|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
29.1.2014 13:05:43   
Anoniman
slazem se sa tim da ono - ako imas za jedno, imas i za dvoje, ne stoji. i pritom ne mislim na ovo sto vi navodite (vrtic, rekreacija i slicno). kad se M rodila, nisam mogla da dojim i kupovali smo mleko. sto znaci na svaka 3 dana smo davali (ako se dobro secam) 15 evra, a tu su i pelene, posete lekaru (vakcine su besplatne, ali je poseta 40 e).
donedavno sam govorila da definitivno necu drugo dete, a sad sam u fazi - mozda za 2 godine, da M malo poraste, da mm raskrsti vise sa svojim ucenjem. nazalost, tad ce sveki verovatno biti i previse stara da pomogne i ovoliko koliko pomaze (pricuva dete kad ja odem na casove dok se mm ne vrati ili ako moram nesto da obavim prepodne dok je mm na poslu), ali videcemo.

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 326
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
29.1.2014 13:29:39   
mama micki
Ksena, između ostalog i mi, barem ja mislimo na to pelene, mleko, hrana, što se tiče lekara, mi smo u domu zdravlja i imamo odličnu doktorku i ne bi mi palo na pamet da dajem nekom privatniku 40 eura za svaku posetu, meni je to luksuz, da me ne shvatiš pogrešno. Neznam gde živiš, pa ne mogu ni da kažem nešto vezano za to. A vrtić i ostalo...kad samo pomislim koliko para dajemo na to, zavrti mi se u glavi...a starija ćerkica mi polazi u školu u septembru pa tek neznam šta me čeka...
Lepo je imati puno dece, ali treba ih odgajiti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
29.1.2014 13:42:38   
Anoniman
mama micki, ne zivimo u srbiji.

(odgovor članu mama micki)
  Direktna veza do poruke: 328
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
29.1.2014 13:45:27   
mama micki
E onda mi je jasno. Veruj mi, ovde je to luksuz, ja lično znam puno roditelja a samo jedan par koji vodi dete privatno kod pedijatra, nema se.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
29.1.2014 14:59:40   
Anoniman
pa i ovde je postalo mnogima luksuz, a postoji sad i neka opcija sa privatnim dr koji imaju pravo na odredjen br pacijenata mesecno koje prime preko osiguranja. problem je u tome sto dr koji su preko osiguranja, obicno bas i nisu neki dobri. ali da placam manje nekog ko je preko osiguranja (kao sto je moja zaova probala pa umalo da joj dete zavrsi u bolnici sa upalom pluca jer je ova dr sve vreme tvrdila da je u pitanju alergijski kasalj) mi jednostavno nije opcija i ne smatram to luksuzom.

(odgovor članu mama micki)
  Direktna veza do poruke: 330
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
29.1.2014 18:19:54   
jovicaa
slazem se sa torbicom, bitno je da imas svoj krov nad glavom i da zelis da radis, a sve ostalo dolazi sa tim.
e sad je uzasna kriza svuda, pa je velika i nemastina, ali i to ce se promeniti.
mislim ako bih gledala utopisticki sve to, onda bih mogla odmah da prestanem da studiram, zato sto je danas pitanje da li mozes da nadjes posao cak i sa diplomom fakulteta...
znam mnoge ljude koji nemaju bas sjajna primanja, a izvode na put i po dvoje, troje dece i ne vidim da im nesto fali.
nije sve u novcu. naravno pricam o ljudima koji imaju za hranu, odecu i ostale osnovne potrebe.
zavisi za koga su sta osnovne potrebe.
ne mora dete da ide na pet razlicitih treninga i radionica da bi bilo wunder kind. ako jeste, taj talenat ce sam naci put. moze da ide i u drzavnu muzicku skolu ili na neki sport pri skoli, ne mora da ide na tenis i u neke fensi privatne skole jezika, dajem samo banalan primer, da se niko ne nadje prozvanim slucajno..

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
29.1.2014 18:37:37   
Modessty
Jovice u pravu si. Sve zavisi od toga šta želiš i koliko si spreman da guraš i juriš za sebe i svoju decu.
Mi da smo razmišljali previše o novcu i krovu nad glavom, nikada ne bi smo imali ni jedno a kamo li dvoje! user posted image
Nas je život naterao da shvatimo da jedino što nećemo moći da kupimo su zdravlje i deca. Nakon mog prvog spontanog i onolike muke da se dodje do trudnoće počeli smo drugačije da gledamo na stvari.
Mislim da svako treba da odluči za sebe hoće li drugo ili ne. AKo ne želiš nema potrebe da se pravdaš ekonomskim i drugim razlozima. Ipak je to tvoj život i samo tvoja odluka.
A verujte da nije kliše - zaista je tako da ako imaš za jedno imaćeš i za dvoje.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
29.1.2014 19:10:09   
jovicaa
pa da zavisi sta su kome prioriteti u zivotu.
meni je skroz ok da neko uopste ne zeli decu, ili zeli jedno dete. a isto tako mi je ok i da neko zeli da ima vise dece i bori se za to...
ja jednostavno ne zelim sebi da dopustim da iskljucivo zbog ekonomskog momenta ne rodim trece dete, posto me to trenutno najvise koci.
pa stvoricemo, radicemo, napravicemo koliko na treba, pa valjda makar toliko mozemo.. ne znam dosta su to velike dileme...
ali to sto kazes mod ovde u srbiji ljudi kad bi razmisljali prvo o finansijskom momentu, ne bi se ni sami rodili, a kamoli pravili decuuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
29.1.2014 19:21:40   
anajid
Zene samo se setite meneuser posted image ,gledajte na to trece kao na gratis bebu koju niste planirali,bas kao ni mi.user posted image


