|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
17.6.2009 22:23:26   
afrodita
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Imam "čarobnu kovertu" koju držim na poslu! user posted image

Nikada tu nema puno para, ali ima za sitne užitke, tipa feniranje.


Svidja mi se ovo jakouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
17.6.2009 23:22:12   
Natasajvc
Moju carobnu kovertu uvek neko pronadje...user posted image

_____________________________

Moje ljubavi najvece
Tara, Tijana, Sanja, Nenad i Rada

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
17.6.2009 23:27:28   
Tara

IZVORNA PORUKA: Natasajvc

Moju carobnu kovertu uvek neko pronadje...user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Imam carobnu kovertu ,
ali na zalost ona ne traje dugouser posted image
jer uvek nekog pomazemuser posted image
Ali to me i cini srecnom user posted image
Mada to nije dobro za mene ,ali jbg nikako da se opametimuser posted image

(odgovor članu Natasajvc)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
16.9.2009 8:17:37   
bonita
ni imamo posebne,racune.Ali moj muz placa kucne racune,ja moju platu na namirnice,i naravno na svoje potrbe,
E posto ja moju platu potrosim uvek do 15-og u mesecu,posle se grebem od muza.Al sta cu,on mi nista ne brani.



_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
16.2.2011 9:30:41   
Lu
IZVORNA PORUKA: Natasajvc

Moju carobnu kovertu uvek neko pronadje...user posted image

user posted image  Pa kako si se odala da je imaš.
Ja kako starim postajem sve veća vjeverica, nekako mi je drag sam osjećaj da bi sad mogla sebi da kupim šta poželim ali naravno ne pada mi na pamet da to diramuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Natasajvc)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
18.2.2011 8:08:25   
bebać
mabasah na temu,pa ću i dodati...i ja sam počela 'štekat' sa strane...baš onako od nabavke,kupovine...pomalo odvajam...nisu to velike sume...ali zapanjujuće je kako se nakupi kad svaki dan odvajaš po malo...user posted image ...nek mi se nadje,od kud znam šta nosi život...ako ne uložim u ovu prolećnu kolekcijuuser posted image user posted image

p.s. a već sam vidjela jedan prolećni mantilić,na puf(balon) ide....user posted image user posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
18.2.2011 8:24:43   
Crvenkapa85
ja sam jutros odstampala oglas za nadogradnju noktiju i to ce mi biti stek....al nikad taj stek ne mogu potrositi samo na sebe...

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
18.2.2011 14:22:34   
Vika
Ja uvek nešto odvojim sa strane ali skoro nikad to ne uspem da potrošim na sebe! Ne dozvoljavam sebi da ostanem bez dinara pošto je mm sušta suprotnost-vazda nema ni banke! Pa tako kad platim račune, pokupujem za bebu i kuću šta treba, ako pretekne uštekam pa vadim po potrebi. Ali nikako da skupim crni fond za koji mislim da ga moramo imati, samostalno ili zajednički po želji

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
2.5.2011 10:25:55   
meyo
ja nikad nista ne uspijem ustedjeti
imam 500e plate ali sve mi podje u 10 dana jer mi na vrtic i stanarinu racune podje vise od pola
i to sto ostane resto za hranu .. i ako treba da se malisi kupi garderoba obuca i to tu uskoci mm. i tako se krpimo
ja doduse sebi i kupim ponesto a mm. bas i ne on vise stedi u kuci od mene
al ja nekako ne umijem .. mislila samd a nza bebca otvorim djecju stednju pa da stavljam mjesecno na nju po nesto ..

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
2.5.2011 10:39:29   
bebać
Hahhhauser posted image user posted image kad smo kod toga,ja prvu platu još nisam ni dobila a već sam smislila kud ću i šta ću sa njomuser posted image user posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
14.11.2013 8:08:13   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Lu

E sad za što mi služi taj novac,za crne dane, pošto mm ništa ne zna uštedjeti.



Lu potpuno ista prica!
Ranije sam mogla mnogo da ustedim, ali sad nam finansijsko stanje nije bas bajno pa tesko, ali opet uspem po malo. Tako da kad za nesto usfali samo dodam.
Al problem je sto mm zna da ja odvajam sa str, pa nekad i kad nemam on kaze ajde ajde znam da imas user posted image
Al cim pocnem da radim odvajacu mnogo vise, jer smatram da u kuci treba da postoji taj "fond za crne dane" pa sta god namam oni znacili!

