|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
1.9.2012 16:30:22   
Bebana17
Meisje, Joko, Degu nadam se, nadam se, iz vasih usta u Bozije usi... Daj Boze da sve ostanemo trudne i dobijemo svoje bebirone! Navijam za sve nas user posted image

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 1051
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
1.9.2012 22:17:27   
degu
Imamo ovde Peruvian macu, hm za Fertil + nisam sigurna. Mm je pio skoro godinu dana Proxeed sa manjim pauzama i nije mu baš pomogao, sad nešto razmišljam opet o semenkama i Peruvian macu da uvedem, više nisam pametna, možda i ovo što smo postigli je već njegov maximum.
Bebana draga u naredna 3 meseca ima graf da ti pozeleni ne zvala se ja degu user posted image user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 1052
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
1.9.2012 23:21:24   
lalojedac
bravo bebana,zelim vam srecuuser posted image

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 1053
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
10.9.2012 14:01:14   
Snekile7
Mm je imao 3 miliona premanje od godinu dana, krenuo je kod Vinke pio je ezerex i neke vitamine, poboljsalo mu se na 7 miliona. Poslednja 2 meseca mu dala da pije nolvadex, hormonske tablete i sada ima 17 miliona, i onih sto pise ispod na nalazu da treba vece od 50 njih ima 81 milion

(odgovor članu lalojedac)
Direktna veza do poruke: 1054
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
10.9.2012 18:47:23   
lalojedac
samo da vam javim da je terapija menopura uspela i da imamo prve zaledjene spermatozoideuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 1055
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
10.9.2012 18:59:58   
_Maki_
Sjajno Lalo, baš lepe vesti, želim vam puno sreće u postupku VTO, posle svega kroz šta ste prošli i svih ovih godina koliko pokušavate.

Snekile, bravo i za vaš rezultat, baš lepo poboljšanje, i vama želim uspešnu IUI.

I mm je ovaj vikend uradio spermogram, gori je od prethodnog i po broju i po pokretljivosti i po morfologiji, ne puno, ali više nema napretka. Dr Vinka mu je pre tri meseca kad se spermogram poboljšao rekla da prestane da pije Proxeed, plašim se da to nije bila dobra odluka. Ipak, nije loš za inseminaciju, tako da krećemo od sledećeg meseca, a ponovo se vraćamo na Proxeed.

(odgovor članu lalojedac)
Direktna veza do poruke: 1056
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
13.9.2012 14:03:25   
Snekile7
Kazi mi gde planiras iui, drzavno ili privatno, znas li detalje, sta sve treba, kakva je procedura, koliko se ceka, posto i mi planiramo. Kakav je kod vas spermogram, koliko miliona???

(odgovor članu _Maki_)
Direktna veza do poruke: 1057
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
14.9.2012 21:23:16   
_Maki_
Radićemo privatno, pošto zbog posla nemam vremena da se bakćem sa uputima i našim zdravstvenim sistemom. Još ne znam gde, čitam po internetu, gledaću da nađem neki optimalni odnos cene i kvaliteta usluge, ne daje mi se baš 400 EUR za inseminaciju.

Mi smo odradili sve briseve (sve je ok), ja hormone i HSG (takođe ok), mislim da bi trebalo još da uradimo test na antispermatozoidna tela.

Spermogram varira, najgori je 12mil/ml (poslednji koji smo radili) najbolji je bio 25mil/ml kad je mm pio Proxeed. Pokretljivost i morfologija su tu negde oko donjih referentnih vrednosti, to smo dosta popravili u odnosu na prvi rezultat. Vratio se na Proxeed, pa se nadamo da će se i broj ponovo povećati.

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 1058
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
5.10.2012 22:51:04   
lalojedac
zeledili smo i drugu turu,jos jedna i krecemo u akcijuuser posted image

(odgovor članu _Maki_)
Direktna veza do poruke: 1059
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
16.10.2012 12:46:25   
Savest
Savest očigledno nekome nije mirna. (Vrdalica)user posted image

(odgovor članu Vrdalica)
Direktna veza do poruke: 1060
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
5.11.2012 16:33:03   
Anoniman
devojke imam jedno pitanje za vas,i treba mi vas savet. Danas smo radili spermogram,posto nam dr predlaze IUI,rezultat je porazavajuci,13miliona a od toga samo 34%pokretnih(5miliona),a pre tri meseca je bilo 31milion a 58%(17miliona)pokretnih.Vise nisam pametna šta da radimo jer ako ovako nastavi da pada za par meseci necemo moci ni na VTO a kamoli na IUI. Kod urologa nema sanse da dodje na red pre januara.

