|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bodići, benkice, gegice, odelca
26.3.2009 10:54:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Bodići:
user posted image

Gegice i kompletići:
user posted image

Benkice:
user posted image

Izvor: rr.ba


Iz teme Pripreme za dolazak bebe iz porodilišta sam kopirala post. Prva ja, koja imam dete od 2,5god nikada nisam čula izraz gegice... i verovatno bih mislila da je to nešto za jelo da sam čula u nekom svakodnevnom razgovoru.

Dakle, šta ste najčešće oblačile bebama? Kakva iskustva imate? Imate li neke nove savete za buduće mame?

< Poruku je uredio Tasha RR -- 26.3.2009 10:56:19 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
26.3.2009 11:02:26   
prase
Ja ne znam kako industrija proizvodnje benkica nije propala kada su se pojavili bodići. Ko je lud da mota oko deteta i vezuje one trake, pa onda pažljivo uvlači to u široki povoj ili hulahopkice ili već nešto, kada može samo da zakopča drikere i gotovo? Dakle, bodići su zakon!!! E sad, zekice su isto zakon, ali se najbrže prerastu. Šta su gegice, to bih i ja volela da znam... Jel' to zekica bez stopala ili zekica bez rukava i stopala user posted image Beba je pokretnija u odelcetu iz dva dela, ali onda mora bodić ispod da ne zebe stomačić i moraju se nositi čarapice jer donji delovi nemaju stopala user posted image Meni je najveći problem bio navlačenje bodića preko glave dok je Uroš bio skroz mali a ja skroz neiskusna... Eh, da sam tada imala više bodića koji se kopčaju sa strane... Kada je Uroš bio tako mali da praktično nismo ni izlazili, oblačila sam mu ono što mi je zgodno kada mi je zgodno i bolela me briga kako će to da izgleda - a sada imamo i paradna odelca, i odelca za izlazak i tematske outfit-e za posebne prilike... Ipak, ne treba se puno rasipati na garderobu koliko god da je slatka i lepa pa čak i povoljna, bebe to brzo prerastu user posted image

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
26.3.2009 11:07:56   
Anoniman
Sa rr.ba sam skinula slike koje su gore, vidiš da piše gegice i odelca. Mislim da su gegice odelca sa stopalima... a možda se gegice kod nas zovu zekice. user posted image

Ja sam oblačila Luki benkice. user posted image  Kada se on rodio, nisam viđala te bodiće što se kopčaju sa strane, pa mi je bilo mnogo komplikovano da mu prevlačim preko glave. A i bilo je leto... pa se nekako u toj benkici "luftirao".

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
26.3.2009 11:13:18   
Anoniman
samo oni bodice sto idu preko glave sa drikercicima sa strane ramena da se ne muci ni majka ni beba dok navuces preko glave

ja kad sam curicu rodila kupila te nnormalne i kupila par tih nekakvih sa trkicama... u jeuser posted image te moje patnje i onda sam ih bacila (kao slaki mi se ucinili)...

a ona jednodjelna (jesu to gegiceuser posted image ) sa stopalima dole bez rukava... ne bitno...sva sam stopala otfikarila odma makazama ... samo smeta bebi, i zapetlja se sva ...

al zato kod drugog djeteta postala sam pravi maher ... obicni bodici kratkih rukava...najjednostavniji, dvodjelna odijelca... majica i trenerkica ... i nema komlikacija

zasto komlikovati kad je sve tako jednostavno... a naravno i mi imamo divna paradna odjelca, al su i ona jednostavna za obuci sto je najbitnije... majice...dzempercici, i tregeršuls ne zamijenjivi

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
26.3.2009 11:47:49   
eugenija
Zekice, hahahahahahahauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Nisam čula za ovaj termin, ali mi će ćviđaaaaauser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
26.3.2009 11:51:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lenka sarajevo

samo oni bodice sto idu preko glave sa drikercicima sa strane ramena da se ne muci ni majka ni beba dok navuces preko glave



Ah, sada ima još jednostavnijih za tako male, koji se otkopčavaju na stomaku skroz, oblačiš ih kao kaputić. user posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
26.3.2009 12:24:10   
Jeca*
Ja sam isto odmah otkačila benkice na preklop, sa trakicama...užas. Stalno mi dete bilo razgolićeno. Bezveze.
Meni su zakon bodići koji se skopčavaju izmedju nogu i gore na ramencetu. Imamo tonu tih sa dugim i kratkim rukavima. Po kući isključivo tj uglavnom mu dole oblačim pantalonice sa stopicama, jer mu se čarapice ugraviraju ma kakav da je lastiž, a pantalonice podižu, pa mu stalno golišave nogice. Za izlaske imamo isključivo fensi garderobicu user posted image  nešto "nasledili" od bate od tetke, a nešto sami kupili. Ne trošimo se previše, jer stvarno brzo preraste, ali ako nam se nešto dopadne BAŠ, to mu kupimo. Poslednji šoping je bio u Benettonu, djubretarac, na žešćem sniženju..toliko ga je već puta obukao da je stvarno to bila dobra kupovina. Evo sličice:

user posted image


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
26.3.2009 12:28:21   
Anoniman
draga... ima tema o jaknicama... user posted image

Prelep je đubretarac!!!

