|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
22.11.2012 11:38:10   
Snekile7
Isao mm danas po nalaze, pogorsao mu se spermogram , pije nolvadex, prosli put je bio
17 miliona ref. vr. 20-250
81 milion  reg. vr < 50
25% progresivno pokretni
a sada :
11 miliona   20-250
45 miliona  < 50
izgleda da cemo morati na vto odmah, necemo moci na inseminaciju. Tulic je rekao da ako bude losije, da ne radimo iui.
Bas sam tuzna i razocarana zbog rezultata.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1076
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
22.11.2012 16:15:34   
srculence25
drage mm je juros radio spermogram.Ne razumem se bas najbolje ali molim vas da mi desifrujete
kolicina u ml: 6,4
broj spermatozoida u L: 1,2
broj spermatozoida u ejakulatu: 7,68
zivi spermatozoidi 40% ukupno pokretnih 40%
aktivna progrsija 10%
slaba progresija 30%
nepokretnih 60%
normalni oblik 35
patoloski oblik 65
aglutinacija -
sperma oligoasthenoteratozoospermia gr III
da napomenem apstinenciju nije izdrzao 4 dana vec smo jelte one radnje sinoc pa je jutros jedva nekako dao uzorak.Ima li to neke veze sa ovim rezultatima?

(odgovor članu ^iva^)
Direktna veza do poruke: 1077
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
22.11.2012 16:25:26   
Maslacak15
Srculence,
Ako nije bilo apstinencije to sigurno utice na broj ali ni blizu ovako. Postoji mali problem i sa pokretljivoscu ali je najveci problem sto ih je ukupno jako jako malo. za normalan spermiogram, donja granica treba da ih je 20 mil/mililitru i minimum 40 miliona ukupno u ejakulatu. Trebalo bi definitivno da potrazite savet urologa. Pozdravljam te

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 1078
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
25.11.2012 22:35:24   
zece
mojot maz ima astenozoospermija dali nekoja od vas znae lek zatoa

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1079
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
27.11.2012 21:46:19   
milenatea
mi isto imamo problem. dijagnoza astenoteratozoospermia gr II
volumen 2.6
ph-7,6
likvefakcija-uredna
viskoznost-uredna
koncentracija 49x10 na sestom/ml
ukupan broj- 127,4x10 na sestom
leukociti 0x10 na sestom/ml

motilitet a-5%
b- 17% a+b 22%
c- 11%
d- 67%

morfologija po krugeru

ovalne forme-6%
akrozomsk defekt - 16%
vakuolizirane 4%
mikrocefalcne - 13%
makrocefalicne 9%
amorfne - 16%
tapering 3%
anomalije vrata 17%
anomalije repa 16%

sta miislite?

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1080
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
27.11.2012 23:17:34   
Maslacak15
milenatea draga,
broj je ok ali postoji problem sa pokretljivoscu. Relativno izrazen. Kao normalna pokretljivost a+b bi trebalo da budu iznad 50% ili, alternativno, da ovih iz najbolje a kategorije bude vise od 25%. I morfologija ne deluje najidealnija, ali to je manji problem posto u danasnje vreme sa strogim kriterijumima po Krugeru masa muskaraca zavrsi sa jako malim procentom normalnih spermatozida. E sad ne znam, stvar je procene, posavetujte se sa urologom sta je i kako moguce sa ovakvim rezultatom. Mislim moguca je trudnoca sigurno, ali moze da se desi da je prirodnim putem sansa za zacece otezana i da bi brze islo inseminacijom. Imas ovde i dosta dobrih savesta i iskustava devojaka oko preparata koji popravljaju spermiogram ali ja bih se svakako posavetovala sa lekarom. user posted image

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 1081
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
28.11.2012 5:58:04   
milenatea
maslacak, po ne znam koji put, HVALA TI NEIZMERNOuser posted image user posted image
zvuci kao klise, ali toliko mi znaci kada mi odgovoris da se momentalno umirim. nosicu kod dr. ovih dana. a i izucicu sta trba da pije od prorodnih preparata. sto se tice medikamenata, sta budu kazale doce. u svakom slucaju oba moja lekara hoce da rade inseminaciju.
pozdravljam te puno

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1082
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
28.11.2012 8:51:29   
_Maki_
Devojke, htela bih da podelim sa vama naše iskustvo sa preparatima za poboljšanje spermograma.

MM je pre skoro godinu dana radio prvi spermogram, i dijagnoza je bila Olygoasthenospermia, dakle i broj i pokretljivost su problematični. Počeo je da pije suplemente koji se preporučuju za bolji spermogram (sam je napravio kombinaciju na osnovu preporučenih vrednosti) i rezultati su vrlo brzo bili bolji. Onda je prešao na Proxeed na preporuku dr. Posle pet meseci (maj 2012) ovih terapija dijagnoza je Normospermia (mada sve oko donjih vrednosti), dr preporučuje da mm više ništa ne pije. Bila sam skeptična, ali ajde da poslušamo dr, valjda zna šta radi, u septembru smo ponovili spermogram i svi parametri su se pogoršali, a posebno broj, tako da je dijagnoza ponovo Olygoasthenospermia.

