|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
22.1.2014 12:55:53   
jovicaa
svaka cast zene, samo napred user posted image
mozda vam se i ja pridruzim do kraja godine, videcemo.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
22.1.2014 13:57:59   
Anoniman
Ja nekako nikako da se odlucim, jos uvek se cuvamo, sada sam treca godina, pa bih da zavrsim fax, to mi je sada prioritet. Ako se desi sluCajno volela bih, e bas sada da planiram ne planiram..user posted image bas sam konfuzna licnost...

Una mi je preaktivna, neumorna, kao beba je bila divna, ali evo opet se sada budi po celu noc, i ne znam da li bih imala snage i izivaca za jos jednom, pogotovu sto mm nije po nedelju dana kuci, a ja sam tada bez pomoci, mislim sveki je tu, ali nije to to, drugacije je kada muzevi imaju normalno radno vreme pa su svaki dan kod kuce.

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 302
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
22.1.2014 15:05:38   
isidora88
um razumem teuser posted image
meni mm nije tu po 3,4 nedelje, pa je tu par dana, pa ga opet nema, retko se desi da stastavi 2,3 nedelje kod kuce( i za to vreme radi, nocu, danju, kako kad)
nemam niciju pomoc, sami zivimo, jedino sto ide u vrtic.
mi po svemu sudeci necemo ni ove godineuser posted image , ako se nesto promeni nabolje u smislu stana odmah se bacam na posaouser posted image
poslu se ne nadam ove godine jer tek treba pripravncki da radim, tako da cu se nacekati dok jos dobijem i posao i dok dobijem resenje za stalno, bice valjda uskoro...

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
22.1.2014 15:34:51   
Sanchy
Tesko da cu se odluciti,,oko mene svakodnevno neko ostane bez posla,zakoni se menjaju kako im se cefne(pojedini, sto se tice finansijskog aspekta me vrlo zanimaju pa ih pratim),ne vidim da ce u Srbiji u skorije vreme biti boljitka jer i dalje nema ulaganja u poljoprivredu ,privredu uopste a svaki dan nesto poskupljuje,uvoz raste,domaca proizvodnja stagnira,,Imamo konstantne prihode koje cini mi se svaki mesec potrosimo ranije nego prethodnog sto znaci da cena zivota,pogotovu u Bgd raste svakog meseca..Mozda bih ovoga trenutka imala dovoljno za jos jednog bebca ali sta sutra?Dva vrtica,Dva sporta,dva jezika,dvoje skolaraca,dvoje za fakultet i sve ostalo,cak da zanemarim totalno mene i mm-a nema sanse da bi podneli finansijski pritisak te vrste ,tako da ukoliko se nesto drasticno ne dogodi,tipa odemo odavdeuser posted image ,ostajemo na jednom bebcu..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
22.1.2014 15:44:48   
adulence
Heheheh hocemo opet zajedno :-)
IZVORNA PORUKA: jovicaa

svaka cast zene, samo napred user posted image
mozda vam se i ja pridruzim do kraja godine, videcemo.



_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
25.1.2014 9:31:58   
jovicaa
mozeuser posted image
kod nas bi onda definitivno bila prava zurka po ceo dan, mm mi stalno kaze sta je sa tobom, ni ovako ne mozemo da se pokupimouser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
25.1.2014 21:21:19   
Didy

IZVORNA PORUKA: jovicaa

mozeuser posted image
kod nas bi onda definitivno bila prava zurka po ceo dan, mm mi stalno kaze sta je sa tobom, ni ovako ne mozemo da se pokupimouser posted image


Lakše je odlučiti se dok si u mašini. Što reče moja drugarica - Kad više ne znaš gde su ti flašice, zakasnio si, sve je teže odlučiti se.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
26.1.2014 16:30:30   
jovicaa
to i ja mislim... ali nekako jos uvek ne mogu da se odlucim.. jos ce mi se izgleda do kraja godine mozda ukazati neka prilika za posao, a onda nista od toga...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
27.1.2014 12:34:19   
Ushtipak
Pa eto, moji roditelji su ziveli u savrsenoj SFRJ, imali poslove, stanove, beskamatne kredite, letovanja, zimovanja, pune frizidere, kola, garderobu... Da su tad imali forum, verovatno bi rekli da ih u finansijskom smislu i smislu stabilnosti nista ne sprecava da imaju dece koliko zele. A sta se desilo? Sve se raspalo, ostali smo bez svega, i bez zemlje i bez novca i bez stabilnosti. Sve su to promenljive stvari i kad pogledas eto samo nase geografsko podrucje, vidis da sidro i stabilnost u porodici moras da budes ti. Ponekad je tesko ekonomisati i balansirati, ali i porodica je jedan aspekt bogatstva user posted image Najmirnije i nabogatije bih zivela da sam sama. Imam dobru platu i sopstveni stan. Mogla bih da se oblacim u sta zelim, da izlazim kad hocu, da jedem kavijar i skupe kolace svakog dana, da priustim sebi masaze i tretmane kakve god zelim. Ali onda bih bila sama. Pa sam odlucila da zelim da kupim decje cipele umesto epilacije i da ce budzet za pelene da pojede budzet za moju sushi dostavu user posted image Ali znate sta... Ne da se ne kajem, nego sam sve srecnija i srecnija kako dani prolaze... A sushi sam naucila da pravim sama! I to bolji nego restoranski! user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
27.1.2014 17:48:44   
World
Lakše je odlučiti se dok si u mašini. Što reče moja drugarica - Kad više ne znaš gde su ti flašice, zakasnio si, sve je teže odlučiti se.