< Poruku je uredio Tasha RR -- 26.3.2009 12:29:03 >

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
26.3.2009 12:31:36   
Anoniman
divan je ... moja cerkica je dobila kad je bila beba djubretarac mahsuzije iz londona od 6-12 mjeseci...crveni... e njega se stvarno nanosala , jer u sarajevu je zima do maja 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
27.3.2009 3:03:19   
stella
Gegice su sa stopalima,odijelca su bez stopala,ne bitno kakvi su rukavi.

Ja sam kupila benkica 10kom,a samo jednom obukla curici i sve joj pobjeglo za vratuser posted image  i nikada vise.


Najbolje sto sam uzela su bodiji,ali se kopcaju i sa strane i izmedju nogu.Krasna stvar i ne navlaci se preko glave vec se rasiri i stavi se beba,skopca se sa strane pa izmedju nogu.
Ako nekoga interesuje uslikacu i postaviti sliku.


_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
27.3.2009 6:46:54   
Lu
Bodići obavezno,praktični i beba je sigurna u njima od istrpavanja.
Ja sam samo u početku malo koristila sa rukavima dok nisam zaključila da mu je prevruće u tome jer ima majičicu preko s rukavima.
Nadalje smo koristili bodiće bez rukava i još uvijekuser posted image
Nikad nisam koristila gegice-zekice nego isključivo dvodjelnu odjeću,najčešće pamučne trenerkice i majice,duks po potrebi.
Od jednodjelnih stvari su mi praktične jednodjelne pidžamice(tutice) zbog okretanja dok spava,njih smo dugo koristili.

< Poruku je uredio lu -- 27.3.2009 6:53:23 >

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
27.3.2009 6:55:22   
Lu
body
user posted image

tutica(pidžamica)

user posted image

< Poruku je uredio lu -- 27.3.2009 6:57:40 >

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
27.3.2009 7:47:12   
Anoniman
Jaoj, Eu, ovi saveti nama trebaju... a tebi sad jos vise, bliza si! user posted image
Sta ste od toga i koliko pokupovali odmah po porodjaju (tj. neko za vas kupio)?

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
27.3.2009 9:03:50   
Lu
Ja sam u trudnoći sve kupila.

10 kom bodića(5 dugih rukava,5 kratkih)
10-ak kom donjih djelova trenerkica
15-ak kom majičica,
10 kom čarapica
3 kom pidžamica
3 kom kapica pamučnih
3 kom rukavica pamučnih(zbog grebanja po licu)
10 kom platnenih pelena
2 kom posteljine za krevetić
1 vreća za spavanje(nikad koristila)

to je ono osnovno za početak a kupila sam naravno još dodatne odjeće.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
27.3.2009 10:04:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: stella

Gegice su sa stopalima,odijelca su bez stopala,ne bitno kakvi su rukavi.



A šta su zekice? user posted image  I kakva je razlika između tutice i gegice? user posted image

Ja nisam detetu stavljala rukavice i nije se grebao, a džakove jesam koristila, koristim ih sada. user posted image

(odgovor članu stella)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
27.3.2009 10:16:13   
Anoniman
Ja sam svoje dete prve tri nedelje oblacila u benkice, a noge sam mu uvijala u pamucnu pelenu. Bio je jako mrsav a dugacak pa mu je sve visilo, i nije bilo smisla da mu navlcim neke pantalonice kad nista nije bilo po njegovoj meri. Kad je poceo da raste, a to se ubrzano desavalo, morala sam mu kupovati vecu odecu svake 2 nedelje. Sreca pa u trudnoci nisam kupila sve te stvarcice unapred, nikad ne znas kolika ce ti biti beba.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
27.3.2009 11:09:04   
NadaR
Ove jednodijelne pidzamice su bas prakticne pogotovo ako je neka beba nemirnog duha kao moja...user posted image
Imamo ih nekoliko i njih oblacimo ali smo dobili jednu preslatku iz dva dijela pa rekoh da probamo...
I sutuacija sledeca- ujutru se on budi, ja prilazim krevecu i vidim on u bodicu...
Toliko se okretao i vrtio da je skinuo donji dio... user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
27.3.2009 11:10:45   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha RR