Sad, sve ovo sam već pisala na ovoj temi, pa da pređem na stvar. MM se vratio na Proxeed, ali kao što znate, ovo je prilično skup preparat. Nedavno sam na drugom forumu našla preporuku za američki sajt koji radi dostavu i u Srbiju, a bave se prodajom farmaceutskih proizvoda. Inače, kod nas Proxeed košta oko 11,000 RSD za mesec dana, Profertil je oko 6,000 (koncentracija aktivnih sastojaka je manja u ovom preparatu je manja nego u Proxeedu), a kombinacija koju smo sami pravili kao ekvivalent Proxeed-u, kupovinom pojedinačnih supstanci u domaćim apotekama, između 5,000 - 6,000 RSD.

MM je preko ovog sajta napravio kombinaciju koja po svom sastavu u potpunosti odgovara Proxeed-u i po sastavu i po dozi (L-carnitine, cink, selen, folna kiselina, Q10, vitamin C, B12) i to nas je izašlo 2,200 RSD sa nekih 10% popusta koji je važio u to vreme + 10$ popusta za nove članove - inače ova narudžbina izađe oko 2,700 RSD. Mi smo u narudžbinu još ubacili i još par suplementa kojih nema u Proxeed-u, a koji se preporučuju za bolji spermogram (vitamin E, L-arginin) i pojačali smo neke doze (Q10 u Proxeed-u iznosi 40mg, mi smo ubacili 200 mg, vitamin C). Sve to ukupno sa popustom nas je izašlo 3,200 RSD, a inače bi nas izašlo 3,800 (tj. toliko će nas izaći buduće narudžbine, pošto više neće biti ovih jednokratnih popusta).

Ako imate malo vremena, može vas mesečna doza suplemenata izaći skoro tri puta jeftinije, sa većom koncentracijom sastojaka.

Nama je Proxeed pomogao, ali nije doveo do čuda, a ja nisam zatrudnela. Posle neuspelih IUI spemamo se za VTO, ali nećemo odustati od "prirodnih radova", zato nastavljamo sa terapijom, ali u svojoj režiji, da bismo bar malo smanjili troškove, koji su posle godinu dana prilično veliki (već sam pisala, nas je dosadašnja borba sa sterilitetom koštala 200,000 RSD), a bez rezultata.

Izvinite ako je post malo duži user posted image



(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 1083
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
28.11.2012 9:51:15   
Snekile7
Moj mm pije ezerex u njemu ima l arginin i l karnitin, rekla mu Vinka urolog da pije to, probajte to, njemu pomaze po malo, ima da se poruci i za dva meseca kosta 2000 hiljade.

(odgovor članu _Maki_)
Direktna veza do poruke: 1084
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
28.11.2012 10:05:37   
milenatea
hvala draga. ma nije vazno koliko kosta, samo da mu bude bolje. znaci njemu treba da se pospesi pokretljivost, brojnost je dobra? jel to na biljnoj bazi?

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 1085
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
28.11.2012 10:21:08   
_Maki_
Milenatea, najbolje bi bilo da poslušaš Maslačka i da se posavetujete sa lekarom, da isključite neki drugi razlog lošije pokretljivosti.

Ja sam mislila da se Ezerex daje kod problema sa erekcijom, ali sada sam malo izguglala, kao što Snekile kaže sadrži i L-arginin (ok doza) i L-karnitin (koncentracija je manja od preporučene), a oba su dobra za pokretljivost spermatozoida. Još bi mogli da pomognu cink, selen, vitamin C, E, koenzim Q10, folna kiselina user posted image . Cigarete i alkohol loše utiču na spermogram.


(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 1086
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
28.11.2012 10:23:53   
Snekile7
milenetea
SELEN – Postoje studije koje pokazuju da selen u dozi od 100 mcg dnevno u znatnoj meri povećava pokretljivost spermatozoida, ali nema uticaja na broj spermatozoida. Veće doze do 800 mcg povećavaju i broj spermatozoida. NAPOMENA: Postoji podatak da su prema najnovijim istraživanjima doze selena preko 200 µg toksične !!!

(odgovor članu _Maki_)
Direktna veza do poruke: 1087
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
28.11.2012 10:42:30   
milenatea
svakako cemo ici kod lekara i poslusati. a ako ne bude poboljsanja uvescu mu i sama neke biljcice i vitamine. alkohol ne pije, a pusi kao turcin. hvala vamuser posted image

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 1088
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
28.11.2012 10:57:34   
nata11
Milenatea i mm isto, citala sam da bas cigarete uticu na pokretljivost.

