|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Cena vrtića
11.9.2014 14:57:19   
branki*
mi placamo negde oko 8000 vrtic.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Cena vrtića
11.9.2014 15:24:22   
cockic
evo po novom placam za prvo dete samo umanjenje po primanjima 8.040din,a za drugo i umanjenje po primanjima i 20%.sto znaci 6450din.i sve zajedno 14.460din.a moja plata jer radim pola radnog vremena je 20.000din.meni ili muzu da se poveca plata i da prelazi mesecni zbir 80.000din davala bi celu svoju platu za vrtic.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Cena vrtića
11.9.2014 15:27:59   
Olga75
placali smo 5400 a sad cemo videti koliko ce da bude user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Cena vrtića
11.9.2014 15:29:24   
branki*
a,sto kazes-sad ce da vidimo?je l su najavili neko poskupljenje vrticauser posted image ?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Cena vrtića
11.9.2014 15:31:18   
Olga75
nisu al nista nas ne sme iznenaditi

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Cena vrtića
11.9.2014 15:47:42   
Mala Elena
Na teritoriji grada Beograda, tročlana porodica (npr. dva roditelja i dete) čija mesečna primanja prelaze 60 000 dinara izdvaja 9705 dinara mesečno za obdanište. Ukoliko država smatra da vi možete da živite sa pedeset hiljada i da povćavate natalitet, od toga nema ništa. Zato je sve cesce u porodicama po jedno dete.
Ja trenutno primam 10200, sto nije dovoljno ni za pola kirije ...zelimo troje dece, mozda nam se zelja i ispuni. Jel ukinuto da podstanari imaju pravo na umanjenje ?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Cena vrtića
11.9.2014 17:09:56   
Anoniman
Mi placamo 4500.

(odgovor članu branki*)
  Direktna veza do poruke: 182
   RE: Cena vrtića
15.9.2014 21:39:49   
mumi09
Mame, ja placam za svoje dete punu cenu vrtica u Beogradu-9700 din-i zaista mislim da to nije puno s obzirom sta sve ta cena podrazumeva.
Naravno da se ta cena cini puno u odnosu na platu, ali zamislite da sami za dete obezbedjujete 4 obroka svaki dan i izracunajte koliko bi vas samo to mesecno kostalo. Naravno, svima nam upadaju u oci mame koje za svoju decu placaju ispod 1000 din a dolaze u skupim kolima itd. , ali sve im je to drzava, na zalost, omogucila.user posted image
Bilo kako bilo, nekoliko postova iznad clanica je napisala kako ima platu 10000 i zeli troje dece...Prosto mislim da je u nekim situacijama zaista korisnije napustiti posao gde je plata takva, ukoliko zelite vise dece, kao sto rade mnoge mame u npr.Svajcarskoj, SAD,...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Cena vrtića
15.9.2014 21:44:24   
branki*
pa,sad sta znam...realno,nije mnogo ako uporedim sa cenam dadilja,ali ja imam specificnu situaciju,a to je da moje dete bukvalno tamo nista ne jede,sem ponekad supe i hleba i sto ga svaki dan izvlacim zbog logopeda i defektologa.nije puno,ali jeste u odnosu na plate koje su male.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mumi09)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Cena vrtića
15.9.2014 21:59:11   
big mum
Kod nas u RS su fiksne cijene vrtića,nije bitno koliku roditelji imaju platu.
U mom gradu cijena državnog vrtića je za 1 djete 75eur,2 dj 120 a za troje 150 eur(ustvari za 2 plaćaš punu cijenu a 3 ide besplatno.)
Što je super ko bi ti čuvao 3 djece za 150 eur.


I što mi je bolje nego kod vas sva djeca imaju pravo da se upišu da li su im oba roditelja zaposlena ili ne.

< Poruku je uredio big mum -- 15.9.2014 22:08:22 >


_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Cena vrtića
15.9.2014 22:02:28   
mumi09
Pa da, u odnosu na platu u Srbiji, sve je mnogouser posted image , ali obzirom da je dadilja 25-30 000, privatni vrtici u Beogradu izmedju 200 i 300 e, drzavni vrtic koji je 90e deluje sasvim okuser posted image . Sem ako neko ima bake i deke kao opciju, sto je u danasnje vreme sve redje,ne vidim da povoljnije resenje postoji. Da, i svaki dan kad dete nije u vrticu, a donese opravdanje, umanjuje se cena za 50 posto za taj dan, sto je sasvim korektno.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Cena vrtića
15.9.2014 22:20:36   
Mala Elena
Mumi, znam da je malo, realno bih trebala primati 16500 ali sam uzela neki beskamatni kredit. Na porodiljskom sam. Radim u Telekomu. Ne bih davala otkaz dok ne nadjem nesto za sta znam da je bolje...
Koji je vrtic u pitanju?