A mislim sta stvarno sad?Ja bih trebala oplakivati sudbinu svoje dvoje djece zato sto se trece rodilo (samo od sebeuser posted image ).?
ad karikiram ,lupam,ali evo ja sam cist primer.Nemojte mi spominjati pelene,Aptamil i ostalo...sve smo duplo davali i dajemo i sad.Imamo krov nad gladom (otplacujemo kredit za kucu) radimo oboje,imamo znaci kredit...da je lako nije,ali sta je tu je.Neka su zivi i zdravi,to je najbitnije a ostalog ce biti.Ni ja nisam imala nikakve posebne preduslove za uspeh u zivotu,pa?Stekli smo mm i ja koliko smo mogli i idemo dalje.

E sad da me pitate da li bih rodila trece dete da nije ovako ispalo-eeee to stvarno ne bih znalauser posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
29.1.2014 19:26:58   
anajid
Uostalom sta ja trazim ovde kad je tem "Kako se odluciti na drugo dete? user posted image

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
29.1.2014 19:35:01   
madre
ni meni nije bilo najjasnijeuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
29.1.2014 19:40:55   
jovicaa
Zene samo se set_ite meneuser posted image ,gledajte na to trece kao na gratis bebu koju niste planirali,bas kao ni mi.user posted image

he he, moracu tako, bice mi lakse da se odlucimuser posted image
ne znam ja sam u vecitoj dilemi, ali za drugu temu sam, ovu sam vec prosla.
eto mene vodi ideja da ce ipak biti bolje ekonmsko stanje u drzavi, pa valjda mora u jednom momentuuser posted image

< Poruku je uredio jovicaa -- 29.1.2014 19:41:32 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
29.1.2014 19:59:52   
World

IZVORNA PORUKA: anajid

Uostalom sta ja trazim ovde kad je tem "Kako se odluciti na drugo dete? user posted image



mozda si htjela u temu kako se odluciti na cetvrto? user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
29.1.2014 20:10:39   
Moiraina
Ja nisam toliki optimista što se tiče stanja u državi, nažalost user posted image Mi još nemamo svoj stan, ali radimo na tome, imamo neke kombinacije u planu. Oboje radimo, bez prekida više od 10 godina, imamo stabilne poslove (koliko je to moguće u današnje vreme) tako da sa te strane smatram da smo sposobni da nam obezbedimo i više od onog najosnovnijeg. Mnogo smo razmišljali oko drugog deteta, kalkulisali i na kraju je zajednički zaključak bio da ako budemo čekali da se stvore "idealni" uslovi, nikada ga nećemo ni imati. Od tada su se neke stvari sa finansijske strane promenile na bolje, tako da se ispostavilo da je to bila dobra odluka u pravo vreme. Ali naravno, presudna je bila velika želja za drugim detetom, tako da potpuno razumem ako je nekom jedno dete dovoljno, pa makar bio u 10 puta boljoj finansijskoj situaciji od nas (jer kod takve odluke nisu samo finansije u pitanju, ima dosta drugih faktora). Jedno vreme smo čak razmišljali o trećem, ali to se ipak neće desiti, jer mislim da ne bih mogla da uskladim posao i više dece, da im se na pravi način posvetim, dvoje mi je sasvim dovoljno.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
4.2.2014 15:48:56   
Yula
Slazem se sa jovicom.
Nista na ovom svetu se ne moze uporediti sa srecom i ljubavlju koje donose novi zivoti koje smo mi stvorili. Na prvo dete smo cekali 3 god.i izborili se za njega, jos dok sam ga u porodilistu zaljubljeno posmatrala, zelela sam da sto pre dodje i drugo. To jednostavno ili zelis ili ne zelis. Imam dva sina i sada cekamo jos malo pa, Boze zdravlja, radicemo i na trecem. I ja bih trebalo da radim, nemam nista radnog staza, skupljamo pare za stan, zivimo kod muzevih... Ali, ima vremena za sve to, dok bioloski sat kuca i ne ceka...