(odgovor članu Savest)
  Direktna veza do poruke: 1061
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
8.11.2012 15:48:33   
GagaT
Zdravo svima, Imam i ja par pitanja ukoliko je neko raspolozen da mi odgovori i ukoliko ima iskustva naravno. MM je radio spermogram i spermokulturu.

Ovako zvuci njegov nalaz: ASTHENOSPERMIJA, Varicocole testis I. sin gr III.

Spermogram: 40mil (15(12-16)), 165 uk (39(33-46)), uk pok 39 (40(38-42)), progres 24% (32(31-34)), Vitalnost 33 (58(55-63)), Lkc 8.75 (manje od 1).
Vrednosti u zagradama su ocekivane vrednosti.

Spermokultura negativna.

Dobio je da pije antibiotik CITERAL 500mg, 2x1 - 15 dana. Zn, E, C, i OLigovit nekoliko meseci.

Ako neko ima nesto da mi kaze na osnovu ovih nalaza bicu mu veoma zahvalna.
Puno toplih pozdrava svima.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1062
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
9.11.2012 13:50:09   
GagaT
Hej.... ima li neko da moze nesto da kaze na osnovu ovog nalaza.. :)

(odgovor članu GagaT)
Direktna veza do poruke: 1063
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
9.11.2012 22:20:56   
Veca77
Gago, ja ti mogu dati moje laičko mišljenje, ali se nadam da će ti koliko-toliko pomoći.
Broj sperm. je zadovoljavajući, kao i zapremina. Pokretljivost je malo lošija, ali je bitno da ima progresivno pokretljive spermatozoide. Vitalnost mislim da označava normalne oblike, i to je problem kod tm, jer ima 67% abnormalnih. Leukociti ukazuju na neku infekciju i zato je, pretpostavljam, dobio antibiotike kao terapiju.
Sve u svemu, nije strašno, ali bi moglo biti bolje! Srećno sa terapijom i nadam se da će u sledecem spermogramu situacija biti bolja! user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu GagaT)
Direktna veza do poruke: 1064
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
12.11.2012 9:42:53   
GagaT
Hvala Veca77,
Svako misljenje i iskustvo je dobro doslo.
Terapija je u toku..

Javljam se sa ishodom..

Pozz

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 1065
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
16.11.2012 12:14:03   
*Maki*
Drage moje moze li neko ko se vise razume da mi kaže u vezi ovog rezultata spermograma koji je moj muz radio skoro,do sada je radio bar 4-5 provera uvek je dijagnoza bila hypospermia,ali nikada nisu radili kao sada ovu morfologiju po Krugeru što mene i najviše buni jer koliko vidim tu ništa ne valja. Mi se inače spremamo za vto,trebali bi da krenemo u postupak uskoro pa me zanima da li meni mozda i prva vto nije uspela zbog takvih spermica...Takodje utvrdjeno je prisustvo povecanog broja leukocita-neka infekcija postoji a radio je spermokulturu koja je uredna,briseve na mikoplazmu,ureaplazmu i hlamidiju,sve uredno pa mi nije jasno kakva to sad infekcija moze biti?

volumen-2,0 ml (> ili = 2ml)
viskozitet normalan

broj spermatozoida
93x 10 na šestom ml (> 20_x_ 10 na šestom ml)
Ukupan broj 186x10 na šestom (> 50%)

Molalitet (ovo mi nije jasno šta svaka stavka označava):
Progresivno pokretnih (a+b) 59% (>50%)
Aktivna progresija (a molalitet) 2% (>25%)
Slaba progresija (b molalitet) 57%
Bez progresije (c molalitet) 8%
Nepokretni (d molalitet) 33%

Morfologija po Krugeru (ovo bih najvise volela da znam sta je jer su tu neki blesavi rezultati)

Normalnih oblika 5% (>15%)
Patoloških oblika 95%
Defekt glave 92%
Defekt vrata i srednjeg dela 2%
Defekt repa 1%
Citoplazmatske rezidue 0%

Ostalo:

Leukociti 3,3 x 10 na šestom ml (<1x10 na sestom ml)

Dg: TERATOZOOSPERMIA gr.III, Leukocytospermia

Zbog povecanog prisustva leukocita u dogovoru sa lekarom sprovesti dodatne analize u cilju iskljucenja moguce infekcije