(odgovor članu mumi09)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Cena vrtića
15.9.2014 22:23:21   
Mala Elena
IZVORNA PORUKA: big mum

Kod nas u RS su fiksne cijene vrtića,nije bitno koliku roditelji imaju platu.
U mom gradu cijena državnog vrtića je za 1 djete 75eur,2 dj 120 a za troje 150 eur(ustvari za 2 plaćaš punu cijenu a 3 ide besplatno.)
Što je super ko bi ti čuvao 3 djece za 150 eur.


I što mi je bolje nego kod vas sva djeca imaju pravo da se upišu da li su im oba roditelja zaposlena ili ne.



E ovo je pravedno...user posted image Moja sestra iz tog razloga nije mogla da decu da u vrtic. Zet radi kao preduzimac na gradjevini, sestra radila na crno, oboje neprijavljeni. user posted image

< Poruku je uredio Mala Elena -- 15.9.2014 22:24:03 >

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Cena vrtića
15.9.2014 22:27:18   
big mum
IZVORNA PORUKA: Mala Elena

IZVORNA PORUKA: big mum

Kod nas u RS su fiksne cijene vrtića,nije bitno koliku roditelji imaju platu.
U mom gradu cijena državnog vrtića je za 1 djete 75eur,2 dj 120 a za troje 150 eur(ustvari za 2 plaćaš punu cijenu a 3 ide besplatno.)
Što je super ko bi ti čuvao 3 djece za 150 eur.


I što mi je bolje nego kod vas sva djeca imaju pravo da se upišu da li su im oba roditelja zaposlena ili ne.



E ovo je pravedno...user posted image Moja sestra iz tog razloga nije mogla da decu da u vrtic. Zet radi kao preduzimac na gradjevini, sestra radila na crno, oboje neprijavljeni. user posted image


Mislim kakve to veze ima jesu li oboje zaposleni -bitno je da se redovno plaća.Ako ne, zna se.
Malo je nepravedno da samo djeca zaposlenih (oboje )imaju pravo na vrtić.

< Poruku je uredio big mum -- 15.9.2014 22:34:54 >


_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Cena vrtića
16.9.2014 7:36:57   
mumi09
Slazem se, bilo bi lepo da sva deca imaju pravo na vrtic,prvenstveno zbog socijalizacije i kolektiva, a i zbog cinjenice da nezaposleni roditelj tesko moze da uopste nadje posao kada je po ceo dan sa detetom. Nazalost nema dovoljno mesta pa su morali da naprave neki kriterijum, cak i ovako su vrtici krcati.
Mala Elena, u pitanju je drzavni vrtic u Beogradu, ista pravila važe u svimuser posted image

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Cena vrtića
16.9.2014 8:29:30   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA:
Mislim kakve to veze ima jesu li oboje zaposleni -bitno je da se redovno plaća.Ako ne, zna se.
Malo je nepravedno da samo djeca zaposlenih (oboje )imaju pravo na vrtić.

Pa posto je tolika lista cekanja, zaposleni imaju prvenstvo, bas iz tog razloga sto se racuna da ne zaposleni roditelji imaju vremena da ih cuvaju kuci.

Znam i ja da je to malo cupavo kad se roditelji ne vode da rade a ipak rade. Ali postoje krivine kako to da se resi.
I mi smo imali taj problem.

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Cena vrtića
16.9.2014 8:42:02   
Klarita
Mene sramota da napisem koliko kosta vrtic kod nas kad vidim koliko vi placateuser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Cena vrtića
16.9.2014 8:47:20   
big mum

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun


IZVORNA PORUKA:
Mislim kakve to veze ima jesu li oboje zaposleni -bitno je da se redovno plaća.Ako ne, zna se.
Malo je nepravedno da samo djeca zaposlenih (oboje )imaju pravo na vrtić.

Pa posto je tolika lista cekanja, zaposleni imaju prvenstvo, bas iz tog razloga sto se racuna da ne zaposleni roditelji imaju vremena da ih cuvaju kuci.

Znam i ja da je to malo cupavo kad se roditelji ne vode da rade a ipak rade. Ali postoje krivine kako to da se resi.
I mi smo imali taj problem.