I meni se nekako cini da je tako... user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
28.1.2014 0:31:36   
Azra_
IZVORNA PORUKA: World

Lakše je odlučiti se dok si u mašini. Što reče moja drugarica - Kad više ne znaš gde su ti flašice, zakasnio si, sve je teže odlučiti se.


I meni se nekako cini da je tako... user posted image


Meni ne baš... To svakako zavisi od osobe, a i od prvog,tj.drugog deteta. Moj je vrištao po celu noć punih godinu dana. Danas je danju sjajno dete, razumno, kao da ima 10 godina, ali NOĆ! Kad veže da spava 4h ja sam na nebu. Dešava se da se budi i na po 1-2h. Ne mogu da zamislim da mi na sve to i beba kmeči , jedno sisa, drugo priča u pola noći o bagerima i kamionima. Jeste, sve se to jednog dana zaboravi, oni odrastu, ali za moje mentalno zdravlje, drugo dete bi bilo pogubno.

A i nekako osećam potrebu da budem samo sa jednim detetom, da se posvetim sada njemu. Svakim danom mu sve manje trebam, to se oseća... Nekako mi drugo dete dođe idealno kad ovo prvo malo odraste i kada je malo svesnije. Istina, bude veća razlika. Između sestre i mene je 4 god.razlika, odlično se slažemo, jako smo bliske. A između moje braće od tetke 1,5godina pa se i dan danas ne trpe iako imaju preko 30 godina. Mislim da ta razlika nije presudna...

< Poruku je uredio Azra_ -- 28.1.2014 0:34:20 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
28.1.2014 8:15:19   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA:

Lakše je odlučiti se dok si u mašini. Što reče moja drugarica - Kad više ne znaš gde su ti flašice, zakasnio si, sve je teže odlučiti se.





Definitivno tacno, bilo mi je mnogo lakse. sad kad mi neko spomene uff sva sam u fazonu, ko ce se sad vracati u pelene, dojenje, flasice, i pstalo. Taman smo izasli is svega toga. Mada mozda kad prodje par godina (ako vam nije kasno) onda se lepo zazelite. Mada sam ja za manju razliku medju decom. Lepse mi je a i bolje ce se slagati.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
28.1.2014 8:19:50   
Trcosava
haha meni vala sve jeddno bilo - pre je muž bio za kasnije (jedva ga ubedih)

Da je sve bilo ok, razlika bi bila nekih 4 godine, a sad... ako ga ubodemo sad nekad - biće 5 godina.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
28.1.2014 10:11:18   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Ushtipak

Pa eto, moji roditelji su ziveli u savrsenoj SFRJ, imali poslove, stanove, beskamatne kredite, letovanja, zimovanja, pune frizidere, kola, garderobu... Da su tad imali forum, verovatno bi rekli da ih u finansijskom smislu i smislu stabilnosti nista ne sprecava da imaju dece koliko zele. A sta se desilo? Sve se raspalo, ostali smo bez svega, i bez zemlje i bez novca i bez stabilnosti. Sve su to promenljive stvari i kad pogledas eto samo nase geografsko podrucje, vidis da sidro i stabilnost u porodici moras da budes ti. Ponekad je tesko ekonomisati i balansirati, ali i porodica je jedan aspekt bogatstva user posted image Najmirnije i nabogatije bih zivela da sam sama. Imam dobru platu i sopstveni stan. Mogla bih da se oblacim u sta zelim, da izlazim kad hocu, da jedem kavijar i skupe kolace svakog dana, da priustim sebi masaze i tretmane kakve god zelim. Ali onda bih bila sama. Pa sam odlucila da zelim da kupim decje cipele umesto epilacije i da ce budzet za pelene da pojede budzet za moju sushi dostavu user posted image Ali znate sta... Ne da se ne kajem, nego sam sve srecnija i srecnija kako dani prolaze... A sushi sam naucila da pravim sama! I to bolji nego restoranski! user posted image


Ti pričaš o luksuzu, a Sanchy o svakodnevnici.