Inace poslenji mi je otisao na kaznu kad mi je pauk odneo auto user posted image od onda je prazan user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
14.11.2013 8:39:59   
Peace*
Ja sam opet počela da sklanjam. Trenutno imam u šteku oko 60eur i par hiljada din. Služi za... služi za da se ja osećam dobro. Retko trošim te pare. Realno niko (sem vas user posted image ) ne zna da ih imam. Recimo, u nedelju sam izvukla iz tog šteka za bioskop za nas i poznanike, i nije mi žao, nije to za mene kao mene, to je sitne užitke cele porodice.
A imam još jednu kovertu u koju skupljam pare za registraciju kola koja me čeka u februaru, nekako mi puno tada da izbacim 20.000, pa makar pola da skupim, a realno ni ne osetim, pa sam na konju. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
14.11.2013 10:39:29   
adulence
Ja uvek sklanjam sa strane volim taj osecaj da imamo stek i da kad god nam nesto treba i kad nije finansijski momenat mozemo da priustimo...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
14.11.2013 13:47:04   
MTS064
Ja imam stekove na par mesta...naravno, niko ne zna za to gde su ti stekovi, ali mm me poznaje pa zna da ja uvek imam nesto sa strane pa kad zaskripi on samo ceka da ja izvadim kes.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
14.11.2013 14:07:40   
vikiveki
I ja volim da sklanjam sa strane,kada dobijem platu,sklonim ih sama od sebe...i posle kad mi nešto zatreba kada je nešto hitno ili neplanirano ja samo izvučem pare na Sunceuser posted image kao što je rekla Peace ja te pare nikada ne potrošim za sebe,već ih potrošim za porodicu ili nešto što nam svima treba...retko kad se odlučujem da kupim sebi nešto a mm me samo kritikuje što sebi ništa neću da kupim,pa mi uvek on kupuje...a ja uživam da kupujem za decu

(odgovor članu MTS064)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
14.11.2013 14:13:59   
branki*
da,odvojim nekad sa strane kad primim platu.ne uvek,ali cesto.taj novac trosim ili na nesto svoje,za sebe(npr ne mora mm bas da zna svaki put kad odem u solarijum ili koliko sam dala za sminku,a volim i da imam ako naletim na nesto dobro ili pristupacno..).naravno,ne trosim taj novac iskljucivo samo na sebe,vec kupim i za mmm,i za kucu i za bozu.kad god mi se ucini nesto povoljno ili bas lepo,a odstupa od redovnog budzeta.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
14.11.2013 15:49:25   
smeško
Ne, ne odvajam ništa. Meni je to ružno. Svaku platu celu donesem kući. I ne nosim ih sa sobom, jer sve što vidim može da sačeka. Mm se ne buni kad kupim nešto sebi, čak i kad krene sa mnom kupim i više. On je taj koji štedi i izvesnu sumu odmah promeni u evre i skloni sa strane. On plaća račune, tako da ja ne moram puno da se zamaram time. Svaku odluku o trošenju novca donosimo zajedno. Naravno, govorimo o većim iznosima. Volim da ga pitam da li ćemo imati dovoljno za ovo ili ono? Dogovaramo se šta i kad možemo da kupimo, pre ili posle plate,...Najlakše trošimo na Nikolu, ali to je normalno. Sve pare su na jednom mestu i ne kontrolišemo se međusobno na šta ko troši, ali se trudimo da ne preterujemo i da se uklopimo u budžet.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
14.11.2013 16:01:57   
Azra_
Kod nas postoji odvojen novac za razne namene, tipa ako se bliži detetov rođendan, registracija, grejna sezona, odmor, neki kućni uređaj ili šta već treba, onda novac za poklone najbližima... To su sve ˝oformljeni fondovi˝ i popunjavamo ih određenim tempom. Dete ima svoju kovertu, tu uvek mora biti para za razne njegove potrebe. Po meni je to idealan način ekonomičnog raspolaganja novcem.

E sad...postoji novac za koji znam samo ja. On je na posebnom mestu. Ne znam... Osećam se sigurnije. Moja mama je najbolja. Od kad znam za sebe uvek je imala neštoo ˝sa strane˝. Sebi je najmanje priuštila.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
14.11.2013 16:18:23   
viking

Ja sklanjam, ali nikad do sada te pare nisam potrošila samo na sebe, jer nekako malo-malo pa za nešto treba, a pošto mrzim zaduživanje na kreditnim karticama onda ja kažem, "dobro, imam ja za to!" izvadim pare i platim. Tako da da, odvajam ali to nikad ne ostane tajna duže od dva meseca i uvek ode na zajedničke stvari kao što su registacija, putovanje, neki kućni aparat i sl.

I da dodam, šminku, frizera, nokte, garderobu i sl. ne plaćam iz šteka već od plate, kupujem sebi najnormalnije šta mi se sviđa i ništa ne krijem. Inače, nas dvoje imamo dobre plate i maltene u dinar iste, pa niko nema neku grižu savesti ili osećaj obaveze (ili nešto treće) prema ovom drugom. E, sad, kad stignu bebe, verovatno će se sve malo promeniti.