Jasno je meni da ljudi moraju na posao i da neki nemaju gdje ostaviti djecu ali mi je takođe pravedno da sva djeca imaju pravo na predškolsko obrazovanje bez obzira da li im rade oba roditelja.
Jednostavno nije fer-ali aj to je već (ne)briga državeuser posted image

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Cena vrtića
16.9.2014 8:50:49   
bubulence
nije pravedno da deca zaposlenih imaju prednost. evo moja drugarica vec dve godine ne moze da upise cerkicu u NS jer nije zaposelna ali ona nema kome da je ostavi ni na 2 sata i kako onda da trazi posao i uopste pocne da radi... muz je stalno na terenu i dolazi kuci samo cetvrtkom ili petkom... a trebaju im pare...

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Cena vrtića
16.9.2014 8:54:33   
branki*
sto,klari,pa koliko je kod vas?
big mum,i po meni je isto tako..npr,moje dete ne ide u vrtic zato sto nema koda ga cuva,tu su obe babe,ja na bolovanju,ima ko da ga cuva,ali ide upravo zbog socijalizacije i druzenja sa vrsnjacima i mora da ide.a,ima jos takve dece.e,sad jeste da oni koji rade nemaju drugog resenja i da deca moraju u vrtic.ali,da ,to je glupa postavka opet nase neuredjene drzave,imitacije drzave sto rece cakana,pa ne mogu sva deca u vrtic.a,trebalo bi da idu sva,cim navrse 3 godine,maltene pod obavezno.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Cena vrtića
16.9.2014 9:01:43   
Modessty
U Nišu je vrtić 4500 din. Ostatak do pune cene plaća grad, a puna cena je oko 12000 ili 13000 din. Mislim da niko ne plaća punu cenu. Ovih dana se priča da će poskupeti na 7000, jer grad više neće da donira toliko, ali to su samo političke mahinacije.

Ja Danilu plaćam 67 eur školicu - 4 sata, užina (ili ručak), engleski, fizičko vaspitanje. Inače su cene privatnih vrtića tu negde oko 120 - 150 eur za 8 sati i to je klasičan vrtić bez učenja jezika i bez fizičkog. Čujem da je sad otvoren vrtić koji nudi 6 sati i engleski za 8000 din.
Eto to su odprilike cene u Nišu

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Cena vrtića
16.9.2014 9:11:50   
Trcosava
Ja se šokiram na cene vrtića i pune i sa popustima, mislim imajući u vidu plate u Srbiji.

Ovde je puna cena vrtića za decu od 1-3 godine preko 400€, za decu od 3-6 oko 350€. Naravno, retko ko plaća tu cenu. Trenutno plaćamo jedan razred više od najniže cene (67,75€), prošle godine je bila oko 75€. Dečiji dodatak je bio oko 95€.

Ovde se gledaju isto primanja i sav posed, koji naravno ima kategorije. E sad videćemo kako će biti kad se rodi još jedno.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Cena vrtića
16.9.2014 9:15:31   
branki*
kod nas cena vrtica ide od 4000 pad o 9 i nesto.mi placamo 8.mozda samohrane majke placaju manje,nemam pojma.
a,deciji dodatak nemamo.kad god pocnem o parama,zgadi mi se uredjenje ove nase zemljeuser posted image
trco,zar ima stvarno roditelja koji placaju 400 e za vrtic?pa,kolika li su njihova primanja onda...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Cena vrtića
16.9.2014 9:17:05   
Modessty
I ovde plaćaš manje ako imaš dečiji dodatak, ali mislim da taj dečiji dodatak ne pokriva cenu vrtića čak i tako smanjenu.
Meni je zaista mnogo što dajem 8000 mesečno. Da nije roditeljskog dodatka koji primam za Nikolu ne bi mogla Danilu da plaćam školicu. Roditeljski za drugo dete je oko 5800, pa ja na to dodam još 2000 .... mnogo bre!

e da! Plata mi je 22500 din!

< Poruku je uredio Modessty RR -- 16.9.2014 9:18:30 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Cena vrtića
16.9.2014 9:19:56   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: branki RR

kod nas cena vrtica ide od 4000 pad o 9 i nesto.mi placamo 8.mozda samohrane majke placaju manje,nemam pojma.
a,deciji dodatak nemamo.kad god pocnem o parama,zgadi mi se uredjenje ove nase zemljeuser posted image
trco,zar ima stvarno roditelja koji placaju 400 e za vrtic?pa,kolika li su njihova primanja onda...


oni koji imaju ukupna primanja pa oko... hm 2500 €

Gleda se prrosek po članu plus imovina. Nama je trenutno prosek oko 300€ po članu. Znači, po mojoj nekoj proceni, po članu porodice, mora da bude makar 700€

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here