_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Ushtipak)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
28.1.2014 16:18:30   
World

IZVORNA PORUKA: Azra_

IZVORNA PORUKA: World

Lakše je odlučiti se dok si u mašini. Što reče moja drugarica - Kad više ne znaš gde su ti flašice, zakasnio si, sve je teže odlučiti se.


I meni se nekako cini da je tako... user posted image


Meni ne baš... To svakako zavisi od osobe, a i od prvog,tj.drugog deteta. Moj je vrištao po celu noć punih godinu dana. Danas je danju sjajno dete, razumno, kao da ima 10 godina, ali NOĆ! Kad veže da spava 4h ja sam na nebu. Dešava se da se budi i na po 1-2h. Ne mogu da zamislim da mi na sve to i beba kmeči , jedno sisa, drugo priča u pola noći o bagerima i kamionima. Jeste, sve se to jednog dana zaboravi, oni odrastu, ali za moje mentalno zdravlje, drugo dete bi bilo pogubno.

A i nekako osećam potrebu da budem samo sa jednim detetom, da se posvetim sada njemu. Svakim danom mu sve manje trebam, to se oseća... Nekako mi drugo dete dođe idealno kad ovo prvo malo odraste i kada je malo svesnije. Istina, bude veća razlika. Između sestre i mene je 4 god.razlika, odlično se slažemo, jako smo bliske. A između moje braće od tetke 1,5godina pa se i dan danas ne trpe iako imaju preko 30 godina. Mislim da ta razlika nije presudna...



Pa dobro.. da imam recimo 25 godina, vjerovatno bih sacekala jos malo.. ali posto imam mnogo vise, onda nemam kad da cekam, a malo mi je bezveze ostaviti dijete da bude jedino, bez brata ili sestre...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
28.1.2014 17:18:12   
Modessty
I ja world tako kažem user posted image Da mi je 10 godina manje čekala bi možda više ili bi se odlučila i za treće. Ovako smo morali da se ubrzamo user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
28.1.2014 17:42:18   
serpica

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

I ja world tako kažem user posted image Da mi je 10 godina manje čekala bi možda više ili bi se odlučila i za treće. Ovako smo morali da se ubrzamo user posted image




Mod nikad nije kasnouser posted image imas vremena i za trece..i..znas sta...cekam te ja,da opet zajedno delimo sve,od sms-a preko doktora do saveta i kafice u parkicu.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
28.1.2014 23:19:27   
Modessty
ma Šerpi odmah da ti kažem da nema šanse. Previše komplikacija da se dodje do još jedne trudnoće, da se održi, a o porodjaju neću ni da pričam. Od mene je dosta user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
29.1.2014 9:02:22   
Torbica
Ja sam zelela da do 35 zavrsim sa radjanjem, pa sam rodila troje od 30-34, planski.
Nisam razmisljala o ekonomskom momentu, i mm i ja radimo i u glavi mi je bilo, ako ne u ovim firmama radicemo u nekim drugim ali cemo raditi. Nemamo kredite, u svojoj smo kuci sami, slazem se da je to velika stvar. Mozda bih drugacije pricala da nije tako, ali ovako, realno mogla bih jos ali psihicki mene razbija to kad treba da se kloniram jer ima situacija kad svako vuce na svoju stranu i trazi svoje. Sto je normalno i mogu skromno da kazem, da ok plivam, ali to je moja granica, stvarno... I da se vratim, opet bih isto, mala razlika, upuceni su jedni na druge i lepo se igraju zajedno, ponekad se podzapaju ali uglavnom ne. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
29.1.2014 12:01:46   
World
Svaka cast torbice user posted image

I ja sam nekad planirala malo vise djece, ali sad vise ne vjerujem da cu stici... user posted image

