image


Ti bodići na preklop su super, pogotovo u prvim danima zato što ih ne moraš navlačiti preko glave, pa je mnogo lakše oblačiti bebu dok se ne uhodaš. A kad sam kupovala odeću, vodila sam se iskustvom drugarice koja je rekla da računam da ću verovatno 2 puta dnevno presvlačiti bebu, a prati svaki 3-4 dana, znači za svaki dan sam imala 2 kombinacije (bodi i pantalonice ili zeku) pa sve to puta 4. Lu je rođena sa 50 cm i 3kg i mi smo vel. 56 nosili oko mesec dana. Ako si u mogućnosti da pozajmiš odeću, pogotovo u početku će ti puno značiti, a kad se uštosiš videćeš i sama koliko ti čega treba.

(odgovor članu Linonina)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
15.6.2012 17:14:07   
Anoniman
Bodija ne može da bude previše, ja sad imam u opticaju 10m komada veličine 92 i 14 veličine 86. S tim da leti pantalonice sa stopicama sam koristila dva ili tri puta prošlog leta kad je nešto bilo zahladnelo inače je bila ili samo u pampersu ili u pampersu i bodiju.

(odgovor članu Mariya)
  Direktna veza do poruke: 265
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
16.6.2012 0:00:57   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Sa bodijem nećeš preterati sigurno. On i kad je bebi velik može da se nosi, suknje i pantalone spadaju i vuku se, zeke vise a bodiju ne smeta i kad je velik (osim ako nije baš 6 brojeva veći pa da dekolte dođe do pupka i dete golo user posted image )


Pa zavisi i od toga kakav je bodi. Ako nije taj na preklop, nego preko glave, sa duplim ramenima, onda se ne može baš nositi ako je velik jer bebi spada sa ramena... ili sam ja prosto imala sitne bebe...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 266
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
16.6.2012 0:02:49   
Anoniman
Nama ti ne spadaju sa ramena, samo se nekad razvuče deholte.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 267
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
16.6.2012 0:07:36   
Anoniman
Pa kažem, možda su samo moja deca sitna. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 268
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
16.6.2012 19:58:13   
Linonina
Necu ja bas sutra da se porodim, ali vec mi smeta pomalo ova vrucina, a bice sve gore paa ocu da izbegnem setanje za razne stvari u julu i avgustu. Sad sam na kraju sedmog... Rekli su mi da beba nece biti krupna, dr na zvezdari koji treba da me porodi ocekuje bebca izmedju 3,2kg i 3,5kg, a nazalost nemam niodkoga da nasledim ni portiklu, kamoli nesto drugo, tako da sve moram da kupim i pripremim...
Necu da preteram nego samo onoliko koliko mi je obavezno, pa cu da dokupim posle. user posted image A ne racunam ni na mnogo poklona...
Tako da sam sada na bodicima i odelcima...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
18.8.2012 11:07:42   
wowlijetgold
Genius only means hard-working all one's life.
Mendeleyev, Russian chemist

-----------------------------
http://www.mmohome.com/ | http://www.mmolive.com/ | http://www.mmohome.com/gold/Maple-Story-US.html


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
18.8.2012 11:16:28   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: wowlijetgold

Genius only means hard-working all one's life.
Mendeleyev, Russian chemist

-----------------------------
http://www.mmohome.com/ | http://www.mmolive.com/ | http://www.mmohome.com/gold/Maple-Story-US.html




???? WTF?

(odgovor članu wowlijetgold)
  Direktna veza do poruke: 271
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
19.9.2012 12:13:23   
adulence
vidim ovde razna misljenja,ali sta bi mogle najnovije mamice da kazu iz iskustva koje velicine benkica,bodica i zekica su potrebne za prve dane bebice,uzimajuci u ozir da mi je termin 13.decembar...hvala unapred...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
19.9.2012 14:16:42   
isidora88
koju marku odece planiras da kupujes, to je jako bitno jer se velicine razlikuju od proizvodjaca.
meni je mateja nosio 56 nekih mesec dana, rodjen je sa 4070g i 53 cm.marke su h&m, c&a, next, mothercare i carters.
od arilja smo kupili jednom 2 bodica 80 velicinu a mateja je tad imao 2,3 meseca, nisam bila zadovokna kvalitetom i nikad vise nisam nista kupila osim navedenih marki, plus zara sad kad je malo porastao

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
19.9.2012 14:20:56   
nina26
Adulence, bas tako kako kaze Isidora.

Ja sam sad bebici za pocetak uzela bodice za 6 meseci, jer su mi oni za novorodjancad bas bili mali, pa kad dodas i pelenu na to, ono ne znam za koje bebe su praviliuser posted image U svakom slucaju gledaj da bude nesto komotnije, pa neka je i vece malo, ja sam se vodila tom logikom, pa videcemo da li sam pogresila.

Jedino sam zeke uzimala za 0+meseci, jer su one stvarno bile onako malo vece.

Nego sta su vam to GEGICEuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
19.9.2012 14:25:32   
Anoniman
meni je mateja nosio 56 nekih mesec dana, rodjen je sa 4070g i 53 cm.marke su h&m, c&a


A moj je nosio 50, rođen sa 3300 i 48.

Dakle, zavisi kolika ti je bebica (sorry, ja nisam najnovija mama, ali sam se nadovezala).

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here