< Poruku je uredio viking RR -- 14.11.2013 16:48:48 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
14.11.2013 16:23:32   
New Mom
Moj crni fond je naš crni fond u kom zajedno štedimo. Ja nemam svoj izvor prihoda pa je glupo da od faktički njegovog novca odvajam za sebe. Nije da ikome treba da polažem račune za i paru koju potrošim, al štednja ide lakše kad oboje znamo za to.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
14.11.2013 16:31:53   
serpica
Ja odvajam boga mi svakog meseca,nekad vise nekad manje ali odvojim. Za moje male potrebe uvek ima,ali recimo od tog mog "steka" smo jedne godine otisli na bolje letovanje nego sto smo planirali. Mm me nikad nije pitao odakle ti,ali ni ja njemu ne trazim za svoje licne potrebe ( frizer,manikir i po koja sminka)
Mene ovo nije naucila majka nego svekrva koja kaze da zena uvek mora da ima koji dinar sa strane.user posted image
Zaboravih da kazem da je novac za kucu i za decu na jednom mestu i to je zajednicki novac tu on a i ja ostavljamo platu.

< Poruku je uredio serpica -- 14.11.2013 16:34:51 >


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
14.11.2013 16:38:35   
jole82
Ja nemam štek sa strane...tj nemam ga namerno...
Jednostavno podelim nekad tako pare, kao namenim za nešto i to ladno zaboravim da sam već odvojila, pa kad nađem posle nekog vremena sita se obradujemuser posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
14.11.2013 21:37:15   
Didy
Ja nemam taj neki svoj štek. Imam otprilike oko 10 evra smotanih u posebnom pregratku u novčaniku, ali to je za situacije kad sam npr. na kasi u prodavnici i zabrojim se, pa mi fali para. Ili kad sam u gradu, a nemam karticu, a ni dovoljno keša, a nešto mi hitno treba, onda razmenim tih 10 evra.
Dok nismo imali decu i kredite za kuću, uvek smo imali viška para koje smo menjali u evre i prebacivali na devizni račun. Kad smo počeli da gradimo kuću, dobro su nam došle, ali nikada više nismo uspeli toliko da odvojimo sa strane.
Sada nekako skrpimo mesec za mesec, a pošto mm ima stimulacije od oko 300 evra svaka tri meseca i na kraju godine bonus od oko 3 hiljade evra, to nam je neka sigurnost, neki štek koji njegova firma čuvauser posted image . Od tih manjih bonusa platimo registraciju, neke neplanirane troškove i slično, a taj godišnji bonus iskoristimo za neke krupnije investicije. Npr. ove godine planiramo da menjamo auto kad stigne godišnji bonus.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
15.11.2013 6:56:54   
Misha i Ljisha
ja uvek imam svoj stek. Ali ga naravno uvek potrosim na nas ili se nadjemo mm i ja u nekoj tesnoj situaciji do njegove plate i onda ja naravno vadim pare odatle- On uvek pita " A odakle tebi pare". Mislim on uvek zna da ja imam nesto u steku pa makar 1000 dinara. Nekako kad god doguram do neke vece sume novca uvek imamo neki nenadani trosak pa mi cak i draze da imam manje u stekuuser posted image . A mesto stekanja stalno menjam pa zaboravim gde sam stavila novce hahaha...ja to dobrano i od sebe sakrivam. Prosto kad drzim cas prepodne nekad ne kazem mm i onda lepo te novce ustekam. Evo kao danas recimo, imacu dva casa i to lepo ide u stek. ja to zovem bekin stek jer naravno najradje te novce potrosim na nju. Inace ja od mm nista ne mogu da sakrijem cak i kad pokusam. Npr tek smo poceli da se zabavljamo i ja sam otisla do bankomata da dignem novce i pita me on jesi li podigla sve? I ja kazem da da sve sam podigla. I on mi ladno kaze lazes!!!user posted image Garant si ostavila jos novaca na racunu ne mozes ti da podneses da ostanes bez dinara. hahahah.. I tako me lepo provalio od pocetka ali njemu to odgovara sto ja tako stekam jer je on stvarno katastrofa sa novcima i ne zna da ustedi. I onda se on zeza "kod moje zene treba samo ruku dublje staviti u cup i uvek ces nesto naci"user posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
15.11.2013 7:17:45   
Lu
A ja kad pričam o "štednji", mislim na novce koje ne trošim, znači to samo još uvijek skupljam jer imam u glavi ono da može doći situacija da će mi baš trebati za nešto veliko, da mm može da ostane bez posla, da ćemo morati živjeti neki period bez ikakvih primanja i zato u glavi imam znak zabrane za taj novac.
Ovo radim zato što mm i nije neki štediša, štedi on ali nije to dovoljno.
Ako se to nikad ne desi uvijek imam krstarenje, ja i mm u 70-imuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here