< Poruku je uredio *Maki* -- 16.11.2012 12:19:30 >

(odgovor članu GagaT)
Direktna veza do poruke: 1066
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
16.11.2012 22:10:07   
degu
Maki pa ovde je problem samo morfologija. Ova podela ima neke mnogo strožije kriterijume, al sve se ovo da srediti, prvo infekcija da se sredi, pa bi valjalo i dosta antioksidanasa da unosi, vitamina C, Vit E, plod ili sok aronije.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 1067
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
17.11.2012 11:42:26   
*Maki*
Hvala Degu,vec sam kupila vitaminčiće. Meni nije bas jasno to sa morfologijom jer se do sada nisam informisala o tome,moze li se to popraviti uopšte?user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1068
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
17.11.2012 14:27:03   
degu
Može Maki, nama je dijagnoza bila oligoastenoteratozoospermija (nema duže reči )user posted image sad smo samo oligospermija. Loša morfologija može da potiče isto od infekcije, ako je tm pušač, ako nema dovoljno antioksidanasa u organizmu pa se skupljaju toksini, sve to onemogućava normalnu spermiogenezu. Pošto je kod tm prisutna infekcija, verovatno je od toga, ako je pušač nek obavezno makar smanji jer to mnogo, mnogo utiče na morfologiju.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 1069
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
17.11.2012 18:01:53   
*Maki*
Nista od veceras će slušati Zabranjeno pušenje user posted image Puši,prestajao je pa se brzo vratio,nikada nismo ni proveravali tu morfologiju uvek ih je kao bilo dovoljno user posted image Hvala ti mnogo draga moja,ljubim te

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1070
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
17.11.2012 22:13:44   
Cecana
Moj muz ne pusi,ne pije relativno se zdravo hrani,ali stresa ima u izobilju posto je privatnik i spermogram mu je los.
Sad smo mislili da cemo konacno stici do iui ali spermogram je samo 15 miliona.Morfologiju nisam ni gledala kad sam videla da broj ne valja.
Sad pije profertil koji mu je pre oko godinu dana fino popravio spermogram na cak 70 miliona i morfologija je bila super,ali u septembru je radio proveru i samo 5 mil.Sve se nadam da ce biti bolje kad popije do kraja turu koja traje tri meseca.Videcemo.

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 1071
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
18.11.2012 14:06:12   
degu
Cecana nadam se i jako navijam user posted image
Mm ima jako loš spermogram, zadnji je bio 7 miliona ali eto i dalje me vuku po inseminacijama iako su šanse stvarno minimalne. Sad se sve nešto nadam da je bolji, došlo hladnije vreme, pa je promenio posao i više nije pod stresom uopšte, pije proxeed, pa možda su se plivači malo namnožiliuser posted image Sad ćemo videti koliko stres stvarno utiče user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 1072
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
20.11.2012 15:31:58   
*Maki*
Profertil je odlican,moj suprug je pio tri meseca i dosta je popravio spermogram,to je pio onda kada smo se spremali bas za IUI ali kod nas se kasnije ispostavilo da imamo gomilu drugih problema,odnosno ja,a sad vidim ni kod njega nije to sjano. Cecana drzim fige!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1073
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
21.11.2012 23:45:39   
Cecana
Hvala cure na podrsci,u istom smo sosu.
Degu,ja sam juce pricala sa drugaricom koja je u istoj prici i kaze da je njena poznanica zatrudnela uz pomoc iui,a spermogram je bio los(5 miliona).
Ko bi ga znao vise,bitno je pokusavati,ali ne klonuti duhom ako se desi neuspeh,vec ici dalje.

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 1074
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
22.11.2012 0:04:34   
degu
E Cecana koliko mi znače ove tvoje reči user posted image
Ovog puta nam nisu rekli kakav je uzorak, pa se sve nešto nadam da je bolji jer su prošli put komentarisali da je bio loš. Ako je sudeći po izgledu bio je gušći nego ikad, ako i to nešto znači user posted image Bilo kako bilo, sve i da ne uspe IUI, radujem se novim prirodnim radovima, posle 2 meseca na pilulicama sam se malo uželela jurcanja ovulacije i iščekivanja.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 1075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kolike su šanse da zatrudnite u toku meseca
Ako pravite bebu, dobar tajming je zlata vredan. Evo kako se verovatnoća da ostanete u drugom stanju menja tokom meseca.
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here