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
4.2.2014 19:22:15   
Anck Su Nmaun
Yulo bravo, podrzavam tvoj post u potpunosti user posted image

IZVORNA PORUKA: Modessty RR


A verujte da nije kliše - zaista je tako da ako imaš za jedno imaćeš i za dvoje.



jednom me zamalo nisu lincovali u ovoj temi zbog ovoga , ali opet cu podvuci ovo da je tacno!!

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 4.2.2014 19:26:23 >

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
4.2.2014 19:32:30   
isidora88
moje dete je danas izjavilo da hoce bati i seku zajedno odmahuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
4.2.2014 19:35:02   
Verolina
Ljudi, nije bas tako. Ali stvarno nije. Evo moji kumovi se za glavu hvataju sta da rade. Trebalo bi oboje da im idu u vrtic, a za to im treba 15 hiljada, a njih dvoje zajedno imaju 45000 primanja (drzavne firme). Sreca pa ne placaju stan, a zamislite da placaju. Kako ona da radi, kome da ostavi dete? Znaci mora u vrtic, a to mora da se plati, je l' tako?

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
4.2.2014 19:44:00   
Anck Su Nmaun
Vidim da ovu frazu podrzavaju roditelji koji vec imaju dvoje dece a oni sa jednim i dalje govore da nije tako... pa kome onda pre poverovati user posted image

Za prvo dete treba najvise para, kasnije treba vise to se slazem, ali ako ne preterujemo u svojim zeljama i zahtevima, sasvim solidno se moze ziveti sa dvoje dece. Ja neznam kakvi su to vrtici privatni ili sta... ali mi placamo po oko 3000 po detetu (uzimam prosek mozda)
Malo nam zna biti kriticno po nekad , kao sad da nismo sigurni da li cemo na more, ali eto nisam ni ja ceo zivot isla bas svake god na more pa me evo normalne user posted image Idu i na balet, i u igraonice i nose lepe stvari...sve imaju sto im je potrebno.
I to pricam ja koja sam Ne zaposlena, znaci zivimo sa jednom platom u kuci, i pod kreditom za stan smo... tako daaa... A jos kad dobijem i ja posao.... ihhh....user posted image


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 4.2.2014 19:46:07 >

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
4.2.2014 19:45:37   
serpica
verka u pravu si skroz,takva situacija je skoro svuda a nepisano pravilo je da gde su najbolji uslovi tu nema dece ili ih ne zele.Nikad nisam pisala o svom socijalnom statusu nije ni tema ali ajde,mm prima platu jednom u 6 meseci i to 10000din moje bolovanje je isto kao i plata 30000 din koje takodje kasni,ne placamo stan sto jes,ali nisam ni radila kad sam rodila prvo dvoje.kad bi cekala da se zaposlim i imam dobro platu verovatno ne bih rodila ni jedno,pa eto guramo,snalazimo se,deca su zdrava i prava,ne fali im nista hvala bogu,starija ide na ekskurzije,izelte,mladja ide u vrtic,bebac pije mleko i to skupo...ne pitajte me kako sa snalazim,ali se snalazim,muvam,stedim i svi smo ok,nikad nisam pricalo o tome i necu,samo sada cisto da mozda budem primer da nije sve u novcu,ne znam...kad pogledam moju decu ne zaostaju ni u cemu naspram dece koja imaju i te kako vise od moje...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
4.2.2014 19:48:44   
Verolina

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Ja neznam kakvi su to vrtici privatni ili sta... ali mi placamo po oko 3000 po detetu (uzimam prosek mozda)



Drzavni vrtic "Plavi cuperak" u Zelezniku 9000din. Ako se upise dvoje dece onda je 20 % manje.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
4.2.2014 20:00:12   
superm
vec sam negde to spomenula. mugo dete posle osam god. sada kada drugo ima osam meseci mi vec razmisljamo o trecem. da ne pominjem da sam se oba puta porodila carskimuser posted image m i ja smo se odlucili na druser posted image user posted image

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
4.2.2014 20:01:12   
Anoniman
mozda oni koji tvrde da ne treba duplo vise imaju neku pomoc sa strane tipa babe i dede koje uskoce pa kupe ponekad pelene, nekad doture parice...ali mi smo racunali da za bebu samo za ishranu i pelene treba preko 200e mesecno (ako doji, onda je to srecno okolnost pa treba manje, a pelene bas ne verujem da se mnogo mogu smanjiti). naravno, to ne znaci da se ne mozemo dovijati na razne nacine, ali je jednostavno pitanje ko je koliko raspolozen za to i koliko zapravo prostora ima za dovijanje.

(odgovor članu Verolina)
  Direktna veza do poruke: 348
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
4.2.2014 20:01:36   
superm
greske u kucanju, sorry

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
4.2.2014 20:05:14   
Trcosava
Pojma nemam da li sam pisala već na temi ili ne, ali ja sam odavno htela drugo ali moj dragi nije hteo. Navodio je sve moguće razloge, uglavnom finansijske.

Sada hoće user posted image

Jedino što se promenilo je to da smo otplatili auto

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here