A sto se tice ekonomskog momenta, mislim da ako imas za jedno imas i za dvoje, a vjerovatno i za troje.. nekako precesto ljudi nece da ugroze svoj komfor pa ostanu na jednom djetetu, a to je tako steta...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
29.1.2014 12:08:48   
bea83
Meni iskreno nije jasna logika - ako imaš za jedno imaš i za dvoje(troje). Mislim u bebećem smislu je to verovatno tačno, celokupna oprema,garderoba i slično mogu se koristiti više puta, to mi je jasno ali već sa 2,3 godine ta logika pada u vodu.
Nije isto plaćati vrtić za 1 i za 2, u Beogradu je razlika itekako bitna 10 000 ili 20 000 dinara, zatim gde je sport, knjige, garderoba koja neće moći doveka da se nasledjuje, patike/cipele (to se ne nasledjuje), pa pozorišne predstave, bioskop, rodjendani.....?
World, nije zaista upućeno tebi, više je pitanje retoričko. Često čujem ovaj argument al ga ne razumem. I ne smatram komforom nabrojane stvari, već osnovnim stvarima u jednom zdravom odrastanju.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
29.1.2014 12:21:09   
World
Nisam bas mislila na nasljedjivanje stvari, ali i to je donekle znacajno, pogotovo kad su mali.. Vise onako gledam koliko je to ljudima postalo izgovor jer kao nece vise djece jer im ne mogu obezbijediti ne znam ti ni ja sta, tipa posebnu sobu, odlaske na kojekakve rekreacije i slicno.. ne mogu sad trenutno da se sjetim jos tih nekih stvari, ali to mi je malo bezveze.. naravno da ne mislim na one sto nemaju bukvalno sta da jedu, nego na one sto ce dati 100 ili 200 eura na patike i slicno... i nemaju jos 100 da kupe i drugom djetetu.. apsurd... a znam ih mnogo takvih... mada, dobro, svako zna svoje..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
29.1.2014 12:26:18   
mama micki
Ja imam dvoje i da je teško, posebno u Beogradu, teško je, mislim na taj ekonomski momenat. Samo upis u jaslice za drugo dete sam platila 10.000 dinara, za oba deteta po 20% umanjenja bez prava na regresiranje, ali tih 20% mi ništa ne znači, do sad sam samo za Teu plaćala 7800, a sada kada je i Sara krenula, videću, do sutra će stići uplatnica. Da ne pričam o tome da smo i ja i mm rođeni ovde a da još uvek nemamo rešeno stambeno pitanje i da živimo privatno. A gde su ostale aktivnosti, jer ne može dete samo da se hrani i oblači...folklor 2000, plivanje sa vrtićem 2000, rođendani...
Ja bih volela da rodim barem još jedno ali jednostavno nisam u mogućnosti. Barem ne još, dok ne rešimo stambeno pitanje. Ali pošto je tema Kako se odlučiti na drugo dete, mogu da kažem da sa dvoje, nekako izlazimo na kraj...

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
29.1.2014 12:39:18   
bea83
A ne, nisam mislila na te ljude što kupuju patike od 100e, a ni na one što nemaju šta da jedu. Po meni je velika većina ljudi (barem u mom okruženju) izmedju te dve opcije.
Svako od nas ima sopstveni sistem vrednosti i po njemu meri, tako da su meni uredna i neophodna garderoba, nove cipele/patike (kvalitetne a ne preskupe), vrtić, povremeno pozorište i bioskop, knjige, neki sport/radionica/sl.  na primer minimum koji bih morala da obezbedim svakom detetu, a za to sasvim sigurno nemam. Čak mi ni letovanje/zimovanje nisu neki prioriteti.I ne mogu da kažem da pošto imam za jedno imam i za dvoje, jer i za to jedno jedva krpim kraj sa krajem.
Doduše kod nas se trenutno i ne razmatra pitanje drugog deteta, jer ne postoji želja sa moje strane što mislim da je presudno. Prvo želja, pa onda ekonomske stvari naravno.l

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
29.1.2014 12:55:55   
Didy

IZVORNA PORUKA: bea83
Doduše kod nas se trenutno i ne razmatra pitanje drugog deteta, jer ne postoji želja sa moje strane što mislim da je presudno. Prvo želja, pa onda ekonomske stvari naravno.l


Da se nadovežem na ovo - sećam se iz psihologije u gimnaziji da je bila neka lekcija i neka piramida kojim redom čovek zadovoljava svoje potrebe - prvo se zadovoljavaju osnovni prirodni nagoni, nagoni za preživljavanjem - hrana, voda, san i sl. Potom sledi materijalna sigurnost - da imaš gde da živiš, šta da obučeš, e tek kad su ove potrebe zadovoljene, onda dalje ideš. Poslednje je duhovno usavršavanje, ono dolazi tek kad sve ostale potrebe imaš zadovoljene. Možda sam malo uprostila, ali to je otprilike poenta. Što znači da, Bea, samo postupaš po šemi koju su već ljudi izučili, ništa tu nije čudno.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here