|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
23.8.2013 23:53:11   
Azra_
Nama dr reče da forsiramo u ishrani žumance zbog krve slike. Ok. Samo ne pitah šta to znači, mislim, koliko količinski u toku nedelje treba da pojede? Može li mi neko pomoći?

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 2326
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
3.9.2013 10:41:36   
Zemunka85
A je l smemo sad meeeeeeeeed?

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 2327
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
3.9.2013 10:58:07   
bea83
Mi smo ga uveli sa godinu i mesec,dva iako imamo genetsku predispoziciju za alergiju. Od meda mi je bila najveća frka al je super prošlo. Prvi dan namažeš oko usta, drugi dan sipaš malo u sokić,vodu, treći dan namažeš na hleb ili tako nešto i smatraš uvedenim

Inače mi od prvog maja svaki dan jedemo med, tj stavljam mu obavezno kašičicu u sok ili čaj, svaki dan i bili smo jednom bolesni za tih četri meseca, što je za vrtićko dete čini mi se priličan uspeh, ne znam dal ima veze sa medom al mi nastavljamo sa redovnim korišćenjem

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2328
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
22.9.2013 12:56:11   
little_one
Samo da se i ovdje upisemo....eto nas za nekoliko dana u ovoj temi....

A sto se tice meda, mi smo ga neplanirano probali i nista nije bilo...mm tetka je davala svojoj unuci neke kajsije i usput davala i Andrei da gricka, hranila ih obe. E sad njena unuka je starija nekih 6 mjeseci od Andree i vec je imala preko godine, oko 15 mjeseci i vec je jela med...e sta se desilo...posto je mala odbijala kajsije, ona ustane i polije kajsije medom, kao da ih zasladi...ja to nisam na prvu skapirala dok nije krenula da da zalogaj Andrei, vec je stavila u usta i pocela da zvace kad sam ja shvatila da je to med...ebg...nije vise jela, malo sam je pratila par sati nije nista bilo...e sad to moze biti bezopasni prvi momenat pa cemo iduci put kad probamo med biti oprezni jer se odmah moze javiti reakcija...nadam se da ce sve biti ok.

Bea, budi sigurna da med ima veeeeeeeeliku zaslugu za dobar imunitet...med i pcelinji proizvodi su odlicni za imunitet i jedva cekam da pocnemo i mi sa njim. user posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 2329
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
24.9.2013 13:37:41   
pocahontas
zene kako ste uvodile belance i citruse? zanimalo me i za med, ali vidim da ste pisale :)

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2330
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
24.9.2013 13:41:08   
Anoniman
Azra, nama je dr rekao svaki drugi dan jaje. Belance smo uveli pre godinu dana, ne secam se tacno, mislim sa 9 - 10 meseci. Med posle godinu dana. U principu, pasulj smo poslednji uveli user posted image

(odgovor članu pocahontas)
  Direktna veza do poruke: 2331
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
24.9.2013 14:02:31   
bea83
belance prvo kroz pite,proju itd, pa posle slobodno celo jaje, pečeno,kuvano
citruse prvo kroz sok, bar sam ja tako, prvo malo iscedim dodam vode i svaki dan povećavam količinu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2332
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
24.9.2013 14:16:33   
pocahontas
jel bi mi napisala molim te recept kako si bebi pravila proju?
negde je neko pisao,ali sad nema sanse da pronadjem...user posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 2333
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
24.9.2013 14:21:59   
bea83
hoću kad dodjem kući jer sam na poslu a ništa ne znam napamet user posted image
ali to nije neki poseban recept za bebu, proja ko proja user posted image  samo ako želiš smanjiš so i staviš sir koji želiš

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 2334
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
24.9.2013 14:45:49   
Anoniman
mi smo jaje, tj. belance odmah sa zumancetom. a prvi put je probala pomorandzu odmah kad smo poceli sa vocem, u vocnu kasicu (mada nam je voce bilo problematicno, tj. vocne kasice nije volela)

(odgovor članu bea83)
  Direktna veza do poruke: 2335
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
24.9.2013 14:49:24   
bea83
Sa citrusima više treba biti oprezan zbog kiseline, čini mi se. Viktoru ume da se ojede guza ako na primer popije sok od celog limuna i cele pomorandze pa popodne opet pomorandzu
Iskreno nikad nisam čula da je neko alergičan na citruseuser posted image  Jedino kivi (da li je on citrus uopšte?) može biti problematičan, ja sam na primer alergična na njega

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2336
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
24.9.2013 15:03:03   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: bea83

hoću kad dodjem kući jer sam na poslu a ništa ne znam napamet user posted image
ali to nije neki poseban recept za bebu, proja ko proja user posted image  samo ako želiš smanjiš so i staviš sir koji želiš


molim te mi napisi kad dodjes kuci, moje kulinarsko znanje i sposobnosti....pa samo cu reci da su vrlo ograniceni user posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 2337
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
24.9.2013 15:34:02   
Anoniman
mi smo sve po preporuci doktora radili. a ne dajem vise od jedne pomorandze dnevno. kao sto rekoh, dete nije na mene, uopste ne voli voce i zapravo sad jede bolje nego kad sam joj pravila kasice. a to sto kazes za guzu, nama se desava od paradajza (proliv i crvenilo, ojed), zato ga ni ne jede, samo ono koliko se doda u neko jelo gde ide.
pocahontas, mislim da ima tema o proji/projari.