A šta su zekice? user posted image  I kakva je razlika između tutice i gegice? user posted image



Ma sve je to isto gegice ili zekice,to je do govornog područja,jednodijelno odjelce koje može biti sa rukavima ili bez sa stopalima ili bez.
A ja pidžamice zovem tutica a to se odnosi samo na jednodjelnu pidžamicu,možda ima još neki naziv ne znamuser posted image
Vidiš na slici to ti je slično kao gegice samo je isključivo pamučno i izgleda kao pidžama ne znam kako da objesnim...ima dezen pidžame vidi se da nije odjeća,joj jesam smotana,ma piše na etiketi pidžama ili tuticauser posted image
Nadam se da ste shvatili.
Još jedan savjet,nemojte uzimati najmanji broj odjeće tj.56 jer je to za jako sitne bebe a ako se i rodi majušna beba nije problem dokupiti.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
27.3.2009 11:12:09   
Lu
IZVORNA PORUKA: nnaaddaa
Toliko se okretao i vrtio da je skinuo donji dio... user posted image


user posted image user posted image user posted image  i ja sam jednom i onda tek od druge godine sam mu oblačila dvodjelne.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
2.2.2010 14:51:16   
Lu
user posted image

Pidžamice za bebeuser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
2.2.2010 14:55:10   
cipiripi
Ima mnogo lepih stvari za bebe u Delti "Mother&care" user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
2.2.2010 14:55:38   
Anoniman
jao sto su lepe LU...
je l se pozadi zakopcavaju...pretpostavljam da da...
sto su lepe...njaaaa

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
2.2.2010 14:58:30   
Lu
IZVORNA PORUKA: engimengi

??? zna li neko u cemu bebe spavaju? sta da kupujemo?>????


Ja sam kupila pamucne zeke za spavanje,4 kom.Za pizamice su mi nekako mali,a ne bih volela da spavaju u plisanim zekama!


IZVORNA PORUKA: Modessty

ja kupila jednu jednodelnu pižamicu. Dobila sam neke stvarčice od drugarice, a izmedju ostalog i jedne pižamice, pa sam rešila da ništa više ne kupujem dok se ne rodi. Za toliko ću valjda imati vremena da trknem preko ulice i u Zoni kupim šta mi treba


IZVORNA PORUKA: Shishica

Ma obicne pamucne zekice, stramplice... sto i ovako moze preko dana... sta fali...
Mislim da.. ma ne znam.. mnogo sto sta ce nam se samo kasti kad dodju bebironi...


IZVORNA PORUKA: Leki 77

Mi smo zeke najmanje koristili, a najvise sam ih kupila jer su ih svi nahvalili. Znaci, bodic sa dugim rukavima (rodjen pocetkom marta), pa majca dugih ili kratkih rukava koja se kopca na jednom ramenu, a dole "pantalonice" sa "sapicama" user posted image Nemam pojma kako se to strucno zove. Napolje smo isli u zekama, jer su nam sve zeke bile deblje, a u nasem stanu je pretoplo. Inace, duuugo nije imao pidzamu, vec samo kucnu i odecu za napolje. I ovako kada se rode samo spavaju pa gde stalno da ga presvlacimuser posted image Tek kada je krenuo da se mota po podu, dobio je i zvanicnu pidzamu. Iz porodilista je izasao : bodic dug rukav, debeli zeka, dzempercic, umotan u cebence. Bilo hladno taj dan.




(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
2.2.2010 15:01:07   
Lu
IZVORNA PORUKA: OTI

jao sto su lepe LU...
je l se pozadi zakopcavaju...pretpostavljam da da...
sto su lepe...njaaaa



Da Oti a i između nogu,ma super suuser posted image
Ovo su skroz male ali ja sam svom sinu dugo oblačila jednodijelne skoro do dvije godine jer bi se u dvodijelnim istrpavao.
Postoje ovakve i bez stopala a i kratkih nogavica i rukava za ljeto.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
1.3.2010 14:01:55   
LillyT
Sve sam ja lepo procitala ali mi i dalje nije jasno kojim se redosledom sve ovo navlaci na dete user posted image Koliko sam razumela oblaci se ili bodi ili benkica i onda ide nesto preko toga i sta to, a ja stavrno vise ne znam sta je sta. Ici ce mi dete kao siroce jer glupa mama nista ne konta user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here