_____________________________





(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 1089
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
7.12.2012 14:56:03   
moja ciklama
Pitanjce: kako da spermograma na Kliničkom centru_?
Uput od dr.opšte prakse, ali gde se zakazuje?

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1090
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
7.12.2012 18:47:48   
Snekile7
Tamariska, moj mm ide stalno u Klinicki Centrar za spremogram u stvari u Institut za urologiju i nefrologiju koji pripada klinickom centru, Vinka urolog, trazi i priznaje samo od njih. Telefon na koji mozes da zakazes spremogram tamo je : 0113663060 a nalazi se u Resavskoj 51( tu negde Resavska - Bircaninova), objasnice ti kada budes zvala da zakazes, a da ide na uput.

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 1091
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
7.12.2012 22:40:06   
vojvodjanka87
Evo da i ja postavim nas posto smo juce dobili rezultate a nema ko da ih pogleda do srede ja naravno nestrpljiva,paako se neko razume neka kaze user posted image kolicinau ml 2,0 broj u litri 20,0 broj u ejakulatu 40'0 zivih 60% ph 7,2 aktivna progresija 10% slaba progresija 40% bez progrs 10% nepokretni 40% ?? normalnog obl 60% leukocita i druge celije nema aglutinacija tri plusica glava glava user posted image to je to pa sad ako neko zna...

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 1092
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
9.12.2012 14:40:11   
degu
Vojvođanka prelistaj temu, naćićeš dosta korisnih saveta. Znači ako tm puši, to je prvo što treba da izbaci jer jako utiče na morfologiju i mortalitet. Broj je dobar, al ostale parametre treba popraviti. Nije nemoguće veruj mi. Znači vitamin C, vitamin E, može i matični mleč, Proxeed ili Profertil i onaj fenomenalni mix sa medom i semenkama. Ima u temi koji sve vitamini trebaju u kojoj meri, možete i tako pojedinačno sve vitamine da unosi i može se popraviti. I da spermogram je jako promenjiv, ovo što je loše ( a nije tako strašno) je promenjiva stvar. Ubacite vitaminčiće i za 3 meseca ćete videti poboljšanje.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 1093
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
9.12.2012 19:25:07   
Snekile7
UUps, tek sada vidim, naslovila sam post na Tamarisku, a mislila sam na " moju ciklamu", njoj je post upucen.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1094
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
11.12.2012 13:08:21   
moja ciklama
Snekile7, razumela ja, hvala!

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 1095
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
15.12.2012 22:37:49   
zmajče
Zbog lošeg nalaza spermokulture -2 bakterije enterococus i esherihija otkazana IUI,odmah se i spermogram srozao koji je do sada bio ok.
Prepisan mu panklav 650mg 3 x1 videćemo da li će dati rezultate

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 1096
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
15.12.2012 22:48:34   
Lioness
I mm los spermogram i Olygoasthenospermiju,dr mu je prvo prepisao Proxeed plus i komplekse vitamina e i c,posle 3 mjeseca nalaz skoro isti,samo malo veci broj ali ni to nije dovoljno. Inace nama su preporucili inseminaciju (prirodnim putem bi mogli ali teze) ali jos nismo krenuli sa bilo kakvim procesom. Sve se nadamo bice user posted image i prirodnim putem. I vama zelim da uspete

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 1097
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
16.12.2012 9:23:21   
zmajče
Liones ako je loš spermogram nemoj da gubiš vreme kreni na IUI nema šanse prirodno ako ne uspe IUI 3 -4 PUTA onda vto druge nema samo znaju da zamlaćuju i sa proxedom i ostalim dodacima a od toga slaba vajdaba potrošićete para i para veruj mi

(odgovor članu Lioness)
Direktna veza do poruke: 1098
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
16.12.2012 13:12:58   
Snekile7
A koliko je potrebno u stvari miliona spermica progresivnih ( onih od 20-250) za iui???
Nailazila sam na razlicita misljenja.

(odgovor članu zmajče)
Direktna veza do poruke: 1099
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
16.12.2012 18:18:03   
Lioness
Zmajce,hvala na iskrenosti i savetu. To i ja mislim i to sto prije to bolje,jer sam cula da i taj los spermogram moze vremenom biti i gori :-( Interesuje me da li je taj proces inseminacije tezak za zenu,ima li neko iskustva?

(odgovor članu zmajče)
Direktna veza do poruke: 1100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Svima vama koje pitaju - kad će beba ili š...
Koliko god bili veliki podrška okoline i poverenje u lekare, jednako je važno da vi sami celim svojim srcem verujete da ...
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here