(odgovor članu pocahontas)
  Direktna veza do poruke: 2338
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
25.9.2013 8:08:20   
bea83
pocahontas, dugujem ti recept danas popodne user posted image  juče sam samo uletela u kući a on je odmah počeo da cvili da idemo napolje tako da nisam ni stigla da pridjem knjižici sa receptima, izvini

Kseno a ovaj moj obrnuto, dok su bile kašice tamanio je svako voće, a sad samo krušku i bananu u izvornom oblikuuser posted image ostalo samo ako se zakamuflira u puding,pahuljice i slično. Ludim sa njim i njegovom gadljivošću, neće ništa prstima da jede, kad na bode viljuškom i prinese ustima samo se strese ako je nešto mokro,ljigavo

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2339
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
25.9.2013 13:11:13   
pocahontas
nasla sam temu sinoc i napravila sam po onom receptu jaja, kukuruzno brasno, psenicno brasno, kisela voda, prasak za pecivo, kisela voda i mladi sir, dala sam joj jutros malo da jede, za sada nema nikakvih reakcija!

jel bi mogla sutra da joj dam malo belanceta od kuvanog jajeta?

hvala obemauser posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 2340
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
25.9.2013 13:30:27   
Sanjica26 RR
Pocahontas mozes slobodno da joj dajes belance. Vec ste veliki. Cini mi se da bi trebalo pre one vakcine MMR da se proba ako je niste primili.Koliko me pamcenje dobro sluzi.

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 2341
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
29.9.2013 20:30:33   
pocahontas
da li beba nakon navrsene godine sme u istom danu da jede i jaja i meso? npr. bareno jaje za dorucak i onda meso za rucak..

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2342
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
29.9.2013 22:13:47   
Sanchy
Ja mu dajem,bas tako,bareno jaje za dorucak a neko meso za rucak,jede sada uglavnom sve sto i mi pa kako bude za taj danuser posted image

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 2343
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
29.9.2013 22:17:22   
pocahontas
kad si prestala da blendiras? mi ove nedelje tek poceli da jedemo gnjeceno..
nije te bilo sto godina na rruser posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 2344
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
29.9.2013 23:00:31   
Sanchy
user posted image ..tacno sa dvanaest meseci,,sad klopa sto i mi,,ja i inace pravim sve blago ,bez zaprski,preterane soli itd,,seckam i gnjecim u zavisnosti sta je na menijuuser posted image

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 2345
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
30.9.2013 0:32:57   
Bebilina

IZVORNA PORUKA: Azra_

Nama dr reče da forsiramo u ishrani žumance zbog krve slike. Ok. Samo ne pitah šta to znači, mislim, koliko količinski u toku nedelje treba da pojede? Može li mi neko pomoći?

Apsolutno savet za svaku pohvalu. Zumance je za bebe i decu zlata vredno, narocito ako je rovito. A slobodno mozes dati i po 2kom dnevno, ne moze da skodi, nasuprot onim starim verovanjima o holesterolu, bla-bla. user posted image
Mi smo od 6m jeli rovito kuvano jaje i i dalje najcesce tako ruckamo. Ili mu stavim u drzac, skinem vrh i dam mu da macka povrcem ili mu napravim poached u vodi.
Med smo uveli posle godine, belanac je pre toga probao u tragovima, ali od godine jede uz zumanac. I da kucnem u drvo nije se nijednom razboleo i pored jako aktivnog drustvenog zivota i sekine skole user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 2346
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
1.10.2013 11:40:13   
Zemunka85
Meni danas rece da sacekamo za med do 18m. A jaje klopamo dva puta nedeljno.

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 2347
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
1.10.2013 20:54:10   
pocahontas
jel vam rekao zasto da cekate? ja sam kontala da posle belanceta uvedem ribu pa med i onda citruse...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2348
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
1.10.2013 21:32:08   
Zemunka85
Ne. Samo kao najbolje posle 18m. Ne verujem da to ima veze sa profilaksom na kojoj smo.

Mi smo ribu daavno uveli. Belance isto jede, citruse sam nudila, ali nece.

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 2349
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
3.10.2013 21:41:11   
little_one
Moje dijete ne pije caj, pila ga je nekad u pocetku kad su svi igrali oko mene da mu treba dati kamilicu.....mi smo se medjutim navikli na vodu, pogotovo sto je bilo proljece i ljeto pa je voda bila odlican izbor...danas, u setnji mi pade na pamet kako je hladno i kako bi bilo dobro da umjesto vode imamo pri ruci topao caj kad smo u setnji, tipa u termosici pa da popijemo i ugrijemo se ali sad vise ne znam koji caj smijemo da pijemo nakon godine...da li je bolje uzeti one instant varijante (tipa hipp granule) ili onaj iz kesice ili onaj sto se potapa da odstoji....sta se smije kamilica, nana, neke vocne varijante....? I da li ima uopste smisla taj caj ili da se drzimo vode kad je vec tako fino pije...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here